Sprawdzone sposoby na suchy kaszel.

gajowyjanusz

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
ooo, super ;) najpierw kupię gotowy, a potem może skuszę się zrobić własny :)
 
N

nianiaSweet

Guest
ja ostatnio dostałam w aptece pastylki do ssania na problemy z gardłem, co prawda to jest nowość ale wybrałam je ze względu na smak czarnej porzeczki który bardzo lubię, a jeszcze nie spotkałam się z lekami na gardło o tym smaku, no i z tego co mi powiedziała farmaceutka jest to suplement, więc w sumie można go łykać profilaktycznie na problemy z gardłem.
 
N

nianiaSweet

Guest
u mnie zawsze kaszel bierze się od bolącego gardła, nie wiem jak jest u Ciebie? Mnie strasznie od suchego powietrza wiecznie boli gardło i mam chrypkę, co mnie bardzo wkurza, dlatego takie muszę mieć pod ręką pastylki do ssania bardzo, które łagodzą ból gardła.
 

KatiWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
nianiaSweet napisał:
u mnie zawsze kaszel bierze się od bolącego gardła, nie wiem jak jest u Ciebie? Mnie strasznie od suchego powietrza wiecznie boli gardło i mam chrypkę, co mnie bardzo wkurza, dlatego takie muszę mieć pod ręką pastylki do ssania bardzo, które łagodzą ból gardła.
A palisz fajki? :huh:
 
N

nianiaSweet

Guest
no właśnie nie, wydaje mi się że u mnie problem z gardłem bierze się stąd, że ciągle przebywam w klimatyzowanym pomieszczeniu, a to w pracy, a to w samochodzie no i pewnie stąd te problemy z gardłem, tym bardziej że nie jest to problem, który pojawia się u mnie tylko zimą.
 
D

Dorka123

Guest
to ja mam tak co rano, suche powietrze od grzejnika, nos zatkany, oddycham w nocy przez usta i rano chrypka gotowa :/
 
N

nianiaSweet

Guest
widzę, że masz tak jak ja, a jak u Ciebie z klimatyzacją? w pewnym momencie zaczęłam już mieć wrażenie, że do codziennych problemów z gardłem się nie uwolnię, na szczęście pomoc znalazłam w aptece.
 
D

Dorka123

Guest
na szczęście z klimatyzacją mam do czynienia tylko sporadycznie, w pracy nie mamy, jedynie w drugiej pracy w weekendy ;)
a te pastylki można tak brać bez przerwy? to nie jest tak jak np. z innymi lekami, że 5-7 dni i do lekarza?
 
N

nianiaSweet

Guest
ale to przecież suplement diety wiec wskazania lekarza są w tym przypadku chyba niepotrzebne, tak mi się wydaje.
 

KatiWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Na chrypkę zimową dobre są jakieś "cukierki" "tabletki" do ssania oczywiście te dedykowane "na chrypkę". Właśnie jakaś mnie męczy od poniedziałku i nie chce odejść, a syrop sosnowy mi się skończył :( buuuuuuu
 

katrins

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Domowe sposoby na kaszel suchy
Siemię lniane

Łyżeczkę siemienia lnianego należy zalać szklanką mleka i zagotować. Po przegotowaniu i lekkim przestudzeniu dodajemy łyżkę miodu. Pijemy ciepłe 2 razy dziennie.

Imbir

Szklankę wywaru z imbiru należy pić rano i wieczorem. Jak przygotować wywar z imbiru? Pokrój drobno imbir i gotuj przez około 15 minut. Po przygotowaniu odcedź, poczekaj aż nieco przestygnie i dodaj posłódź miodem (miód traci swoje lecznicze właściwości w zbyt wysokich temperaturach). Jeśli lubisz imbir możesz również ukroić cienki plasterek i go ssać.

Ocet jabłkowy

Do szklanki wody dodaj kilka łyżeczek octu. Pij za każdym razem, kiedy zacznie cię dusić kaszel. Ocet pomaga zmniejszyć stany zapalne gardła oraz górnych dróg oddechowych.

Pij dużo wody

Woda nawilży wysuszone gardło, dzięki czemu kaszel nie będzie tak męczący.

Cebula z miodem

Przepis: cebulę zetrzyj na tarce, zalej szklaną miodu. Pozostaw na godzinę, aby składniki się dobrze połączyły, po czym zagotuj i przecedź. Pij 3x dziennie po łyżeczce. Jeśli nie lubisz takiego syropu, możesz poprawić jego smak - dodaj łyżkę do szklanki ciepłego mleka.

Mam nadzieje że pomogłam
 

KatiWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
ooo :) Zaraz coś przetestuje bo zaczął mnie ten kaszel już atakować :/
 
N

nianiaSweet

Guest
w aptece jest sporo pastylek na gardło, ja ostatnio kupiłam pastylki Fiorda za jakieś 15 złotych, fajnie koją gardło.
 
D

Dorka123

Guest
nianiaSweet napisał:
ale to przecież suplement diety wiec wskazania lekarza są w tym przypadku chyba niepotrzebne, tak mi się wydaje.
no i wszystko jasne, myślałam, że to lek, a na lekach często są informacje, że jeśli nie ma poprawy w ciągu powiedzmy 5-7 dni to trzeba skonsultować się z lekarzem, a ja właśnie z moim problemem potrzebuję czegoś do dłuższego stosowania
 
N

nianiaSweet

Guest
Dorka123 napisał:
ale to przecież suplement diety wiec wskazania lekarza są w tym przypadku chyba niepotrzebne, tak mi się wydaje.
no i wszystko jasne, myślałam, że to lek, a na lekach często są informacje, że jeśli nie ma poprawy w ciągu powiedzmy 5-7 dni to trzeba skonsultować się z lekarzem, a ja właśnie z moim problemem potrzebuję czegoś do dłuższego stosowania
czyli profilaktycznie potrzebujesz czegoś co będziesz łykać non stop.
 
D

Dobrawa

Guest
Fiorda ostatnio sprawdza się u wielu moich znajomych , bo że są to żelki to uwielbiają je dzieci, ale nie tylko , bo dorosli też. Profilatycznie z tego co wiem ona wspomaga błony śluzowe gardła i krtani. A to też ważne, żeby zapobiegać zamiast potem leczyć.
 
Do góry