Roznice wiekowe u partnerow

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
Nie. Jeśli przestanie zwracać uwagę na różnice wieku i zdanie innych na temat potencjalnego związku uświadomi sobie, że cały ten wyimaginowany problem był jedynie przejawem głupoty i totalnego bezsensu. Drwiący uśmiech jest oznaką zwycięstwa w pewnym sensie, zgadza się. Zwycięstwa nad pozbawionymi logiki ograniczeniami blokującymi drogę do szczęścia.

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią...rozumiem też słowa :

,,Tak długo jak będziemy żyć zgodnie ze schematem, ulegać stereotypom, przesądom, powszechnym opiniom, tak długo nigdy nie będziemy w pełni wolni... ,,
Wolni...czyli szczęśliwi ...
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
No i doszliśmy do tego co napisałem, różnica wieku to żaden problem co zresztą można zaobserwować w wielu takich związkach - ludzi którzy wyszli po za pewne ramki i stereotypy zwłaszcza Polskie. Aneta lipnicka chyba jest młodsza od męża o 25 lat ?
Dla jednego to problem już z założenia dla nich nie.
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z poprzednikami, według mnie różnica wieku nie ma znaczenia. Wszystko to kwestia charakteru i tolerancji.
 

siwy01

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć wam mam 24 lata moja dziewczyna ma 30 lat, jestem z nia 4 miesiące i mam takie pytanie, ona chce juz mieć dziecko ze mną co o tym myślicie?
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Cześć wam mam 24 lata moja dziewczyna ma 30 lat, jestem z nia 4 miesiące i mam takie pytanie, ona chce juz mieć dziecko ze mną co o tym myślicie?
Jaka motywacja taka przyszłość.

Jeżeli motywem Waszego związku jest miłość i jesteś gotowy na bycie ojcem - ok.
Jeżeli jednak jej celem jest posiadanie dziecka i tylko to - może się okazać, że zaraz potem będziesz zbędny.
Może niesprawiedliwie osądzam i obym się myliła, ale jakość nie jestem przekonana co do szczerości Twojej dziewczyny.
Mówisz dziewczyna, ale to kobieta i to dojrzała, świadoma tego, czego chce.
Moim zdaniem cztery miesiące to niewiele na taką poważną decyzję.
Już samo Twoje pytanie oznacza, że nie jesteś tak do końca pewien.
Na Twoim miejscu poczekałabym jeszcze.
 

siwy01

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja napewno z tym poczekam tylko właśnie nie wiem o co jej chodzi bo boje sie jak juz napisałas ze póżniej bede niepotzrebny ...

ja napewno z tym poczekam tylko właśnie nie wiem o co jej chodzi bo boje sie jak juz napisałas ze póżniej bede niepotzrebny ... właśnie chciałem jakąś obiektywną opinie usłyszeć...
 

Begdal

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
U mnie w rodzinie mam wujka, który w wieku 18 lat zakochał się w 30-letniej kobiecie. Różnica jak widac to 12 lat więc myślę, że spora. Od początku ich znajomości cała rodzina patrzyła na nich krzywo i za plecami bezczelnie obgadywało typu "jak to tak można, stara baba itp" i co po kilku latach powiedzieli sobie "tak" w kościele. Dopiero po ślubie cała rodzina inaczej zaczeła nia nich patrzeć ale zawsze jest u nich jakieś "ale". No cóż ważne że oni się kochają.
 

brzezinka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mój pradziadek od prababci był starszy o 18 lat chyba;] wiec nie mówcie że 6 lat to dużo;].Róznica wieku to jedno, 'przepasc' miedzy partnerami bedzie też wtedy kiedy jedno np sie uczy drugie pracuje. Wszytstko zależy też od człowieka. Można być mentalnym dziadem w wieku 18 lat albo gówniarzem po 40 ....
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Mój pradziadek od prababci był starszy o 18 lat chyba;]

teraz jak się słyszy o takim związku, to nasuwa się jeden wniosek:eek:na jest z nim dla kasy.

Wtedy też się mógł taki nasunąć, tylko nikt z tego takiej afery nie robił. "Inne czasy" - kiedyś córcie wydawało się jak najszybciej za mąż za jakiegoś starszego pana, więc powiedziałabym, że w przypadku naszych praprababć było to zjawisko normalne i dość częste.
 

Egocentryczka

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
103
Punkty reakcji
4
nie patrzę ludziom w metrykę. miłość ślepa jest... tak więc nawet 20 lat różnicy nie jest dla mnie problemem. co nie oznacza, że sama chciałabym być w takim związku, lecz... nie krytykuję 20- latki wiążącej się z 40- latkiem, co kto lubi. być może ten 40- latek ma duszę młodzieńca albo 20-latka duszę kobiety w średnim wieku i nie pociągają ją rówieśnicy.

w moim przypadku różnica wieku wynosi 3 lata. niewielka i bardzo dobrze. każdy ma swoją granicę tolerancji. myślę, że mogłabym być z mężczyzną góra 6 lat starszym od siebie.
 

Vena.

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
29
<p>Ja tam uważam, że różnica wieku jest nawet wskazana. Kobiety nieco szybciej dojrzewają emocjonalne od facetów, no ale różnie to bywa... Czasami niby dorosły, a potem prawda wychodzi na jaw... Hah dobra, ja może te czarne scenariusze lepiej zachowam dla siebie :) A tak podsumowując to myślę, że jeżeli ludzie się kochają to chyba wiek nie stanowi żadnej przeszkody.
 

Strangelove

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Im ma się więcej lat, tym mniejszą rolę gra różnica wieku. Mając te 18lat odczuwa się różnicę gdy panna ma 16, ale przy wieku 28lat nie jest jakąś innością gdy partnerka liczy 26 wiosen.
Sam zazwyczaj mam partnerki rok młodsze/w moim wieku - różnią się tak bardzo od siebie? nope
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ale głupoty-wiek -pojęcie względne-jaka natura ? mnie może ona mowić bierz starszego nawet o 20 lat i co z tego?Tacy mnie kręcą i co teraz?Nie lubię małolatów ,prawiczków itd........! i co?...
 

sebastian2012a

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Wrocław
tak na pewno fajnie jak dziewczyna 40 a facet 60 :p Seks średnio apetyczny :p Małolat czy prawiczek co ma to do człowieka. Takie rzeczy na pewno nie wpływaja na ocene :) Można być małolatem a w głowie mieć wiecej niż nie jeden 50 latek :p
 

Feeling

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z większością głosów, czyli wg mnie w większości przypadków różnica wieku między 16l. dziewczyną a 20l. chłopakiem ma znaczenie. Jednak gdy dziewczyna ma już z 21l., a chłopak 25l. myślę, że są już na jednakowym poziomie dojrzałości, a nawet śmiem powiedzieć, że młodsza kobieta wyprzedza swojego mężczyznę :D

Ale pamiętajmy, że ustalone schematy dojrzewania dotyczą ogółu. Doświadczenia, jakie zbieramy kształtują nas - dlatego bywają 16l.dziewczyny nad podziw dojrzałe oraz 25l.mężczyźni nad podziw niedojrzali.
A poza tym, to nie my wybieramy, SERCE NIE ZNA ŻADNYCH KRYTERI&Oacute;W. Dlatego też - jak ktoś wcześniej pisał z obrzydzeniem - seks 40l. kobiety z 60l. mężczyzną może być naprawdę piękny, gdy jest przesiąknięty wspólnym zamiłowaniem :)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Nie bierzecie (to bardzo częste) pod uwagę dalszej perspektywy.
45-letnia pani (około tego wieku) wchodzi w okres pokwitania.
A jej 45 letni mąż jest w ropzkwicie sił życiowych, w tym seksualnych.

Na 45-letniej pani widać już dość wyraźnie ślady jej starań kosmetycznych z ostatnich 25 lat.
A jej chłop nawet zmarszczek nie ma.

Pomińmy litościwie zużyte piersi (są i obiektywne tego przyczyny), czasem "nadmiar figury" a czasem "z tyłu liceum, a z prtzodu muzeum".

W miarę postępu czasu pożądane jest powiększanie różnicy wieku, by młodsze łowczynie nie odbierały żonom mężów - równolatków.
 
Do góry