Samobójstwa stały sie bardzo "modne" :/

Status
Zamknięty.

Dorjenn

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
115
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Toruń/Kwidzyn
Nie zauważyliscie, że po naglosnieniu sprawy Ani, która popełniła samobójstwo, potem o tej dziewczynie, która powiesila sie w salce katechetycznej samobójstwa stały sie bardzo "modne"?

Coraz wiecej osób (nawet na tym forum) pisze, że chce sie zabic. Może wczesniej o tym nie mysleli, albo wstydzili sie o tym otwarcie pisac? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Przyznaję. Ja też popełniłem samobójstwo. Pomóżcie!!

:mruga:
 

blue12

czesc jestem michal
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
585
Punkty reakcji
0
no to lepiej nie popelniaj ..
nie chcemy w taki sposob stracic tu usera
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Uważam że samobójstwa są bardzo często popełniane przez młode dziewczyny.
Media nagłośniły sprawę Ani.
Ale wydaje mi się że nie powinniśmy mówić że to samobójstwo Ani spowodowało falę innych tragedii.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Co Wy możecie wiedzieć o samobujstwie. Bardzo niewiele- z tego co czytam. Trzeba to przeżyć aby wiedzieć. Tutaj raczej są osoby postronne które tylko słyszały lub czytały o zdarzeniu które miało gdzieś tam miejsce.
Tu nie chodzi o modę.
Jak przeżyjecie to będziecie wiedzieć.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Co Wy możecie wiedzieć o samobujstwie. Bardzo niewiele- z tego co czytam. Trzeba to przeżyć aby wiedzieć. Tutaj raczej są osoby postronne które tylko słyszały lub czytały o zdarzeniu które miało gdzieś tam miejsce.
Tu nie chodzi o modę.
Jak przeżyjecie to będziecie wiedzieć.


Oj wiem o myślach samobójczych sporo oj sporo.....z autopsji...... :(
 

Fanz

...
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
1 196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Starachowice
Co Wy możecie wiedzieć o samobujstwie. Bardzo niewiele- z tego co czytam. Trzeba to przeżyć aby wiedzieć. Tutaj raczej są osoby postronne które tylko słyszały lub czytały o zdarzeniu które miało gdzieś tam miejsce.
Tu nie chodzi o modę.
Jak przeżyjecie to będziecie wiedzieć.

Przeżyć samobójstwo... taa...

Tu chodzi o to, że ludzie niepotrafiący poradzić sobie ze sobą próbują odebrać/odbierają sobie życie ponieważ myślą, że ich problemy są skomplikowane i nie ma żadnego wyjścia z sytuacji w której się znajdują.
I nie ma tu nic powiązanego z modą, bo co da człowiekowi samobójstwo (jeżeli człowiek, który dopuścił się tego czynu brałby pod uwagę modę)? Samobójca będzie na ustach wielu ludzi... będą wyrażać współczucie lub wstręt lecz co to da komuś, kogo ciało będzie rozkładało się w ziemi?
Wiadomo - czasami w życiu jest bardzo trudno, ale nikt i nic nie ma prawa odbierać tego, co jest najbardziej wartościowe.
 

mjut misia

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja mam chęć się powiesić bo nie idzie mi z dziewczynami ostatnio (nieśmiałość) ;(
 

Angel of Blood

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
363
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z krainy snów
Moim zdaniem teraz nastolatki mają dziwne skłonności do wpadania w depresję i myśli samobójczych.
Ale znaczna większość decyduje się na coś takiego, bo nie umie walczyć o swoje, a jeszcze dodatkowo ma trudną sytuację w domu/ szkole/ klasie.

Nie widzę sensu w popełnianiu samobójstwa.
Na co oni wszyscy liczą?
Na raj dla samobójców?

Uh.
I wychodzi na to, że mi to wisi. A nie wisi.
 

Martuś1991

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie...
Wg mnie chyba każdy (a przynajmniej większość) przynajmniej raz w swoim życiu myślała o samobójstwie... Są problemy, ciężko je rozwiązać - samobójstwo wydaje się najlepszym wyjściem.

Ale co to da?
Może to i najłatwiejsze wyjście, ale w końcu życie jest tylko jedno... Jest sens w pozbawianiu się szansy na przeżycie jeszcze być może wielu świetnych przygód, różnych akcji i w ogóle wspaniałego życia? W końcu nikt nie wie, jak dalej się potoczy jego życie...

Każdy problem da się jakoś rozwiązać. I to jest moja dewiza, której staram się trzymać i każdemu polecam :)
 

Impresja=)

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem to czysty egoizm. Dla tej osoby kończą się problemy. Ale czy nie mogą choć raz pomyśleć o bliskich? Co oni będą przeżywać?
Ostatnio słyszę dużo o samobójcach. Aż zbyt dużo. Wągrowiec nazwany został "Miastem Samobójców"
Od marca życie odebrało sobie tutaj 19 osób...
Nie rozumiem tych ludzi :mruga:
 

Szara_Majka

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lubuskie
Impresja=) i Martuś1991, macie rację, większość samobójstw jest popełnianych przez egoizm, chęć wyzwolenia się od wszystkich problemów najkrótszą i najłatwiejszą drogą. Taki samobójca jest przekonany, że nikt nie będzie po nim płakał, a jeśli nawet- to co z tego? On nie musi się tym przejmować, jego już nie będzie na tym świecie. Najgorsze jest to, że po śmierci takiej osoby wszyscy jego najbliżsi winią za to siebie i długo nie mogą uwolnić się od myśli, że mogliby temu jakoś zapobiec.
Niestety, tak najczęściej jest, ja kiedyś też miałam myśli samobójcze i to aż za często, ale dopiero po długim czasie zauważyłam, jaki był ze mnie wtedy egoista :/ zresztą, byłam wtedy młodsza i wszystko widziałam inaczej niż teraz, no, na szczęście ten okres minął i dużo się od tego czasu zmieniło, mam nadzieję że we mnie też, hm.. na lepsze.. Ale to już nie mnie oceniać

" Każdy problem da się jakoś rozwiązać. I to jest moja dewiza, której staram się trzymać i każdemu polecam"

Piękna myśl, Martuś ;)
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
Co do samobójstwa, to kiedy u mnie w szkole, w styczniu bodajże, powiesił się 17 letni chłopak to wypowiedzi jego kolegów z klasy wyglądały w następujący sposób: "Jak Ania popełniła samobójstwo, to wszyscy o tym mówili, robili z tego wielką furorę (choć z czego tu furorę robić?), potem sprawy ucichły i media przestała interesować się innymi samobójcami, to był tylko temat na jeden reportaż, nie obchodziło już ich wtedy kto i z jakiego powodu się wiesza, albo czy w ogóle."

Jeśli nasz 'kochany polityk' powiedział: "jestem za, a nawet przeciw", ja mogę odnieść się do tej sytuacji i wypowiedzi, i napisać to samo :)
 

Kasiulka91

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraina marzeń :)
Tak jak tu ktoś powiedział samobójstwa są spowodowane poprostu z braku pomysłu na lepsze wyjście z sytuacji..
Brak przyjaciół czy bliższej osoby z, którą można o tym porozmawiać też na to wpływa.. Wsparcie i pomoc- najbardziej potrzbne w złych chwilach..

Ania [*] ;(
 
Status
Zamknięty.
Do góry