seks z ukochanym a spowiedź...

nieznajoma90

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2008
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Mam kochanego faceta z którym jestem szczęśliwa jednak nie zamierzamy odmawiać sobie seksu przed ślubem.. spowiadając się, że tego żałuję popełniam kolejny grzech- kłamstwo, bo przecież wcale tego nie żałuję... Natomiast pominięcie tego czynu jest zatajeniem.. jakie macie zdanie na ten temat ? Pozdrawiam :)
 

Patricious

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
61
Punkty reakcji
3
Myślę, że taka spowiedź jest nieważna, bo skoro nie żałujesz ? :) Ja np. nie żałuję samego seksu, ale tego, że popełniam grzech, więc sam nie wiem :]
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
To taka spowiedź nie ma sensu. Trzeba wybrać za kim chce się podążać - albo za Jezusem albo za demonami. Albo zbawienia albo piekło. Mt - 6:24 "Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie" Inny cytat z Bibli Kor.10;21: „Nie możecie pić kielicha Pańskiego i kielicha demonów, nie możecie być uczestnikami stołu Pańskiego i stołu demonów”. Inna sprawa że taka spowiedź jest nie ważna, skoro kłamiesz a jest to grzech w ciężkiej i materii i jak potem przystępujesz do Komunii Św popełniasz świetokradztwo. Dlatego cóż radze dobrze wybrać. Nie wiem czy warto dla przyjemności przegrać swoje życie? Ale cóż sama sobie na te pytanie odpowiedz.
 

Soul_Pinata

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
wilgotna szczelina w murze na ulicy Sezamkowej
Tiwaz, światłość bije z Twoich słów, ale komputer to narzędzie szatana, a internet to wulgarne i wyuzdane samo-piekło! Ha, te odwieczne prawo dobra i zła. Świat tylko w biblii jest czarno-biały. Tak sypiesz różnymi cytatami, że aż nie wiem do jakiej sekty należysz. Nieśmiało strzelam: katol?
nieznajoma90, carpe diem. Wyznanie nigdy nie powinno być przeszkodą dla zaspokajania podstawowych i fundamentalnych aspektów akceptacji i potrzeby bliskości z inną osobą. Czarny w budce nie jest od tego abyś opowiadała mu o swoim życiu erotycznym. On ma to samo z ministrantami, więc po co mu dokładasz podniet. Siedzi tam abyś mogła z nim spokojnie pogadać na jakieś filozoficzne i duchowe tematy. Zastanawia mnie skąd u Polaków taki pokutniczy zwyczaj chodzenia i spowiadania się jak na rozstrzelaniu - pewnie uraz po pierwszej komunii.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
To taka spowiedź nie ma sensu. Trzeba wybrać za kim chce się podążać - albo za Jezusem albo za demonami. Albo zbawienia albo piekło. Mt - 6:24 "Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie" Inny cytat z Bibli Kor.10;21: „Nie możecie pić kielicha Pańskiego i kielicha demonów, nie możecie być uczestnikami stołu Pańskiego i stołu demonów”. Inna sprawa że taka spowiedź jest nie ważna, skoro kłamiesz a jest to grzech w ciężkiej i materii i jak potem przystępujesz do Komunii Św popełniasz świetokractwo. Dlatego cóż radze dobrze wybrać. Nie wiem czy warto dla przyjemności przegrać swoje życie? Ale cóż sama sobie na te pytanie odpowiedz.
Jezus nic nie mówił o seksie pozamałżeńskim. Grzechem nie jest bliskość z drugą osobą, sam akt seksualny tylko pośpiech, pożądanie i egoizm. Jeśli jesteś absolutnie pewna, że ten partner to ten z którym chcesz być blisko i uważasz, że ma to byś dopełnienie Waszej relacji to nie jest to złe. Co innego jeśli traktujesz seks jako czysto fizyczną przyjemność, to wtedy grzeszysz choćby instrumentalizując partnera jak również samą siebie. Kanon o zachowaniu czystości wynika nie, z potępienia dla samego aktu, tylko z tego, że większość ludzi to debile którzy nie potrafią odróżnić dobra od zła więc im trzeba po prostu uniemożliwić sytuację w której będą mogli to ocenić. Rzecz jasna wpada się tutaj w kolejny obłęd bo seks przed ślubem to grzech (co jest nadużyciem semantycznym), a brak seksu po ślubie jest podstawą do unieważnienia sakramentu. Spowiadaj się z tego co jest złe. Co Ty uważasz, za złe. I tak osądzi Cię przecież Bóg a nie brzuchaty facet w konfesjonale.
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Tiwaz, światłość bije z Twoich słów, ale komputer to narzędzie szatana, a internet to wulgarne i wyuzdane samo-piekło! Ha, te odwieczne prawo dobra i zła. Świat tylko w biblii jest czarno-biały. Tak sypiesz różnymi cytatami, że aż nie wiem do jakiej sekty należysz. Nieśmiało strzelam: katol?
No kolego to mi przyjemność sprawiłeś :) Katol to brzmi dumnie :) Jasne że jestem katolikiem sataniści mogą sie manifestować to ja też a co :)
Szczerze to Ci współczuje że idziesz tą drogą i wielu ludziom współczuje, którzy wybrali przyjemnośc zamiast Boga. Bo koniec niestety będzie nie zaciekawy, a warto czasami o tym pomyśleć bo życie chodźby najdłuższe nie trwa wiecznie. A nikt kto walczył z Bogiem, nie wygrał, rzym upadł, nazizm i komunizm też inne imperia upadały a Kościół Katolicki chodź mocno już podniszczony jak stał tak stoi.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
W dzisiejszych czasach wszystko można połączyć. Seks przed ślubem jest dopuszczalny pod warunkiem odpowiedniej zapłaty dla księża.
 

Soul_Pinata

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
wilgotna szczelina w murze na ulicy Sezamkowej
Szybko, musimy to przedyskutować, zanim greenpeace zamknie temat lub nas za offtop!
Czemu koniec ma być "nie zaciekawy"? Twój bóg mnie nie kocha? W szkole mi wmawiali, ze jest miłosierny dla wszystkich, że każdemu wybacza. A to bezczelnych obłudników do tych szkół wysyłają - Ha!- pewnie za karę.
Koniecznie musisz mi opisać tę epicką walkę Boga z Rzymem (za pewne chodziło Ci też o Bizancjum), nazistami i komuchami. Chrześcijanie wchodzą ze swoim masochizmem do miasta, które ma swoich bożków i się dziwią, że ich stamtąd wyganiają. Ba, później robią sobie z tego miasta stolicę. Naziści z kolei tępili Żydów, z którymi Ty, jako katol, masz na pieńku. Wypełniali więc dzieło boże. Dodajmy też, że Żydzi ukrzyżowali Twojego kanibala, więc to też przemawia na plus nazistów. Bóg tego nie docenia? Przecież chrześcijanie zarżnęli w ciągu jednego wieku więc bezbronnych kobiet i dzieci niż Hitlerowcy w całej swojej błyskotliwej karierze.
Komuchy - tych to chyba lubi każdy. Nikt nie widział na oczy, ale wszyscy znają z opowiadań. Ci to w ogóle się napindalają z bogiem dzień i noc. Ich walkę już musisz mi opisać, bo przekracza to jak na razie możliwości mojej małej włochatej wypchanej główki.
Kościół katolicki nachapał się przez to tysiąclecie, więc ma za co żyć. Dzieci w Afryce, czy nawet w prokatolickiej Polsce, nie.
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Co do idei to zgodzę się z Tiwazem. o_O!!!

Jak się chce być w pełni w zgodzie z wiarą to nie można uprawiać seksu przed ślubem. Co nie zmienia faktu, że ta zasada jest generalnie bardzo głupia, przynajmniej dla mnie. Ot, takie zabranianie dla zabraniania, bo zadnego sensu w tym nie widzę.
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Szybko, musimy to przedyskutować, zanim greenpeace zamknie temat lub nas za offtop!
Czemu koniec ma być "nie zaciekawy"? Twój bóg mnie nie kocha? W szkole mi wmawiali, ze jest miłosierny dla wszystkich, że każdemu wybacza. A to bezczelnych obłudników do tych szkół wysyłają - Ha!- pewnie za karę.

Ciężko mi się doczegokolwiek odnieść, chyba tylko do początku,że Bóg jest miłosierny ale i sprawiedliwy. Mamy sześć prawd wiary Oto one:
1 Jest jeden Bóg.
2 Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
3 Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
4 Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
5 Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
6 Łaska Boska jest do zbawienia koniecznie potrzebna
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Co do idei to zgodzę się z Tiwazem. o_O!!!

Jak się chce być w pełni w zgodzie z wiarą to nie można uprawiać seksu przed ślubem. Co nie zmienia faktu, że ta zasada jest generalnie bardzo głupia, przynajmniej dla mnie. Ot, takie zabranianie dla zabraniania, bo zadnego sensu w tym nie widzę.

Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. Mt 5:27-30

No co mogę powiedzieć od siebie, oczywiście jest to trudne, ogólnie trwanie w czystości ale myśle że warto podjąc ten trud, czyżme jest nasze krótkie życie w porównaniu z wiecznością?
 

Soul_Pinata

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
wilgotna szczelina w murze na ulicy Sezamkowej
Nie podołałeś historii, ale cytatem o cudzołożeniu mnie zaintrygowałeś. Jesteś aseksualny lub kobietą. "Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa" Czy do brzmi mądrze? Rozumiem, to było kilka wieków temu (sam pewnie nie wiesz, na którym soborze tak to sformułowano), ale nawet jak się nie będziesz chciał do tego przyznać, myślisz o kobietach lub mężczyznach w ten erotyczny sposób. Później idziesz do spowiedzi i wychodzisz obłudnie czysty, "co złego to nie ja".
Dalszej części nie będę komentował, bo wynika z niej, iż jesteś kastratem lub w optymistycznym wariancie: hipokrytom. Zresztą jak każdy praktykujący chrześcijanin. Tak jest skonstruowana ta masochistyczna maszyna do nabijania kabzy klechom, nie zrobisz kroku i już masz powód do spowiedzi, już zrobiłeś wykroczenie; źle spojrzałeś i zamknąłeś sobie drogę do raju - przynajmniej do następnego aktu pseudokanibalizmu.
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Nie podołałeś historii, ale cytatem o cudzołożeniu mnie zaintrygowałeś. Jesteś aseksualny lub kobietą. "Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa" Czy do brzmi mądrze? Rozumiem, to było kilka wieków temu (sam pewnie nie wiesz, na którym soborze tak to sformułowano)

To już zażalenia do Pana Jezusa proszę kierować nie do mnie bo to są Jego słowa. Pozdrawiam
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Mam kochanego faceta z którym jestem szczęśliwa jednak nie zamierzamy odmawiać sobie seksu przed ślubem.. spowiadając się, że tego żałuję popełniam kolejny grzech- kłamstwo, bo przecież wcale tego nie żałuję... Natomiast pominięcie tego czynu jest zatajeniem.. jakie macie zdanie na ten temat ? Pozdrawiam :)

Ech... ten odwieczny problem.
Wszyscy pytają "Czy powinienem/am". Dlaczego nikt nie zapyta "A dlaczego nie?".
To, co Ty robisz ze swoim mężczyzną w czterech ścianach to Twoja osobista sprawa. Powiedz księdzu, że współżyjesz przed ślubem, gdyż po prostu bardzo kochasz swojego partnera. Bardzo często spotykam się z tym, iż mylone jest pożądanie z miłością i stąd ten trent na 'cnotę przed ślubem'. Od kiedy to miłość w oczach Boga jest karygodnym występkiem?
Prosto z mostu: uprawianie seksu, a kochanie się to dwie odmienne planety, a kler uwielbia wszystko generalizować.

A tak od siebie: Kota w worku się nie kupuje ;)
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Mam kochanego faceta z którym jestem szczęśliwa jednak nie zamierzamy odmawiać sobie seksu przed ślubem.. spowiadając się, że tego żałuję popełniam kolejny grzech- kłamstwo, bo przecież wcale tego nie żałuję... Natomiast pominięcie tego czynu jest zatajeniem.. jakie macie zdanie na ten temat ? Pozdrawiam :)

Wedlug nauki KK traficie prosto do piekla.

2 Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.

A co zlego w seksie z ukochanym ?

Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. Mt 5:27-30

No co mogę powiedzieć od siebie, oczywiście jest to trudne, ogólnie trwanie w czystości ale myśle że warto podjąc ten trud, czyżme jest nasze krótkie życie w porównaniu z wiecznością?

Pozadliwe patrenie na kobiete to naturalna cecha kazdego mezczyzny, takimi Nas Bog stworzyl, dlaczego negowac jego dzielo ? :)

Troche smieszne i prosackie aby isc za to do piekla, czego to ludzie nie wymysla...

Warto podjac ten trund? Co w tym wartosciowego, mniej wiecej tyle z tego pozytku co stanie przez cale zycie na jednej nodze...

To już zażalenia do Pana Jezusa proszę kierować nie do mnie bo to są Jego słowa. Pozdrawiam

Od kiedy to Jezus, zakladajac ze wogole istnial, pisal wlasnorecznie Biblie ? ;)

Prosto z mostu: uprawianie seksu, a kochanie się to dwie odmienne planety, a kler uwielbia wszystko generalizować.

Kler uwielbia ludzmi manipulowac i nimi rzadzic, jak kazda instytucja lakoma na wladze i pieniadze.

A tak od siebie: Kota w worku się nie kupuje

Pewnie, kota, jak bryka i jaki ma ogonek trzeba ocenic :D
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
To taka spowiedź nie ma sensu. Trzeba wybrać za kim chce się podążać - albo za Jezusem albo za demonami. Albo zbawienia albo piekło. Mt - 6:24 "Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie" Inny cytat z Bibli Kor.10;21: „Nie możecie pić kielicha Pańskiego i kielicha demonów, nie możecie być uczestnikami stołu Pańskiego i stołu demonów”. Inna sprawa że taka spowiedź jest nie ważna, skoro kłamiesz a jest to grzech w ciężkiej i materii i jak potem przystępujesz do Komunii Św popełniasz świetokradztwo. Dlatego cóż radze dobrze wybrać. Nie wiem czy warto dla przyjemności przegrać swoje życie? Ale cóż sama sobie na te pytanie odpowiedz.

coz za ksiazkowy przyklad nadinterpretacji :]

gdzie ty widzisz powiazanie seksu przedmałżeńskiego z demonem w tych cytatach? no gdzie?

uwiebiacie zarzucac nas nic nie znaczacymi cytatami, wyrwanymi z kontekstu i nijak majace sie do tresci tematu.

No kolego to mi przyjemność sprawiłeś :) Katol to brzmi dumnie :) Jasne że jestem katolikiem sataniści mogą sie manifestować to ja też a co :)
Szczerze to Ci współczuje że idziesz tą drogą i wielu ludziom współczuje, którzy wybrali przyjemnośc zamiast Boga. Bo koniec niestety będzie nie zaciekawy, a warto czasami o tym pomyśleć bo życie chodźby najdłuższe nie trwa wiecznie. A nikt kto walczył z Bogiem, nie wygrał, rzym upadł, nazizm i komunizm też inne peria upadały a Kościół Katolicki chodź mocno już podniszczony jak stał tak stoi.

wielu ludzi zaś wspolczuje takim jak Takim jak ty, slepo wierzacym w cos co tak na prawde nie ma przelozenia na to co sie z nami stanie. Bo ostatecznie osadza nas Bog, i jesli za seks z ukochanym idzie sie do piekla to nie wiem gdzie laduja gwalciciele, mordercy i inne patologie.

Co do idei to zgodzę się z Tiwazem. o_O!!!

Jak się chce być w pełni w zgodzie z wiarą to nie można uprawiać seksu przed ślubem. Co nie zmienia faktu, że ta zasada jest generalnie bardzo głupia, przynajmniej dla mnie. Ot, takie zabranianie dla zabraniania, bo zadnego sensu w tym nie widzę.

wiara w kosciol, a wiara w Boga to mam wrazenie powoli dwie odrebne kwestie. Nakazy i zakazy kosciola niczym nie poprate, wymyslone po to zeby tych biednych ludzi trzymac w garsci.


Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. Mt 5:27-30

No co mogę powiedzieć od siebie, oczywiście jest to trudne, ogólnie trwanie w czystości ale myśle że warto podjąc ten trud, czyżme jest nasze krótkie życie w porównaniu z wiecznością?

wszystko splaszczacie do kopulacji krolikow, smutny jestes.

Ech... ten odwieczny problem.
Wszyscy pytają "Czy powinienem/am". Dlaczego nikt nie zapyta "A dlaczego nie?".
To, co Ty robisz ze swoim mężczyzną w czterech ścianach to Twoja osobista sprawa. Powiedz księdzu, że współżyjesz przed ślubem, gdyż po prostu bardzo kochasz swojego partnera. Bardzo często spotykam się z tym, iż mylone jest pożądanie z miłością i stąd ten trent na 'cnotę przed ślubem'. Od kiedy to miłość w oczach Boga jest karygodnym występkiem?
Prosto z mostu: uprawianie seksu, a kochanie się to dwie odmienne planety, a kler uwielbia wszystko generalizować.
hehe powoli robi sie z tego znany i kontrowersyjny na tym forum temat seks po slubie :D

nie sadze zeby panu w konfesjonale robilo roznice ze powie ze go kocha czy nie, po prostu czyni zlo i bedzie sie smazyc w piekle, bo oni tak mowia i koniec.

A tak od siebie: Kota w worku się nie kupuje ;)

:eek:k: :)

Pewnie, kota, jak bryka i jaki ma ogonek trzeba ocenic
biggrin.gif

:>
 

Soul_Pinata

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
wilgotna szczelina w murze na ulicy Sezamkowej
Pam pam pam param. Reasumując wątek: nie żałuj tego co czyni Twoje życie szczęśliwszym. I tak jeszcze dostaniesz kopa w pupę od życia, więc po co dokładać sobie zmartwień? Czarnym nic do tego, tylko mieszają Ci w duszyczce. I nie słuchaj tego zadeklarowanego eunucha - sam gubi się już w swoich nieadekwatnych do problemu cytatach.

Skoro bóg stworzył ludzi dążących fizycznie i psychicznie do prokreacji - to jest skończonym sadystą.
Jeżeli stworzył nas na swoje podobieństwo - to jest hipokrytą i najbardziej perwersyjną istotą we wszechświecie.
Wniosek? Jest motomyszą z marsa.
 

Kaka17

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
193
Punkty reakcji
0
Każdy ma inne sumienie więc nie można generalizować. Według mnie taka spowiedź nie ma sensu bo nie żałujesz. Ale pożądanie też jest cechą ludzką więc może nie musisz się tym przejmować:)
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
No cóż z miłości do was przestrzegłem was przed tą straszną rzeczywistością jaką jest piekło, zresztą są różne pisma świętych, które potwierdzają istnienie piekła. I to że ktoś tam mnie wyśmieje czy wyzwie tego nie zmieni. ja was przestrzegłem a co wy z tym zrobicie to wasza sprawa. Jednym słowem swoje zrobiłem :)
 
Do góry