Spowiedź

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie bylo takiej ksiazeczki, ale moj mlodszy brat jakas dostal (pamietam ze czerwona byla) - moze o tym mowisz
co do pochodzenia - jestem z ultrakatolickiej rodziny
 

Throe

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Polska
trwasz w grzechu i okłamujesz samego siebie.

To czy trwam w grzechu czy nie - to zadecyduje Bóg mój drogi, który zweryfikuje moje życie po śmierci :)

Mi jest z tym dobrze, z tym że sam w sobie się spowiadam. Jestem świadomy że zrobiłem źle, i lepiej się czuje gdy w myślach sobie pomyślę o grzechach, i o tym że mogłem to załatwić inaczej.

Jest około kilku tysięcy różnych organizacji religijnych - ja nie należę do żadnej.

I może stąd postanowiłem się uniwersalnie spowiadać - nie podporządkowując się do żadnej z kilku tysięcy propozycji - a modlić się w samym sobie do Boga ogółem.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Brave, i nie poznałeś warunków dobrej spowiedzi jako dziecko?


To czy trwam w grzechu czy nie - to zadecyduje Bóg mój drogi,
To są fakty misiu :D

który zweryfikuje moje życie po śmierci :)
Wtedy będzie już za późno na ratunek. A co jeśli wyrokiem będzie Piekło i wieczne potępienie?

Mi jest z tym dobrze, z tym że sam w sobie się spowiadam.
Diabłu też to na rękę ;)

Jestem świadomy że zrobiłem źle, i lepiej się czuje gdy w myślach sobie pomyślę o grzechach, i o tym że mogłem to załatwić inaczej.
Gdzie w takim postępowaniu Bóg?

Jest około kilku tysięcy różnych organizacji religijnych - ja nie należę do żadnej.
No dalej, wybierz sobie, najlepiej taką religię, w której już za 1$ dostaniesz życie wieczne, waciki gratis :D

I może stąd postanowiłem się uniwersalnie spowiadać - nie podporządkowując się do żadnej z kilku tysięcy propozycji -
A czart zaciera swoje brudne rączki.

a modlić się w samym sobie do Boga ogółem.
Toczysz dialog z własnym Ego, Boga w takim postępowaniu nie ma.

Toniesz w bagnie i tego nie dostrzegasz.


Przykład z mojego życia dotyczący spowiedzi:

Wspominasz, że masz grzechy, które sprawiają, że nie jesteś w stanie się z nich wyspowiadać.
Też tak miałem, przez straszne grzechy nie potrafiłem się z nich wyspowiadać przez większość swojego życia.
Nawracając się totalnie wiedziałem, że muszę się wyspowiadać ze wszystkich grzechów, z tych lekkich jak i z tych koszmarnie przytłaczających.

Nawrócenie przełamało moje opory i wstyd, spowiadałem się chyba pół godziny i naprawdę współczuję kapłanowi, który musiał tego wszystkiego wysłuchiwać.

:papa:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave, i nie poznałeś warunków dobrej spowiedzi jako dziecko?
jako jakiejs scislej reguly nie
cos tam pewnie ksiadz na religii opowiadal (na plebanii, a nie w szkole)

zastanawiam sie gdzie stal konfesjonal dla apostolow, jak myslicie?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Apostołowie mieli tę wygodę,że mieli żywy konfesjonał, w dodatku chodzący wraz z nimi. Jezusa.
 
P

Pawian

Guest
Ważne jest byś znalazła swoiego spowiednika który będzie dla ciebie duchowym przewodnikiem.
Dopóki KrK nie oczyści się u nas z zarzutów współpracy z SB i łamania tajemnicy spowiedzi,podając listę tajnych agentów,spowiedź(uszna) przy konfesjonale powinna zostać zawieszona do czasu wyjaśnienia tej sytuacji.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Chcesz się spowiadać agentowi?Życzę "uduchowionych i mistycznych"przeżyć,oraz udanego "żalu za grzechy"!
ten co ;]
a zapominasz że działa Chrystus w konfesjonale?
dla mnie ksiadz moze byc nawet zabójcą,zboczencem,idiotą ,poprostu nie interesuje mnie to
Jego zadaniem jest udzielic mi rozgrzeszenia i kropka
 
P

Pawian

Guest
Pawian, Ty się uwsteczniasz? Teraz mamy, jak by to powiedzieć, inną erę :D
W służbach wywiadu istnieje pojecie uśpionego agenta,albo śpiocha.Ktoś przez wiele lat nie wypełniał swojej funkcji agenta, potem dostaje sygnał i zaczyna pracować znowu.Naprawdę nie słyszałaś o tym?Drugą sprawą jest wymóg odpowiedzialności moralnej kleru przed Bogiem i społecznością wiernych.W wywiadzie z księdzem Isakowiczem Zaleskim padło pytanie:" Jak ksiądz ocenia dotychczasową działalność biskupów i przełożonych zakonnych w oczyszczaniu Kościoła z balastu powiązań z SB, chodzi mi zwłaszcza o działania w ostatnim roku?
Mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony tym, że nie było tych działań. To jest rzecz, którą chyba trzeba nazwać po imieniu: grzech zaniechania."
Można podziwiać wyjątkową kulturę i delikatność wypowiedzi księdza Zaleskiego wobec tak poważnego grzechu donoszenia na współwyznawców przez spowiednika do służb bezpieki.Ta "chrześcijańska"działalność prowadziła nieraz do uwięzienia i śmierci ofiary donosu.Śmiechy chyba tu nie na miejscu,sorki.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Ta "chrześcijańska"działalność prowadziła nieraz do uwięzienia i śmierci ofiary donosu.Śmiechy chyba tu nie na miejscu,sorki.
Czy jesteś jedną z ofiar? Czy raczej ofiarą czerwonego prania mózgu.
Można podziwiać wyjątkową kulturę i delikatność wypowiedzi księdza Zaleskiego
No bo ks Zalewski co wszyscy wiedzą jest czołowym Immamem.
 
P

Pawian

Guest
"ksiadz moze byc nawet zabójcą,zboczencem,idiotą ,poprostu nie interesuje mnie to". "proste logiczne".Widać kobieca logika różni się w tym wypadku od mojej.Czy leci z nami psychiatra?
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Sakrament przyjęty z rąk grzesznego księdza jest sakramentem ważnym.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Oni to mają dobrze. Mogą się tak rozgrzeszać nawzajem i jest git. Pewnie nagminnie korzystają z tego prawa.
Nie tu już nie ma szans na poprawę wizerunku księży. Sorrki ale wkopaliście księży.
 
Do góry