Służba Zastępcza

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Ale spróbuj mu przetłumaczyć coś co jest ponad jego siły logicznego myślenia i inteligencji. Przecież gdyby mu wpadli do domu wszyscy marines to odeon by tupnął noga powiedział że to jego dom i niech się wynoszą. A oni by go posłuchali :lol:
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
:lol: ma prawo do swoich przekonań ... ale to by bylo naprawde interesujące do zobaczenia :]

ze służbą zastępczą to kojarzą mi się młodzi policjanci. W łodzi boją sie w bałuty zapuszczać i w śródmieście ... jezu byłem na meczu i widziałem przerażenie na ich twarzach. Stało pieciu lysych klientow z wytatuowanym na p-lecach HooliganS WDZ Łódź a goście z policji wzrok miel;i wbity w glebe...
Jak by co to oni by te tarcze rzucili i spiepszalui jak najdalej do domu. Tak wygląda służba zastępcza w tym kraju. Albo sprzątanie gówien, albo stres ktory na psyche wjedzie człowiekowi.
100 tys. razy wole odpukać 9 miesięcy wojska z czego 2 na "falochronie" :] i z 1600zł. wyjść do cywila.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
A skąd będzie to 1 600?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
1,600zł to pewien rodzaj żołdu czy coś, płacony przez wojsko podczas 9miesiecy tym poborowym czy jak tam ich zwą.
Oczywiscie 1,600zł to całokształt po 9miesiącach, a nie miesięczne wynagrodzenie - chyba :D.
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
ogolnie żołdu chyba 190 zł plus 30 złoty zaq dzień przepustki objętej wyprowiantowaniem szeregowego. Mi sie w miesiącu udało raz 250 zł. zgarnąć. a 1600 zł. to jest tak zwana wyprawka na koniec służby.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Chyba ich pogięło.
Sprzątając ubikacje się więcej zarabia.
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
ale jak to mowią żeby sralo z nieba to co wieczor ciepłe łóżeczko i 3 posiłki dziennie masz zapewnione za friko... skladki emerytalne i zdrowotne płacą bardzo wysokie ... jak chcecie to wam tu mój wyciąg z ZUSU za armie przepisze ;] ... mój stary ktory jest mgr.inż z 20 letnim stażem pracy ma bardzo zblizone ...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Kszaczek, dostaje się 1600zł ogólnie, czy 1600zł + zarobione miesięcznie pensje?
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
nie no to 1600 dostaje każdy na koniec słuzby bez wyjątkow ... a jak coś odłożysz nie no to wtedy masz więcej a no i jeszcze jest kasa za " taryfe" czyli urlop nie ... 30 zł. za dzien. W wypadku nie pojechania na urlop wojo płaci 300% od dnia urlopu. Max. może byc takich dni 25 ;] jak ktoś dobrze przykombinuje to może się dobrze ustawić :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
1 600 to jest nic.
Za 9 miesięcy wyjętych z życiorysu?
To jest niecałe 200 na miesiąc.
W polsce, sprzątaczka zarabia 600 zł miesięcznie, czyli 5 400 na 9 miesięcy.
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
co ty bredzisz Odeon ... to jest nic może dla ciebie. Ale dla czlowieka ktory w życiu ma tyle w rok na całą rofdzine to jest nie raz ratunek. Jeżeli sie tym interesujesz i zaangażujesz sie w to minimalnie to gwarantuje ci że nawet 2 lata nie byłyby wyjete z życiorysu...
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
To nie wiesz, że on za mniej niż pięciocyfrową kwotę nie zgodzi się pracować? Pracodawca będzie mu ją musiał pod drzwi przynieść i prosić, żeby to jego ofertę przyjął :lol:
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
1 600 zł, to w polsce są dwie pary porządnych butów, jakiś krawat ale na resztę garnituru nie starczy.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Ale ty jak zwykle nie rozumiesz, że to nie jest wynagrodzenie za pracę, tylko taki dodatek do służby wojskowej?
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
:lol: to gdzie ty sie ubierasz???? U Armaniego ? DdD ===> srali muszki bedzie wiosna. Znajac polskie realia nasz Odeonek bedzie tyrał może przez rok na probie za 10% ponad minimalna krajową J A K dobrze pojdzie :] sory że sie powtarzam ale no musze po prostu " On ma dobrą średnią!!! Nie martwy się ... buahahahaha
Odeon dla ciebie mało dla innego duzo nie rozmuniesz tego ??? ... :lol:
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Dobra, nie kontynuujmy tematu.
Mieliśmy rozmawiać tutaj o służbie zastępczej.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Kszaczek jak widzisz forumowisko ma nową tradycję - przy niewygodnych tezach czy pytaniach odchodzimy od tematu :]
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
hehehe ... Odeon nie lubi off topiców ?? szkoda bo często w innych tematach sie kłocił z innymi.
jest to temat ktory pasuje do służby zastępczej. Zacząłej o kreatywności i spełnieniu lepszym niz w armii ja obstaje przy słuzbie wojskowej jeżeli juz mam wybierać ( a zrobiłem to 2 lata temu :p )

Ale ok ... wiec co ciekawego zaoferuje ci słuzba zastępcza ????
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Kszaczek jak widzisz forumowisko ma nową tradycję - przy niewygodnych tezach czy pytaniach odchodzimy od tematu :]
Ddd, przykro mi, ale tylko tobie wydaje się że twoje tezy są dla mnie niewygodne.
 
Do góry