Sprawa Tymoszenko, a karalność polityków

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Al Capone tez siedzial nie za gangsterstwo tylko przestepstwa podatkowe,

pozdrawiam,
 
S

serwor

Guest
widzisz na jakiej podstawie przyjmujesz że Janukowicz służy Ukrainie i nie jest oszustem jak Tymoszenko. Czy dopuszczasz że ten prezydent jest satrapą, który kryje swoich kolegów mszcząc się na rywalce.
No i bardzo dobrze, tak powinno byc ,jeden polityk jesli ma tylko mozliwosc powinien dazyc do ukarania innego polityka za lamanie prawa.
Tymoszenko zlamala UKRAINSKIE prawo!
Na zachodzie i u nas politycy to kasta nietykalna,jeden drugiego nie ruszy bo ma nadzieje ze ze wzajemnoscia.
To wlasnie rak ktory toczy swiat.

A opgolnie to uwazam ze obecne wladze Ukrainy sa o wiele bardziej korzystne dla Polski od tych z z pomaranczowej rewolucji.
Politycy ktorzy brali udzial w pomaranczowej rewolucji okazali sie banderowcami, wrogami Polski.
PiS i Kaczynscy wspierali wrogow Polski.
Nie tylko oni bo i nasz kochany Kwasniewski maczal tam swoje chore na Filipinska chorobe paluszki.

Tymoszenko siedzie nie za to co trzeba

ZDaje sie ze inne procesy sa w toku, beda i inne wyroki.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Serworze mój wspaniały podpowiem ci jeszcze kilku ukaranych - bo popełnili przestępstwa w ocenie sądu : Pilecki, Fieldorf
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Nie wiem jak na Ukrainie ale w Polsce z 90% politykow powinno byc za kratami.

Uwazam ze ze poitycy za zle rzadzenie powinni stawac przed sadem a nie tylko przegrac wybory i dostac wygodne posadki w opozycji.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Tymoszenko zlamala UKRAINSKIE prawo!

Człowieka jakie prawo
Jeśli by mieliśmy wszystkich tych Ukraiński polityków sprawdzić
To by musiała Ukraina całą władzę do paki wsadzić
A to że Tymoszenko jest cwaną babą to milionów się dorobiła to druga rzecz
Ja oglądałem ten ich śmieszny sąd
Gdyby cały świat to zobaczył to by ze śmiechu zawału dostał
A ten sędzia kto go tam posadził ?
Nikt nie chciał się tej sprawy podjąć posadzili jakiegoś ćwoka (teraz jego po sądach ciągają podobna zbrodniarzy powypuszczał)
Tak jak on to prowadził to Tymoszenko na tym jego kreśli lepiej by wyglądała

A teraz zadajmy sobie pytanie dlaczego Tymoszenko siedzi ?
A Putin z jaki to racji nagle ogłosił że startuje w wyborach prezydenckich
Które zresztą wygrał

Wiadomo wsadzili ją do paki żeby nie startowała w wyborach
Oto cała prawda czemu Tymoszenko siedzi
Ale nie sądzę żeby długo posiedziała to że ona podpisała z Gazpromem re-aktywy (ciekawie dlaczego nie mówi się o tym że ona wy wałczyła najlepszy warunki dla Ukrainy w całej europie)
To jej nie udowodnili że to było nie prawnie
Głownie to zarzuty związane z pieniędzmi po zatem nic więcej
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zbieżność pomiędzy Tymoszenko a Chodorkowskim jest jasna. Obie te osoby zadarły z postsowieckim establishmentem. Dopóki robili lewe interesy było cacy, jak im się zamarzyła kariera polityczna to szybko się znalazły sposoby na ukaranie. Nie można mieć złudzeń, że ten sędzie ukraiński był niezależny.
Oglądałem ostatnio film fabularny o gen. Fieldorfie. Jest tam scena obrad Sądu Najwyższego, rozpatrującego kasację od wyroku śmierci na naszego bohatera. Kolegium sędziów sobie rozmawia a tu nagle przewodniczący dostaje telefon z Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Wraca na obrady i mówi że koniec obrad, ma być odrzucenie kasacji i koniec kropka. Na nieśmiałe pytania czy to oni nie powinni zabrać głos, przewodniczący kazał się zamknąć i podpisać utrzymanie wyroku śmierci. Władza sowiecka zawsze była i jest stanowcza dla jej wrogów
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
To jedna strona medalu, ale druga jest tak, że teretyczna opozycja wobec postkomuny jest faktycznie przez tą postkomune skorumpowana i w niej uczestniczy. Dlatego nagle postkomuna może coś takiego zrobić. Dalej ciężko mi poczuć solidarność z panią Julią, która jest sama sobie winna, a co gorsza, to, że w taki a nie inny sposób uprawiała politykę, spowodowało, że ciągnie za sobą Ukrainę w orbitę uzależnienia od Rosji.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak Lobo, znamienne jest to że przeciwko Julii zeznawał Juszczenko. Niegdyś razem a teraz jedno przeciwko drugiemu. Zgubiła ją zachłanność i pragnienie nieskrępowanej władzy. Zamiast dogadywać się z Juszczenką to chciała sama. Efekt do przewidzenia
 
S

serwor

Guest
Co by nie bylo bardzo dobrze ze Tymoszenko poszla siedziec , chociaz trudno nazwac to siedzeniem ,jesli wiezien sam decyduje kto ma go leczyc , gdzie ,to troche paronoja.
Do tego ta smieszna choroba na ktora przeciez cierpi statystycznie 40% ludzi po 50 roku zycia.
Moim zdaniem powinna byc leczona w wieziennym szpitalu albo zadnym,jakby naprawde cierpiala to by leczyla sie tam gdzie tylko mozna.
Ona po prostu robi teatr dla zachodu.
A zachod boi sie ze i u nich w koncu wezma sie za politykow.
Jak na razie to im nie grozi , w Irlandi wlasnie umorzono sprawe bylego premiera ktory wzial pół miliona euro łapówek[udowodnione].
Powod umorzenia sprawy?
Pan premier Irlandi wzial pieniadze ale nie wywiazal sie z zopbowiazan wplacajacych na konto.
A wiec ktos placlil mu za nic?!

No ale p[olitykom moze placi sie za ładny usmiech, szkoda ze tylko im.

Serworze mój wspaniały podpowiem ci jeszcze kilku ukaranych - bo popełnili przestępstwa w ocenie sądu : Pilecki, Fieldorf

Ty porownujesz zlodziejke Tymoszenko do nich?!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
łączy te osoby działający na polityczne zlecenie sąd, nie mający nic wspólnego z niezależnością. Łączy te osoby to że sowiecki system zrobił z nimi porządek. Julia narazie żyje, ale wypadki chodzą po ludziach...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Serwor ma racje. Tymoszenko robi cyrk. Nawet w naszym prawie jest tak, że więzień musi sie poddać określonym procedurom jak leczenie, a jak nie jest stosowana przemoc. Jeśli więzień, chce być pobitym, jest to łatwo osiągnąć. Trzeba znać tylko procedury. Tymoszenko tak zrobiła. Doprowadziła do sytuacji kiedy funkcjonariusze musieli zastosować przymus bezpośredni. Dla osób postronnych może to wyglądać jakby ktoś ją bił, z racji złego nastawienia. Dalej robi politykę w więzieniu. To minus dla niej.
Z drugiej strony Herbatniczek ma racje. Sąd był farsą, a sprawa była polityczna.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
tak Lobo, znamienne jest to że przeciwko Julii zeznawał Juszczenko. Niegdyś razem a teraz jedno przeciwko drugiemu. Zgubiła ją zachłanność i pragnienie nieskrępowanej władzy. Zamiast dogadywać się z Juszczenką to chciała sama. Efekt do przewidzenia

Go nie zachłanność zgubiła
Tylko to że mieli na niego haczyk
Jak to w polityce
Gdyby nie zeznawał przeciwko Tymoszenko
To prawdopodobnie też by siedział
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widzisz nawet Polacy mogą się zgadzać w wielu kwestiach. Julia też wie, że jedyny sposób do dotarcie do mediów zachodnich. Aby media przedstawiły ją jako ofiarę polityczną, a że media na zachodzie mogą dużo, to i politycy mogą się wzruszyć. Jeśli do tego ci zachodni politycy uderzyliby gospodarczo w kumpli Janukowicza to ten miałby problem. On wcale nie chce być podporządkowany Putinowi, on woli pozory że zgadza się z Moskwą a tak naprawdę grać na dwa fronty - typowy satrapa postsowiecki
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Co by nie bylo bardzo dobrze ze Tymoszenko poszla siedziec , chociaz trudno nazwac to siedzeniem ,jesli wiezien sam decyduje kto ma go leczyc , gdzie ,to troche paronoja. Do tego ta smieszna choroba na ktora przeciez cierpi statystycznie 40% ludzi po 50 roku zycia. Moim zdaniem powinna byc leczona w wieziennym szpitalu albo zadnym,jakby naprawde cierpiala to by leczyla sie tam gdzie tylko mozna.

A sędzia który był nasłany przez Janukowycza
To nie jest cyrk?
To jest w porządku

Wyjaśnię musi robić cyrk
Bo skoro prawa się nie przestrzega
To jedyny poratunek w społeczeństwie
Normalka ja by na jej miejscu to samo zrobił

HERBATNICZEK

Cała polityka Ukraińska działa na dwa fronty
Tymoszenko po prostu stała na zawadzie
A to czy ona miała w swoim notatniku dobro Ukrainy
To już druga rzecz (fakt że angażowała się w różne pomocniczy dla Ukrainy sprawy pod władaniem Juszczenki)
Tymoszenko to cwana baba i niebezpieczna (skoro ją do paki wsadzili musiał być jakiś większy powód niż pieniędzy)

Ja osobiście powiem byłem pod reżimem Putina,
Podziękuję wolę już Tymoszenkę złodziejkę
Niż Putina gangstera
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
31
Miasto
Pomorze Zachodnie
łączy te osoby działający na polityczne zlecenie sąd, nie mający nic wspólnego z niezależnością.

Wcześniej Tymoszenko z tego co wiem stawała już przed sądem oskarżana o dawanie łapówek b.premierowi Łazarence.
Co ciekawe ów jegomość odsiaduje obecnie 9 letni wyrok w Stanach Zjednoczonych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież napisałem wcześniej że w systemie postsowieckim tylko szemrany biznesmen się dorabiał.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Zdaniem niezależnych mediów takich jak np. The Times za czasów swoich rządów Julia nieźle się dorobiła. Żeby nie powiedzieć, ze Jej majątek wzrósł kilka razy więcej niż za czasów, kiedy dochodziła do władzy.

Ale tak na prawdę, najbardziej podobał mi się wywiad z premierem Ukrainy Azarowem dla New York Times gdzie dużo mówił o Ukrainie, Euro2012 i problemach politycznych tego kraju. I od razu zmusiło mnie to do szukania informacji na temat gospodarki Ukrainy. Nie jest ona imponująca, a deficyt kraju faktycznie rośnie drastycznie. Wynika to pewnie z wielu rzeczy.

Co do Juli, Azarow podkreśla ze umowa z Gazpromem była zła, ale konieczna. Nie podpisanie jej groziło wiele gorszymi konsekwencjami dla kraju. Ale podpisanie takiej umowy, jak obecnie jest tak samo strzałem w stopę i można było zrobić to inaczej i nie tak pochopnie. Warto zauważyć, ze cena gazu jaka płaci Ukraina jest o 130% większa od ceny jaka płacą Niemcy. Taniej opłacałoby się sprowadzać ROSYJSKI GAZ Z NIEMIEC OD NIEMIECKIEGO DYSTRYBUTORA. GDZIE GAZ Z ROSJI PŁYNIE PRZEZ UKRAINĘ DO NIEMIEC, A POTEM WRACA DO UKRAINY. BEZSENS TOTALNY, A MUMIO TO WYCHODZI TANIEJ.

Poza tym umowa zawarta była bez zgody ich ,,rady ministrów, prezydenta oraz parlamentu" który był podzielony na obozy Juli i Wiktora. Wiec umowa podpisana na własną rękę bez zgody ogólnie kraju. Przez to Ukraina wpada w ogromne długi, nie ma kasy na socjale itd.

Uważam, ze wyrok chociaż za wysoki i w dziwnym czasie to mimo wszystko zasłużony. Co do wykonania, cóż..... Amerykanie na Kubie przytrzymują o wiele gorszych warunkach więźniów posądzanych o współpracę z terrorystami. Wiec niech zachód spojrzy na siebie, potem weźmie się za krytykę.

I na koniec, Miałeś chamie zloty róg.... Mogła Julia nie zadzierać tak wysoko nosa, już za czasów Juszczenki sporo się pisało na temat grzeszków cudnej Juli.
 
S

serwor

Guest
A sędzia który był nasłany przez Janukowycza To nie jest cyrk? To jest w porządku
A TY kolego przez kogo jestes naslany?

Wedlug mnie jestes stronniczy i przez kogos kierowany.
Masz jakies dowody ze proces byl nieuczciwy?
Uwazasz ze w Irlandi gdzie umorzono sprawe łapowek premiera sad byl uczciwy?!
Jestes lemingiem kierowanym przez GW , TVN itd.
Do tergo dodaj sobie Radio Marya na dokladke.

Wcześniej Tymoszenko z tego co wiem stawała już przed sądem oskarżana o dawanie łapówek b.premierowi Łazarence.

No a potem to jej dawali łapowki?
Gdy byla w tym banderowskim Rzadzie ?
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
A TY kolego przez kogo jestes naslany?

Hm chyba przez Ukraińskich szpiegów :D

Uwazasz ze w Irlandi gdzie umorzono sprawe łapowek premiera sad byl uczciwy?!

Nie wiem nie znam tej sprawy

Jestes lemingiem kierowanym przez GW , TVN itd. Do tergo dodaj sobie Radio Marya na dokladke.

Nic z tych rzeczy jestem obywatelem Ukrainy

Wedlug mnie jestes stronniczy i przez kogos kierowany. Masz jakies dowody ze proces byl nieuczciwy?

Owszem stronniczy tak samo jak proces Tymoszenki
Kiedy był ten proces byłem na Ukrainie
Widziałem tą transmisję po telewizorze
Tymoszenko prosiła o 4 dni na przygotowanie się do sprawy
Sędzia dał 1 dzień
Tymoszenko zrobiła następny krok
Wysłała swojego adwokata do ameryki (wiadomo żeby mieć więcej czasu na zapoznanie się ze sprawą )
Prosząc o tydzień na znalezienie tymczasowego adwokata
Sędzia dał 2 czy 3 dni
Takich niuansików było wielu
Ale najgorszym było to
Że sędzia po utrzymaniu sms nagle się uśmiechną i powiedział że przerywa proces i wznowi za godzinę
Za godzinę powiedział że przenosi sprawę na pojutrze
Az nagłe w wiadomościach usłyszałem że w mieszkaniu Tymoszenko znaleziono kilka milionów
Dale sprawę prowadzili za zamkniętymi drzwiami dziennikarzom wstęp wzbroniono
Jeśli masz zamiar oglądać youtube sprawy Tymoszenki to zobaczysz tylko wyrwane konteksty świadczące tylko przeciw Tymoszenki
Widziałem to na własne oczy i stwierdzę że to co widziałem było bezprawiem
Tyle ode - mnie
 
Do góry