Sklepy Typu Second Hand

mżawka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2010
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A ja lubię.
Bo tak szczerze mówiąc, to nie mogę znaleźć takich ubrań, jakie mi się podobają w markowych sklepach. Poza tym, przepłacanie troszkę. Wiadomo, że nie zawsze, no ale.
Lubię oryginalne rzeczy, ale nie oryginalne pod względem marki.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
A ja mam 16 lat i dopiero od niedawna lubię chodzić do lumpeksów. Wolę kupić jakieś mało używane jeansy, które się szybko nie zniszczą niż tak jak moje koleżanki kupować chińskie na rynku, które przecierają się w kroku po 3 miesiącach.

Ostatnio duża część mojej garderoby to ciuchy właśnie z lumpa :)
 

powiemcito

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
30
ja nie kupuję w takich sklepach ale wydaje mi się że to całkiem dobry pomysł ;) można dużo zaoszczędzić a poza tym- cos naprawdę fajnego nabyć ;D
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Ja biegam po SH, bo można tam nieraz znaleźć fajne rzeczy dobre jakościowo a w cenach o połowę niższych niż w sklepie =]

Ale ostatnio coś nawet ceny w lumpkach mi nie pasują, drogo się zrobiło.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
A ja kupiłam wczoraj 2 pary jeansów za 10 zł.
Rządze! :D
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
wow.... ja za 10 zł to co najwyżej jakąś bokserkę znajdę, chustkę albo cienką bluzkę krótki rękaw =[
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
To gdzie Ty chodzisz i w jakie dni? Ja idę kilka dni po dostawie jak jest trochę taniej... Dziś wyhaczyłam szare rurki za 7zł :D
 

Syachu_

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Śląsk
Ciekawa sprawa można "upolować" naprawdę niezłe rzeczy w dodatku za grosze, trzeba tylko umieć szukać
 

Regenerisch_

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Krk
Nie ma się czego wstydzić. Sama znalazłam tam kilka fajnych rzeczy ;)Niestety w naszym kraju nie można się przyznać ,że nosi się ubrania z drugiej ręki bez narażenie na wyśmianie i dokuczliwe komentarze. Taka to jest mentalność w Polsce. Na zachodzie podobno to całkiem normalne a wręcz "modne" ubieranie się w sh.
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
Uwielbiam chodzic po takich sklepach. Mam niecodzienny gust, ubrania które mi się podobają w rzeczywistości kosztują (jak na moją kieszeń) majątek. Ostatnio zachęciła mnie wywieszka '50% taniej'. Znalazłam długo poszukiwaną kamizelkę motocyklową z prawdziwej skóry za którą dałam 5 zł, a w rzeczywistości można ją kupic za 150zł najmniej.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
chorrendalna_, to Ty musisz świetnie wyglądąć, :eek:k: takie ciuch rzeczywiście w bardzo fajnych cenach i dobrej jakości mozna znaleźć w lumpeksach.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Niektórym samo przeglądanie sprawia przyjemność. Ostatnio wychodzi tak, że większość mojej garderoby to ubrania z lumpeksu i wcale nie jest mi z tym źle. No bo jak mogę kupić koszulkę za 30 zł w Croppie, Reserved albo Housie to z lupa za tą cenę jak się postaram to nawet 4 baaardzo ładne i zadbane kupię :)
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Moim zdaniem te wszystkie nowe ciuchy ze sklepów nie różnią się niczym od używanych , bo przecież jeśli przez centrum handlowe przewija się masa ludzi którzy za każdym razem przymierzają te wszystkie ciuchy to efekt jest dokładnie taki sam. Nie dostajemy nowej NIGDY NIE ZAŁOŻONEJ RZECZY! ,a cena jak zawsze powala na kolana.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
U mnie w mieście jest parę SH, ale mój ulubiony ma rzeczy na wycenę, do innych nie chodzę. Byłam w dwóch tak na zwiad w jednym ceny z kosmosu w innym śmierdzi fajami...

Ale teraz chodzę do sklepu Szachownica najczęściej, nie wiem gdzie oni mają sklepy, ale na Dolnym Śląsku jest kilka. Normalny sklep z nową odzieżą. Sweterki za 29,90 zł, bluzki nawet za 9,90 zł, spodnie od 29, 90 zł więc nie szczególnie chce mi się po lumpkach latać.

Kiedyś kupiłam kaszmirowy sweter Marks and Spancer w lumpie za 15 zł, do tej pory jestem swetrem zachwycona, bo kaszmir jest drogi za taki sweter na pewno zapłaciła bym w sklepie ponad 100 zł.
 

juwe

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
55
Punkty reakcji
0
no chcący znaleźć fajnego ciuszka tam to trzeba na prawde mieć dużo czasu.. albo najlepiej na początku dostawy.. wtedy jest wybór :)
 

ItsAnOmeeen

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Szczecin
Kiedyś kupiłam kaszmirowy sweter Marks and Spancer w lumpie za 15 zł, do tej pory jestem swetrem zachwycona, bo kaszmir jest drogi za taki sweter na pewno zapłaciła bym w sklepie ponad 100 zł.
miałam podobną sytuację, tylko mi się udało dla koleżanki znaleźć bluzę też od Marksa, różową, prawie jak nowa, z kapturem. była genialna ;)

ja osobiście lubię chodzić po takich sklepach. można znaleźć ciekawe rzeczy, których nie dostaniesz w sklepie, bądź za trzykrotną wartość tej rzeczy. nie lubię kupować w markowych sklepach, bo uważam, że ceny w Polsce są o wiele zawyżone. rozumiem, że marka też kosztuje, ale bez przesady. dlatego czasem warto się wybrać. kilkanaście moich rzeczy jest z SH i jestem z nich bardzo zadowolona. tylko nie mam z kim chodzić, wiele koleżanek śmieje się z tego, a drugim się nie chce. a mamuśka się już wkurza jak ją ciągam tyle po sklepach ;)
 

sok_bananowy

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
73
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Ja lubie SH. I wydaje mi się, że to narzekanie, że ludzie traktują to jako obciach, to trochę taka kokieteria. Coraz więcej osób lubi wyszukiwać perełki na grosze, nigdy np. nie spotkałam się z kpiną z powodu ubrań z lumpów.
 

juwe

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
55
Punkty reakcji
0
powiem więcej.. niektóre ciuchy z SH na prawde wyglądają jakby kosztowały tyle co oryginalne.. :)
 
Do góry