Rodzina 500 plus

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Wiesz o ile wskaźniki zwiększą się po uruchomieniu tego programu? Koszt tego programu w tym roku to 17mld, w drugim roku to 22mld, a da nam to tyle co nic.

W 2013 r. wskaźnik dzietności wynosił 1,26. W swych obliczeniach GUS przyjął cztery warianty zmian do 2050 r.: do 1,37, czyli dzietność wzrośnie bardzo mało, do 1,52 - czyli średni wzrost, do 1,6 - wzrost wysoki, do 1,78 - wzrost bardzo wysoki. Najbardziej realny jest wariant średni, czyli raptem o niecałe 0.2. Za taki koszt? To ja dziękuję, zainwestowałbym inaczej to pieniądze.

Obniżka podatków jest bardzo realna, vat do 15, podatek dochodowy zlikwidować i już rodzina oszczędza kilkaset złotych. Koszt zebrania podatku dochodowego jest niedużo mniejszy niż wpływy z podatku, czyli sami sobie organizują pracę za naszą kasę. Wystarczy zmniejszyć tą armię urzędników, a po kilku latach wpływy z podatków będą większe niż przed obniżką. Polecam poczytać A. Smitha i spojrzeć na bardzo fajny wykres "Krzywa Laffera". Polacy będą mieli więcej pieniędzy, będą więcej wydawać, przedsiębiorcy więcej zarobią i więcej zainwestują. To naprawdę jest proste. Dzialało to bardzo dobrze w XIX wieku w USA i działa teraz w Chinach. Chiny kiedyś nas zalewały skarpetkami, teraz zalewają nas wysoko zaawansowaną technologią np. Xiaomi, trzecia największa firma produkująca smarhphony.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rozdawajmy ile możemy a jak dzieci które się urodzą zapytają rodziców kto to będzie spłacał to odpowiemy WY

ustawa podpisana przez pracydenta

i tak sobie czytałem uzasadnienie, jest tam wspomniane że pieniądze zostaną wydane w sklepikach polskich to się uszy koniunktura

przecież te pieniądze zostaną wydane w 90 % w Biedronce i Lidlu itp więc jest to ukryta dotacja do lepszego obrotu sklepów zagranicznych
 
S

serwor

Guest
No rozdajemy, może w ramach oszczednosci przestaniesz brac emeryturę?
W koncu to spory wysiłek dla panstwa.

Jestes już spoleczenstwu niepotrzebny, balast.
Dzieci są przyszłoscią, bez dzieci nie będzie państwa. Tak że apeluje do ciebie ,bądz dobrym obywatelem, zrezygnuj z emerytury, to pieniadze które rząd sciąga od Daniela!
Zrób coś dla płacących podatki przedsiebiorców.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
emerytura to prawo nabyte, a zasiłek wychowawczy nie

dasz pieniądze na dzieci a one po osiągnięciu dorosłości wyjadą poza granice i nie będą chcieli wrócić. I co wtedy mój kolego ? kto będzie pracował na emerytury ?
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
serwor napisał:
No rozdajemy, może w ramach oszczednosci przestaniesz brac emeryturę?
W koncu to spory wysiłek dla panstwa.

Jestes już spoleczenstwu niepotrzebny, balast.
Dzieci są przyszłoscią, bez dzieci nie będzie państwa. Tak że apeluje do ciebie ,bądz dobrym obywatelem, zrezygnuj z emerytury, to pieniadze które rząd sciąga od Daniela!
Zrób coś dla płacących podatki przedsiebiorców.
Zrozum, że te pieniądze w głównej mierze trafią do rodzin patologicznych jak większość zasiłków socjalnych. Dzieci te będą w większości obciążeniem dla Państwa, a mówienie osobie, która zapracowała na emeryturę, żeby ją oddała jest po prostu nie na miejscu.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
emerytura to prawo nabyte, a zasiłek wychowawczy nie
A więc uwazasz ze tobie emerytura tak a dzieciom pieniądze nie?
Pewnie jestes tez za tym aby emerytura była jak najpozniej?
Oczywiscie ty masz prawa nabyte i tobie mają placic.

Czyste ..... Jak Kali ukrasc to dobry uczynek, Jak Kalemu to zły.


mrok8 napisał:
Zrozum, że te pieniądze w głównej mierze trafią do rodzin patologicznych jak większość zasiłków socjalnych.
Brednie, te pieniadze trafią do wszystkich dzieci.
Młodzi ludzie rodziny z dziecmi to najbardziej pokrzywdzeni ludzi w spoleczenstwie.
W każdym cywilizowanym kraju mają pomoc panstwa.


mrok8 napisał:
Dzieci te będą w większości obciążeniem dla Państwa, a mówienie osobie, która zapracowała na emeryturę, żeby ją oddała jest po prostu nie na miejscu.
Wiekszych BREDNI dawno nie slyszalem!
Młody czlowieczklu DZIECI sa błogoslawienstwem dla panstwa, bez dzieci nie ma panstwa.
Panstwo istnieje po to aby dbac o swoich obywateli, po to powstało!
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
serwor napisał:
emerytura to prawo nabyte, a zasiłek wychowawczy nie
A więc uwazasz ze tobie emerytura tak a dzieciom pieniądze nie?
Pewnie jestes tez za tym aby emerytura była jak najpozniej?
Oczywiscie ty masz prawa nabyte i tobie mają placic.

Czyste ..... Jak Kali ukrasc to dobry uczynek, Jak Kalemu to zły.



mrok8 napisał:
Zrozum, że te pieniądze w głównej mierze trafią do rodzin patologicznych jak większość zasiłków socjalnych.
Brednie, te pieniadze trafią do wszystkich dzieci.
Młodzi ludzie rodziny z dziecmi to najbardziej pokrzywdzeni ludzi w spoleczenstwie.
W każdym cywilizowanym kraju mają pomoc panstwa.



mrok8 napisał:
Dzieci te będą w większości obciążeniem dla Państwa, a mówienie osobie, która zapracowała na emeryturę, żeby ją oddała jest po prostu nie na miejscu.
Wiekszych BREDNI dawno nie slyszalem!
Młody czlowieczklu DZIECI sa błogoslawienstwem dla panstwa, bez dzieci nie ma panstwa.
Panstwo istnieje po to aby dbac o swoich obywateli, po to powstało!
Brednie, brednie, wszędzie brednie.

Oczywistym jest, że dzieci są błogosławieństwem, ale matematyki nie oszukasz. Wskaźnik urodzeń zwiększy się około 0.2 z 1.3 do 1.5. Ma kosztować nas to miliardy (około 22mld w przyszłym roku). To są źle zainwestowane pieniądze. Delikatnie mówiąc. Spójrz na to, że normalny człowiek, zaradny i pracujący nie połaszczy się na 500zł i nie spłodzi kolejnego dziecka tylko dla tej kasy, a patologia to zrobi.

Państwo powstało, żeby chronić obywateli przed wrogiem zewnętrznym i wewnętrznym, nie po to, żeby dbać, ja nie należę do Państwa, Państwo należy do nas, o mnie nie trzeba dbać, jestem na tyle odpowiedzialny, świadomy i inteligentny, że nie potrzebuję niańki, która będzie mi dawać moje własne pieniądze. Wolę, żeby mi nie zabierano, wtedy będę mógł pozwolić sobie na własne dzieci, czy na co tam będę chciał. Niech mnie traktują poważnie, a nie jak dziecko, któremu wydziela się kieszonkowe.

Poza tym polecam poczytać, albo porozmawiać z ludźmi pracującymi w pomocy społecznej, niech opowiedzą kto do nich przychodzi i komu w największym stopniu pomagają.
 
S

serwor

Guest
mrok8 napisał:
Wskaźnik urodzeń zwiększy się około 0.2 z 1.3 do 1.5.
Geniusz no geniusz, ską masz te dane?
Kurde dzieci jeszcze nie zaczęte robic a ty już wiesz......



mrok8 napisał:
Spójrz na to, że normalny człowiek, zaradny i pracujący nie połaszczy się na 500zł i nie spłodzi kolejnego dziecka tylko dla tej kasy, a patologia to zrobi.
Młody czlowieku, rozsmieszasz mnie.
Wiesz że polskie rodziny chcą miec dzieci? Chcą ale boją sie że nie będą mieli jak je wychowac, wykarmic, ubrac itd.
Te pieniadze dadzą szanse że bedzie za co.
Dowiedz sie że w Wielkiej Brytani Polacy mają najwiekszy wzkaznik dzietnosci nawet przed Pakistanczykami!
Tam rodziny mają dzieci bo wiedzą że bedą mogli je wychowac! O to sam o chodzi w Polsce.


mrok8 napisał:
jestem na tyle odpowiedzialny, świadomy i inteligentny
Oj nie przesadzaj, z twoich postów tego nie widac.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze odpowiedz co z dziećmi, które odkarmione na 500 + wyjadą na stałe za granicę, czy one dołożą się do rozwoju Polski ?
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
serwor napisał:
Wskaźnik urodzeń zwiększy się około 0.2 z 1.3 do 1.5.
Geniusz no geniusz, ską masz te dane?
Kurde dzieci jeszcze nie zaczęte robic a ty już wiesz......



mrok8 napisał:
Spójrz na to, że normalny człowiek, zaradny i pracujący nie połaszczy się na 500zł i nie spłodzi kolejnego dziecka tylko dla tej kasy, a patologia to zrobi.
Młody czlowieku, rozsmieszasz mnie.
Wiesz że polskie rodziny chcą miec dzieci? Chcą ale boją sie że nie będą mieli jak je wychowac, wykarmic, ubrac itd.
Te pieniadze dadzą szanse że bedzie za co.
Dowiedz sie że w Wielkiej Brytani Polacy mają najwiekszy wzkaznik dzietnosci nawet przed Pakistanczykami!
Tam rodziny mają dzieci bo wiedzą że bedą mogli je wychowac! O to sam o chodzi w Polsce.



mrok8 napisał:
jestem na tyle odpowiedzialny, świadomy i inteligentny
Oj nie przesadzaj, z twoich postów tego nie widac.
Dane są podane przez PiS oraz ich analityków. Więc na pewno nie starali się ich zaniżać, co najwyżej, zawyżać, żeby pokazać się w dobrym świetle.

Jasne, że Polacy chcą mieć dzieci, sam chce je mieć, ale otwórz oczy i zrozum, że te 500zł, które oferują na dzieci równa się z tym, że komuś innemu, albo nawet tej samej rodzinie zabiorą 700zł w różnych podatkach. Poza tym, obniżka podatków dała by więcej, niż te marne pięć stówek. Użyj matematyki, a nie bazujesz na opiniach. Rząd nie ma swoich pieniędzy, rząd rozdaje nasze pieniądze. Dając kwotę x, musi zabrać innym kwotę x+koszt urzędników i całego procesu rozdawnictwa. Teraz to już rozumiesz, że nie ma nic za darmo? Już podnieśli podatki od sklepów wielkopowierzchniowych i wdrażają podatek bankowy. A wiesz, kto zapłaci ten podatek? Między innymi rodziny z dziećmi, ja i Ty. Ponieważ sklepy i banku przerzucą ten podatek na klientów, jak zawsze się dzieje, czyli ten wspaniałomyślny PiS rozda 500zł sfinansowane z naszych własnych kieszeni.

Tyczy się to wszystkich podatków. Przywołałeś przykład Wielkiej Brytanii, porównaj sobie wysokość podatków pomiędzy Polską i Anglią, zarobi są wyższe, ponieważ są nie opodatkowane. U nich kwota wolna od podatku to około 34tys. zł, u nas 3081zł. Widzisz różnicę? Nie dziwnym jest, że Polacy rodzą za granicą, bo tam mimo, że są gośćmi, nie są okradani z własnych pieniędzy.

Poproszę o logiczne argumenty, a nie "brednie".
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zasiłki angielskie nasze a agielskie to jest tak jakby nasz rząd rozdawał czekolady i tamten wózki dziecięce

z czym do ludzi ? modzi będą płodzić dzieci dla 500 zł ? ciekawe co za to kupią ? komplet pampersów na tydzień a co dalej ?
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze odpowiedz co z dziećmi, które odkarmione na 500 + wyjadą na stałe za granicę, czy one dołożą się do rozwoju Polski ?
Są obywatelami Polski i należy im sie te 500 zł jak psu buda!
Tak jak pisałem w każdym cywilizowanym kraju są programy pomocy rodzinie, tylko u nas do tej pory nie było nic.
A co do wyjazdów, trzeba robic tak aby ludzie nie musieli wyjezdzac, bo wiekszosc robi to nie dla przyjemnosci tylko aby żyć w ludzkich warunkach.


mrok8 napisał:
Poza tym, obniżka podatków dała by więcej, niż te marne pięć stówek.
Wyjedz do Somali, tam podobno nie ma podatków, jest pełny liberalizm gospodarczy, bedziesz wolnym czlowiekiem.
Albo trzeba było urodzic sie arabem w Arabi Saudyjskiej tam tez nie ma podatkow, co do wolnosci.....
Widzisz podatki niczemu nie przeszkadzają, w USA w latach 50 XX wieku podatki dla najbogatszych dochodziły do 90% a gospodarka sie kręciła ludziom żyło sie dobrze, o wiele lepiej niż teraz gdy bogaci praktycznie podatków nie płacą.
 
M

MacaN

Guest
serwor napisał:
A co do wyjazdów, trzeba robic tak aby ludzie nie musieli wyjezdzac, bo wiekszosc robi to nie dla przyjemnosci tylko aby żyć w ludzkich warunkach.
To zrób, jeśli to takie proste. Bo póki co przypomina mi to spot Kononowicza.

Ja odpowiem co zrobić, by nie wyjeżdżali. Jak już rozdajemy socjal, to bądźmy konsekwentni w tym co robimy - każdy kto korzysta z darmowego szkolnictwa wyższego ma obowiązek odrabiać w Polsce 10 lat po zakończeniu studiów. A jak nie, to zagraniczny pracodawca ma co miesiąc odtrącać z pensji 1000 zł do momentu spłacenia długu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze ale dlaczego tylko 500, ja bym dał 2000 zł, też się należy

z tym zwrotem kosztów studiów jestem za, jak ktoś chce wyjechać to droga wolna ale zwrot za darmowe studia
 
S

serwor

Guest
mrok8 napisał:
Przywołałeś przykład Wielkiej Brytanii, porównaj sobie wysokość podatków pomiędzy Polską i Anglią, zarobi są wyższe, ponieważ są nie opodatkowane.
Oczywiscie że sa opodatkowane , od 2-015 roku 20% , wczesniej było wyzej.
Na dodatek w WB jest dużo innych podatkow lokalnych, przy zakupie nieruchomosci, sprzedazy nieruchomosci itd.
Zarobki są wyższe bo i życie jest droższe, ale ogólnie oczywiscie stanart życia jest wyższy, ludzie ktorzy zarabiają najniższe pensje mają dużą pomoc od państwa.
Rodzina też ma dużą pomoc od panstwa.

To zrób, jeśli to takie proste. Bo póki co przypomina mi to spot Kononowicza.
Ja? To obowiążek panstwa, za to placę podatki.
Własnie te 500 zł to czesc tego, ale prymitywni liberałowie tego nie rozumią.
Pisze prymitywni bo to prawda, możesz mnie banowac, mam to w nosie.

Herbatniczek napisał:
serworze ale dlaczego tylko 500, ja bym dał 2000 zł, też się należy

z tym zwrotem kosztów studiów jestem za, jak ktoś chce wyjechać to droga wolna ale zwrot za darmowe studia
No ja tez bym dał więcej niż 500, ale ja nie rządze. Ja nawet nie jestem wyborcą PiSu, więcej, ja nie lubię tej parti, ale akurat ten ruch popieram.
Uważam też że państwo powinno pomagac młodym ludziom w uzyskaniu mieszkania, ale nie na własnosc tylko pod wynajecie.
Z tym że koszty wynajecia powinny byc niskie, gminy powinny budowac mieszkania komunalne.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a jeżeli ludzie nie chcą wynajmować a mieć na własność to co wtedy ?
 
M

MacaN

Guest
serwor napisał:
No ja tez bym dał więcej niż 500, ale ja nie rządze.
Dawałbyś tak w nieskończoność, czy w koncu byś usiadł i policzył, po jakiej kwocie budżet pęknie?



serwor napisał:
Ja? To obowiążek panstwa, za to placę podatki. Własnie te 500 zł to czesc tego, ale prymitywni liberałowie tego nie rozumią. Pisze prymitywni bo to prawda, możesz mnie banowac, mam to w nosie

No ja bym wolał, żeby moje podatki zrobiły coś dla mnie, np. stworzyły miejsca pracy w sektorze lotniczym. Ale by przyciągnąć zagranicznego inwestora trzeba podatki obniżyć, nie podnieść, co nie?

Nie wyzywaj nikogo od prymitywów, bo z tego co wiem, to na tym forum są ludzie uważający się za liberałów i zarazem mający intelekt na poziomie mensy. Ciężko ich nazwać prymitywami, nie uważasz?

Herbatniczek napisał:
a jeżeli ludzie nie chcą wynajmować a mieć na własność to co wtedy ?

To tak jak Komorowski powiedział powinni wziąć kredyt i znaleźć lepszą pracę. Żeby była jasność - ja nie ironizuję, on miał rację.


serwor napisał:
Są obywatelami Polski i należy im sie te 500 zł jak psu buda!

Zdarzyło mi sie przeczytać konstytucję, ale nie widziałem tam traktującego o tym, że każdemu dziecku należy się 500 zł jak psu buda.
 
S

serwor

Guest
MacaN napisał:
Dawałbyś tak w nieskończoność, czy w koncu byś usiadł i policzył, po jakiej kwocie budżet pęknie?
Ja bym nie liczyl, od tego rząd ma ludzi. Ale budzety na całym swiecie w dobie neoliberalizmu nie domykają się.
Jak nie ma przemsyłu to nie ma budzetu.
Biali posluchali sie neoliberałów i swiat białego czlowieka umiera.


MacaN napisał:
Zdarzyło mi sie przeczytać konstytucję, ale nie widziałem tam traktującego o tym, że każdemu dziecku należy się 500 zł jak psu buda.
Bo konstytucja to cos ogólnego, tam tez nie ma emerytur itd.

Herbatniczek napisał:
a jeżeli ludzie nie chcą wynajmować a mieć na własność to co wtedy ?
No to kupuja sobie mieszkania, to trudne?
Widzisz w Niemczech ponad 70% ludzi nie ma własnych mieszkan.... i żyją...... dobrze.
W innych panstwach na zachodzie tez.



MacaN napisał:
No ja bym wolał, żeby moje podatki zrobiły coś dla mnie, np. stworzyły miejsca pracy w sektorze lotniczym.
No i ty o mnie piszesz Konowicz?!
Co ma wspólnego sektor lotniczy z 500 zł?
Co ma wspólnego sektor lotniczy z Polską?
Liberałowie zaorali sektor lotniczy w Polsce, zniszczyli ten sektor a to co zostało sprzedali zachodnim firmom.
 
M

MacaN

Guest
Panowie, wracamy na ziemie, czyli do tematu o 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Offtop pozamiatany.
 

gapcio69

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Co do chęci wprowadzania zachodniego wzoru odnośnie mieszkań to jestem na NIE! Nie może tak być, że jeden będzie miał dużo i bogacił się na wynajmie innym a drugi nie będzie mógł do końca życia mieć własnego M. A co do Niemców to może i żyją dobrze ale stare dziady - u nich jest gorzej z demografia jak u nas!

Więc wracając do tematu: 500+ to krok w dobrym kierunku. I przynajmniej ja tak rozumiałem założenia tego projektu, że ma być to czynnik pobudzający wzrost demograficzny w Polsce. Więc płacz opozycji, która w czasach panowania nic nie chciała robić jest nie uzasadniony i zasłanianie się np. matkami samotnie wychowującymi jedno dziecko jest nie uzasadnione.
 
Do góry