Sprawdzone sposoby na suchy kaszel.

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Na kaszel polecam Sampelo Kids, surop jest z naturalnych składników.Moim dzieciom pomógł:)Polecam goręco!
 
D

Dobrawa

Guest
Kaszel to trudny temat jednak. Przy mokrym kaszlu nie bawie się i od razu sięgam po Bronchosol. Z kaszlem suchym są według mnie dwa sprawdzone sposoby:

1. Łyżkę siemienia lnianego zalewa się szklanką wody i gotuj ok.10 min. Dodaje łyżkę miodu i pije ciepły płyn 2 razy dziennie
2. 200 ml oliwy z oliwek miesza się ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Wstrząsa miksturę i pije po łyżeczce 3 razy dziennie
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
jessi_ca napisał:
na suchy kaszel tylko drosetux
ja tez daje drosetux swojemu szescioletniemu szkrabowi :) i fajnie sie sprawdza, bo mały czasem ma tak suchy kaszel ze az sie krztusi :(
 

samusiamamusia

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
ja podaje syrop sampelo kids, i dodatkowo sok z malin na zlagodzenie gardla, bo przy takim kaszlu mocno boli, jak nie pomaga to pozostaje lekarz i inne silniejsze syropy
 

luna82

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
drosetux jest rewelacyjny na taki meczacy kaszel, ale siemie lniane z miodem moze wypije, samo niestey nie przeszlo:)
 
D

Dobrawa

Guest
O ile Bronchosol mogę polecić smiało, bo wiem że jest rewelacyjny na kaszel mokry, o tyle na suchy kaszel nie miałam jeszcze żadnego dobrego syropu. Ale skoro piszecie, że jest dobry to jakby byla potrzeba (odpukać) to wypróbujemy.
 

luna82

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
odpukac... ja natomiast nie mialam zadnego dobrego syropu na mokry kaszel, ale zadko taki jest, szybko sie zmienia, ale jak lekarz wreszcie dobierze tak dobry, jak na suchy drosetux, to napisze, ale odpukac mam nnadzieje, ze nie w najblizszym czasie:)
 
D

Dorka123

Guest
Dobrawa napisał:
Kaszel to trudny temat jednak. Przy mokrym kaszlu nie bawie się i od razu sięgam po Bronchosol. Z kaszlem suchym są według mnie dwa sprawdzone sposoby:

1. Łyżkę siemienia lnianego zalewa się szklanką wody i gotuj ok.10 min. Dodaje łyżkę miodu i pije ciepły płyn 2 razy dziennie
2. 200 ml oliwy z oliwek miesza się ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Wstrząsa miksturę i pije po łyżeczce 3 razy dziennie
Na samą myśl o wypiciu czegoś tłustego, jak oliwa, mam odruch wymiotny, ale wierzę, że to może działać, bo kaszel suchy podrażnia drogi oddechowe, a oliwa zadziała na nie jak plasterek ;) Za to z pierwszą częścią się zgadzam w zupełności, u nas też bronchosol pomaga, ułatwia odkrztuszanie wydzieliny i oddychanie.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Dorka123 napisał:
Kaszel to trudny temat jednak. Przy mokrym kaszlu nie bawie się i od razu sięgam po Bronchosol. Z kaszlem suchym są według mnie dwa sprawdzone sposoby:

1. Łyżkę siemienia lnianego zalewa się szklanką wody i gotuj ok.10 min. Dodaje łyżkę miodu i pije ciepły płyn 2 razy dziennie
2. 200 ml oliwy z oliwek miesza się ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Wstrząsa miksturę i pije po łyżeczce 3 razy dziennie
Za to z pierwszą częścią się zgadzam w zupełności, u nas też bronchosol pomaga, ułatwia odkrztuszanie wydzieliny i oddychanie.
Przy kaszlu mokrym rozumiem...
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
Dobrawa napisał:
O ile Bronchosol mogę polecić smiało, bo wiem że jest rewelacyjny na kaszel mokry, o tyle na suchy kaszel nie miałam jeszcze żadnego dobrego syropu. Ale skoro piszecie, że jest dobry to jakby byla potrzeba (odpukać) to wypróbujemy.
akurat drosetux mozesz smialo testowac, na pewno bedziesz zadowolona :)
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Dobrawa napisał:
O ile Bronchosol mogę polecić smiało, bo wiem że jest rewelacyjny na kaszel mokry, o tyle na suchy kaszel nie miałam jeszcze żadnego dobrego syropu. Ale skoro piszecie, że jest dobry to jakby byla potrzeba (odpukać) to wypróbujemy.
Zgadzam sie na mokry jest bardzo dobry,a przy suchym ja rozgryzam witaminę A+E.
 

luna82

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
odpukujac oczywiscie, wiadomo, ze jest to metoda prob i bledow, tak jak drosetux, czesc dzieci zareaguje dobrze a czesc nie, na szczescie mojej coreczce pomaga
 
J

jessi_ca

Guest
luna82 napisał:
odpukujac oczywiscie, wiadomo, ze jest to metoda prob i bledow, tak jak drosetux, czesc dzieci zareaguje dobrze a czesc nie, na szczescie mojej coreczce pomaga
dokladnie, ja ciesze sie ze w mojej rodzinie drosetux sie sprawdzil, dlatego sie go trzymamy
 

Majka00007

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
40
Punkty reakcji
1
majaaa napisał:
Może macie jakieś sprawdzone sposoby na suchy kaszel?? Zawsze po chorobie taki kaszel strasznie długo mnie męczy
sad.gif
Nic nie pomaga, pije różne specjalne herbatki, mama wykupiła już chyba całą aptekę i nic :confused:
Już trzeci dzień się męczę, ciężko jest mi usnąć a nawet jak mi się uda kaszel zaraz mnie budzi
sad.gif

Jeśli macie jakieś pomysły to proszę piszcie
smile.gif
Zrób sobie syrop z cebuli. Naturalny i bardzo pomaga. Można podawać go nawet dzieciom.
 

luna82

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
teoretycznie drosetux jest dla dzieci, ale zawsze mam w domu zapas,więc ostatnio jak mnie męczyło to spróbowałam i też pomogło:)
 

KatiWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Ja na suchy kaszel mogę polecić syrop z sosny.... ale najlepiej smakuje własnej roboty. Moja teściowa robi zawsze tak jakoś po wiośnie w tym okresie, podobno ścina się świeże pędy sosny i gotuje się je z cukrem albo miodem do wyboru z kilka godzin i lekarstwo gotowe :) :D
 
Do góry