Sympatyk Radia Maryja

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Z uwodzenia bogatych wdów ,niech się wezmą do uczciwej roboty .Do tacy nic nie mam .Możesz mu zamiast kasy ,dać 10 jajek lub kurkę :phi: Gdzie ci każe bóg dawać na tacę
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Rosalie wróć proszę na funkcję.
Brave choćby wrócił teraz to braknie tygodnia żeby to uporządkował.
No i my prosimy tak ładnie:)
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
księża dostają na tacę to źle, sami zarabiają na siebie to źle to z czego oni mają żyć, że tak się zapytam ?
A ja odpowiadam - taca : nie jest źle!
- biznes w świątyni : to jest źle !
- 10 % dochodu na wspólnotę wyznaniową (osoby wierzące) : dobrze !
- 10 % podatku dochodowego na rzecz państwa : dobrze !
Ale jakie społeczeństwo taka sprawiedliwość i pojęcie dobra i zła ...
 

Nieuczesana

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
1
Radio jest świetnym pomysłem, ale nie w takim wydaniu. W ogóle uważam, że powinni je tworzyć młodzi ludzie z pasją. Nie jestem jakąś tam zagorzałą katoliczką, ale znam księży, też ludzi i to niesamowitych ludzi, którzy naprawdę wierzą, mają w tej wierze wiele pasji, miłości i współczucia dla człowieka chorego, bezdomnego czy studenta. Niestety musimy żyć ze świadomością, że jest Kościół, ten wielki, oraz kościół, machina przemysłowa piorąca mózgi i piorąca masę brudnych pieniędzy.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Radio jest świetnym pomysłem, ale nie w takim wydaniu. W ogóle uważam, że powinni je tworzyć młodzi ludzie z pasją. Nie jestem jakąś tam zagorzałą katoliczką, ale znam księży, też ludzi i to niesamowitych ludzi, którzy naprawdę wierzą, mają w tej wierze wiele pasji, miłości i współczucia dla człowieka chorego, bezdomnego czy studenta. Niestety musimy żyć ze świadomością, że jest Kościół, ten wielki, oraz kościół, machina przemysłowa piorąca mózgi i piorąca masę brudnych pieniędzy.
RM jest radiem autorskim o.Rydzyka nie Kościoła. Oczywiście że ukrytych talentów nie brak, lecz udaje się coś osiągnąć nielicznym.
A przed napisaniem takich tekstów:
machina przemysłowa piorąca mózgi i piorąca masę brudnych pieniędzy.
Pomyśl przez chwilkę.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
A ja odpowiadam - taca : nie jest źle!
- biznes w świątyni : to jest źle !
- 10 % dochodu na wspólnotę wyznaniową (osoby wierzące) : dobrze !
- 10 % podatku dochodowego na rzecz państwa : dobrze !
Ale jakie społeczeństwo taka sprawiedliwość i pojęcie dobra i zła ...

ja nie bronię nikogo, ale staram się pokazać pewne rzeczy abyśmy nie wpadli w absurdy

oczywiście, że taca nie jest zła każdy ma prawo dać tyle ile uważa i to nie powinno być opodatkowane szczególnie, że już są to pieniądze opodatkowane.
złym także nie można mówić, że jakiś zakon czy grupa księży dorabia sobie na boku np wytwarzając balsam kapucyński z resztą sam używam świetna nalewka ziołowa na przeziębienia dopóki nie przesłania to prawdziwego celu bycia zakonnikiem czy księdzem.

narzucanie Państwowe odgórne podatków na KK jak i wspieranie finansowo KK przez Państwo uznaję za złe, gdyż ja jako stary UPR owiec w ogóle wyznaję zasadę jak najmniejszych podatków to ludzie sami mają decydować na co idą ich pieniądze czy rezultaty ich pracy. Sami wierni mają wspierać Kościół wg tego jak uznają to za stosowne.
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
ja nie bronię nikogo, ale staram się pokazać pewne rzeczy abyśmy nie wpadli w absurdy

oczywiście, że taca nie jest zła każdy ma prawo dać tyle ile uważa i to nie powinno być opodatkowane szczególnie, że już są to pieniądze opodatkowane.
złym także nie można mówić, że jakiś zakon czy grupa księży dorabia sobie na boku np wytwarzając balsam kapucyński z resztą sam używam świetna nalewka ziołowa na przeziębienia dopóki nie przesłania to prawdziwego celu bycia zakonnikiem czy księdzem.

narzucanie Państwowe odgórne podatków na KK jak i wspieranie finansowo KK przez Państwo uznaję za złe, gdyż ja jako stary UPR owiec w ogóle wyznaję zasadę jak najmniejszych podatków to ludzie sami mają decydować na co idą ich pieniądze czy rezultaty ich pracy. Sami wierni mają wspierać Kościół wg tego jak uznają to za stosowne.
No i widzę że napotkałem zdrowo myślącego kolegę.
Pozdrowienia od urlopującego Dirka mówił żeś człowiek myślący.
Byle takich więcej!
 
P

Pawian

Guest
Rosalie wróć proszę na funkcję.Brave choćby wrócił teraz to braknie tygodnia żeby to uporządkował.No i my prosimy tak ładnie:)
Choć nie zaprzeczam,że z Madzi dobry forumowicz,to donosicielstwo NA INNYCH FORUMOWICZÓW i służalstwo jest rzeczą ohydną,przecajo i nie licuje z mianem chrześcijanina.Kapuś dla mnie to WSTRĘTNE INDYWIDUUM,człowiek pozbawiony etyki.Jeżeli w wirtuale tak robi,to co dopiero w realu.Fuj!Trafny post nieuczesanej,ale RM to prywatna rozgłośnia,nie zawsze ściśle podporządkowana Watykanowi.
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
A taka perełka wpadła mi ręce : "Jeden Żyd jest tak inteligentny, że sprzeda piętnastu katolików. Jeden Grek ma tyle sprytu, że sprzeda piętnastu Żydów, a jeden Ormianin jest taki chytry, że sprzeda piętnastu Greków. Żebyśmy przeżyli, musimy być lepsi od piętnastu Ormian - puentuje ojciec Tadeusz. - Zaraz powiedzą, że jestem antysemitą, ale ja nie jestem. Kocham wszystkich ludzi w Polsce. "
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Jeden sprytny zakonnik handluje w niedziele ,a co tam jakieś kamienne tablice .Popieram biznes jest biznes.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
To co katolicy świętują ,niedziele czy sobotę .Jaką robotę ma kler w niedziela ,czy kopią rowy ?
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Wyobraź sobie że kler ma najwięcej roboty właśnie w niedzielę, i nie ma to nic wspólnego z Dekalogiem który nakazuje święcić siódmy dzień czyli sobotę.
Ja też sie przyłączam do pytania dlaczego katolicy święca niedzielę a nie sobotę.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
To co katolicy świętują ,niedziele czy sobotę .Jaką robotę ma kler w niedziela ,czy kopią rowy ?

Każdy wykonuje swoją pracę, ważne by robić ją dobrze.


Ja też sie przyłączam do pytania dlaczego katolicy święca niedzielę a nie sobotę
.
Na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa.

W Dekalogu pisze że mamy odpoczywać w siódmym dniu a czy zaczniemy liczyć dziś czy jutro to nie ma większego znaczenia.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Niedziela jest pierwszym dniem tygodnia "w którym Chrystus zmartwychwstał i zesłał na apostołów Ducha Świętego"
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
http://www.pardon.pl/artykul/9428/rydzyk_handluje_w_niedziele_jest_skandal ,Żyd w sobotę nie zgasi światła bo szanuje tradycję .
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
przypominam jedynie,że temat jest o RM, a nie o Żydach, ptaszku
 
Do góry