skad wiedzieć która religia jest prawdziwa

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ot manipulacja, tak samo jak przy kazdych wyborach (wg socjologow ok 3% wyborcow dokonuje swiadomego wyboru), tyle ze dotyczaca akurat (tez) religii
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dawno, dawno, dawno temu .....

czytałem biografię pewnego "obrzydliwie bogatego" Pana, który stwiedził mniej więcej tak że na pdstawie badań 99% dóbr tego świata posiada 1 % ludzi. Natomiast 99 % ludzi posiada zaledwiem 1 procent tych dóbr. Myślę, ze podobną zasadę (nie procent) można odnieść do władzy, świadomości wyborów oraz manipulacji tymi 99 %
 

merii

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
macie rację :D mój pierwszy wybuch po obejrzeniu jednak jak obejrzałam drugi raz, znowu pojawiają się dla mnie niejasności, czy zawsze tak musi być ? Całe zycie szukasz czegoś jakiegoś wyjaśnienia, potwierdzenia czegoś na coś, ale zawsze w czymś coś musi nie grać. Przecież to jest nienormalne, całe życie na szukaniu i guzik z tego będzie. Tak sobie myślę po co sobie tym głowę zaprzątać, tak marnować czas i nie tylko, na jakieś wierzenia, gdzie tego nigdy na 100% nie będe pewna, o ile jest coś lub ktoś w kogo można wierzyć i koło się zamyka. Chyba ktoś mnie do wirówki wrzucił :D
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
tylko że u mnie oboje nie potrafią się dogadać i wiecznie się gryzą ze sobą, jest to wieczny spór o swoje racje, różnice miedzy nimi są czasem zbyt wielkie

Czemu nie porzucić jednego i drugiego?
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Bo byłbyś nikim. Człowiekiem bez imienia.

Próbując zjednoczyć się, musimy porzucić nasze dążenie do ubierania się w coraz to nowe i inne określenia i wizerunki. Nadając sobie jakiś status ryzykujemy kolejną różnorodność. Najlepszym sposobem jest stanąć nago. Wtedy nie można się pomylić co do ubioru.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Myślisz że umiesz stanąć nago ? Śmię nawet zaryzykować twierdzenie że nie ma nagości a jeżeli jest to poza naszym zasiegiem czy zasięgiem prostego człowieka.
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Myślisz że umiesz stanąć nago ? Śmię nawet zaryzykować twierdzenie że nie ma nagości a jeżeli jest to poza naszym zasiegiem czy zasięgiem prostego człowieka.

Gdy się rodzimy jesteśmy nadzy (w sensie o którym mowa wcześniej, a nie że nam pitole widać). Daj mi jeden powód dla którego nie byłoby mozliwości powrotu do tego stanu nagości z chwili narodzin...
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Nie można wiedziec. O to sie rozchodzi. Albo wierzysz albo nie. Jeśli uznajesz za logiczne zasady chrześcijanstwa, to jesteś katolikem czy protestantem. Jeśli uważasz ze teoria wędrówki dusz jest spójna, mądra to jesteś buddystą (nie wiem czy czegoś nie poręciłem :p ). Wiara...
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Pokręciłeś. ;)

Jeśli uważasz ze teoria wędrówki dusz jest spójna, mądra to jesteś buddystą

Jeśli uważasz, że teoria wędrówki dusz jest spójna, mądra, to idziesz do piekła. :)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Niestety nagość jest -odkrył ją Adam z momentem popełnienia grzechu.Bez Boga jesteśmy nadzy i nędzni.Możemy się odziać w sprawiedliwość Bożą /mówią o tym listy/
Reikarnacja -brr makabryczna wizja ciągłych powrotów.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Wiarę w reinkarnacje niektórzy na sile chcą przemycić do religii chrześcijańskiej. Pociągnie to za sobą poważne konsekwencje, bo znajda sie tacy co posuną sie jeszcze dalej aż do bycia w przeszłości zwierzętami czy małpoludami. Dla mnie nie ulega wątpliwości ze te idee wywodzą sie ze seansów spirytystycznych zabronionych przez Biblie. Aktorka Shirley Mclaine stała sie propagatorka New Age i spirytyzmu. Niestety kościoły i jej wyznawców opanowywuja te wierzenia. Jest ku temu przystęp w chrześcijaństwie które wierzy w odwiedziny zmarłych i życie pozagrobowe. Ja żołnierz Chrystusa.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
niestety mała znajomość Bibli i brak pokory przy jej poznawaniu jest powodem tylu zwiedzeń/obj12roz9wer/ wielu ludzi w swojej nieświadomości wyznaje bardzo sprzeczne poglądy niejednokrotnie wręcz się wykluczających
 

amico_przyjaciel

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraków
Ja jestem chrześcijanką.wierzę w jednego Boga,ale dopiero od niedawna zdałam sobie sprawę co w ogóle znaczy słowo wierzę...wcześniej religia to była codzienna modlitwa wyklepana z przyzwyczajenia i przymusowa niedzielna msza święta.teraz do kościoła idę z własnej woli i tego nie żałuję.potrafię znaleźć czas na szczerą modlitwę.a dzięki "Ruchu Światło - Życie" nauczyłam się doceniać wartośćdrugiego człowieka...nie wyobrażam sobie życia bez wiary lub w innej wierze...
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Ja jestem chrześcijanką.wierzę w jednego Boga,ale dopiero od niedawna zdałam sobie sprawę co w ogóle znaczy słowo wierzę...wcześniej religia to była codzienna modlitwa wyklepana z przyzwyczajenia i przymusowa niedzielna msza święta.teraz do kościoła idę z własnej woli i tego nie żałuję.potrafię znaleźć czas na szczerą modlitwę.a dzięki "Ruchu Światło - Życie" nauczyłam się doceniać wartośćdrugiego człowieka...nie wyobrażam sobie życia bez wiary lub w innej wierze...


Gratuluję- mamy zapewnienie kto szuka szczerze tego nie zostawie bez odpowiedzi-
Szukaj Go a On Cię poprowadzi.szukaj Go sercem i nie bój się.Badaj Pisma czy tak się rzeczy mają-zgodnie z zaleceniem apostołów.
 
Do góry