Stosunki polsko-rosyjskie

Highlander

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2005
Posty
69
Punkty reakcji
0
Miasto
Żary
Co myślicie o napietych ostatnio(i nie tylko) stosunkach na linii Warszawa-Moskwa?? Czu Putin chce doprowadzic do poważniejszego konfliktu???
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Pan Puttinowi niepodoba się to że nam ostatnio udało się wypracować nawet przyzwoitą pozycję na arenie międzynarodowej i różnymi środkami próbuje Naszą pozycję osłabić i chyba mu się to udaje. Jak to mawia Mój historyk: "Włodek się wkurzy i znowu zakręci Nam kurek, więc lepiej nie podskakiwać". W jakimkolwiek konflikcie z Rosją (oczywiście dyplomatycznym) nie mamy żadnych szans. Wszyscy i tak będą liczyć się z Ruskimi nie z Nami.

Faithless możesz swoją teze podeprzeć jakimiś konkretnymi argumentami?

Pozdrawiam Snaut
 
F

faithless

Guest
Wątpie ze putin zakreci kurek. Jego celem jest osłabienie pozycji Polski na arenie miedzynarodowei. Zrobienie z nas "rusofobów". Jego poniedziałkowy wybuch wsciekłosc mówi wszystko! Wyssał nie nawisc do Polski i Polaków z mlekiem "matki". Z drugiej jednak strony ten poniedziałkowy lamet pokazuje ze putinek sie nas boij :D wspaniale :D W jego oczach jestesmy super mocarstwem :D
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Niom, niestety, trzeba zrobić wszystko, żeby wzmocnić Ukrainę, jako kraj graniczny między nami a Rosją i żeby uniezależnić się od rosyjskich surowców. W przeciwnym razie, Polska będzie odczuwać na własnej skórze wszystkie przyszłe spięcia w Europie Środkowej, i Wielkoruskie plany Vładka.

faithless, ja bym tak nie watpil sądzę, że Putin boi się UE, ale jak się go wkurzy na maksa, to pewnie nie karze długo czekać na rezultaty !
 

Highlander

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2005
Posty
69
Punkty reakcji
0
Miasto
Żary
A co powiecie na temat pobicia przez panów w dresach z ogolonymi głowami dzieci rosyjskich dyplomatów?? Przypadek czy może prowokacja???
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
myślę,że to pobrzękiwanie szabelką Putina, ma wielkie problemy wewnętrzne więc musi zająć naród czymś ,aby zapomnieli o kłopotach,a swoją drogą dzisiejsza awaria batyskafu odsuneła na plan dalszy kryzys w stosunkach polsko-rosyjskich,możemy spodziewać się wyciszenia medialnego szumu.A wszystko to jest spowodowane tym,że Rosja utraciła wpływy w priwisliańskim kraju ot i cała przyczyna .Możemy się spodziewać jeszcze nie raz napięć w stosunkach dwustronnych.A pobicie dzieciaków dyplomatów to zwykły chamski wybryk,tylko dziwne,że nie miały opieki ,może rzeczywiście jakaś prowokacja ze strony odpowiednich służb. :(
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Dziś Ruscy mają kryzys, ale nie można zapominać, że to największy kraj na świecie, z mocarstwowymi ambicjami i chociaż bardzo bym chciał, żeby Rosja utraciła swoje znaczenie na arenie międzynarodowej, to ciężko mi uwierzyć że to możliwe.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Polska-Rosja

Jak dla mnie stosunki warszawa-moskwa sa beznadziejne szczegulnie po pomarańczowej rewolucji na Ukrajinie! Jezeli moge powiedzieć to sadze ze teraz za ten "gest" pozadnie oberwiemy! ja wiem co sie dzieje na granicach rosyjskich! jak tak dalej bedzie a nasz rzad nie znajdzie zadnej dostawy ropy albo paliwa z poza Rosji to Polsce grozi astronomiczna podwyzszka cen paliwa juz to wszyscy widzimy np na dolnymślasku paliwo PB98 kosztuje ponad 4,50 złotego To SKANDAL....porównujac z Niemcami to mam paliwo drozsze o 100% a nasze zarobki (w Polsce) sa za niskie!! Jak tak dalej bedzie to paliwo z rosji bedzie kosztowało ponad 5 złotych a jak narazie nic nie wskazuje na to ze bedzie TANIEJ! Wiec nam przyjdzie jeździć niebawem rowerami.... :/
 

Iffona

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Konin
a ja myślę, że Kwaśniewski nie miał co się wysilać aby utrzymać dobre stosunki z Rosją, bo sam sobie wykopał dołki ( popierajac rewolucje na Ukrainie) a potem zapomniał o nich i sam w nie wpadł. A rosja nie wzieła nas pod uwage przy rurociagu!!
To bardzo proste Rosja poprostu nie liczy się z Polską, która na arenie międzunarodowej tak naprawde nic nie znaczy. Nie ma co się kochani oszukiwać :( Taka jest prawda :niepewny:
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
Stosunki polsko-rosyjskie zawsze były złe, gdyż rosja ma nasz kraj za niewiele. Wciąż sytuacja się napina, ponieważ rosja nie chce rozliczyć się z niechlubną historią. Ten rurociąg to kolejny cios przeciw nam.
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
Sprawa Ukrainy napiela sytuacje miedzy Rosja a UE, a my wlanczajac sie w pomaranczowa rewolucje dodalismy troche soli do nie najlepszych stosunkow z Rosja. Rosja jest ogromnym runkiem zbytu dlatego powinnismy dazyc do jak najlepszych stosunkow z Moskwa. Napewno duzo tracimy na zlych stosunkach z nimi.

Duo.Teraz sie zastanawiam, to my zatrzymalismy pod Wiedniem najwiekszego wroga Rosji, a 100 lat puzniej bylismy pod zaborem ruskim...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
A ja lubie Putina i lubie Rosjan gdyś w przeciwienstwie do Polaków są dumnym narodem. Oczywiscie jestem patriotą i nie mam kompleksów polskosci ale jednak w wielu kwestiach wiekszosci Polakom brak tej dumy jaką mają Rosjanie czy Niemcy czy inny wielki naród.

Poza tym szanuje ich za to ze nie dają d*py USA za talerz zupy.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Pan Puttinowi niepodoba się to że nam ostatnio udało się wypracować nawet przyzwoitą pozycję na arenie międzynarodowej i różnymi środkami próbuje Naszą pozycję osłabić i chyba mu się to udaje.
Nasza pozycja już niedługo nie będzie nawet mizerna po wchłonięciu przez UE. Rosja tymczasem miała i ciągle ma pozycję mocarstwową.
Po drugie należy rozgraniczyć stosunki z Rosjanami, a stosunki z Kremlem.
Stosunek do nas czekisty Putina jest jednoznaczny i nic tego obecnie nie zmieni.
Stosunek do nas Rosjan jest rózny w zależnosci od nastawienia konkretnej grupy bądź osoby.
Rosyjscy skinhaedzi maja bardzo dobre kontakty z nami. Nieraz przyjeżdżały do nas rosyjskie kapele RAC Antisystem, TNF, Kolovrat, Vandal czy Ataka. Na koncercie w Augustowie ( Memoriał Szczerego ) gdzie było sporo Rosjan i nawet po polsku zaśpiewali Dla ojczystego kraju Honoru można było usłyszeć takie słowa: Sława Rosiji, Sława Polszi, Sława Słowianskomu Jedinstwu. To chyba trochę inny stosunek, prawda ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Rosyjscy skinhaedzi maja bardzo dobre kontakty z nami. Nieraz przyjeżdżały do nas rosyjskie kapele RAC Antisystem, TNF, Kolovrat, Vandal czy Ataka. Na koncercie w Augustowie ( Memoriał Szczerego ) gdzie było sporo Rosjan i nawet po polsku zaśpiewali Dla ojczystego kraju Honoru można było usłyszeć takie słowa: Sława Rosiji, Sława Polszi, Sława Słowianskomu Jedinstwu. To chyba trochę inny stosunek, prawda ?
Panslawiści nie uwzględniają, że Polska, czy Czechy są w kręgu cywilizacji łacińskiej, a reszta w kręgu cywilizacji greckiej. To nas strasznie różni. Oni nas chcą zdominować kulturowo.
Po za tym podobno w Rosji jest duża niechęć do Polski jako do samodzielnego państwa. Rosjanie by chcieli abyśmy byli w ich strefie wpływów, wtedy by nas lubili, a co dopiero jak pomagamy się wyrwać z ich orbity Ukrainie.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Lobo ja tez mam ciągoty słowianofilskie. Wolę białych Słowian, niż ciemnych Francuzów. A co do idei cywilizacji łacińskiej to Europa dawno się z nią pożegnała.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Lobo ja tez mam ciągoty słowianofilskie. Wolę białych Słowian, niż ciemnych Francuzów. A co do idei cywilizacji łacińskiej to Europa dawno się z nią pożegnała.

W takim razie, tak to ujme: Mamy dwa narody wywodzące się z dwóch kręgów kulturowych. W tym jeden przeważa pod względem liczebności i pozycji swojego państwa w świecie. Czy oni chcą sie z nami integrować czy nas zdominować? Postawy kulturowe zachodniej europy, rzeczywiście prawie zgineły, panoszy się ateizm, ideałów rewolucji francuskiej nie wolno podważać, a arabowie zasiedlają coraz więcej europejskich miast. Tym bardziej jesteśmy zagrożeni.
Zniewieścieli francuzi, czy zdemoralizowani niemcy to rzeczywiściwe słabi kandydaci do utożsamiania się z nimi jako wspólnikami w dziedzictwie cywilizacyjnym. Taka jest jednak prawda. Ciągle nam bliżej do nich niż do Rosji. Mi też Rosjanie wydają się dużo bardziej sympatyczni od takich niemców. Niestety większość z nich jest zdania, że "polsza nie zagranica". I chętnie by nas widzieli razem z Gruzją, Litwą i Ukrainą jako prowincje Wielkiej Rosji.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Panslawiści nie uwzględniają, że Polska, czy Czechy są w kręgu cywilizacji łacińskiej, a reszta w kręgu cywilizacji greckiej. To nas strasznie różni. Oni nas chcą zdominować kulturowo.
Po za tym podobno w Rosji jest duża niechęć do Polski jako do samodzielnego państwa. Rosjanie by chcieli abyśmy byli w ich strefie wpływów, wtedy by nas lubili, a co dopiero jak pomagamy się wyrwać z ich orbity Ukrainie.

buahahahahahaha ale pieprzenie glupot. Czlowieku, mamy XXI wiek a nie średniowiecze. Europa Zachodnia czy Polska są tak kulturowo "lacisnkie" jak MAkubma jest biały. Co ma rodzaj kosciola do kultury, nic, kosciól to nie jest kultura. A wielu Polaków to idioci ktorzy o wszystkie niepowodzenia oskarzają Rosjan, Niemców i Zydów ale nigdy siebie!
Oni nas chcą zdominować kulturowo.

Buahahahahahah co za idiotyzm , boze ja nie rozumiem skąd sie biora tacy ludzie jak ty, z kapusty? :lol:
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Zgodzę się outremerem że co innego Rosjanie , co innego Kreml.
Putin nie będzie wieczny i ktoś kiedyś zrozumie , patrząc na mape Rosji że Polska to nie jakiś pypeć na pn-zach krancu imperium , ale korek zamykający lub otwierający rosji drogę do Europy.
Nie należy drażnić nawet osłabionego lwa. Rosja to dla nas zbyt, zbyt i jeszcze raz zbyt towarów.Zachód nie będzie miał żadnych sentymentów żeby nas skłócać z Rosjanami , z kimkolwiek zresztą a sam zajmie bez oglądania się nasze miejsce.

Jest szansa poukładać sie na nowo, bez ogarniętych fobiami Kaczyńskich
 
Do góry