Sklepy Typu Second Hand

Kajunia21

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
1
hej dziewczyny:) ja tam często robię zakupy w takich sklepach, można złowić naprawdę perełki:)
 

izabela-o

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja też się czasem lubię wybrać do takiego sklepu, fakt, można znaleźć czasem całkiem sympatyczne rzeczy, a poza tym jest dużo bardzo fajnej bazy do przerabiania ciuszków (a ja ostatnio lubię takie eksperymenty) :)
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Że lubię SH - to już pisałam. Ostatnio wkręciłam się też z kupowanie używanych ciuchów przez aukcje internetowe lub ogłoszenia. Dochodzą tutaj wprawdzie koszty przesyłki, ale czasem i tak można dorwać prawie nową rzecz dużo taniej.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Nigdy nie byłam przekonana do tego typu zakupów ,do puki sama się tam nie wybrałam.

Można tam znaleźć wiele ciekawych i tanich rzeczy z dobrego materiału.
Śmiech na sali ,jak się wchodzi do sklepu patrzy na cenę ,na której widnieje 129,90 zł za jakąś koszulkę ,a materiał pozostawia wiele do życzenia (m.in od razu po dotyku można zauważyć ,że po praniu ta szmata już się do niczego nie będzie nadawać) .

Jedyną wadą tych miejsc są stare babki wypychające się łokciami ,gdy jest nowy towar. ^^
 
W

Wynajmownia

Guest
A co myślicie o idei pożyczania sobie ubrań, dodatków, torebek? Na swiecie jest to dość modne, a czy u nas by sie sprawdziło? Nie chodzi mi o kostiumy, ale np. idzieicie na super wesele i wypozyczacie sobie sukienkę na wieczór, albo macie rozmowę kwalifikacyjną i chcecie miec fajną, profesjonalną torbę - udałoby się to u nas? Pozyczyłybyscie coś komuś obcemu (za pieniądze oczywiscie), czy niekoniecznie? Taki troche inny rodzaj second handu - bo trzeba oddać:)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Wynajmownia napisał:
A co myślicie o idei pożyczania sobie ubrań, dodatków, torebek? Na swiecie jest to dość modne, a czy u nas by sie sprawdziło? Nie chodzi mi o kostiumy, ale np. idzieicie na super wesele i wypozyczacie sobie sukienkę na wieczór, albo macie rozmowę kwalifikacyjną i chcecie miec fajną, profesjonalną torbę - udałoby się to u nas? Pozyczyłybyscie coś komuś obcemu (za pieniądze oczywiscie), czy niekoniecznie? Taki troche inny rodzaj second handu - bo trzeba oddać :)
Jak dla mnie spoko. :D
Właśnie mam taki problem ,że jak kupuję sukienkę na wesele ,to przeważnie zakładam ją tylko raz ,a potem wisi w szafie.
Sama się zastanawiałam ,czy jest gdzieś taka wypożyczalnia ,by można było wybrać coś konkretnego w rozsądnej cenie i ,żeby właśnie można było ubrać tylko na ten jeden raz i oddać.
Wydaje mi się ,że to bardzo praktyczne rozwiązanie ,chyba ,że któraś kolekcjonuje kiecki :p

Co do torebek ,to może niekoniecznie ,ale ktoś pewnie by się też i na to "skusił".
 
D

Dobrawa

Guest
Uwielbiam takie sklepy bo zawsze mozna sobie cos wypatrzec. Chociaz nie lubie zakupow jak niektorzy w stylu "a kosztuje tam malo to kupie a w domu zobaczymy" . Raczej jak juz mi cos wpadnie w ochoto to przymierzam i wiem czy tego chce czy nie.
 

Gustaw Dzikowicz

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio szłam do kupca Gorzowskiego ulica Witosa i jest tam sklep z tańszą odzieżą i powiem wam że nie jest to zwykły lump tylko sklep a nawet salon ! znalazłam tam fajne ciuszki dla mojego dziecka a i dla siebie spodnie a dla męża t-shirt i wszystko uzywane ale wygląda jakby było wogóle nie używane bo pachnące i czyste. Polecam bo teraz tam jestem raz w tygodniu.
 

elizqua

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Hanadai napisał:
Nie kupuję w second handach. Jakoś brzydzi mnie wizja noszenia używanych ubrań. Są to rzeczy bardziej intymne od książek czy urządzeń elektronicznych.

A więc nie, nie.
Eeee tam, ja nie raz i nie dwa, znajdowałam rzeczy z metką, zapasowanymi guzikami itd. Kompletnie nie noszone, nowe. Zresztą w SH często można znaleźć ciuchy z metkami.
 

Tweetee

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dobry second hand online to nie lada gratka. Ja osobiście jestem uzależniona od buszowania po sklepach typu lumpeks.. :D Kiedyś tylko sklepy w realu dziś głównie online, markowe ubrania w śmiesznie niskich cenach bez wychodzenia z domu. Człowiek się z wiekiem rozleniwia.. :) Także znaleźć dobry sklep z odzieżą używaną to złoto! Ostatnio wyhaczyłam śliczną bluzeczkę ZARA w śmiesznej cenie na Innestyle.pl.
 

Sandra76

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Póki przyjaciółka mnie tam nie zaciągnęła to byłam przeciwko, ale jak zobaczyłam jakie perełki można znaleźć za grosze to stałam się fanką SH :)
 

brylant4

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Sandra76 napisał:
Póki przyjaciółka mnie tam nie zaciągnęła to byłam przeciwko, ale jak zobaczyłam jakie perełki można znaleźć za grosze to stałam się fanką SH :)
Ja codziennie przechodzę koło jednego SH. Wystawa wygląda super! Szkoda, że już jest nieczynny o 18 kiedy tamtędy wracam z pracy :( A z kolei w soboty to już wszystko przebrane i cierpię.
 

zebra88

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Podobnie jak wy, nie byłam przekonana póki nie spróbowałam, i mam parę super rzeczy z SH, ale muszę mieć na buszowanie dzień :)
 

brygida_sz

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja także mam swoje dwa ulubione sklepy i do nich od czasu do czasu zaglądam. Czasem można kupić świetne rzeczy w naprawdę niskich cenach i wyglądać świetnie, nie wydając przy tym fortuny:)
 

ronee

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Rzadko tam kupuję. Może jeszcze nie spotkałam normalnego sklepu second hand. :108:
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Kiedyś bardzo często buszowałam po SH, obecnie rzadko już do nich zaglądam ze względu na ceny, niestety coraz droższe :( Czasem wychodzi drożej niż za nową rzecz kupioną na przecenach. W wiekszych miastach rzeczy są poprzebierane i ciężko też z upolowaniem jakichś perełek :( czasy dobrych, tanich SH to przeszłość..fakt zdarzają się nieliczne w mniejszych miejscowościach. Może znacie takie które można polecić?
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Second handy stały się ostatnio wręcz modne i mi coraz trudniej coś tam znaleźć, bo faktycznie wszystko jest poprzebierane
 
Do góry