Sympatyk Radia Maryja

pomafi

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
162
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
A zgadnijcie :P
Co sądzicie o Radio Maryja? O ich poglądach? Jakie macie zdanie na temat o. Rydzyka?
Czy może jest na "sali" jakiś wielbiciel tego radia? Jeśli tak, to niech da mi jakiś argument,
dla którego to radio jest lepsze od innych (nie przyjmuje sugestii, że jest "najpopularniejsze" i ma największy zasięg :kwasny: ).
Co sądzicie o ich nagonce np. na Przystanek Woodstock?

Nie sugerujcie się tematem - nie znoszę tego radia, tym bardziej, że znajduje się w moim ukochanym mieście i muszę często koło rozgłośni przejeżdżać (zapraszam na przejażdżkę, a będziecie mogli podziwiać mini kościół w autobusie, kiedy to cała Starszyzna zaczyna się modlić i zdejmować czapki/kapelusze
w momencie mijania siedziby RM).

Pozdrawiam
 

irpe1809

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Właśnie wczoraj na TVN-e miałam okazję zobaczyć imperium Rydzyka To jest żenujące. A radia, które emanuje taką dawką nienawiści i nietolerancji słuchać nigdy nie będę :( Pozdrawiam :)
 

Karolowy Pabloski

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
413
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Starachowice POL / GBR
Moim zdaniem Radio Maryja to swietny pomysl.
Bo kto chce moze sie modlic lub sluchac audycji do woli.
Ale jesli chodzi juz o przedstawicieli tego biznesu to powiem, ze ich nie znosze.
Mam wrazenie, ze to klamcy i zlodzieje, ktorzy niekiedy probuja wyrwac pieniadze ZASLANIAJAC sie prawdziwa wiara.
Jest to czyste wykozystywanie WIARY na kozysci majatkowe.
Tak nie moze byc !! !! !!

Samo radio to wysmienity pomysl !! !! !!
 

amuska

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
35
również wczoraj to oglądałam :bag:
naprawdę, dziiiwna sprawa- o.Rydzyk nie wypowiada sie w innych mediach, niz "swoje".. w ogóle te Jego wszystkie przekręty... szkoda mi tej instytucji jaką jest "Radio Maryja". Samo radio moze i jest dobrym pomysłme, dla ludzi chorych, wierzących., można posłuchać mszy w niedzielę... Ale żeby roztrząsać tam tematy polityczne, antysemickie i rasistowskie? Choree...
 

pomafi

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
162
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
A zgadnijcie :P
Też miałam okazję oglądać wczoraj TVN. Moze i koncepcja sama w sobie nie jest taka zła, ale teraz co się z tego zrobiło, to.....
......sama się dziwię babci, że poświęca część swojej emerytury na nowy samochód o.Rydz(yk)a


Pozdrawiam
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Skoro żyjemy w państwie wolności słowa, to czemu Rydzyk nie udziela wywiadów :/ .. Dla mnie facet godny zaufania gdzieś na 1 w skali do 10 .. No bo co innego kłamać, a co innego się ukrywać przed całą Polską :bag:
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
"pomafi" napisał:
Co sądzicie o Radio Maryja?
interesujace radio. ma dobra darmowa reklame, glownie przez tych co niby chca zaszkodzic, a przez to wzbudzaja zainteresowanie radiem, a kazdy kto poslucha pare dni, moze sie przekonac ile ciekawych audycji proponuja.

"pomafi" napisał:
O ich poglądach?
odpowiem ogolnie jako o radiu (tj. to co mozna uslyszec na antenie. bo prywatnie tworcow radia nie znam, wiec o pogladach posczegolnych ludzi sie wypowiadac nie bede)
w tym, gdzie glosza wiare zgadzam sie jak najbardziej. w tym gdzie politykuja czasem sie zgadzam, czasem nie - od tego wlasny rozum mam. ale warto posluchac, bo choc czasem cos wyglada na wyrost (jakas np. zbytnia krytyka czy ostrzezenia), czesto sie sprawdza po czasie. o kazde media potem o owym "nieszczesciu" glosza, ale malo kto pamieta, ze najbardziej przewidujacym w tym wzgledzie bylo RM.

"pomafi" napisał:
Jakie macie zdanie na temat o. Rydzyka?
jest katolickim kaplanem, pracujacym dla Chrystusa. bladzi? bladzi. jest tylko czlowiekiem. i jak kazdemu, a moze jemu szczegolnie potrzeba modlitwy, by byl coraz lepszy, bo wciaz jest na swieczniku.

"pomafi" napisał:
Czy może jest na "sali" jakiś wielbiciel tego radia?
jesli masz na mysli gorliwego regularnego sluchacza to nim nie jestem, ale nie bede stac biernie, jesli bedzie potrzeba zaswiadczyc o dobrych owocach tego przedsiewziecia.

"pomafi" napisał:
Jeśli tak, to niech da mi jakiś argument,dla którego to radio jest lepsze od innych
to ma byc argument, zebys sie przekonal, ze ono najlepsze na swiecie? to se ne da. ktore radio lubisz to rzecz gustu i nie ma tu poprawnych odpowidzi.

"pomafi" napisał:
Co sądzicie o ich nagonce np. na Przystanek Woodstock?
zgadzam sie.
 

Ewa333

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
Martina świetne i trafne stwierdzenie - SEKTA, inaczej się tego nazwać nie da!
Ojciec dyrektor- jakto się nazwał samozwańczo Rydzyk odniósł idealny sukces, wyłudzanie pieniędzy od łatwowiernych starszych osób, nielegalne zbiórki pieniędzy (np. milionów starych zł na Stocznię Gdańską, które to pieniądze nigdy nie wpłynęły na konto Stoczni) , list staruszka który oddał swoje oszczędności na Radio Maryja a po latach w obliczu choroby i ubóstwa prosi ojca dyrektora i Radio Maryja o pomoc nie otrzymuje nawet odpowiedzi...., zresztą szukać daleko nie muszę, moja s.p. babcia wysyłała pieniądze na RM i do dnia dzisiejszego przychodzą listy z druczkami na wpłaty od RM, a babcia nie zyje od lutego i wpłat na ich konto nie było od grudnia zeszłego roku od kiedy leżała w szpitalu, ale to nie problem dla nich po dziś dzień przysyłać druczki do wpłat....
Okazuje się, ze Rydzyk od lat nie odwiedza sparaliżowanego brata, ani grobu matki....
Fragmenty z jego antysemickich, nacjonalistycznych wypowiedzi na falach radia. Wypowiedź pani Waniek, szefowej KRRiT , z której dowiadujemy się, ze RM nie składa sprawozdań finansowych od roku 2001. I jakoś nikt się tym nie zajmuje.
A spróbuj mały obywatelu nie złozyć na czas PIT-u....
Najbardziej wstrząsające jednak były wypowiedzi obrońców Rydzyka i ich postawa wobec "masońskich" mediów takich jak TVN, ludzie którzy uważają się za idealnych katolików trzymając różaniec w rękach wyzywali reporterów TVN od najgorszych "wypier....ć śmierdzące Żydy" .... To tyle ode mnie na temat RM I Rydzykaa, qrcze wkurzyłam się niepotrzebnie na sam koniec dnia :/
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
spioh prosze....
Aż mnie zabolało co tam nawypisywałeś.
Czy ty wiesz jakie to radio ma wpływ na ludzi? Mój dziadek ciągle go słuchanna okrągło i zasypia przy nim. Co powie Rydzyk jest święte. Już nie ważne co jest napisane w Biblii, ważna jest interpretacja ojca Rydzyka. Nasłuchał się w radiu i chciał zlikwidować piec gazowy, bo mówili, że jest szkodliwy i jedynie moja interwencja pozwoliła nam wciąż się cieszyć ogrzewaniem.
To czyste pranie mózgu, bez żadnych dobrych intencji. Tworzy rzeszę fanatycznych wielbicieli. Niebezpieczne zjawisko.
Ale czy ktoś je wyeliminuje?
Ojciec Rydzyk już dawno nie pracuje "na konto" Jezusa. Pracuje tylko i wyłącznie na swoje konto.
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
Carmen, na moich dziadkow nie wplynelo oglupiajaco. moze to kwestia nie tylko kto nadaje, ale kto slucha, i jak slucha?
 
B

Brzoza

Guest
ja mam gdzieś to ich całe radio!! a najgorsze to jest to że właśnie to radio ma największy zasięg na polske
 

Bezio

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Kątowni :P
a ja prosze $neka o wypowiedź

:D

Niewiem czemu ale ten temat już był...

Co do samego radia : radio jest ok. Służy modlitwie i Bogu. Jeżeli chodzi o Rydzyka to nikt niemoże mieć pewności na 100 % że on jest taki taki i owaki. To co przedstawia TVN to niestety trafia do społeczeństwa negatywna opinia na jego temat. To co powiedziałem temat wczesniej podtrzymuje : Radio Maryja jest wporządku, do rydzyka..70 % tak 30 % nie.

Tyle.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
spioh prosze....
Aż mnie zabolało co tam nawypisywałeś.
Czy ty wiesz jakie to radio ma wpływ na ludzi? Mój dziadek ciągle go słuchanna okrągło i zasypia przy nim. Co powie rydzyk jest święte. Już nie ważne co jest napisane w Biblii, ważna jest interpretacja ojca Rydzyka. Nasłuchał się w radiu i chciał zlikwidować piec gazowy, bo mówili, że jest szkodliwy i jedynie moja interwencja pozwoliła nam wciąż się cieszyć ogrzewaniem.
To czyste pranie mózgu, bez żadnych dobrych intencji. Tworzy rzeszę fanatycznych wielbicieli.
Zgadzam się Carmen. Moja babcia zagłosowała tylko na kaczkę, bo rydzyk tak powiedział :/ a kiedy moja mama zapytała się kto mi da pieniądze na studia, kiedy kaczor zrobi je płatne, moja babcia powiedziała, że rydzyk mi da :bag: no ludzie żenada..a ona raczej nie żartowała. Moja mama śmiała się, że pójdę pod RM i będę na kolanach żebrać na studia :lol:
To już nawet nie jest śmieszne, to jest poprostu żałosne..
"rydzyk powiedział. Co rydzyk powiedział jest święte." :/

Nazwisko rydzyka piszę małą literą nie dlatego, że nie wiem jak się pisze nazwiska, ale dlatego, że nie mam szacunku dla tego człowieka (świni)
 

lipa

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
96
Punkty reakcji
0
Moja babcia również słucha radia jakiegoś religijnego ale nie rm! Moi dziadkowie ogólnie nie znosza o. dyrektora<-------buahhahahah Chwała Im za to!
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Kiedyś słuchałem tego radia. Może nie tak bez przerwy ale miałem swoje ulubione audycje, takie jak "Wspólnotę Dobrego Pasterza", czy "Czeka Was droga". Audycje polityczne omijałem z daleka - od początku mi coś w nich nie pasowało. Teraz już nie słucham tego radia. Wolę inne jak np Radio Józef, Radio Nadzieja, czy radio CCM, które słucham sobie przez internet.
 
Do góry