Stosunki polsko-rosyjskie

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Zgodzę się outremerem że co innego Rosjanie , co innego Kreml.
Putin nie będzie wieczny i ktoś kiedyś zrozumie , patrząc na mape Rosji że Polska to nie jakiś pypeć na pn-zach krancu imperium , ale korek zamykający lub otwierający rosji drogę do Europy.
Nie należy drażnić nawet osłabionego lwa. Rosja to dla nas zbyt, zbyt i jeszcze raz zbyt towarów.Zachód nie będzie miał żadnych sentymentów żeby nas skłócać z Rosjanami , z kimkolwiek zresztą a sam zajmie bez oglądania się nasze miejsce.

Jest szansa poukładać sie na nowo, bez ogarniętych fobiami Kaczyńskich
Po kolei:
Rosjanie w pełni zgadzają się z polityką Kremla.
Po Putnie przyjdzie też polityk o mocarstwowych zapędach, bo takiego chcą Rosjanie. Putina wręcz ubustwiają.
A w mniemaniu Rosjan od czasów Piotra I, Polska to pypeć na krańcu imperium, zamykający im droge do Europy i niby dlaczego ma to się zmienić. Ten wykład Kwaśniewskiego w Kijowie puszczano, w telewizji żeby go ośmieszyć, a nie dlatego, że jego stwierdzenie jakoby Rosja miała wstąpić do UE, było trafne.
Jaki osłabiony lew. Rosja rośnie w siłe, to UE, jest dmuchanym olbrzymem.
Zachód jeśli chodzi o stosunki z Rosją, pomija nas i absolutnie nie potrzebuje naszego wstawiennictwa. Dlatego ci "ogarnięci fobiami Kaczyńscy" mieli racje, że wymuszali na UE, aby Rosja nas traktowała jak każdy inny kraj europejski.

Nuworld przeczytaj co napisałeś pomyśl napisz jeszcze raz, bo w żadne z Twoich zdań nie ma sensu. Nawet takiemu matołkowi będe skłonny wytłumaczyć o co mi chodzi. Chociaż gdyby kiedyś w życiu przydażyło by Ci się przeczytać jakąś książke na przykład, było by mi nieporównywalnie łatwiej.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Konstytucja Rosyjska wyraznie mowi, zaden czlowiek nie moze byc prezydentem Rosjii dwie kadencje podrzad!!! Ale nic nie mowi o tym, ze po pewnej przerwie moze znowu kandydowac. Ogolnie mowiac, to przerwie Putin moze wystartowac w wyborach ponownie. I dlatego teraz prezydentem zostanie Putina pionek, a sam Wladimir bedzi premierem i bedzie kierowac swoim pionkiem. A to, ze pionek Putina wygra jest pewne, bo sadaze wyraznie pokazuja, ze wybory wygra ten, ktorego poprze Wladimir.

Co do tego, czy Rosjnie to co innego niz kreml to sie nie zgodze. Rosjanie po nieudolnych rzadach poprzednikow potrzebowali silnego, madrego przywodce ktory zapewni spokoj i stabilizacje. I to wprowadzil Putin. Rosja go kocha i rosja stoi murem za kremlem. No, oprocz opozycji.

Lobo, slowianie, geramnie czy inne takie tam nie ma znaczenia. Rosja ciagle ma kompleks pierestrojki. Ciagle ubolewa nad rozpadem ZSRR i ciagle nie moze sie pogodzic z tym, ze kraje bylego bloku sowieckiego rosna w potege, sa w UE i NATO i po oboleniu komuzimu Moskwa juz nie ma wplywu na te kraje. Rosja byla slaba i byla na kolanach az do Putina, ktory w GENILANY sposob wykorzystal zasoby mineralne swojego kraju. Poza tym za Putina w Rosji nastala era milionerow i miliarderow.

Co do stosunkow Polsko - Rosijskich. Sprzeczne sprawy, ktore beda zawsze nas klucic:
- Katyn Cos z tym trzeba zrobic i wkoncu zakonczyc spor o to.
- Tarcza antyrakietowa. Bron Boze, zeby jej u nas nie bylo!!! Nie moze u nas jej byc, bo to bedzie samoboj w stosunkach Polska Rosja.
- UE, no tu sprawa jest latwa. Rosja otwiera rynek dla naszego miesa, my zas przestajemy blokowac rozmowy UE Rosja.
- Komunizm, skonczmy z tym co nam zrobila Rosja, zacznijmy zyc tym co jest teraz.
- Kultura, poznajmy swoje kraje i kulture lepiej. Obalmy bledne steoretypy.

A co nas laczy?
- Wodka :)
- Wodka ;)
- I jeszcze raz wodka!!! :)
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
[Lobo, slowianie, geramnie czy inne takie tam nie ma znaczenia. Rosja ciagle ma kompleks pierestrojki. Ciagle ubolewa nad rozpadem ZSRR i ciagle nie moze sie pogodzic z tym, ze kraje bylego bloku sowieckiego rosna w potege, sa w UE i NATO i po oboleniu komuzimu Moskwa juz nie ma wplywu na te kraje. Rosja byla slaba i byla na kolanach az do Putina, ktory w GENILANY sposob wykorzystal zasoby mineralne swojego kraju. Poza tym za Putina w Rosji nastala era milionerow i miliarderow.

My, Polacy, też mamy komleks że nie jesteśmy już państwem sięgajacym od morza do morza.

Chyba Żeromski napisał że wpadliśmy między dwa kamienie młyńskie Rocje i Niemcy i sami musimy się stać też takim kamieniem aby nie dać się zemleć.
W dobie takich szumowin jak Jaruzelski,Lepper, Miller, Kwaśniewski , Oleksy..... na kolanach zasuwających do Moskwy na każde pstryknięcie kiepsko to widzę
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Że słowianie czy germanie, to nie jest podstawowa różnica to ja wiem i nawet tłumacze takim nuworldom, że jakieś wspólnoty krwi z rosjanami to mżonki. Chyba Lestat mnie nie zrozumiał. Po za tym bardzo dobrze ocenił sytuacje. Jednak z Katyniem będzie bardzo ciężko. Wielu rosjan nawet, nie rozumie jak my możemy mieć pretensje do wielkiego zwycięscy wojny ojczyźnianej, za te pare tysięcy ofiar. Jeżeli w ogóle przyjmują że Katyń to sprawa rosjan. A ci bardziej rozgarnięci powiedzą u nas ofiar stalinizmu było więcej, dajcie nam spokój. W ogóle polakom i rosjanom ciężko się porozumieć bo to całkowicie odmienne mentalności. Polacy są butnym narodem, natomiast pokorni rosjanie, tą bute uważają za idiotyczną skłonność do anarchii awanturnictwa. Nuword pisze, że to dumny narod. :D Dumny z cara, Stalina, Putina, rosjanin da się zbesztać byle urzędasowi który reprezentuje ich reżim. To całkowicie co innego niż duma pojmowana przez polaka. Któremu nie pozwoli ona na zaakceptowanie, żadnej władzy.
Nansen w tym wypadku (ostatnia wypowiedź) zgadzam się całkowicie.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Czy Rosjanie sa dumnie z Stalina, Lenina i Putina? TAK. A dlaczego nie sa dumnie z Jelcyna, Gorbaczowa, Brezniewa itd? Bo pierwsza trojka jaka wymienilem dali Rosji nowa krew, silna pozycje miedzynarodowa i nadzieje na lepsze zycie. I dlatego, ze pomimo, ze Rosjanie wiedza co nieco o Stalinie to zawsze go bede chwalic. Bo powiedza, ze musial to zrobic dla mateczki Rosjii.

Czy Rosjanie sa dumni, nie to kreml jest dumny, ze jest kremlem. Rosjanie sa biedni, glodni ale sa dumni z Putina, chociaz sami nie wiedza dlaczego. Szczerze mowiac nie wyobrazam sobie wolnej demokratycznej Rosjii bez propagandy. Ale Nuword spomnial o czyms istotnym, dopuki Rosja bedzie Rosja to USA bedzie miala zawsze hamulce, czyli kogos, kto im sie postawi i powie NIE! Zwlaszcza teraz kiedy Rosja utrzymuje dobre stosunki z komunistycznimi Chinami Jej glos jest znacznie silniejszy i USA o tym wie.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Rosjanie sa biedni, glodni ale sa dumni z Putina, chociaz sami nie wiedza dlaczego. Szczerze mowiac nie wyobrazam sobie wolnej demokratycznej Rosjii bez propagandy.
Pozornie paradoksalne, ale bardzo trafione. Po co rosjanin ma iść na wybory jak nikt mu nie powie jak ma głosować? I nie jest to, z ich strony przejaw głupoty. Po prostu inna mentalność, ciężka do zrozumiena dla nas.

Też mi się wydaje, że równowaga dwóch mocarstw to rozwiązanie lepsze dla świata, niż dominacja jednego. Ale nie mam wątpliwości po stronie którego mocarstwa ma stać Polska.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
No ale Rosjanie naprawde maja być z czego dumni a kraj pod wodza Putina rozwija sie super.

grubo ponad 400 mld dolarów nadwyzki budżetowej za 2006 rok :)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Wszystko to prawda, ale My jesteśmy Prawdziwymi Eeropejczykami, popieramy Demokrację i dajemy schronienie kołkom z Kaukazu. Za nami więc wyższość moralna i Parlament Europejski.
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Wszystko to prawda, ale My jesteśmy Prawdziwymi Eeropejczykami, popieramy Demokrację i dajemy schronienie kołkom z Kaukazu. Za nami więc wyższość moralna i Parlament Europejski.


Ale jak dojdzie co do czego ( odpukać ) to UE da nam kopa i na kolanach pójdzie rowek w d...ie Putina wylizywać.

Ropa, ropa, gaz, rudy............................ zbyt towarów , o to tu chodzi
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Chyba D. Tusk przeczytal moj post, bo zapowiedzial, ze juz Polska nie bedzie blokowac rozmow Rosja UE i z kims tam jeszcze. Teraz wystarczy cierpliwie poczekac na to, co zrobi z tym Kreml.

Nie koniecznie UE bedzie lizac du... Putinowi. Bo tylko kilka panstw z Rosja utrzymuje super stosunki dyplomatyczne, mysle tu o Niemczech i o rurociagu, ktory bedzie juz takrze zaopatrywal w gaz Holandie. Tu moim zdaniem wielki Ban dla Polski, bo juz dwano mial byc rurociag z Norwegii, ale nie! Bo po co? A Putin jak to Putin, wykorzystal to.
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Tu moim zdaniem wielki Ban dla Polski, bo juz dwano mial byc rurociag z Norwegii, ale nie! Bo po co? A Putin jak to Putin, wykorzystal to.
Ban dla ścierwojada Leszka Millera !!!! ale cóż, gnojek za zaniechanie decyzji dot. gazu z Norwegii jest do końca życia ustawiony
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Nie koniecznie UE bedzie lizac du... Putinowi. Bo tylko kilka panstw z Rosja utrzymuje super stosunki dyplomatyczne, mysle tu o Niemczech



To szkopy rzadzą w UE. <_< Francja z nimi trzyma. Chcą im nawet dac bombe atomowa. Tylko czekac na kolejnego adolfa który ja wykorzysta. Francuzi chyba nigdy sie niczego nie nauczą. <_< Cała nasza nadzieja w Wlk. Bryt. Oby nie zawiedli tak jak w 39' :/


Tu moim zdaniem wielki Ban dla Polski, bo juz dwano mial byc rurociag z Norwegii,


A czy tego nie spieprzyła ekipa Millera ??? :zdegustowany:
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Tak, spartolil to Miller!

Co do Francji, to sie mylisz, Sarkozi to nie Szirak i to odczula juz i Rosja i Niemcy. I tu jest nadzieja dla Polakow, bo Francja sie bardziej zblizyla do Polski i nawet popiera nas w kilku kluczowych motywach.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
To szkopy rzadzą w UE. <_< Francja z nimi trzyma. Chcą im nawet dac bombe atomowa. Tylko czekac na kolejnego adolfa który ja wykorzysta. Francuzi chyba nigdy sie niczego nie nauczą. <_< Cała nasza nadzieja w Wlk. Bryt. Oby nie zawiedli tak jak w 39' :/
A czy tego nie spieprzyła ekipa Millera ??? :zdegustowany:

O boze ale bzdety, jak takie cos czytam to czuje ze umiera czastka mnie. Widzisz przez takich jak ty Polacy byli sobie sami winni wojen. Bo zawsze zamiast liczyc na siebie liczyli na kogos, kto ZAWSZE mial nas w :cenzura:e.

Wojna byla ponad 70 lat temu, obudz sie i rozejrzyj na uklad sił bo popadasz w paranoje.

I bardzo dobrze ze Sarkozy proponowal Niemcow bron atomową (którą zresztą Niemcy odrzucili. W Niemczech bomba atomowa jest tematem tabu, ten naród tak skarlal od czasu wojny ze az mi ich szkoda.) Uwazam ze kazde państwo UE powinno mieć dostep do francuskiej broni atomowej.

W sumie powinienem zignorowac taki post bo widac ze masz zbyt małą wiedze o polityce miedzynarodowej i zasadach w niej panujących. To smutne ze ktos jeszcze w Polsce myśli ze Anglia nas lubi i zawsze pomoże a Niemcy do diabły. Naprawde żałosne fobie i naiwnosc.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
O boze ale bzdety, jak takie cos czytam to czuje ze umiera czastka mnie. Widzisz przez takich jak ty Polacy byli sobie sami winni wojen. Bo zawsze zamiast liczyc na siebie liczyli na kogos, kto ZAWSZE mial nas w :cenzura: e.


A czy ja cos takiego napisałem ??? :/ Pisałem o naszej przyszłej pozycji w UE, i raczej nie bedzie ona dobra. <_<


Wojna byla ponad 70 lat temu, obudz sie i rozejrzyj na uklad sił bo popadasz w paranoje.



Szkopy zawsze nas będa chciały podbić bądź wykupić. <_<


To smutne ze ktos jeszcze w Polsce myśli ze Anglia nas lubi i zawsze pomoże a Niemcy do diabły. Naprawde żałosne fobie i naiwnosc.


Czy ja cos takiego napisałem ??? :mruga:
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
[/quote]
To smutne ze ktos jeszcze w Polsce myśli ze Anglia nas lubi i zawsze pomoże a Niemcy do diabły. Naprawde żałosne fobie i naiwnosc.
[/quote]


Anglia zawsze nas i nie tylko nas wpuszczał w kanał

Sławne jest przecież powiedzenie że Anglia zawsze walczy do ostatniego sojusznika

Niemcy ? pamiętajmy że Niemcy to nie tylko graniczący z nami Prusacy.

A Rosjanie to nie tylko Moskwicini , ale też i Sybiracy , gdzie naszą polską dusze znajdziemy nierzadko
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Niemcy ciagle borykaja sie z tematem II wojny swiatowej, ciagle czuja sie odpowiedzialni za ten rozdzial w Historii i tym bardziej bron atomowa w tym kraju to bylby zly krok. W koncu sam Hitler byl bliski osiagniecia celu i o tym niemcy wiedza. Poza tym atom im sie kojarzy z Adolfem. Hmm... ale sie zgodze, ze niemcow trzeba kontrolowac, wcale to nie jest biedny narod, o czym swiadcza partie nazistowskie u wladzy i Angela Merkiel, ktora bym osobiscie pod sciana postawil i rozstrzelal.

Co do wyciagniecia reki przez Tuska do Moskwy. To jednak zel sie stalo, bo raz, ze prezydent kaczor gdaka, ze to wbrew jego woli sie stalo, a dwa mamy w Rosjii okres przedwyborczy i mnie najbardziej w nim cieszy to, ze Putina partia ma 60% poparcia.
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Co do wyciagniecia reki przez Tuska do Moskwy. To jednak zel sie stalo, bo raz, ze prezydent kaczor gdaka, ze to wbrew jego woli sie stalo, a dwa mamy w Rosjii okres przedwyborczy i mnie najbardziej w nim cieszy to, ze Putina partia ma 60% poparcia.


Może ruscy w końcu zaczną coś od nas kupować.
 
Do góry