seks z ukochanym a spowiedź...

nieznajoma90

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2008
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Tiwaz..... z całym szacunkiem, ale prosiłam Cię o coś... Tworząc ten temat chodziło mi o to, aby jak najwięcej osób wyraziło swoje zdanie, a tymczasem przekształcił się w Twoje cytowanie tekstów, których większość zapewne nie czyta... odpuść proszę i daj innym wypowiedzieć się na przedstawiony temat! Chodzi mi o czyste opinie z głowy, a nie z książek. dziękuję.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Wrzucanie do jednego wora zboczeńców gwałcicieli morderców i ludzi okazujących sobie miłość poprzez bliski cielesny kontakt to chyba jest bardzo duża przesada.... gdyby Ci ludzie trafiali w to samo miejsce, to przepraszam, ale Bóg żadnej sprawiedliwości nie wyznaje... sprawiedliwosc jest wtedy kiedy wazą się nasze złe i dobre czyny i to jaka wagę one mają... zresztą...
Kościół katolicki stanął w miejscu... nie idzie za postępem... opiera się na ciemnocie i zastraszaniu... bo czym jest groźba potopu, piekła itp...
wiadomo świetnie kiedy ludzie wyznają jakieś wartości i kierują się dobrem.. i trzeba CZEGOŚ co pozwoli odróżnić dobro od zła i co pozwoli nam przekalkulować która droga warto iść...
ale okazywanie miłości czy nawet zwykła cielesna przyjemność nijak się ma do zbrodni świata ;)
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Pragnę polecić wszystkim ten piękny sakrament jaki jest sakrament spowiedzi, dzięki którym odzyskujemy siłe i jesteśmy przywracani do życia w łasce. Dużo łatwiej sie żyje po dobrej spowiedzi. Należy pamiętać więc o pięciu warunkach dobrej spowiedzi Rachunek sumienie, żal za grzechy, mocne postawienie poprawy, wyznanie grzechów ( ważne aby nie ukrywać grzechów i mówić je tak aby kapłan zrozumiał) no i zadośćuczynienie. Podaje jeszcze książke Cataliny Rivas, która ułatwi wam zrozumienie tego wielkiego sakramentu. http://www.sendspace.pl/file/0e647b49ca7714b458b9477 Pobieranie jest za darmo, nie trzeba nawet zakładać konta
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Nie uważam, żeby mówienie księdzu o moim pożyciu czy innych czynach było potrzebne... to tylko człowiek jest i nie jemu decydować czy moje występki kwalifikują się do wybaczenia czy nie...
Jak to jest że jeden ksiądz uzna spowiedź i udzieli sakramentu a drugi nie??
Jednemu Bóg powie tak a drugiemu inaczej??
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Bóg dał władze apostołom odpuszczania grzechów. Którym odpuścicie będą odpuszczone, którym zatrzymacie będę zatrzymane. I ksiądz ma dlatego takie prawo. Jeżeli naprzykład widzi że któryś z warunków spowiedzi nie jest spełniony, ma wówczas prawo odmówić jak np widzi że penitent czy penitentka nie żałuje swoich grzechów. Św Ojciec Pio, franciszkanin z Pietrelcina też nie dawał niekiedy rozgrzeszenie w niektórych sytuacjach. SAm jak widze rozmawiające przed spowiedzią w kościele to jest niepoważne, przed spowiedzią powinniśmy sie modlić i prosic Boga o wybaczenie a już nie mówie o pannach w miniówkach, ich wogóle nie powinno być w Kościele a co dopiero spowiedź. No ale cóż nie jestem księdzem, więc nie będę wchodził w ich buty. Natomiast powinien być właśnie większy rygor i uświadamiania jak wielki jest to sakrament, aby ludzie zaczęli poważnie do niego podchodzić.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Tak ale jak to jest że jeden ksiądz nie da mi odpuszczenie grzechów, pójdę do kościoła obok bo potrzebuje i mi da...
Ksiądz to tylko człowiek... teraz niewielu księży jest z powołania... i dla większości to tylko praca, do tego dobrze płatna ^^
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Tak ale jak to jest że jeden ksiądz nie da mi odpuszczenie grzechów, pójdę do kościoła obok bo potrzebuje i mi da...
Ksiądz to tylko człowiek... teraz niewielu księży jest z powołania... i dla większości to tylko praca, do tego dobrze płatna ^^
Nie wiem sam trochę się nam ten temat rozpisywałem w innym temacie. Ale chodzi o to że ksiądz stanie po śmierci przed Bogiem i Bóg go rozliczy jeżeli był dla kasy.
My nie możemy oceniać Pan Jezus powiedział nie sądźcie, żebyście nie byli sądzenie. My mamy się starać aby żyć lepiej, a nie oni źle postępuja to ja też. To jest myślenie na zasadzie inni skaczą z mostu to ja też??
(Mat. 7:3–5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.
Myśle że ten cytat mówi wszystko.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Tiwaz - skoncz bawic sie w moralizatora na tym forum bo robi sie to smieszne.

Jezeli ktos chce zyc z naukami KrK to zyje i nie potrzebuje twoich uwag, a jak ktos chce inaczej to nic Tobie do tego i raczej nikt nie jest zainteresowany abys glosil tu swoje madrosci.

Daj ludzia spokojnie dyskutowac.
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
No to jak robi się śmieszne, to się śmiej, kto Ci broni :D A tego że nikt nie jest zainteresowany nie możesz wiedzieć.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
No to jak robi się śmieszne, to się śmiej, kto Ci broni :D A tego że nikt nie jest zainteresowany nie możesz wiedzieć.

Mysl logicznie jak porafisz. Jak ktos zyje wedlug wytycznych ksiezy to zyje i nie musi sie ogladac na twoje madrosci. Jak ktos zyje naczej to widocznie naukami ksiezi zainteresowany nie jest wiec tym bardziej nie bedzie sie patrzyl na twoje madrosci.

Nie mowiac ze notorycznie piszesz nie na temat, pozwol ludziom spokojnie dyskutowac. NIe ja pierwszy zwracam Tobie uwage, szkoda ze modowie spia.
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Mysl logicznie jak porafisz. Jak ktos zyje wedlug wytycznych ksiezy to zyje i nie musi sie ogladac na twoje madrosci. Jak ktos zyje naczej to widocznie naukami ksiezi zainteresowany nie jest wiec tym bardziej nie bedzie sie patrzyl na twoje madrosci.
Tak czy inaczej musze reagować. Są ludzie którzy może zbyt mało wiedzą o Bogu, a są ludzie którzy się go zaparli, dla tych moje słowa mogą być wyrzutem sumienia, bo jak poznali Boga a potem Go zdradzili, to nie się co dziwić. Są tutaj tacy ludzie na bank, bo np uznali że za ciężko służyć Bogu i poszli na służbę szatanowi. Zależy mi też na tych którzy zbyt mało wiedzą o Bogu, chce im przybliżyc Boga, bo może być tak że szukają a nie mogą Go znaleść, bo rodzice np im zbyt mało mówili o Bogu, nie prowadzili do Kościoła itd.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Tak czy inaczej musze reagować. Są ludzie którzy może zbyt mało wiedzą o Bogu, a są ludzie którzy się go zaparli, dla tych moje słowa mogą być wyrzutem sumienia, bo jak poznali Boga a potem Go zdradzili, to nie się co dziwić. Są tutaj tacy ludzie na bank, bo np uznali że za ciężko służyć Bogu i poszli na służbę szatanowi. Zależy mi też na tych którzy zbyt mało wiedzą o Bogu, chce im przybliżyc Boga, bo może być tak że szukają a nie mogą Go znaleść, bo rodzice np im zbyt mało mówili o Bogu, nie prowadzili do Kościoła itd.

Jestes obwoznym internetowym kaznodzieja? Twoje reagowanie jest przewaznie nie na temat i przeszkada w dyskusji. Jakby ludzie chcieli cos wiecej wiedziec o Bogu to by sobie poszukali, Ty nie jestes im porzebny. Albo rob to przez priv.

Napewno wklejanie jakis cyacikow przez Ciebie wywola u kogos wyzut sumienia.

Twoje misionarstwo internetowe malo kogo obchodzi, jeszcze sie nikt nie przyznal ze zostal przez Ciebie nawrocony, wiec badz tak laskaw nie przeszkadzac i nie zasmiecac tematow.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Człowiek nie jest po to żeby służyć komuś...
Podobno jesteśmy stworzeni na jego podobieństwo...
Skoro tak... to pewnie ma równie paskudne cechy co ludzie...

Bo przecie skądś się wziewać musiał brak sprawiedliwości, bałaganiarstwo, złodziejstwo, morderstwa i inne.
Stworzeni na podobieństwo BOGA nie szatana ^^
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Mam kochanego faceta z którym jestem szczęśliwa jednak nie zamierzamy odmawiać sobie seksu przed ślubem.. spowiadając się, że tego żałuję popełniam kolejny grzech- kłamstwo, bo przecież wcale tego nie żałuję... Natomiast pominięcie tego czynu jest zatajeniem.. jakie macie zdanie na ten temat ? Pozdrawiam
smile.gif

Kościół zawsze miał absurdalny stosunek dla ludzkiej seksualności . Powiem tak - ja tego nie rozumiem i nic mnie to nie obchodzi.
Natomiast to, co wy robicie to nie jest żadna nowość. W naszym kraju więź z kościołem podtrzymuje siła tradycji i przyzwyczajenia. To się tyczy szczególnie ludzi młodych, którzy często bezrefleksyjnie deklarują swoją przynależność do Kościoła Katolickiego. Sama musiałabyś się nad tym zastanowić,czy Twoje postępowanie jest właściwe,ale moim zdaniem trzeba się kierować własnym rozumem i sumieniem.
 

Sabaku

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Wiecie, każdy ma inne sumienie i dla jednego katolika przespanie się z kimś przed ślubem (obojętnie czy dla zaspokojenia potrzeb czy z czystej miłości) będzie nie do pomyślenia,dla innego jest to coś normalnego. tak naprawdę to od naszego sumienia zależy czy to co robimy w jakiś sposób nas obciąża. Jeśli więc droga autorka nie uważa tego za grzech co prawdopodobnie nie popełnia niczego złego. BTW to tak jak ludzie którzy wrzucają kasę na fundację Owsiaka: facet jest z ruchu hare kryszna, część z tej kasy wpływa na wspomaganie ich.
Ktoś kto o tym wie a daje kasę generalnie popełnia grzech, bo popiera coś co nie jest związane z Kościołem, działa przeciwko niemu.
Ten kto nie wie, nie jest świadomy popełnianego czynu, więc nie obciąża to bezpośrednio jego sumienia.
Więc co sie tyczy szanownej autorki: rób dziewczyno co ci serducho podpowiada.

BTW: tiwaz ty sie czasem nie nasłuchałeś księdza Natanka który twierdzi że czarne jest jaskrawe ^_^ ? Twoje wypowiedzi mi na takie wyglądają dlatego pytam...
pozdrawiam
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Wiecie, każdy ma inne sumienie i dla jednego katolika przespanie się z kimś przed ślubem (obojętnie czy dla zaspokojenia potrzeb czy z czystej miłości) będzie nie do pomyślenia,dla innego jest to coś normalnego. tak naprawdę to od naszego sumienia zależy czy to co robimy w jakiś sposób nas obciąża. Jeśli więc droga autorka nie uważa tego za grzech co prawdopodobnie nie popełnia niczego złego. BTW to tak jak ludzie którzy wrzucają kasę na fundację Owsiaka: facet jest z ruchu hare kryszna, część z tej kasy wpływa na wspomaganie ich.
Ktoś kto o tym wie a daje kasę generalnie popełnia grzech, bo popiera coś co nie jest związane z Kościołem, działa przeciwko niemu.
Ten kto nie wie, nie jest świadomy popełnianego czynu, więc nie obciąża to bezpośrednio jego sumienia.
Więc co sie tyczy szanownej autorki: rób dziewczyno co ci serducho podpowiada.

BTW: tiwaz ty sie czasem nie nasłuchałeś księdza Natanka który twierdzi że czarne jest jaskrawe ^_^ ? Twoje wypowiedzi mi na takie wyglądają dlatego pytam...
pozdrawiam
Muszę tutaj troszeczkę rzeczy wytłumaczyć. Jeżeli ktoś nie jest świadomy jakiegos nawet ciężkiego grzechu i go popełnia to wtedy nie jest to grzech ciężki, bo nie ma człowiek nie popełnia go z pełną świadomością. Gdyby nie wiedziała że współżycie przed ślubem to jest grzech ciężki to wtedy tak, ale teraz jak już ją uświadomiłem to jak będzie współżyła to będzie grzeszyć ciężko. To samo jest z masturbacją, wiele osób nie wie, że to także grzech ciężki.
Natomiast gadki że każdy ma inne sumienie to także błąd, no bo co dla jednego np to że kogoś zabije albo zgwałci nie będzie grzechem. No i w ten sposób każdy będzie święty, bo to jest grzech nie będzie uznawał za grzech.
Słucham kazań ks. dr Piotra Natanka i nie mam się czego wstydzić to akurat bardzo dobry ksiądz i dlatego jest tak atakowany. Nawet zamieściłem w sygnaturze linka do jego kazań
 

Śmierć91

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2011
Posty
251
Punkty reakcji
11
Muszę tutaj troszeczkę rzeczy wytłumaczyć. Jeżeli ktoś nie jest świadomy jakiegos nawet ciężkiego grzechu i go popełnia to wtedy nie jest to grzech ciężki, bo nie ma człowiek nie popełnia go z pełną świadomością. Gdyby nie wiedziała że współżycie przed ślubem to jest grzech ciężki to wtedy tak, ale teraz jak już ją uświadomiłem to jak będzie współżyła to będzie grzeszyć ciężko. To samo jest z masturbacją, wiele osób nie wie, że to także grzech ciężki.
Natomiast gadki że każdy ma inne sumienie to także błąd, no bo co dla jednego np to że kogoś zabije albo zgwałci nie będzie grzechem. No i w ten sposób każdy będzie święty, bo to jest grzech nie będzie uznawał za grzech.
Słucham kazań ks. dr Piotra Natanka i nie mam się czego wstydzić to akurat bardzo dobry ksiądz i dlatego jest tak atakowany. Nawet zamieściłem w sygnaturze linka do jego kazań

Nie masz laski, nie walisz konia, już wiem czemu tak ci się na mózg rzuca.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
To dlaczego człowiek ma aż tak wielki popęd seksualny Tiwaz? Kościół od dawna nie był reformowany. Wielu szarlatanów nim rządziło, a dzisiejsze władze Kościoła boją się wprowadzać zmiany. W Watykanie dalej jest dozwolony seks od 13 lat.

Co do tego, że ks. Natanek to dobry ksiądz. To prosiłbym Cię, abyś nie wmawiał tego ludziom, bo został on potępiony przez Kościół, a Ty jesteś zbyt ślepy, aby to zauważyć. Z resztą prawi takie głupoty, że samemu trzeba być głupcem, aby nie zauważyć, że coś tu nie ma sensu i jest nie tak.
 
Do góry