Rządy pisu

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no nie mów tak, przecież on służy polskim patriotom a nie banksterom, na pewno się mylisz
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
póki co Kaczyński wpatrzony w niego jak w obrazek więc może służyć komu chce
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Herbatniczek napisał:
to jest walka na lepszy show [...] Walka odbędzie się w dyscyplinie: kto lepiej prezentuje się medialnie
W prawie co drugim poście do znudzenia przypominam, że polityka to emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Więc Ameryki nie odkrywasz. I to, o czym wspomniałam wcześniej - ma wpływ na ich poziom i kierunek. Jeszcze parę lat temu sama sympatyzowałam z PO, Tuskiem a autentycznie bałam się PiS-u. Taką narrację wykreowano i to napędzało Platformę przez 8 lat a Tusk był jej twarzą. Ale przychodzi taki czas, gdy paliwo się kończy. I się skończyło. W 2011 roku już było widać pierwsze rysy, to w ramach kanalizacji emocji społecznych zmęczonych Smoleńskiem wprowadzono warcholstwo do Sejmu w postaci Ruchu Palikota (jako opcję "buntu"), po kompletnej kompromitacji tych środowisk, te same kręgi wykreowały Nowoczesną, która miała podobne zadanie co Palikot. Tym razem nie wypaliło. Dlaczego? Klimat się zmienił :) Tępiony przez 8 lat PiS wygrał miażdżąco. Czar antypisu pękł. Karty wymieszały się na nowo. Tusk już nie jest polityczną dziewicą, więc do roli "zbawcy" średnio się nadaje. Do tego musiałby przelicytować pisowców w wielu kwestiach. Dziś już nie wystarczy powiedzieć: "PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły". Musieliby stworzyć nowego Tuska, jakiegoś człowieka "z zewnątrz". Bo jak pisałam w innym temacie, Tusk był przez te środowiska dopieszczony i dopracowany w detalach. Wizerunkowo prezentował się świetnie. Jak dobry akwizytor, który potrafi klientowi (wyborcy) wcisnąć każde badziewie. I to ma wpływ na ową prezentację medialną.

Czyżby w niemieckich mediach coś się ruszyło?
"Zamiast krytykować Warszawę, lepiej byłoby postawić na niemiecko-polski dialog, także z polską prawicą - pisze "Die Welt". Autor obszernego eseju przypomina, że w ostatnim czasie mnożą się apele z Polski do zagranicznych, w tym niemieckich mediów, by traktować Polskę "fair i bez uprzedzeń"."
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-welt-a-moze-jaroslaw-kaczynski-ma-racje/er0lqed
Po Reutersie, który umieścił Kaczyńskiego na liście dziesięciu godnych uwagi polityków w 2017 roku, kolejna jaskółeczka.
http://www.rp.pl/Polityka/161229514-Reuters-Jaroslaw-Kaczynski-na-liscie-10-osob-ktore-Europa-bedzie-obserwowac-w-2017-roku.html#ap-1
Czyżby po cichu była wyrabiana pozycja Polski na arenie międzynarodowej?
Ratingi Fitch i Moody's bez zmian, mimo usilnych starań Petru i Schetyny.
http://forsal.pl/artykuly/1010486,fitch-i-moody-s-bez-zmian-w-ratingach-polski.html
No i PO razem z Nowoczesną zostali pozamiatani przez Kaczora jak amatorzy ws. protestu sejmowego.

Jednak ostatnie pomysły Ziobry pokazują, że tresowanie opozycji nie zwalnia.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21235818,ziobro-skarzy-do-tk-uchwaly-o-wyborze-sedziow-w-2010-roku-pis.html
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pobożne życzenie tego pana, w kraju jest walka na wyniszczenie, w nasi politycy nie uznają kompromisów, my albo oni, bycie razem to porażka
 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
Trudno się dziwić jak stawką są interesy wpływy i gruba kasiora. W tej grze nie ma sentymentow.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ogólnie można to scharakteryzować : dzieci mają kuć na blachę formułki a nie myśleć
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ja 15 lat temu miałem kuć na blachę formułki a nie myśleć (pierwszy rocznik reformy). To o co chodzi z nową podstawą? Bo chyba nie tylko Wałęsę (zresztą nie wiem po co PO ta postać w podręcznikach :]).
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dzisiejszy Wałęsa to nikt, ale jak chcesz przedstawić laureatów pokojowej nagrody Nobla bez Wałęsy ?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Nie znam się. Ja na historii doszedłem max do pierwszej wojny światowej. I to dwa razy, albo trzy, nie pamiętam podstawówki.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mówimy o wymiarze obiektywnym, jeśli w konkretnej szkole sobie nauczyciel nie poradził to wina tego nauczyciela
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
To nie chodziło o nauczyciela tylko o program. Przejrzyj sobie 10 letnie podręczniki. Więcej znajdziesz o Kazimierzu Wielkim niż o Hitlerze. W dodatku to samo w gimnazjum i LO (programu podstawówki jak napisałem nie pamiętam). Na maturze z historii chyba nawet nie mogło być niczego po 45 roku. W ogóle nie znam przedmiotu który przerobiłbym do końca podręcznika (dlatego też z końcówek nigdy nie miałem sprawdzianów). Mam brata w 3 LO. Jak wrócę do domu to zerknę na jego podręcznik do historii :)

No ale cały czas nie wiadomo co takiego złego jest w nowej podstawie oprócz ogólnych frazesów?
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Pisiory robią porządki,
Policja i inne centralne biura pukają od 6 rano intensywnie i to nie żony ,czy kochanki ,ale po niebieskich ptaków
Przez 8 lat afery stały się normalnością,a tu proszę wzięli się za prywatyzatorów i innych "vatowców"

Nawet stary Pruszków wraz ze "Słowikiem" zjechał do klatki

Ciekawe co na to panowie sędziowie

Cisza w temacie oznacza,że fajnie,że się postawili ,ale nie popieramy ,bo to pomysł Pisu?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Uważaj żeby Tobie ktoś nie zapukal...przy tym porządku prawnym jaki PiS tworzy każda pomyłka może sporo kosztować. Setki niewinnych ludzi siedzi we więzieniach.
Pamiętaj że nawet ci którzy wyludzaja VAT później tymi pieniędzmi obracają. Budują hotele, tworzą firmy itd. Te "straty panstwa" są tylko pozorne. Przejedz się na Sycylie - 90% biznesu jest w rękach gangsterów i region funkcjonuje chyba najlepiej w południowych Włoszech. Po prostu miliardy euro z działalności przestępczej zasilają legalny biznes, turystykę, hotele, handel. Tam wszędzie pracują ludzie i dobrze zarabiają.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wszystkim miłośnikom dobrej zmiany polecam historię o projekcie ustawy dotyczącej monitorowania przewozu paliw i podobnych towarów. Szczególnym smaczkiem jest znikający produkt z listy - olej rzepakowy. Nikt nie wie jak ten towar zniknął z listy i samo się nasuwa skojarzenie ze słynnym "i czasopisma"

ale mając w rękach policję i prokuraturę można spać spokojnie i powiedzieć "samo się wypisało"
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Wspomniałem niedawno, że zerknę na podręcznik do Historii z LO, żeby sprawdzić jak teraz wygląda program. No i prawie mi się to udało. Prawie, bo 2 i 3 LO historii... nie ma. Jak zobaczyłem co jest to nie wierzyłem co widzę. Otóż jest przedmiot o kreatywnej nazwie "historia i społeczeństwo". Brzmi podejrzanie, ale nie najgorzej. Tyle, że wziąłem podręcznik do ręki. Podręcznik dwu letni - 104 strony. 1/3 to obrazki. Tematyka? Szok. "Miłość dworska", "rodzina od starożytności do schyłku XVIIIw.", Pozycja kobiety w XIX w.", "zmiany w modelu rodziny w XX w.". Wydał WSIP, zgodnie z wymaganiami na 2015.
Czy to są jakieś jaja?
Dodam, że mój brat (3 LO) nie ma pojęcia kto to jest Wałęsa (służył tu nam jako przykład) a w 1 LO (miał normalną historię) liznęli II wś. Przy okazji dowiedziałem się, że jest inaczej niż ja miałem. Gimnazjum i LO stanowi ciągłość. Ja miałem to samo tu i tu.

"Często można spotkać się z krzywdzącą opinią, że rodziny wielodzietne są zawsze patologiczne i mają roszczeniową postawę wobec państwa. Nie jest to prawda. Istnieją liczne rodziny wielodzietne, które są szczęśliwe i mają wysoki standard życia" :]]]]]

Większość pytań i zadań w tej żenującej książce to prośby o opinie. Żadnej wiedzy.
"Biorąc pod uwagę własne doświadczenie oraz znajomość zapisów z powyższych dokumentów, odpowiedz czy uważąsz, że dzieci na terenie Polski mają prawo czuć się bezpiecznie. Odpowiedź uzasadnij."

JAJA JAK BERETY

PIS do roboty!
 
Do góry