rower czy bieganie

GOLDI999

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Czesc na poczatek zawsze jest lepszy rowerek po pierwsze tłuszcz zaczyna sie spalac po okolo 45 minutach wysiłku fizycznego.Po drugie bieganie a jazda na rowerze to nie to samo to ze bardzie sie zmeczysz nie znaczy ze spalasz wiecej tłuszczu przy bieganiu na poczatku twoje tetno bedzie strasznie szalec 140 nawet 160 a to dla odchudzania nie jest dobrze na rowerku osigniesz 120 i to jest ok. po trzecie szkoda kolan na bieganie na poczatku gdy miesnie nug nie sa jeszcze własciwie pobudzone.po czwarte brzuszki sobie daruj i nie słuchaj opini na ich :cenzura: działanie to mit brzuszki sa dla sportowców nie ma czegos takiego jak spalanie tłuszczu miejscowe np. bede robiła brzuszki bede miec malutki brzuch he tłuszcz spala sie równo.po piate najwazniejsza jest dieta lekka bez szału ale dieta.pozdrawiam
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Gdybym miała wyrazić subiektywne zdanie, to wybrałabym jednak rower. Jest to moim zdaniem ciekawsza forma aktywności. Jednak też uważam, że lepiej jest wybrać taki sport, który bardziej Ci się podoba. No i kto nie powiedział, że nie możesz robić tego na zmianę? Czyli raz wyjść pobiegać, a innym razem pojeździć na rowerze.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ewentualnie jak ktoś ma stacjonarny rowerek w domu, to niech ćwiczy w domu.
 

wendro

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jazda na rowerze jest formą sportu, dzięki któremu możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. A więc trenować i zwiedzać/wypoczywać. Na pewno będzie to bardziej mobilizujące i sprawi więcej przyjemności, niż nieustanny bieg. To Ci gwarantuje! ;)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Bieganie obciąża bardzo stawy kolanowe, a nawet je uszkadza, jeśli biegamy za dużo.
Na rowerze można zużyć więcej kalorii, jeżdżąc pod górkę lub pedałując mocno i prędko, ustawiwszy odpowiednio przerzutkę.
Trudności z rowerem są innej natury - gdzieś toto trzeba trzymać, wyciągać i chować. A chować czasem w stanie wyczerpania. No i trudno jeździć gdziekolwiek, a truchtać lub biegać można prawie wszędzie.


Jedno drugiemu nie wadzi pod warunkiem zachowania umiaru
 
K

KamilKA01

Guest
Wg mne lepsze beiganie. Polecam sprawdzić buty z New Balance model 3190, mam ten model i jeszcze jedna parę innych, ale te są najlepsze zarówno do długiego biegania typu maratony lub półmartony jak i amatorskiego biegania w różnym terenie.\
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Zawsze można zaopatrzyć sie w rowerek stacjonarny :) ja tak zrobiłam i nie mam problemu z szukaniem odpowiednich tras i martwieniem sie gdzie schować rower :p no i jezdze sobie przed Tv :) a teraz po operacji kolana to idealna domowa rehabilitacja.
 

metka_nesca

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ciężka decyzja. Ogólnie chyba oba sporty dają radę. Najelpiej na zmianę dawać ;)
 

berenikaeliza

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2015
Posty
50
Punkty reakcji
0
bieganie na brzuch zdecydowanie lepsze, spalasz więcej kalorii i miesnie brzucha bardziej pracują.
 

natalia_zkrk

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że jeżdżenie na rowerze będzie lepsze bo jest mniej kontuzjogenne. Bieganie ma swoje minusy, szczególnie jeżeli ktoś to źle robi, w nieodpowiednim obuwiu i na złej powierzchni
 

anneyxa

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
2
Rower jest bardziej na nogi, uda. Czasem nawet ręce ;p Ja bym wybrała bieganie, wydaje mi się, że bardziej męczące (więc więcej spalisz), choć wszystko zależy od intensywności. Brzuch na pewno jest bardziej zaangażowany niż na rowerze. Oczywiście to obciąża stawy, ale można dobrać dobre buty i będzie lepiej. Z resztą, jaki sport Ci czegoś nie obciąża;>
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Bieganie jest bardziej skuteczne jeśli chodzi o spalanie kalorii. Ale ja osobiście za tym nie przepadam, wolę rower czy rolki - coś za coś.
 

karrro889

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2016
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja wybieram bieganie, jakoś sprawia mi zdecydowanie więcej przyjemności niż jazda rowerem. Poza tym mam naprawdę fajną trasę do biegania niedaleko domu:D
 
W

wiki9969

Guest
Rower. Jestem w stanie pokonać więcej kilometrów, a przy okazji trochę mogę pozwiedzać. ;)
 
W

wiki9969

Guest
Dokładnie. A jeżeli jest amortyzacja to i ręce jazdy tak bardzo nie odczują. :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
A według mnie bieganie. Rower też fajna sprawa, można pozbyć się cellulitu zwłaszcza jak się po nierównej, wyboistej drodze jedzie :)
 
Do góry