Sądy Boga dotykają ziemię

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Bo mamusia kazała mi myśleć, a nie przyjmować za pewnik czyjeś słowa.
Czym się różni ten duch od człowieka?
Człowiek jako istota materialna jest śmiertelny!
Duch ma życie wieczne od początku swojego istnienia.
Czy nie zauważyłeś różnicy w rozwoju duchowym pomiędzy ludźmi?
Jak sądzisz dlaczego jest taka rozbieżność?
Czy nie jest tak że dzieci z pierwszej klasy nie posiadają wiedzy dzieci z klasy szóstej lub wyżej? A niektóe muszą powtarzać klasę i to tak długo aż przyswoją sobie jej materiał? Tak samo duchy znajdują sie na róznym stopniu rozwoju
A co do ducha i różnicy pomiędzy duchem a człowiekiem?
Człowiek jest istotą złożoną z trzech komponentów.
Duch powinien być jednością ze swoją duszą , i gdy to osiagnie wtedy po śierci ciała moze pozostać w swojej Ojczyźnie z której pochodzi i nie musi zmartwychwstawać w ciele do życia na ziemi. A więc zmartwychwstaje po śmierci ciala do życia wiecznego w Domu Ojca i pozostaje istotą duchową, lub na wyższym poziomie materii niż na ziemi
Każdy człowiek poza ciałem posiada ducha i dusze.
Z powodu swojej duszy jest człowiekiem.
Dusza musi zebrać w czasie swojego życia doświadczenia i wyciągnąć z nich wnioski czyniąc krok na przód na drodze swojego rozwoju. DLatego po każdym życiu w ciele dusza udaje się na sąd swojego sumienia zawartego w swoim duchu.


Dostaje jedno. I nie gadaj głupot.
Reinkarnacja jest związana z religiami wschodu, nie z chrześcijaństwem.
Reinkrnacja jest Boskim Prawem i Jego Sprawiedliwością!
Religie wschodu nie pojęły jej i źle jej nauczają. ale mają rację i słusznie nauczają że duch powraca na ziemię jeżeli nie rozwiąże wszystkich nici wiążących go z materią. Tyle że duch nigdy nie wraca do formy zwierzęcej.

To Bóg ustanowił prawo, tak?
A potem wysłał swojego ukochanego synka, aby go zabili.
Bo przecież tak będzie fajniej, niż zmienić prawo. Lepszy jest syn umierający na krzyżu.
Ile zabawy przy tym ;)
Bóg wysłał sam Siebie dla naszego zbawienia.
Jezus był Synem z powodu posiadania ciała.
Bóg tak postanowił, aby nas ocalić. Ciało Jezusa było stworzone najwyższą myślą Boga i w tym ciele zamieszkał Duch Ojca aby pozwolić się nam ujrzeć. Bóg żadnego ze swoich dzieci nigdy by nie wysłał na mękę.
Oczywiscie Bóg kochał ciało Jezusa , gdyż było to czujące, idealne, nieskalane ciało zrodzone z Boskiej Myśli i z Łona nieskalanej Dziewicy i jako cialo było Synem w któym Boski Duch przyjął ograniczenia ciała stając sięw duszy tego ciała Synem. Lecz ludzka dusza Jezusa była z Duchem Ojca jednością!
ALe Jezus to również sam Ojciec!!!
W Synu Jezusie Bóg pozwolił Się opluć i zamordować swoim dzieciom o kamiennych sercach, aby je ocalić i pozostawić dla nich w testamencie Drogę do Siebie gdy do tego dojrzeją i zrozumieją Kogo zabili.
Wtedy dopiero będą biadać narodym gdy wszyscy zrozumieją że każdy z nas wziął bezpośredni lub pośredni udział w zamordowaniu Chrystusa.


Nie wierzę w niebo. A wyobrażenia o nim wydają mi się straszne.
Mierzi mnie sama myśl o tym, że miałbym stać ubrany na biało i śpiewać przez wieczność piosenki.
Więc ta 'boża zapłata' nic a nic mnie nie obchodzi.
Skąd czerpiesz wiedzę o niebie?
Z moich materiałów(Swięte Pisma)wynika że to wspaniałe miejsce( a właściwie regiony) i warto się trochę potrudzić aby tam trafić i móc pozostać, aby dalej się rozwijać, poznawać nowe światy, nowe rodzenstwo, poszerzać wiedzę i horyzonty, wyjaśniać zagadki materii i wiele innych wspaniałości o których przebywając w ciele i na wygnaniu nie potrafimy nawet marzyć
Pozdrawiam
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
Orso miła !
Mówimy o tym samym lecz nieco różną nomenklaturą!
Oczywiście ze Światło które Bóg zapalił to nie słońce!!
Nie, pierwszy chaos nie powstał przez ludzi. Chaos dzisiejszy natomiast jest naszym dziełem. Nie tak wyglądało pierwsze materialne stworzenie.

Cytaty mówiące o Boskim Gniewie były pisane dla ludzi i przez ludzi, którym nie można było inaczej wytłumaczyć bolesnych dla nich skutków Łamania Boskigo Prawa.
Wytłumacz małemu dziecku , że jak włoży rękę do kontaktu to moze zginąć.
Raczej mu powiesz że mamusia nie pozwala tego robić a częśc rodziców postraszy jakąś karą np. zabraniem zabawki.
Małe dziecko nie ma pojęcia co to śmierć. ale zna przykrosci wynikające z klapsa czy odebrania zabawki.
Tak samo W Pierwszym Czasie ludzie nie zrozumieliby, że łamiąc Bokie Prawo ponoszą tego skutki objawiające się często pod postacią przeróżnych plag.
Np. czy jeżeli uprzemy się i będziemy skakali z trzeciego piętra ignorując(Boskie Prawo przyciągania) to czy złamanie nogi jest objawem Boskiego gniewu , czy raczej skutkiem naszej głupoty?
Ponieważ wytłumaczenie ludziom Drugiego Czasu skomplikowanych zależności pomiędzy czynieniem czegoś przeciwko Boskiemu Prawu a tego konsekwencjami było niemożliwe, Pismo nazywa te konsekwencje Boskim Gniewem. Lecz one są objawem Boskiej Sprawiedliwości, a nie Boskiego gniewu, gdyż gniew i negatywne uczucia są cechą ludzi a nie Boga.
To co w nas Boskie i odziedziczone po Ojcu, to są uczucia miłosierdzia, współczucia, pragnienie ulżenia innym w niedoli, dzielenie się tym co posiadamy z potrzebującymi itd.
natomiast pomsta, gniew, czy odwet są uczuciami charakterytyczmnymi dla sił ciemności i z Bogiem nie mają nic wspólnego.
Czy kochający rodzic gdy musi ukarać dziecko odbierając mu ukochaną zabawkę odczuwa przy tym złość do tego dziecka, czy raczej jak najszybciej pragnie poprawy tego dziecka i oddania mu zabawki?
Pozdrawiam
Ktoś mi tu już zwrócił uwagę,że szlachetne dziewczyny,jak Orsa i Matejanka nie zasłuzyły na taką krytykę,i w tym momencie miał rację.Osobiście wolałbym postawę religijną u kobiety,niż ateistyczną,bezbożną.Poza tym do kobiet należy odnosić się delikatnie,zatem przepraszam za zbyt ostre posty w ich kierunku.Co do sądów Boga to napewno są sprawiedliwe. :)
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Ktoś mi tu już zwrócił uwagę,że szlachetne dziewczyny,jak Orsa i Matejanka nie zasłuzyły na taką krytykę,i w tym momencie miał rację.Osobiście wolałbym postawę religijną u kobiety,niż ateistyczną,bezbożną.Poza tym do kobiet należy odnosić się delikatnie,zatem przepraszam za zbyt ostre posty w ich kierunku.Co do sądów Boga to napewno są sprawiedliwe. :)
Enki!
Mnie nie masz za co przepraszać. Lubię żywe dyskusje a Ty wobec mnie nigdy nie przekroczyłeś zasad dobrego wychowania , a więc mam nadzieję, że to nie koniec szczerej wymiany zdań z Tobą :)
Pozdrawiam serdecznie
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Duch ma życie wieczne od początku swojego istnienia.
Czy nie zauważyłeś różnicy w rozwoju duchowym pomiędzy ludźmi?
Jak sądzisz dlaczego jest taka rozbieżność?
Sprawdziłaś to? Sprawdziłaś, czy duch żyje wiecznie?
Zauważyłem różnice w rozwoju duchowym.
Tak samo jak w rozwoju ciała.
Dlaczego jest taka rozbieżność? Ponieważ ludzie żyją w różnych środowiskach, różnie się wychowują.

Dusza musi zebrać w czasie swojego życia doświadczenia i wyciągnąć z nich wnioski czyniąc krok na przód na drodze swojego rozwoju.
Musi?
A gdzie to jest niby zapisane?
Poproszę dokładny fragment.

Reinkrnacja jest Boskim Prawem i Jego Sprawiedliwością!
To może jeszcze przyjmniemy, że Bóg uwielbia kaszankę?
A ludzie muszą przez godzinę dziennie stać na jednej nodze?

To nie żadne boskie prawa, a Twoje chore wymysły. Których zapewne nie potrafisz w żaden sposób potwierdzić.

Bóg wysłał sam Siebie dla naszego zbawienia.
Jezus był Synem z powodu posiadania ciała.
Bóg tak postanowił, aby nas ocalić.
Czekaj, czy ja dobrze rozumiem?
Wszechmogący Bóg stworzył wszelkie prawa.
Następnie zszedł na ziemię i dał się zabić.
Żeby swoim cierpieniem uratować człowieka.

Albo Bóg jest masohistą, albo też istnieją wyższe nad nim prawa. Inaczej się tego nie da wytłumaczyć.

Z moich materiałów(Swięte Pisma)wynika że to wspaniałe miejsce
Podziel się wiedzą.
Powiedz, co to za święte pisma.
 

B3DNAR

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
599
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź, Głowno
Ja troche w ta złośc Boga itd. nie wierze......po prostu takie zjawiska atmosferyczne są....a ze akurat tak sie nasiliły to jest to sprawa natury
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Potęga i gniew Pański
2 Zazdrosnym i mszczącym się Bogiem jest Pan; mścicielem jest Pan i Władcą [pełnym] gniewu; Pan mści się nad swymi wrogami i długo się gniewa na swoich nieprzyjaciół.
Pwt 4,24+ Wj 20,5-6
3 Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą; a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary. Wśród burzy i wichru Jego droga, a chmury – pyłem nóg Jego.
Wj 34,6-7+
4 On gromi morze i On je wysusza, i wszystkie rzeki zamienia w pustynię. Omdlewa Baszan i Karmel i więdnie kwiat Libanu.
Iz 50,2 Ps 106,9
5 Przed Nim drżą góry i pagórki się rozpływają; a ziemia trzęsie się od Jego oblicza – i ląd, i wszyscy jego mieszkańcy.
Jr 4,24

6 Któż się ostoi przed Jego zagniewaniem i kto wytrzyma Jego zapalczywość? Gniew Jego wylewa się jak ogień; i rozpadają się przed Nim skały.
Ap 6,17

7 Dobry jest Pan, On obroną w dniu niedoli; zna tych, którzy Mu ufają.
Zapowiedź spustoszenia Niniwy
8 Ale przez spotęgowany wylew zniszczy On jej miejsce. I wrogów swoich będzie ścigał ciemnością.
Rdz 6,7n Rdz 8,1
9c Po raz wtóry nie powstanie ucisk...

9 Cóż – knujecie zło przeciw Panu? On sprawi zagładę.
1Sm 2,6

10 Bo jak ciernie razem splecione i jak pijacy winem upojeni, jak wyschłe rżysko będą wyniszczeni.
11 Z ciebie wyszedł ten, który umyślił zło przeciw Panu, planujący nikczemne zamiary.
Pwt 13,14+ Ps 18,5
12 Tak mówi Pan: Chociaż nietknięci są i tak liczni, będą jednak wytępieni i zginą. Ciebie upokorzyłem – nie upokorzę cię więcej.
2Krl 19,35-36
13 A teraz złamię jego jarzmo, które jest na tobie, i porozrywam twe więzy.
Iz 9,3
14 I Pan rozkazał przeciw tobie: Imię twoje nie będzie już miało potomstwa, z domu boga twego usunę rzeźby i odlewy, uczynię ci grób, boś nikczemny.
 

Attachments

  • fale.jpg
    fale.jpg
    15 KB · Wyświetleń: 8

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Sprawdziłaś to? Sprawdziłaś, czy duch żyje wiecznie?
Zauważyłem różnice w rozwoju duchowym.
Tak samo jak w rozwoju ciała.
Dlaczego jest taka rozbieżność? Ponieważ ludzie żyją w różnych środowiskach, różnie się wychowują.


Musi?
A gdzie to jest niby zapisane?
Poproszę dokładny fragment.


To może jeszcze przyjmniemy, że Bóg uwielbia kaszankę?
A ludzie muszą przez godzinę dziennie stać na jednej nodze?

To nie żadne boskie prawa, a Twoje chore wymysły. Których zapewne nie potrafisz w żaden sposób potwierdzić.


Czekaj, czy ja dobrze rozumiem?
Wszechmogący Bóg stworzył wszelkie prawa.
Następnie zszedł na ziemię i dał się zabić.
Żeby swoim cierpieniem uratować człowieka.

Albo Bóg jest masohistą, albo też istnieją wyższe nad nim prawa. Inaczej się tego nie da wytłumaczyć.


Podziel się wiedzą.
Powiedz, co to za święte pisma.
Ponieważ goni mnie dzisiaj czas wklejam Ci z tych Pism czyli www.trzecitestament.com fragment o Sądzie
gdy przeczytasz a ja wróę możemy dalej dyskutować o odpowiem Ci na resztę pytań
Te Pisma powstały w latach 1884-19590 i są Objawieniami Słowa w Postaci Ducha Świętego




XII. SĄD I OCZYSZCZENIE LUDZKOŚCI


Rozdział 55

Oczyszczenie ziemi i ludzkości poprzez Sąd

Ostrzegawczy głos Boga i Natury przed oczyszczającym Sądem

1. Powiedziałem wam, że na całą ludzkość przyjdzie bardzo wielkie doświadczenie-tak wielkie, że nie zdarzyło się nic podobnego na przebiegu setek lat i w żadnej epoce całej historii.

2. Teraz musicie zrozumieć, że mówię do wszystkich waszych serc, w wielu formach dostarczam wam przesłań i ostrzeżeń, aby ludzie się opamiętali i czuwali wobec Mojego Prawa, tak jak mądre Panny z mojej przypowieści.

3. Czy narody i różne społeczeństwa świata posłuchają Mnie? Czy posłucha mnie ten naród, któremu się w tej formie objawiam? Tylko Ja to wiem; lecz moim obowiązkiem jako Ojca jest przygotowanie na drodze moich dzieci wszystkich środków do ich ocalenia. (24,80-81)

4 Zaprawdę powiadam wam, jeżeli się ludzie obecnego czasu nie oczyszczą ze swoich plam, które spowodowali w swoich dszach, nadejdą siły natury jako moi heroldowie, aby ludzkości zapowiedzieć Mój Sąd i Moją Wspaniałość i oczyścić ich z wszelkich brudów.

5. Błogosławieni mężczyźni, kobiety i dzieci-którzy, gdy pojmą bliskość tego Sądu-będą wielbić Moje Imię czując, że nadszedł "Dzień Pana." Gdyż ich serca powiedzą im, że zbliża się koniec panowania zła. Powiadam wam, ci będą ocaleni dzięki swojej wierze, swojej nadziei i swoim dobrym uczynkom. Lecz jakże wielu z tych żyjących w tym dniu, będzie Bogu bluźnić! (64,67-68)

6. Raj pierwszych ludzi został zamieniony na "dolinę łez", lecz teraz jest on jeszcze tylko "doliną krwi". Dlatego dzisiaj-gdyż przyszedłem, aby wypełnić obietnicę daną Moim Uczniom-budzę ludzkość z jej duchowego snu i daję jej, aby ją ocalić Moją Naukę Miłości. Odszukuję dsze mające przeznaczenie, aby w obecnym czasie swoimi czynami potwierdziły Moje Objawienie i Moje Słowo.

7.Kiedy te zjednoczą się poprzez Moich Naznaczonych i Moje Prawo, wówczas zostaną wstrząśnięte ziemia i gwiazdy, a na Niebie będzie dany Znak; gdyż w tym czasie Głos Pana będzie słyszalny z jednego krańca ziemi na drugi, a Jego Boski Duch otoczony przez Duchy Sprawiedliwych, Proroków i Męczenników będzie sądził świat duchowy i materialny Wtedy Czas Ducha Świętego osiągnie swoją pełnię. (26,43-44)


8. Wiele narodów upadło w głęboką przepaść zmaterializowania, a inne są bliskie tego, aby upaść; lecz ból ich upadku spowoduje, że obudzą się ze swojego głębokiego snu.

9. Są to narody, które po okresie świetności przeżyły upadek i zagłębiły się w ciemności bólu, bluźnierstw i nędzy. Dzisiaj nie jest to jeden naród, lecz cała ludzkość biegnąca naprzeciw śmierci i chaosowi.

10. Moją Sprawiedliwością będę doświadczał aroganckie narody. Przypomnijcie sobie Niniwę, Babilon, Grecję, Rzym i Kartaginę. W nich znajdziecie głębokie przykłady Boskiej Sprawiedliwości.

11. Kiedykolwiek ludzie chwytali za berło władzy i dopuszczali, aby ich serce wypełniło się bezbożnością, arogancją i bezsensownymi namiętnościami wciągając przez to narody w zwyrodnienie, Moja Sprawiedliwość zbliżała się, aby ogołocić ich z ich władzy.

12. Jednocześnie jednak zapalałem przed nimi pochodnię, oświetlającą drogę do uzdrowienia ich dszy. Co stałoby się z ludźmi gdybym w momencie doświadczeń pozostawiał ich własnym siłom? (105,45-47)

13. Człowiek zapadał się duchowo w coraz większą przepaść, aż do tego stopnia, że się Mnie wyparł i o Mnie zapomniał-aż do Ekstremum zaprzeczenia samego siebie, poprzez to, że nie rozpoznał jądra swej istoty-swojego Ducha.

14. Tylko Moje Miłosierdzie będzie mogło ludziom oszczędzić bólu powtórzenia drogi, aby przyjść do Mnie. Tylko Ja jeden jestem w stanie w Swojej Miłości przygotować na drodze Moich dzieci środki, aby odkryły ścieżkę ocalenia.

15. W dniu, w którym wody potopu nie zakrywały więcej ziemi, sprawiłem, aby na firmamencie zajaśniała tęcza pokoju jako znak przymierza zawarty przez Boga z ludźmi.

16. Teraz powiadam wam: o ludzkości "Trzeciego Czasu", która jesteś tą samą, która przeszła przez wszystkie te doświadczenia, w których się oczyszczałaś: wkrótce przeżyjesz nowy chaos.


17. Lecz Ja przyszedłem żeby ostrzec wybrany przeze Mnie naród i ludzkość w całości tę, której dałem się poznać w obecnym czasie. Słuchajcie dobrze Moje dzieci: tu jest Arka, wejdźcie do niej, do tego zapraszam was.

17. Dla ciebie Arką, jest o Izraelu, postępowanie według Mojego Prawa. Każdy, kto w dniach największego cierpienia, w czasie najcięższych doświadczeń będzie postępował według Moich przykazań znajdzie się w obrębie Arki, będzie mocny i będzie odczuwał opiekę Mojej Miłości.

19. A całej ludzkości powiadam raz jeszcze: Arką jest Moje Prawo Miłości. Każdy zostanie uratowany, kto ćwiczy się w miłości i miłosierdziu do bliźniego i do siebie. (302,17-19o.)

20. Wciąż dawałem wam czas na przygotowanie się i dawałem do dyspozycji środki, aby was ocalić. Zanim zsyłałem wam Mój Sąd, aby na końcu jakiejś epoki albo odcinka czasu pociągnąć was do odpowiedzialności, objawiałem wam Moją Miłość, przez to, że was ostrzegałem, budziłem i nawoływałem do żalu, do poprawy i do Dobra.

21. Lecz gdy nadeszła godzina sądu, nie byłem więcej nastawiony, aby was zapytać, czy już żałowaliście, czy jesteście przygotowani, albo czy wciąż jeszcze tkwicie w źle i nieposłuszeństwie.

22. Mój Sąd nadchodził o postanowionej godzinie i ten, który w odpowiednim czasie umiał zbudować Arkę, zostawał ocalony. Lecz ten, który szydził, gdy mu była oznajmiana godzina sądu i który nie zrobił niczego dla swojego ocalenia, musiał zginąć. (323,51)
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Super! Jest już trzeci testament! :D
Szkoda tylko, że w kościołach o nim nie mówią. Ale co tam, to z pewnością jest święty, natchniony, boski, cudowny testament! ;)
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
CYTAT(Orsa @ 18.08.2008, 16:15) Potęga i gniew Pański
Orso,zlituj się!A gdzie miłość,życzliwość,dobro,przebaczenie,miłosierdzie?Tylko"on sprawi zagładę"co w tym dobrego? :)
MIłOść żYCZLIWOść DOBRO PRZEBACZENIE ,MIłOSIERDZIE
JEST dla TYCH ,którzy ZAPRAGNA tego i sie NAWRóćA

Gniew JEST dla POZOSTAłYCH

>,
kiedy ONE BUDOWAł ARKE-SCHRONIENIE -120 lat mieli ,120 lat łaski Miłosci Miłosierdzia
czy Drżeli na SłOWO ? NIE !
naśmiewali sie z Noego ,drwili i szydzili ,moze mówili co za idiota duren Buduje Arke na pustyni i mówi ze
woda zaleje to wszystko ?
NOE BUDUJAC WOłAł a oni pluli bo nie wierzyli ze DOBRY BóG moze sie GNIEWAC ?!
na kogo na NICH ? a zaco ? a gdzie TOLERANCJA ? SEX ,GEJE ,PICIE ,DEWIACJE ,no i cóz ?
Bóg jest Miłoscia nie ma ludzikch uczuć .
A potem otworzyły sie Upusty w Górze i na ziemi w dole BYDLETA były mądrzejsze od ludzi
Bydleta sie schroniły a ludzie -szydercy ,DRWILI jak dzisiaj DRWIA .
A potem było juz po WSZYSTKIM
Sodoma to tez Boża Miłosc
MIłOSC do tych którzy sa Prawi i znosza drwiny i cierpienie od szyderców
GNIEW Bozy wobec bezbożnych ,JEST DOWODEM MIłOSCI DLA DZIECI BOGA .
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
Ponieważ goni mnie dzisiaj czas wklejam Ci z tych Pism czyli www.trzecitestament.com fragment o Sądzie
gdy przeczytasz a ja wróę możemy dalej dyskutować o odpowiem Ci na resztę pytań
Te Pisma powstały w latach 1884-19590 i są Objawieniami Słowa w Postaci Ducha Świętego




XII. SĄD I OCZYSZCZENIE LUDZKOŚCI


Rozdział 55

Oczyszczenie ziemi i ludzkości poprzez Sąd

Ostrzegawczy głos Boga i Natury przed oczyszczającym Sądem

1. Powiedziałem wam, że na całą ludzkość przyjdzie bardzo wielkie doświadczenie-tak wielkie, że nie zdarzyło się nic podobnego na przebiegu setek lat i w żadnej epoce całej historii.

2. Teraz musicie zrozumieć, że mówię do wszystkich waszych serc, w wielu formach dostarczam wam przesłań i ostrzeżeń, aby ludzie się opamiętali i czuwali wobec Mojego Prawa, tak jak mądre Panny z mojej przypowieści.

3. Czy narody i różne społeczeństwa świata posłuchają Mnie? Czy posłucha mnie ten naród, któremu się w tej formie objawiam? Tylko Ja to wiem; lecz moim obowiązkiem jako Ojca jest przygotowanie na drodze moich dzieci wszystkich środków do ich ocalenia. (24,80-81)

4 Zaprawdę powiadam wam, jeżeli się ludzie obecnego czasu nie oczyszczą ze swoich plam, które spowodowali w swoich dszach, nadejdą siły natury jako moi heroldowie, aby ludzkości zapowiedzieć Mój Sąd i Moją Wspaniałość i oczyścić ich z wszelkich brudów.

5. Błogosławieni mężczyźni, kobiety i dzieci-którzy, gdy pojmą bliskość tego Sądu-będą wielbić Moje Imię czując, że nadszedł "Dzień Pana." Gdyż ich serca powiedzą im, że zbliża się koniec panowania zła. Powiadam wam, ci będą ocaleni dzięki swojej wierze, swojej nadziei i swoim dobrym uczynkom. Lecz jakże wielu z tych żyjących w tym dniu, będzie Bogu bluźnić! (64,67-68)

6. Raj pierwszych ludzi został zamieniony na "dolinę łez", lecz teraz jest on jeszcze tylko "doliną krwi". Dlatego dzisiaj-gdyż przyszedłem, aby wypełnić obietnicę daną Moim Uczniom-budzę ludzkość z jej duchowego snu i daję jej, aby ją ocalić Moją Naukę Miłości. Odszukuję dsze mające przeznaczenie, aby w obecnym czasie swoimi czynami potwierdziły Moje Objawienie i Moje Słowo.

7.Kiedy te zjednoczą się poprzez Moich Naznaczonych i Moje Prawo, wówczas zostaną wstrząśnięte ziemia i gwiazdy, a na Niebie będzie dany Znak; gdyż w tym czasie Głos Pana będzie słyszalny z jednego krańca ziemi na drugi, a Jego Boski Duch otoczony przez Duchy Sprawiedliwych, Proroków i Męczenników będzie sądził świat duchowy i materialny Wtedy Czas Ducha Świętego osiągnie swoją pełnię. (26,43-44)


8. Wiele narodów upadło w głęboką przepaść zmaterializowania, a inne są bliskie tego, aby upaść; lecz ból ich upadku spowoduje, że obudzą się ze swojego głębokiego snu.

9. Są to narody, które po okresie świetności przeżyły upadek i zagłębiły się w ciemności bólu, bluźnierstw i nędzy. Dzisiaj nie jest to jeden naród, lecz cała ludzkość biegnąca naprzeciw śmierci i chaosowi.

10. Moją Sprawiedliwością będę doświadczał aroganckie narody. Przypomnijcie sobie Niniwę, Babilon, Grecję, Rzym i Kartaginę. W nich znajdziecie głębokie przykłady Boskiej Sprawiedliwości.

11. Kiedykolwiek ludzie chwytali za berło władzy i dopuszczali, aby ich serce wypełniło się bezbożnością, arogancją i bezsensownymi namiętnościami wciągając przez to narody w zwyrodnienie, Moja Sprawiedliwość zbliżała się, aby ogołocić ich z ich władzy.

12. Jednocześnie jednak zapalałem przed nimi pochodnię, oświetlającą drogę do uzdrowienia ich dszy. Co stałoby się z ludźmi gdybym w momencie doświadczeń pozostawiał ich własnym siłom? (105,45-47)

13. Człowiek zapadał się duchowo w coraz większą przepaść, aż do tego stopnia, że się Mnie wyparł i o Mnie zapomniał-aż do Ekstremum zaprzeczenia samego siebie, poprzez to, że nie rozpoznał jądra swej istoty-swojego Ducha.

14. Tylko Moje Miłosierdzie będzie mogło ludziom oszczędzić bólu powtórzenia drogi, aby przyjść do Mnie. Tylko Ja jeden jestem w stanie w Swojej Miłości przygotować na drodze Moich dzieci środki, aby odkryły ścieżkę ocalenia.

15. W dniu, w którym wody potopu nie zakrywały więcej ziemi, sprawiłem, aby na firmamencie zajaśniała tęcza pokoju jako znak przymierza zawarty przez Boga z ludźmi.

16. Teraz powiadam wam: o ludzkości "Trzeciego Czasu", która jesteś tą samą, która przeszła przez wszystkie te doświadczenia, w których się oczyszczałaś: wkrótce przeżyjesz nowy chaos.


17. Lecz Ja przyszedłem żeby ostrzec wybrany przeze Mnie naród i ludzkość w całości tę, której dałem się poznać w obecnym czasie. Słuchajcie dobrze Moje dzieci: tu jest Arka, wejdźcie do niej, do tego zapraszam was.

17. Dla ciebie Arką, jest o Izraelu, postępowanie według Mojego Prawa. Każdy, kto w dniach największego cierpienia, w czasie najcięższych doświadczeń będzie postępował według Moich przykazań znajdzie się w obrębie Arki, będzie mocny i będzie odczuwał opiekę Mojej Miłości.

19. A całej ludzkości powiadam raz jeszcze: Arką jest Moje Prawo Miłości. Każdy zostanie uratowany, kto ćwiczy się w miłości i miłosierdziu do bliźniego i do siebie. (302,17-19o.)

20. Wciąż dawałem wam czas na przygotowanie się i dawałem do dyspozycji środki, aby was ocalić. Zanim zsyłałem wam Mój Sąd, aby na końcu jakiejś epoki albo odcinka czasu pociągnąć was do odpowiedzialności, objawiałem wam Moją Miłość, przez to, że was ostrzegałem, budziłem i nawoływałem do żalu, do poprawy i do Dobra.

21. Lecz gdy nadeszła godzina sądu, nie byłem więcej nastawiony, aby was zapytać, czy już żałowaliście, czy jesteście przygotowani, albo czy wciąż jeszcze tkwicie w źle i nieposłuszeństwie.

22. Mój Sąd nadchodził o postanowionej godzinie i ten, który w odpowiednim czasie umiał zbudować Arkę, zostawał ocalony. Lecz ten, który szydził, gdy mu była oznajmiana godzina sądu i który nie zrobił niczego dla swojego ocalenia, musiał zginąć. (323,51)
Matejanko, zlituj się nad nami!To znaczy Leonem oraz nade mną!Podobnie Adolf,nasz Fuhrer oczyszczał naród niemiecki z" robactwa "Żydowskiego,aby Ubermenshe osiągneli Sieg! :D
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
To jest podobne pytanie jakie mógłby postawić człowiek o ogromnej nadwadze, gdyby go zapytano dlaczego pomimo otyłości wciąż dalej je!
On odpowiedziałby najprawdopodobniej , że je gdyż odczuwa niepohamowany głód.
Co chcę Ci przez to powiedzieć?
Otóż własńie to że wszystko zależy z jakiego punktu oceniamy pewne sprawy.
Inny cżłowiek gdy zobaczy , ze spodnie przestają mu się dopinać , ogranicza jedzenie i wraca do swojej normalnej wagi.
DLAczego jeden potrafi, a drugi nie ograniczyć jedzenie?
Wszystko zależy od stopnia opanowania ciała przez własnego ducha.
Jeżeli utożsamiamy się z ciałem to ulegamy jego zachciankom i pożądaniom, często nawet wtedy gdy wiemy, że to nas może zgubić.U takich ludzi ciało zwyciężyło z duchem i taki człowiek duchowo znajduje sie bliżej świata zwierząt niż Duchowego Świata.(ciało to kusiciel i judasz)
Człowiek , którego duch się budzi zaczyna rozumieć i widzi wyższość spraw duchowych nad sprawami ciała, które jest prochem i do prochu powróci (prędzej czy później) i rozumie , że jego duchowa istota posiada życie wieczne gdyz nie należy do tego przemijającego świata!
Wszystko co nas spotyka służy nieskończenie długo trwającemu rozwojowi tej wiecznie żyjącej naszej wewnętrznej istoty zwanej duchem, podczas gdy ciało ma ogranioczony zarówno czas rozwoju jak i jego poziom.
Czy itnieją ludzie , którzy chcieliby pozostać w swoim fizycznym wzroście na poziomie niemowlaka?
Nie znam takich!
DLaczego więc buntują się gdy Ojciec zsyła im takie doświadczenia ,które powodują ich duchowy wzrost?
Czy jako dzieci nie musieliśmy wszyscy poddawać się rożnym nieraz bolesnym zabiegom aby zdrowo cieleśnie rosnąć?
Czy któraś matka ma pretensję do lekarza podającemu jej dziecku ratujący życie zastrzyk, chociaż to dziecko płacze z bólu?

Vivere! smile.gif
Pozdrawiam

Czyli uważasz że II wojna światowa , faszyzm, komunizm itp. powstały dla naszego dobra tak ?
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Czyli uważasz że II wojna światowa , faszyzm, komunizm itp. powstały dla naszego dobra tak ?

nie!!!
Czy uważasz że larwy much to dobroczynne stworzenia?
A jednak służą również naszemu zdrowiu jeżeli je się opowiednio zastosuje!
nawet jad żmiji można wykorzystać dla dobrych celow.
Bóg tak kieruje losami świata, aby nie naruszając naszej wolnej woli wyprowadzać ze zła dobro.
Czy nie zauważyleś jak każda katastrofa , czy to naturalna, czy to spowodowana przez wojnę animuje ludzi po jej ustaniu do wzajemnej pomocy, do aków miłosierdzia i do współpracy?
Pozdrawiam
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Czy uważasz że larwy much to dobroczynne stworzenia?
Nic do nich nie mam :D

Czy nie zauważyleś jak każda katastrofa , czy to naturalna, czy to spowodowana przez wojnę animuje ludzi po jej ustaniu do wzajemnej pomocy, do aków miłosierdzia i do współpracy?
Z takiego rozumowania można wyciągnąć jeden wniosek. Hitler, Stalin i reszta "dobroczyńców" doprowadzili do "wzajemnej pomocy, do aków miłosierdzia i do współpracy" W takim razie powinni zostać uznani za świętych.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
wzajemna pomoc jest dobra i okazywanie sobie braterstwa też jest dobre
ALE TO NIE OT CHODZI , gdyby tylko o okazywanie sobie współczucia ,braterstwa itp chodziło
Stwórca nie musiał by stawac sie SłUGA -uniżać SIEBIE .
JEGO śMIERć ma INNE ZNACZENIE ,dlatego każdy ,ALE To KAżDY ,kto
niezanurzy sie w JEGO SMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIU , bedzie na zewnątrz .
Najgorsi złoczyncy okazuja sobie dobro ,najgorsi zbrodniarze moga byc serdeczni
Ale to nie oto chodzi jaki jestes w swoich oczach ,ale czy Jego SPRAWIEDLIWOść jest twoja
Abraham wstawiał sie za Sodome i Amore tak długo az Sprawiedliwość YHVH
została wyczerpana , nie było ani jedneg SPRAWIEDLIWEGO .
A to znaczy ,że Bóg nie znalazł Miejsca dla SIEBIE W NIKIM .
oni Go odrzucili , byli jak owe odrzwia w Egipcie na któych nie było Znaku Krwi .
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Kod:
Gwałtowne zjawiska pogodowe w Polsce będą występować coraz częściej i będą coraz intensywniejsze - uważa prof. Halina Lorenc z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Prof. Halina Lorenc oceniła, że gwałtowne zjawiska pogodowe są skutkiem ocieplania się klimatu. Chodzi tutaj nie tylko o trąby powietrze, ale również o podtopienia, powodzie, susze czy wezbrania wody - wyjaśniła.


Według niej, należy uwzględnić występowanie gwałtownych zjawisk pogodowych w planach strategicznego rozwoju naszego kraju. Musi zostać uruchomiony rządowy program, który będzie lepiej chronił ludzi mieszkających w pasie większego ryzyka występowania trąb powietrznych. Ludzie mieszkający na tych terenach już teraz powinni mieć administracyjny nakaz budowania podziemnych schronów, które uchroniłyby ich od śmiertelnych wypadków - uważa Lorenc.

Kiedy powstają trąby powietrzne?

Jak tłumaczyła Lorenc, trąby powietrzne w Polsce powstają, kiedy mamy do czynienia z napływem gorących mas wilgotnego powietrza zwrotnikowego nad obszar Polski, a z północy nadchodzi powietrzne polarno-morskie. Jeśli różnica temperatur pomiędzy masą gorącego powietrza a masą napływającą z północy wynosi co najmniej 12 stopni, już wtedy należy prognozować, że mogą powstać silne nawałnice - przypomniała.

Aby powstała trąba powietrzna muszą oprócz tego zaistnieć specyficzne warunki terenu. Potrzebna jest woda, suche, piaszczyste wydmy i lasy - powiedziała Lorenc. Jak wyjaśniła, te warunki spełnia wyżynna część Polski, dlatego tam częściej niż w innych rejonach Polski pojawiają się trąby powietrzne.

Prof. Lorenc uważa, że osoby mieszkające na terenach wyżynnych, a zwłaszcza w południowej części Polski, powinny podlegać innemu niż dotychczas ubezpieczeniu od klęsk żywiołowych, ponieważ są na nie bardziej narażone ze względu na warunki terenowe.

Burze i nawałnice, które w piątek wieczorem i w sobotę przeszły nad Polską zabiły trzy osoby, kilkadziesiąt zostało rannych. Szacuje się, że zniszczeniu uległo około dwa tysiące budynków.
(zel)

Ot, co !

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Cze...ml?ticaid=16732

wzajemna pomoc jest dobra i okazywanie sobie braterstwa też jest dobre
ALE TO NIE OT CHODZI , gdyby tylko o okazywanie sobie współczucia ,braterstwa itp chodziło
Stwórca nie musiał by stawac sie SłUGA -uniżać SIEBIE .
JEGO śMIERć ma INNE ZNACZENIE ,dlatego każdy ,ALE To KAżDY ,kto
niezanurzy sie w JEGO SMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIU , bedzie na zewnątrz .
Najgorsi złoczyncy okazuja sobie dobro ,najgorsi zbrodniarze moga byc serdeczni
Ale to nie oto chodzi jaki jestes w swoich oczach ,ale czy Jego SPRAWIEDLIWOść jest twoja
Abraham wstawiał sie za Sodome i Amore tak długo az Sprawiedliwość YHVH
została wyczerpana , nie było ani jedneg SPRAWIEDLIWEGO .
A to znaczy ,że Bóg nie znalazł Miejsca dla SIEBIE W NIKIM .
oni Go odrzucili , byli jak owe odrzwia w Egipcie na któych nie było Znaku Krwi .

Orsa, proszę Cię bardzo, jeśli odpowiadasz na moję pytanie to odpowiadaj konkretnie, albo wcale. I bez cytatów z Bibli :D

Ps. Masz problemy z caps lockiem ?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ten temat zaczyna przypominac kacik biblijnej adoracji.. z urzykowniek Orsa merytorycznie i rozsadnie rozmawiac sie nie da bo bo zyje we wlasnym swiecie a na kazde konkretne pytanie zalewa nas stosem pustych frazesow...

Trzeba byc dobrze pomylonym zeby naturalne mechanizmy na Ziemi brac za boska wole.. nawet ksieza takich bredni nie glosza... normlany katolik wierzyl ze Bog stworzyl Ziemie ale to co na niej sie dzieje to juz jej wlasne procesy ewentualnie dzialanosc czlowieka

co do gniewu bozego to bylby on zdeczka wybiurczy nieobliczanly, niesprawiedliwy i dziwnym trafem okolicznosci pojawiajcy sie tam gdzie pojawiaja sie anomalia pogodowe czy tam mieszkaja ludzie czy nie.. wygalda na to ze Bog sie gniewa na co popadnie i gdzie popadnie... a to ponoc taki dobry i milosiedny Bog

Jest ze tu sens ??

niech ktos zamknie wkoncu ten temat albo zmieni nazwe na "jak gleboka jest moja znajomosc cytatow z Bibli"
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Nic do nich nie mam :D


Z takiego rozumowania można wyciągnąć jeden wniosek. Hitler, Stalin i reszta "dobroczyńców" doprowadzili do "wzajemnej pomocy, do aków miłosierdzia i do współpracy" W takim razie powinni zostać uznani za świętych.

nie zrozumiałeś.
Larwy muchy nie są dobroczyńcami i mogą przenosząc choroby narobić wiel zła.
Jednak odpowiednio użyte są źródłem zdrowia chociaż same z siebie wcale takie nie są.
Hitler i Stalin posiadali w sobie ducha przeznaczonego do pokuty i rozwoju.
Jeżeli byli przyczyną śmierci i cierpienia wielu ludzi , to w innym wcieleniu będą musieli być przyczyną zdrowia i ocalenia wielu.
Pozdrawiam
 
Do góry