Sex A Bog

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Swojej, mojej, Twojej - interpretacji? Dla mnie jedyną możliwą INTERPRETACJĄ jest interpretacja Kościoła i żadna inna, ani moja, ani Twoja...
Dla mnie jedyną interpretacją jest nie moja ani Twoja ale interpretacja Kościoła Bożego. A głową tego Kościoła jest sam Chrystus który zmartwychwstał i takie jest nauczanie Biblii Efezj. 5:23 Czy zatem chrześcijanie nie uznający papieża jako Głowy ale za to uznający kogoś większego nie będą zbawieni ?
No nadrzędną z pewnością, ale przecież nic z tego, co Kościół naucza nie jest sprzeczne z Pismem Świętym.
Jest wiele nauk Kościoła Powszechnego sprzecznych z Pismem Świętym choćby okrojony Dekalog bez 2 przykazania o obrazach i figurkach jak również wspomniana przeze mnie okrojona eucharystia, bez wina czy ten nieszczęsny celibat. w prawosławiu i w kościele katolickim duchowni się żenią bo pozwala na to Biblia. KK uczynił z małżeńskiego seksu tabu zabraniając swoim biskupom na ożenek. Wbrew Bogu Biblii który chce moralnych kapłanów 1 Tym. 3:1-5
Dla mnie to dziwne bo nawet faryzeusze nie wyrzucili 2 przykazania. A kult posążków był obcy chrześcijanom Dzieje Apost. 17:29,30 19:24-28
Czy wystarczy coś schrystianizować np. bałwochwalstwo i tego już nie ma ? Nie sądzę.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5435676422408627136

Ja uczeń Chrystusa.
 

agaar

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
dolnyśląsk
Witam! Szarotko,nie potrzebnie mnie atakujeszja.Ciebie nie znam,oczywiscie ale chce traktowac jak odpowedzialnego interlokutora i to była moja propozycja.
Swojej, mojej, Twojej - interpretacji? Dla mnie jedyną możliwą INTERPRETACJĄ jest interpretacja Kościoła i żadna inna, ani moja, ani Twoja...

Nie ma mojęj i twojej interpretacji jest w Pismie napisane ,że ono samo ma się tłumaczyc,ani Ty ani Ja ani nawet kościół mój czy Twój.
Muszę znać temat? A skąd wiesz, że go nie znam? Nic o mnie nie wiesz, a wyrokujesz...
Twoja wypowiedź dała mi pdstawy żeby tak pomyślec i nie był to wyrok tylko propozycja


No nadrzędną z pewnością, ale przecież nic z tego, co Kościół naucza nie jest sprzeczne z Pismem Świętym.
No a skąd Ty mozesz wiedziec jeśli dla Ciebie samodzielne myslenie jest zamkniete przez nauki tegoz koscioła.Zaznaczasz tylko kosciól ma prawo tylko on mówi co słuszne,on za Ciebie mysli.Ale odpowiedzialnośc ponosisz indywidualna więc jak mozesz ten problem indywidualny składac na rozumienie jakiejs grupy??


Weryfiikować?? :mruga: Ja tam pisałam o potwierdzaniu, mając przy tym na myśli, że albo są te objawienia zgodne z Objawieniem albo nie. A któż jeśli nie Kościół ma orzekać o zgodności tychże objawień z Objawieniem - może ja albo Ty...
Nie ja tylko Biblia,nie kościól tylko Biblia.
podziwiam Twoje zaufanie do instytucji kościoła ja mój sprawdzam czy jest zgodny z Biblia zreszta według zalecenia.chciałabym oby takie zaufanie miał u wszystkich Jezus
Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest.
Widzisz apostołowie nazwali szlachetnymi tych co ich sprawdzali.

Shalom!
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
agaar
No a skąd Ty mozesz wiedziec jeśli dla Ciebie samodzielne myslenie jest zamkniete przez nauki tegoz koscioła
.Zaznaczasz tylko kosciól ma prawo tylko on mówi co słuszne,on za Ciebie mysli.Ale odpowiedzialnośc ponosisz indywidualna więc jak mozesz ten problem indywidualny składac na rozumienie jakiejs grupy??
Wypisz wymaluj ,czy to nie jest wymierzone w ciebie ?
Czy ty nie zaufałas swojej grupie
gdybys była u babtystów mówiła bys jak oni u Zielono - jak oni
u Adwent jak adwent
NIKT z nich nie może myslec SAMODZIELNIE - zakazano !!!
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
agaar

Wypisz wymaluj ,czy to nie jest wymierzone w ciebie ?
Czy ty nie zaufałas swojej grupie
gdybys była u babtystów mówiła bys jak oni u Zielono - jak oni
u Adwent jak adwent
NIKT z nich nie może myslec SAMODZIELNIE - zakazano !!!
Nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka...
W ogóle nie rozumiem, co imputujesz... że w religiach trzeba przyjmować odgórne nakazy i zakazy, zamiast samemu pomyśleć, czy to jest słuszne, czy nie.?
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Wypisz wymaluj ,czy to nie jest wymierzone w ciebie ?
Czy ty nie zaufałas swojej grupie
gdybys była u babtystów mówiła bys jak oni u Zielono - jak oni
u Adwent jak adwent
NIKT z nich nie może myslec SAMODZIELNIE - zakazano !!!

A czy Ty myślisz samodzielnie nie należąc do żadnej wspólnoty ? Jest na świecie dużo takich globtroterów. Należysz zatem do nich. Takich wolnych bezwyznaniowców jak i ja, zresztą.
W niebie też będziesz się tak odosabniać jak i na Ziemi ? Bo wiesz, żyć we wspólnocie ludzi trzeba się nauczyć tu i teraz. No chyba że ktoś nie jest święty, to będzie mieć z tym problem ?
Nie zbliży się do wspólnoty aby nie odkryto sromoty czyli ''nagości jego''. To chyba jest napisane gdzieś w Biblii.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
A czy Ty myślisz samodzielnie nie należąc do żadnej wspólnoty ? Jest na świecie dużo takich globtroterów. Należysz zatem do nich. Takich wolnych bezwyznaniowców jak i ja, zresztą. W niebie też będziesz się tak odosabniać jak i na Ziemi ? Bo wiesz, żyć we wspólnocie ludzi trzeba się nauczyć tu i teraz. No chyba że ktoś nie jest święty, to będzie mieć z tym problem ?Nie zbliży się do wspólnoty aby nie odkryto sromoty czyli ''nagości jego''. To chyba jest napisane gdzieś w Biblii.

agar pisze ,ale to co pisze wycelowane jest w nia czy jej gupa nie odrzuci nauki innych denominacji - NIE?to po co sie odłaczyli od KK Zielono ,odrzuca nauke Adwentystów i babtystów - Nie ?to po co sie odłaczyli od ..

.Wszystkie te podziały powstały z jakiegos powodu a wszystko to jest Boczna nawa KK nawet sobie nie zdaja z tego sprawy ze kadzidło kk , nadal czuc w ich odizolowaniu.W kazdej z takich grup misisz dostosowac i podporzadkowac swoje myslenie przewodnikowi grupy.Ostatnio dowiedziałam sie o ksiazkach
Król i jego królestwo Wyjdź z niego ludu mój autor Peter Whayt

Niestety dowiedziałm sie tez ,ze tych ksiazek juz nie ma w obiegu BO strach ogarnał przywódcówponoc mówia o zwiazaniu umysł
u .
><><
Dla mnie Społecznosc nie ma nazwy nie ma szyldu - " a my Adwentysci to myjemy nogi"ale ci sami Adwentysci mówia ze mówienie jezykami to demony ?!!

nie musisz uciekac od nich oni sami wyrzuca to ,co im zagraza IM a nie Stwórcy.Trzymaja swoje owce w takim ponizeniu ze sami juz nie wiedza KIM powinni byc .czy nie to samo robi kk - zapytaj katolika czy jest ZBAWIONY - o innych skarbach nie wspomne.
<_<

Nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka...W ogóle nie rozumiem, co imputujesz... że w religiach trzeba przyjmować odgórne nakazy i zakazy, zamiast samemu pomyśleć, czy to jest słuszne, czy nie.?
.,.,
Wiatrak to mlyn a we młynie miele sie make a z maki sa pierniczki :lol: Tak , religie maja własne nakazy i zakazy kazda grupa i pod grupa ma wykaz co mozesz czytac i co masz o tym myslec INACZEJ wynocha.
.,
Nie ma smodzielnego myslenia i okazywania tego w społecznosci bo jak sie ujawnisz "bratu" siostrze to na ciebie DONIESIE i cie zbanuja :mruga: Ja stajac sie WOLNA zaczełam myslec i pytac ale odpowiedzi nie było Nie mozna miec społecznosci z kims i MILCZEC - co to za społecznosc?
.,
Mozesz sie dzielic tym co wiesz ale w ramach uznania przywódcy Zobaczyłam ze wkazdej społecznosci jest ZIARNO SłOWA , ZBIERAM TE ZIARNA jak Perłydlatego mam czelnosc wytykac hipokrytom ich - och i ach .
 

agaar

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
dolnyśląsk
Orsa!
proszę Ciebie znowu mnie ciągle atakujesz,odczytujesz posty jak chcesz i według własnego widzimisie i tak je cytujesz.Czy my sie obnosimy z obrzędem umywania nóg ktos zapytał ja odpowiedziałam,Czy mam mileczęć ze strachu przed Toba i twoją opinia.Ja swojej nie narzucam Ty masz misje nawracac No rola wielkiego inkwizytora nie bedzie miała wakatu.Próbujesz mnie ściągnąc do swojego poziomu.
Czy lepiej byś się czuła jak ;bym należała do Twoich wyznawczyń?Nie masz szans dlatego ,że jesteś córką gromu.A to nie moja droga.
Ja wolę droge miłości i pokoju.
Poza tym jezeli ktoś mnie pyta personalnie to proszę Ciebie nie wcinaj się ok.
mimo wszystko Shalom!
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
agar
wymieniłam nie tylko adwentystów równiez branhamowcy umywaja nogi
wypowiedziałam sie o całosci jako takiej , a nie ze ty.
wypowiadam sie o denominacjach jako takich a nie o ludziach personalnie
ci sa akuratnie poszkodowani .
Droge Miłosci i pokoju - jak najbardziej .
a owce na rzeź prowadzone :(
 

Meduza

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Sex a Bóg...
No cóz, tam na górze nasz Najwyzszy nie ma nic lepszego do roboty tylko wciąż spoglada nam na nasze genitalia!
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Kościół walczy z seksem i małżeństwem nieudolnie już całe stulecia. Biblia mu ciągle przypomina o konsekwencjach złych wyborów. A głos Słowa Bożego nie można lekceważyć. Bóg błogosławi Kościołowi który trzyma się jego słowa. To że zburzono rodzinę i odebrano biskupom prawa do świętości w małżeństwie spowodowało ustanie błogosławieństw. Celibat wprowadzono prawie 1000 lat po Chrystusie. Jego fatalne skutki odczuwamy do dziś.

http://nowina.christian.net/celibat1.htm

Ja uczeń Chrystusa.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Sex a Bóg...
No cóz, tam na górze nasz Najwyzszy nie ma nic lepszego do roboty tylko wciąż spoglada nam na nasze genitalia!

sie usmialem.... czy ty sie wstydzisz ze masz ... chociazby piersi? nie ma czego :). tzn.... nie wiem czy jest ale chyba nie wyrosly jeszcze duze - rozumowujac przez dedukcje.

Jezeli sie wstydzisz to chociaz nie czyn przy tym zadnych bluznierstw ok? bo to jest troche zalosne.
 

SARS

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
wawa
no właśnie Fiolka44 a ciekawe co Bóg sądzi o połykaniu? heeh
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
w sumie temat nudny sie robi od lduzszego czasu... a pie****** sie dowoli, co o tym powiedza inni i tak wam jajek w majtkach nie utrzyma, ja z swoja wiara czy nie wiara bede sie cieszyl tym, ze mam ciekawsze zajecia niz kilka idiotycznych ruchow na kobiecie i idiotyczne stekanie (bo wiekszosc z Was to pewnie podczas aktu i tak po malpiemu sie zachowuje)
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
wojownik.

Religia to banal.
Sex to banal.

Ale zaluje ciebie ze nie widzisz mocy banalow :(. Chyba troszeczke niepomyslny jestes :(
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
nie.... ale tekst byl jawnie satanistyczny wiec to mnie ubawilo.

hmmm masz racje zrobilem z siebie idiote
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Orsa! proszę Ciebie znowu mnie ciągle atakujesz,odczytujesz posty jak chcesz i według własnego widzimisie i tak je cytujesz.Czy my sie obnosimy z obrzędem umywania nóg ktos zapytał ja odpowiedziałam,Czy mam mileczęć ze strachu przed Toba i twoją opinia.Ja swojej nie narzucam Ty masz misje nawracac No rola wielkiego inkwizytora nie bedzie miała wakatu.Próbujesz mnie ściągnąc do swojego poziomu.
Czy lepiej byś się czuła jak ;bym należała do Twoich wyznawczyń?Nie masz szans dlatego ,że jesteś córką gromu.A to nie moja droga. Ja wolę droge miłości i pokoju. Poza tym jezeli ktoś mnie pyta personalnie to proszę Ciebie nie wcinaj się ok. mimo wszystko Shalom!

Bardzo celnie.
 

By_Damian

Secret Combination
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
813
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Górny Śląsk
Moim zdaniem powinno się to robic z osobami które się kocha, a jeżeli się kogoś kocha to nie udawadnia się mu tego seksem, lecz wiernością. Jeżeli dwoje ludzie się kochają i im na sobie zależy to mogą poczekac do ślubu.
 
Do góry