Sklepy Typu Second Hand

wszystkojasne

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
Bardzo lubie SH, tobie też polecam. Nie rozumiem osób, które się tego wstydzą. Ale to sprawa indywidualna. Mam kilka na prawdę świetnych rzeczy z takich właśnie miejsc. Te rzeczy są bardzo dobre gatunkowo, markowe. Po normalnej cenie raczej bym ich nie kupiła
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Moje ostatnie polowanie udało się wyjątkowo dobrze: upolowałam apaszkę Valentino, no boska!!!
 

potajsku

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Kiedyś miałam więcej czasu na szukanie rzeczy w sh. Nie przeszkadza mi fakt, że rzeczy były już noszone, najważniejsze żeby nie były zniszczone. No i nigdy nie kupuję butów i bielizny w takich miejscach, wiadomo.
 

pola_mega

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Ja najczesciej w sh kupuje apaszki (cena od 0,10 - 1 zl) lub torebki. Ubran tez troche zakupilam... np welniany sweter z Zary, w idealnym stanie, dluzszy, kosztowal jakies 6 zl... niestety moj szanowny malzonek wypral mi go w pralce i sweterek sie skurczyl... oj bylam zla! ;p
 
L

Lilly123

Guest
Ja też jestem zwolenniczką SH :) Po pierwsze, ciuchy które tam wyszperałam są oryginalne i nie chodzi tylko o metkę. Po prostu mam pewnośc, że nie spotkam na ulicy identycznie ubranego klona :) Po drugie, od kiedy doczytałam się w internecie jak wygląda praca w takich fabrykach ubrań, o tym jak wykorzystuje się do tego dzieci, jak niesprawiedliwa jest ich płaca, to ubierając się w ciucholandzie mam spokojniejsze sumienie. Poza tym w ciuchu często znajduję rzeczy, które po miesiącu dopiero pojawiają się w naszych sieciówkach. Spora oszczędnośc :)
 

piguła56

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja osobiście bardzo polecam takie sklepy. Można znaleźć tam ładne i oryginalne ciuszki, których czasami nie znajdzie się nigdzie indziej. Poza tym to świetna zabawa bo nigdy nie wiadomo co się tam znajdzie. :)
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Mój ostatni nabytek - supermodna krótka kurtka ze skóry, czarna - myślę, że normalnie to parę stówek by kosztowała a tak tylko 30 zł - warto:)
 
L

Lilly123

Guest
A często Wam się zdarza zaglądac do takich sklepów? Ja np. po drodze z pracy mam swój ulubiony SH, sprawdziłam sobie kiedy dostawy i 3 razy w tygodniu sobie tam zaglądam :D No chyba że czas nie pozwoli, ale przeważnie chociaż na chwilkę mi się udaje :)
 
M

Mariano73

Guest
Jestem facetem i też uważam, że SH to genialny wynalazek. Kupuje kurteczke za grosze i przynajmniej mam świadomość, że nie będzie ona zanieczyszczać środowiska wyrzucona gdzieś w lesie. A mi się podoba ;p i jest niespotykana.
 

cocolover

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Łódź
byłam w różnych sh. w takich gdzie było wszystko ładnie poukładane, estetycznie, a byłam też tam gdzie wszystko było porozwalane na kupkach i trzeba było grzebać godzinami zanim w ogóle znalazło sie coś fajnego.
Ale czasem odwiedzam. :)
 
M

Mariano73

Guest
Szczerze mówiąc w tych gdzie rzeczy są na kupkach można znaleźć ciekawsze okazy :p
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
U mnie przekonanie do sh przychodziło stopniowo ;P Najpierw zdecydowałam się tam kiedyś wejść, ale tylko weszłam, jako towarzystwo dla mojej mamy i nawet nie przeglądałam cuchów. Następnym razem odważyłam się poszperać wśród wieszaków i pudeł, ale udawałam sama przed sobą, że nic mi się nie podoba :p Pewnego dnia jednak znów poszłam z mamą na zakupy i znalazłam tak cudną sukienkę, że ją kupiłam. Tym samym przełamałam jakąś barierę ;P i teraz mam sporo ciuchów z sh :)
 
J

jadwinia

Guest
U mnie większość rzeczy w szafie to ciucholandy :D i dobrze mi z tym ;p sporo osób pyta gdzie coś kupiłam, bo fajne i nie wierzą, że to za marne grosze, czasem nawet za 1zł ;) jak się trafi okazja ;p
 
E

Ejan87

Guest
U mnie podobnie ;) przyznam, że na początku podchodziłam sceptycznie do SH, ale na studiach kilka razy wybrałam się z koleżankami i polubiłam to ;) i teraz zanim pójdę na zakupy po sklepach, poświęcam dzień / dwa na ciucholand, jeśli tam nic nie znajdę - kupuję w normalnych sklepach. To się jednak zdarza bardzo rzadko ;p
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Bardzo lubię odiwedzać przeróżne second-handy. Często znajduję tam bardzo fajne, oryginalne ciuchy od bluz dresowych aż po imprezowe sukienki :)
 
J

jadwinia

Guest
Grunt to mieć sporo czasu na szukanie, bo kasy już nie koniecznie ;) chociaż czasem jak zaczynałam grzebać to ciężko było się zmieścić w pół stówie ;p ale jesli ktos nie lubi SH, fajna opcją są kluby zakupowe, np Stilago, który ma nawet 70% taniej ciuchy markowe :)
 
E

Ejan87

Guest
widziałam ich ofertę, ale jednak na co dzień zakupy robię w SH ;p a Stilago - fajna opcja, ale raz na jakiś czas. Ale co prawda, to prawda, ceny mają bardzo dobre i te 70% to nie tylko "chłyt marketingowy" ;p
 

Mitka

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
Też czasem lubię poszperać po sh, ale z reguły brak mi cierpliwości na przeglądanie setek ubrań i rzadko udaje mi się znaleźć coś fajnego (może częściowo przez moją dość nietypową figurę). :)
 
Do góry