Sny

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Sny są dla mnie lustrzanym odbiciem dnia codziennego w pękniętym zwierciadle:
moich trosk,
moich radości,
moich marzeń,
moich obaw,
moich fantazji
, a także proroctwem niektórych wydarzeń.
 

jabadabadu

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
a mi się sniło że jakiś menel chciał mnie pchnąć nożem mój kolega stał za nim chwycił go za rękę ja wyrwałem mu nóż i włożyłem w oko potem podbiegł jakiś następny i wbiłem mu go prosto w puls a potem z fujarą na wierzchu po jakims nieznanym mi mieście goniłem dwie panny
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
kazdy sen ma ukryte znaczenie, ale nie zawsze. W moim wypadku sie one sprawdzaja bardziej tak jak sie przysnia niz w tym ukrytym znaczeniu. Ostatnio snilo mi sie ze ide nieznana droga, 2 dni pozniej nia szłam z kolezanka ktora prowadzila mnie skrótem na miasto ;)
 

Dziarski

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bytom
Wszyscy w tym dziale mówią o śmierci, to teraz może coś bliższego życiu :) Czym są dla Was sny? Jakimś odrębnym światem? Czymś na co nie macie żadnego wpływu, czy może wręcz przeciwnie, możecie dowolnie modyfikować rzeczywistość w snach?

Trudno powiedzieć, bo większości snów na 2-gi dzień nie pamiętam, a jak się już zdarzy to rzadko :) Szczególnie ostatnio zamiast śnić to czuwam całymi nocami..

Hm, dla mnie sen - chwila 'nienormalności', ale nie powiem niektóre sny są bardzo miłe, żałuje tylko - że to tylko sny ...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Trudno powiedzieć, bo większości snów na 2-gi dzień nie pamiętam, a jak się już zdarzy to rzadko :)
Sny trafiają do pamięci krótkotrwałej. Po przebudzieniu zazwyczaj nie ma większych problemów z przypomnieniem ich sobie, ale już po godzinie ciężko wydumać o czym się śniło. Co dopiero mówić dzień później. Sny są ulotne bo wspomnienia o nich nie są w żaden sposób istotne.
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Sny są ulotne bo wspomnienia o nich nie są w żaden sposób istotne.
Nie zawsze. Zdarzają mi się sny, których po prostu nie jestem w stanie zapomnieć, np. o śmierci bliskich.

Duży wpływ na to, czy sen zapamiętamy ma też sposób obudzenia się. Często tracę wspomnienie nawet najpiękniejszego snu, kiedy budzi mnie komórka bądź budzik.
 

Sowaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
58
Punkty reakcji
0
Chciałabym mieć nad tym kontrolę. Często śni mi się to, co przeżyłam. Niekoniecznie są to miłe chwile, ale napewno w tych lepszych wersjach. ;d
 

florion

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
66
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
z Pomorza
ja pamiętam wiele razy w tym do dziś mam nieraz sny w których jestem praktycznie jak w realu miałem ostatnio taki sen że z dziewczyną jakąś wszędzie sobie chodziliśmy tylko we dwoje i nagle dopadła mnie w śnie świadomość że zaraz zniknie to i aż mi sie ryczeć chciało że takiej dziewczyny nie ma do dziś żałuje że to był tylko sen taka wspaniała dziewczyna to była miła i wogule tylko mnie lubiała,
 

Ros.

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Uwielbiam śnić. Chociaż najgorsze jest to, że kiedy mam koszmar lubi w śnie wykonywałam różne bardzo męczące prace, to budząc się rano, czuję się jakbym w ogóle nie zmrużyła oka i jestem strasznie zmęczona.
Słyszałam także, że to co śnimy to wszystko nasza podśwadomość. Często jak o czymś długo myślę, to mi się to później śni.
 

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Od czego zależy co nam się przyśnie.
Dziś miałem chyba najpiękniejszy sen w życiu,spełniły się w nim wszystkie moje marzenia.
Co zrobić aby częsciej miewał ciekawe sny,bo zawsze śnią mi sie głupoty.
Dlaczego dzisiaj miałem taki sen a nie inny??
 

WhiteSmile_

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
zależy o czym myślimy w ciągu dnia.. jeżeli kładziemy się spać spokojni, odprężeni, bez jakiś niepokojących myśli i w lozku myslimy o przyjemnych rzeczach to zapewne sen bedzie mily :)
 

miss curious

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Poland
Zaintrygowało mnie również wchodzenie w sny innych. Ciekawe ;)

Ja potrafię tylko minimalnie kontrolować swoje sny. Np, kiedy śni mi się coś, co mi się nie podoba. Zazwyczaj coś, czego się boję, potrafię się obudzić ;d Czasami jednak mam tak, że śni mi się coś równie realistycznego, jakbym była na jawie. Ale uwielbiam śnić. To taki odlot od rzeczywistości.
 

cherry_

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
swiat do którego nie ma wstępu nikt inny po za mną. mój swiat, oderwanie sie od rzeczywistości itd.:D
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
A czy spotkaliście się ze zjawiskiem śnienia o tym samym, ale po jakimś okresie czasu? Przykładowo po roku ^^
Miałem 3 takie przypadki, w których śniłem o czymś dwa razy.
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Ja również tak miałam, kilkakrotnie. Umarł mi ktoś bardzo bliski i posyłał mi listy zza grobu. Nieprzyjemny sen, ale ogólnie uwielbiam śnic, jak większość wypowiadających się :) Pozdrawiam
 

Sociable

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
32
*Co myślicie na temat Waszych snów? Jest to dla Was tylko i wyłącznie forma wypoczynku, czy może wierzycie w 'coś' co się dzieje podczas spania. Jest wiele tez i spekulacji na ten temat. Wielu ludzi podczas snu doświadczało np. 'rozmów z kimś, kto już nie żyje' itp.

*Świadomy sen? Mamy świadomość, że śpimy i możemy to wykorzystywać w zwalczaniu koszmarów. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie.


Pytania:
-Czym wg Was jest sen?
-Czy możliwie jest kontaktowanie się podczas snu z kimś z zaświatów?
-Co się Wam najczęściej śni?
-Jaki mieliście najgorszy sen w życiu?
-Czy chcielibyście panować nad swoimi snami i chociaż na krótką chwilę 'spełniać swoje marzenia'?
-Czy wierzycie w sennik, który wyjaśnia znaczenie snów?


Dyskutujmy ;)
Sociable

Ps. Nie wiem czy był już taki temat, ja bynajmniej nie znalazłam.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Nie wierzę w to, że sny mają jakieś znaczenie. Po prostu, kolejny element naszej fizjologii, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Nie wiem, co mi się śni najczęściej, bo pewnie nie zapamiętuję nawet połowy z tego. Ale to co pamiętam zazwyczaj można określić mianem takiego "fabularnego snu" ;) Mam na myśli, że coś się dzieje - ze mną w roli głównej. Prawie zawsze przed kimś uciekam, chowam się, czuję, że mam jakieś zadanie do wykonania. Rzadko mam pojęcie jakie, ale jest takie uczucie.

W świadomy sen jestem w stanie uwierzyć, bo zdarza mi się doświadczyć takiego zjawiska. Ale nie jest to kontrola na nie wiadomo jaką skalę - jak śnię, że płynę kajakiem, to mogę sobie wyśnić, że się zatrzymuję i idę popływać. Ale nie wysiądę z tego kajaku, nie popędzę na Okęcie i nie polecę na Karaiby.

Sennikom też nie ufam. Wręcz mnie śmieszą.

A jak jest u was z zapamiętywaniem snów?

No i tak na marginesie, kolejny temat w Filozofii, który nie mam pojęcia dlaczego akurat się tu znalazł... Żaden z działów tej dziedziny nie zajmuje się snami.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Moim zdaniem, sny odzwierciedlają stan naszego umysłu. Czasami wydaje nam się, że dana sytuacja nas nie obeszła i wszystko jest w porządku, tymczasem uporczywie powracający sen nie pozwala nam o jakimś zdarzeniu zapomnieć.
W moim przypadku każde niepowodzenie życiowe objawia się snem o ucieczce. O tym, że planuję wyjazd gdzieś bardzo daleko, gdzie nikt bliski nie będzie mnie mógł odszukać. I wtedy wiem, ze po przebudzeniu muszę zająć się swoimi sprawami i jak najszybciej je uporządkować.
No cóż, kolorowych snów :)
 

OsiemOsiem

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
-Czym wg Was jest sen?
Formą regeneracji uszkodzonych komórek, stymulacją metabolizmu, regulacją poziomu takich elementów jak stres, głód, pragnienie, zmęczenie fizyczne itd. Jest też wyznacznikiem cyklicznego pojmowania życia przez oddzielanie dni strefą poza świadomością. Nieraz mamy wrażenie że dwa dni po jednej nieprzespanej nocy są jednym. I o to właśnie chodzi. Dla mnie sen jest przede wszystkim dobrym wspomagaczem do przyswajania zaskakujących sytuacji, stresowych czy po prostu dobrym wspólnym mianownikiem dla trudnych decyzji. Często mawiamy "muszę się z tym przespać"...

-Czy możliwie jest kontaktowanie się podczas snu z kimś z zaświatów?
Podobno tak... Mnie czasem śni się dziadek. Sądzę że wie, że nie mogę o nim zapomnieć.

-Co się Wam najczęściej śni?
ostatnio Ty :sexy:

-Jaki mieliście najgorszy sen w życiu?
dwa: jeden jak tonę plecami do dna i światło przede mną zaczyna ciemnieć i się rozmazywać. Drugi jak dostałem kulkę w klatę i leżę twarzą w błocie. To był Hardkor.

-Czy chcielibyście panować nad swoimi snami i chociaż na krótką chwilę 'spełniać swoje marzenia'?
na jednym z for znalazłem miesięczny kurs LD ...dlaczego nie ;) Dwa latka temu interesowałem się parapsychologią i dziwne rzeczy wyprawiałem :p
Teraz mis ię nawet nie chce

-Czy wierzycie w sennik, który wyjaśnia znaczenie snów?
tak
 
Do góry