Sympatyk Radia Maryja

albert223

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2009
Posty
273
Punkty reakcji
0
By się pomodlić - idzie się do kościoła, pod kapliczkę, bierze książeczkę do ręki i modli się w ciszy i zadumie, a nie w towarzystwie ciągłych intryg i nagonek na innych płynących z głośnika. Zamiast szerzyć wiarę, RM używa religii jako zwinnego chwytu psychologicznego dla własnych interesów i szerzenia nienawiści do ludzi z którymi Rydzykowi nie po drodze. Jak to ma się do głównych przesłań wiary jakimi są miłosierdzie, wybaczanie i miłowanie bliźniego? nie wiem....
Wiem tylko, że gdyby Rydzyk żył w czasach Jezusa, to po słowach "Kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem", biedna kobiecina by zginęła pod gradem kamulców rzucanych przez Rydzyka i zapatrzonych w niego fanatyków

jak moja babcia nie jest w stanie chodzić, to nie będzie biegać na mszę tylko włączy radia
Kościół ogólnie używa religii do różnych celów, przeciez to proste, ale nieeeee Rydzyk to Rydzyk tamto
a kto tam nie wybacza, jak się codzielnie modlą za nieprzyjaciół?
a co powiesz o haśle "Kocham Boga, ludzi, Kościół i Polskę" głupie to? a może szerzy nienawiść?
 

zmstr

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
480
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Ostr
Pawian - a czy Jezus mieszał się do ówczesnej polityki? czy piętnował ową nierządnicę, która wyżej wspomniałem? Religijność i pobożność ma nie narzucać przede wszystkim innym swojego zdania. Zagrabiają majątek powiadasz? A wydane przez emerytki i rencistki pieniądze z i tak małej renty na Lux Veritatis uważasz że jest w porządku?
albert223 - jak twoja babcia nie jest w stanie iść na mszę to bierze książeczkę i się modli - żadne radio jej do tego niepotrzebne... Rydzyk to Rydzyk tamto... Zauważ, że nikt nie czepia się Radia Józef, dlaczego? bo tam nie ma podrzegania, intryg tylko czyste katolickie sprawy... Hasło wcale nie jest głupie, wręcz szlachetne, jest tylko jedno ale... Obok tego hasła równorzędnie powtarzane jest "ten to żyd, tamten żyd, głosowanie na PO to grzech etc." czy to też jest takie w porządku wg ciebie? A te codzienne modlitwy za nieprzyjaciół o których wspominasz kojarzą mi się bezwględnie z dewotami, które nie idą do kościoła się pomodlić, tylko pokazać się w pierwszej ławce, obłapać wszystkich wzrokiem, a potem obgadać po mszy...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
No tak, ale zauważ, że poglądy polityczne tych ludzi nie miały się gdzie realizować, wszystkie media grały na jedno kopyto. Ci ludzie chcieli usłyszeć wszystko z innej perspektywy, dlatego to chwyciło. Oni nie umieją znaleśc sobie informacji czy dyskusji w internecie, więc Rydzyk zrobił im przysługę,
 
P

Pawian

Guest
a czy Jezus mieszał się do ówczesnej polityki? czy piętnował ową nierządnicę, która wyżej wspomniałem?
Piętnował niesprawiedliwość ze strony fałszywych,uprzywilejowanych religiantów.Np."Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz.
On odparł:I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie.Ew.Łukasza.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Piętnował niesprawiedliwość ze strony fałszywych,uprzywilejowanych religiantów.Np."Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz.
On odparł:I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie.Ew.Łukasza.
I to się tyczyło polityki?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
... Zauważ, że nikt nie czepia się Radia Józef, dlaczego? bo tam nie ma podrzegania, intryg tylko czyste katolickie sprawy...
Dlatego że nie ma słuchaczy, gdyby miało więcej od RM nikt by z kolei o tamtym nie wspomniał.
Zauważ kto się czepia i czy chodzi o coś konkretnego czy zwykłe ploty.
... Obok tego hasła równorzędnie powtarzane jest "ten to żyd, tamten żyd, głosowanie na PO to grzech etc."
Zrób test znajdź zwolennika (lub neutralnego) RM i poświęćcie dwa dni na testowanie tolerancji. Jeden dzień słuchajcie RM i zapisujcie wszystkie naruszenia prawa, godności, antysemityzmy i co tam jeszcze do głów Wam wpadnie, a na drugi pooglądajcie TVN i nic więcej.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przecajo... swietnie...
koncert zrzedzenia w radyjku, kontra rytualna nienawisc do kaczorow w tvn....
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
przecajo... swietnie...

koncert zrzedzenia w radyjku, kontra rytualna nienawisc do kaczorow w tvn....
taaak a może w końcu dotrze do was że norma to większość a nie margines !
obydwie tv to patologia mediòw !
a to nasze odbijanie piłeczki to walka z frustracją ...
ile by nie napisać i tak mamy marny wpływ na świat polityki i mediòw :(
a usprawiedliwianie nikczemności jednej strony przez ukazywanie gòwna w jakim tonie ta druga jest dziecinadą!
i tyle!
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
a usprawiedliwianie nikczemności jednej strony przez ukazywanie gòwna w jakim tonie ta druga jest dziecinadą!
i tyle!
Nie zamierzam nic usprawiedliwiać, uważam że w RM nie ma nic o co je oskarżają, rzadko słucham ale zdarza się, ma swój klimat i swoich odbiorców. Natomiast w "Naszym Dzienniku" możemy znaleźć to czego mimo misji nie znajdziemy w mediach publicznych, polski punkt widzenia.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
taaak a może w końcu dotrze do was że norma to większość a nie margines !
obydwie tv to patologia mediòw !
a to nasze odbijanie piłeczki to walka z flustracją ...
ile by nie napisać i tak mamy marny wpływ na świat polityki i mediòw
a usprawiedliwianie nikczemności jednej strony przez ukazywanie gòwna w jakim tonie ta druga jest dziecinadą!
i tyle!
dirku widzisz ja sie z toba nawet moge zgodzic, ze to 2 extrema, wic polega na tym,
jedna extrema jest nazywana extrema, a 2 extrema normalnoscia
i to jest nienormalne
rytualne ublizanie kaczorom czy nasmiewanie sie z nich to w tvn odpowiedzialne i dojrzale dziennikarstwo
wybryki dzwoniacych sluchaczy (gdzie jazda po zydach sie rzeczywiscie zdaza) jest nienormalnoscia
smieszniej ze takie same telefony w "szkielku" ublizajace glowie panstwa, prowadzacy skomentuje: "oj chyba troszke pan/pani przeszadza" lub "nie do konca bym sie z tym zgodzil"
 
P

Pawian

Guest
I to się tyczyło polityki?
W starożytnym Izraelu panował teokratyczny system rządzenia,oznacza to,że w rękach duchowieństwa spoczywała władza polityczna.Teokracja to ustrój, w którym najwyższą władzę sprawuje warstwa kapłanów.Ale o tym to chyba wiesz bardzo dobrze,więc po co pytanie?Co do pytania Godisagirl,jesteś kolejną osobą na forum,która wierzy,że przekonania religijne nie mogą mieć najmniejszego związku z życiem i postępowaniem wierzących.Dla mnie to bzdura i nonsens,co staram się właśnie wykazywać w postach,że wierzenia religijne maja kolosalny wpływ na działania ludzkie,a chrześcijaństwo to coś więcej,niż abstrakcyjna teoria oddzielona od rzeczywistości,jak wam wmawiaja spryciarze,i jak się wam wielu błędnie wydaje..
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tiaaa Pawian i komercja nie ? :D to jest NAJLEPSZE a RM :D powiem Ci coś. Dla mnie Kościół ma się zajmować wiarą i religią NICZYM więcej. A najbardziej polityką :] understand ?
A dla mnie Chińczycy powinni się z ryżu przerzucić na fasolę.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
A dla mnie Chińczycy powinni się z ryżu przerzucić na fasolę.
hmm a jak dla mnie to w KrK powinno się używać tylko ròżańcòw o zapachu ojca pio sprzedawanych przez fundację smardzyka "nasza pszyszłośè" to może podreperowaè budżet mediòw rm trVam bo słuchalnośç spada i datki co raz mniejsze ale tonący komòrki się chwyta :D grunt to dobry kiepełek i bałagan w papierach to się jakoś przeTRWAM :D
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Duży, kolorowy, z bajerami, a do tego z prawdziwymi telefonicznymi funkcjami – Fonek, bo o nim mowa, to nowa rewolucyjna oferta Rydzyka. Po emerytach i rencistach przyszła pora na kilkulatki. Dyrektor Radyja nie zasypia letnim snem i uderza do przedszkoli.
Bo Tadziu, jak każdy klecha - kocha dzieci.
http://www.faktyimity.pl/News/ObjectId/2244/Default.aspx
Babcie będą na bieżąco pouczać wnusie jak żyć .
 
W

wroneczki4

Guest
Co sądzicie o Radio Maryja? O ich poglądach? Jakie macie zdanie na temat o. Rydzyka?
Na temat Radia Maryja mam jeden pogląd- radio stworzone żeby zarabiać na staruszkach...
O ich poglądach i ojcu Rydzyku nie będę się wypowiadał, bo skończyłoby się to 20% dla mnie i kilkoma dniami przerwy.

Co sądzicie o ich nagonce np. na Przystanek Woodstock?
Rydzyk stopniowo szykuję swoją moherową armię na walkę z całym światem
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
hmm a jak dla mnie to w KrK powinno się używać tylko r?żańc?w o zapachu ojca pio sprzedawanych przez fundację smardzyka "nasza pszyszłośè" to może podreperowaè budżet medi?w rm trVam bo słuchalnośç spada i datki co raz mniejsze ale tonący kom?rki się chwyta :D grunt to dobry kiepełek i bałagan w papierach to się jakoś przeTRWAM :D
Tak właśnie zauważałem, że nie-katolicy wykazują wielką troskę o Kosciół Katolicki. Czyżby taki altruizm? Ale wiecie co? Dzięki obejdzie się.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Szczerze, to nie interesuje mnie to co o. Rydzyk wyprawia, ale słyszałam o nim same złe opinie. Że leci na kasę, że chce wybudować kościół, że wtrąca się w naszą i tak pogmatwaną politykę. Dla mnie to nie jest ksiądz z powołania, a łapserdak. Tacy ludzie nie powinni być sługami Pana Boga. Radio Maryja jest przydatne dla ludzi wierzących, których z jakichś przyczyn nie mogą uczestniczyć w mszy świętej. Natomiast afery jakie powstały z powodu owego radia są dla mnie śmieszne i bezczelne.
zmstr, głupoty pleciesz. A jeśli ktoś jest sparaliżowany i przykuty do łóżka ? Tacy ludzie mają prawo posłuchać sobie mszy świętej przez Radio Maryja, bo to ich utrzymuje w wierze.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Tak właśnie zauważałem, że nie-katolicy wykazują wielką troskę o Kosciół Katolicki. Czyżby taki altruizm? Ale wiecie co? Dzięki obejdzie się.
Tu się mylisz ,mój kolega katolik nie na widzi tego radyjka bo mu ojca zabrało w inną rzeczywistość .Ale sympatycy widzą to inaczej ,pozdrów za rok rodzinę RM.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
ale słyszałam o nim same złe opinie
O to chodzi, opinie i nic innego, to media mówią nam co mamy myśleć.
Lobo pyta Was skąd ta dbałość o KK i co odpowiecie? Że to atak, nagonka, zacietrzewienie? oczywiście że nie to Wasza troska o Kościół bo my nie potrafimy dostrzec zagrożeń.
 
Do góry