Sztuki Walki

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
ktos cos cwiczy?
osiągi?

ja cwicze kickboxing
osiągi? brazowy medal na mistrzostwach polski
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
ponury_murzyn, gratulacje.

Ja cwicze tai chi.Moze to nie ejst jakas specjalna sztuka walki,ale wywodzi sie tez tam.
 

igi

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
Ja trenuję Taekwon-do :) Nie trafiłam jeszcze na zawody :p Ale Tobie gratuluję :hyhy:
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
igi napisał:
Ja trenuję Taekwon-do :) Nie trafiłam jeszcze na zawody :p Ale Tobie gratuluję :hyhy:

jaką odmiane ? ITF ? ETF? inna ?

hm, moj trener kickboxingu kiedys cwiczyl taekwondo i dzieki temu dzisiaj na treningach mamy wiecej kopania niz boksu ;] bo inni zawodowi kickbokserzy bardziej stawiają na boks, a nasz trener potrafi to wyczuc ze praca rąk jest wazna ale mimo wszystko nogi są silniejsze :) btw. taekwon-do ITF jest niemal identyczne jak kickboxing (pozycja jest troszke inna, bardziej frontalna). Kiedys cwiczylem wschodnie sztuki walki, ale nowoczesne rozwiązania i metody nauczania bardziej mnie przekonują, poniewaz programy cwiczen sa konsultowane z lekarzami takze wybralem kickboxing... a tak poza tym trener to mój kolega z podwórka który juz uciekl z naszej piaskownicy ale mimo wszystko znajomosci zostaly :D
 

igi

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
Trenuję ITF (jest jeszcze WTF) i fakt mamy podobne kopnięcia :p, jednak mamy więcej technik zarówno nożnych jak i ręcznych :p Pozatym Taekwon-do to (jak sama nazwa wskazuje) również filozofia, droga zycia. :) Pozatym myślę, że każde programy ćwiczeń sa konsultowane z lekarzem a przede wszystkim oparte na doświadczeniu i umiejętnościach trenera :)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
igi napisał:
Trenuję ITF (jest jeszcze WTF) i fakt mamy podobne kopnięcia :p, jednak mamy więcej technik zarówno nożnych jak i ręcznych :p
hehe ITF od kickboxingu rózni sie tylko pozycja(no i kosmetycznymi sprawami ale naprawde, jesli ubrać by zawodnikow tak samo to na macie raczej by sie nie zauwazylo kto jest kto jesli patrzy sie na te sztuki walki pierwszy raz)
programy ćwiczeń sa konsultowane z lekarzem a przede wszystkim oparte na doświadczeniu i umiejętnościach trenera :)

wierz mi ze nie wszystkie ... karate kyokushin to sztuka walki która od sredniowiecza nie ewoluowała nic a nic... stawy kolanowe to tak obciązony element organizmu cwiczącego ze na starosc mozna miec naprawde powazne problemy. Ich sposoby rozciągania poprostu mnie przerażaja... natomiast w taekwondo denerwuje mnie jedna rzecz... układy wkurza mnie to masakrycznie :D zeby wszystko to pamietac niewiem po co... w realnej walce i tak sie nie przydaje, to jest tak chyba tylko dla bajeru jak dziewczyny chcą sie pochwalic, ale ja jako samiec naprawde nie jestem tym zainteresowany bo cwicze aby móc sie pokazac w realnej walce(zawody, nie ulica:p)...

teraz trenuje do pucharu polski juniorów młodszych... w październiku ma sie tenże puchar odbyc... jak bede mial $$ to pojade :)
 

igi

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
a ja wyczuwam trochę szpanu w tym co mi teraz piszesz ...... :looka: Trener nam tłumaczył czym sie różni Taekwon-do od Kickboxingu i rzeczywiście różni się ;)
ponury_murzyn napisał:
układy wkurza mnie to masakrycznie zeby wszystko to pamietac niewiem po co... w realnej walce i tak sie nie przydaje, to jest tak chyba tylko dla bajeru jak dziewczyny chcą sie pochwalic, ale ja jako samiec naprawde nie jestem tym zainteresowany bo cwicze aby móc sie pokazac w realnej walce(zawody, nie ulica:p)...
Widzisz... my mamy zawody również z układów, więc nie wiem o co ci chodzi :looka:
ponury_murzyn napisał:
chyba tylko dla bajeru jak dziewczyny chcą sie pochwalic

Czy ty sugerujesz, ze ja jako dziewczyna nie sprawdziłabym się w realnej walce a trenuję tylko po to, by się popisać układami ?
:chytry: :chytry: .... No cóż tak naprawdę nie masz pojęcia o tym(więc dlaczego mnie oceniasz?) i to trochę smutne, że tak twierdzisz ale ja nie zamierzam nikomu nic udowadniać. Ja to poprostu bardzo lubię i bardzo cięzko byłoby mi z tego zrezygnowac, bo Taekwon-do to również droga życia (jak już wcześniej wspominałam).

ponury_murzyn napisał:
teraz trenuje do pucharu polski juniorów młodszych... w październiku ma sie tenże puchar odbyc... jak bede mial $$ to pojade
Jak już wcześniej wspominałam trenuję dla siebie, a Tobie życzę dalszych sukcesów:)


A podobno sport zbliża ludzi (a podobny sport to już wogóle), taaa jaaasne......
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
hm... Przeciez nigdzie nie powiedzialem ze nie sprawdzisz sie w realnej walce, ale uklady są dla pań bo one robią to z taka... finezją... naprawde bardzo lubie patrzec na panie które wykonują uklady - sam nie lubie tego robic. Kazdy broni swego, ja kickboxing wybrałem bo poległem na trenerze który trenuje i kickboxing i taekwondo (w obydwu sztukach jest trenerem) i pokazał mi róznice i wybrałem kickboxing, zreszta sam mi to doradzal... i nie żaluje ... ze sztukami walki zyje nie od dzisiaj, nie od wczoraj i orientuje sie co, gdzie i jak ;)

gdzie i dlaczego wyczuwasz szpan ? poprostu sztuki walki to moja pasja...
 

igi

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wyczuwam szpan, kiedy ktoś próbuje mi coś udowadniać (i raczej nie bardzo mnie to kręci). Jeśli jesteś (jak sam uważasz) obcykany w sztukach walki i (jak sugerujesz) masz większą wiedzę ode mnie to chylę czoła i już nie śmiem w to wątpić. :niepewny: Życzę ci wytrwałości i dalszych sukcesów. :)

Ps Jak dla mnie to w układach nie chodzi o finezję tylko o dokładność, perfekcję, siłę i dynamikę :) i osobiście bardziej podoba mi się kiedy faceci je wykonują (przynajmniej ci w moim klubie).

(to nie prowokacja ... taka refleksja)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
igi napisał:
Wyczuwam szpan, kiedy ktoś próbuje mi coś udowadniać (i raczej nie bardzo mnie to kręci). Jeśli jesteś (jak sam uważasz) obcykany w sztukach walki i (jak sugerujesz) masz większą wiedzę ode mnie to chylę czoła i już nie śmiem w to wątpić. :niepewny:
hm, nie twierdze tak, poniewaz nie znam twojej wiedzy, wyłącznie przedstawiam swój punkt widzenia, nawet nie mam zamiaru zmieniac twojego bo twój też jest bardzo dobry (taekwondo jako droga zycia bardzo fajnie ze potrafisz sie czemus poswiecic)

Życzę ci wytrwałości i dalszych sukcesów. :)
Dzieki :*
Ps Jak dla mnie to w układach nie chodzi o finezję tylko o dokładność, perfekcję, siłę i dynamikę :) i osobiście bardziej podoba mi się kiedy faceci je wykonują (przynajmniej ci w moim klubie).

(to nie prowokacja ... taka refleksja)

hyhy no to chyba zrozumiale ze wolisz patrzec na facetow a ja na Panie :* :D
 

igi

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
No moze nie dokońca ale coś w tym guście :)
PS To, że mi teraz :* wysyłasz nie zmienia faktu, że mi podniosłeś ciśnienie :p :niepewny:
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
igi napisał:
No moze nie dokońca ale coś w tym guście :)
PS To, że mi teraz :* wysyłasz nie zmienia faktu, że mi podniosłeś ciśnienie :p :niepewny:

dlaczegóż to - ty mi ani razu nie podniosłaś cisnienia. zabardzo sie przejmujesz gosciem z interentu(czyli mną) - ja tylko raz sie zdenerwowalem tak po przeczytaniu jakiegos posta na forum(nie tym) od tamtej pory stwierdzilem ze przeciez to jest internet nie znam goscia i nie jest dla mnie zadnym autorytetem wiec go oleje - zawsze tak robie jak ktos mnie na necie krytykuje chyba ze przedstawi przekonujące mnie argumenty (kazde posty czytam uwazne, wiec jesli są mądre napewno ich nie omine). ale tak na marginesie czym podniosłem ci to cisnienie? (i odrazu wielkie sorka)
 

igi

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
Nie to, że się przejmuję, bo nie ma to dla mnei specjalnego znaczenia.... Tylko jestem osobą raczej impulsywną (taka nerwica troszeczkę :hyhy: ) i spontaniczną, dlatego tak... A jesli uważnie czytasz posty, to powinieneś wiedziec czemu... ;)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
dobra walić mój szpan jestem kozak nad kozaki i wszystko ;) :rotfl: :rotfl:

ale czy oprócz mnie i igi ktos cos cwiczy czy tylko my jestesmy forumowymi fighter'ami ??

//igi a na taekwondo macie jakies sparingi ? jak sobie radzisz? (to pytanie nie jest podchwytliwe, poprostu jestem ciekaw jak wygląda taki trening taekwon-do)
 

igi

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
Owszem, bo mamy różne rodzaje treningów (na rozciąganie, z technik samoobrony, z technik układów, na skocznośc, siłowe, z kickboxingu no i oczywiście z walk :)) Walki na treningach to taka lajtowa sprawa jak dla mnie bo mi się śmaić chce jak mam wlaczyć z kimś kogo dobrze znam i zazwyczaj się razem zlewamy :D:D:D
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
igi napisał:
Owszem, bo mamy różne rodzaje treningów (na rozciąganie, z technik samoobrony, z technik układów, na skocznośc, siłowe, z kickboxingu no i oczywiście z walk :)) Walki na treningach to taka lajtowa sprawa jak dla mnie bo mi się śmaić chce jak mam wlaczyć z kimś kogo dobrze znam i zazwyczaj się razem zlewamy :D:D:D
[snapback]62020[/snapback]​

ja na sparingach całkowicie zapominam z kim walcze, traktuje go jak przeciwnika - zero litosci :>

u nas treningi wygladaja w ten sposob

sa podzielone na 3 osobne treningi. pierwszy to boks, drugi kopnięcia, trzeci sparingi ;] mi to odpowiada ... :] chociaz teraz sparingi dosyc ciezko wygladaja bo mam z samymi starszymi (wakacje i drogiej młodziezy sie nie chce trenowac i zostali sami staruchowie i ja :eek:) no i brzydko mowiac dostaje mały wpi**dol ;D
 

Kicius_kit

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
101
Punkty reakcji
0
Ja trenuje boks.

Na ulicy najbardziej sprawdza się boks+bjj lub tajski boks+bjj.

Nie cwaniakuj tak, że co to nie ty. Po pierwsze jak jeździesz na mistrzostwa to przecież jeździesz nie za swoje i po drugie diete powinieneś mieć. Dlatego coś mi się wydaje, że wcale nie jesteś tym medalistą. Po 3 w twoim wieku bardzo łatwo zdobyć jakiś tytuł na mistrzostwach POLSKI. Znam typa który był kompletną łajzą, a po 3 miechach jak nie chodziłem na treningi bo miałem maturę zdobył mistrzostwo POLSKI.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Kicius_kit napisał:
Ja trenuje boks.

Na ulicy najbardziej sprawdza się boks+bjj lub tajski boks+bjj.

Nie cwaniakuj tak, że co to nie ty. Po pierwsze jak jeździesz na mistrzostwa to przecież jeździesz nie za swoje i po drugie diete powinieneś mieć. Dlatego coś mi się wydaje, że wcale nie jesteś tym medalistą. Po 3 w twoim wieku bardzo łatwo zdobyć jakiś tytuł na mistrzostwach POLSKI. Znam typa który był kompletną łajzą, a po 3 miechach jak nie chodziłem na treningi bo miałem maturę zdobył mistrzostwo POLSKI.
[snapback]62587[/snapback]​

mam fotke z medalem - chcesz zobaczyc? wal na pw

co to nie ja... ku**a ziomus od 7 roku zycia zajmuje sie sztukami walki a kickboxingiem od pół roku ... wcale nie uwazam sie za hustler'a mowie co wiem nic nie dodaje...

i o co chodzi ze nie jeżdze za swoje ? chodzi o pieniądze? jesli tak to musiałem pokryć koszty w 100% bo klub nie miał pieniędzy. w moim wieku ... blablabla wszyscy mi to mowia a ja sie ciesze i tyle i nikt mi radosci z życia nie zabierze...

p.s diety nie mam bo nie potrzebuje(poprostu wzbogacam jedzenie w bialko, weglowodany ale nie jest to jakas scisła dieta) - to nie jest droga mojego zycia tylko sport / hobby...
 

igi

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
Każde treningi są podzielone na różne części :/ żadna rewelka

Tak szpanowałeś tą swoją wiedzą, że myślałam, ze dłużej trenujesz.....
 

Kicius_kit

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
101
Punkty reakcji
0
ty murzyn dieta to kasa co ci dają jak jesteś na wyjeździe. Codziennie dostajesz ileś kasy żeby sobie żarło kupić. Jak nie to klub musi tobie zapewnić wyżywienie.
 
Do góry