Pytania bez odpowiedzi

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Wieprzowina ?! Wieprzowina...!
O jejku, a ja czasem mam wrażenie, że czytanie Pisma szkodzi...
Bez urazy.

widzisz nim pożnałam Pismo św wiele lat temu zachorowałam na przewlekłą chorobę z która żyje się do śmierci ale często przeradza się w ostry stan prowadzacy do kalectwa.Lekarz powiedział po diagnozie pierwsze słowa-koniec z tłuszczem zwierzecym i wieprzowiną-po wielu latach w Słowie znalazłam potwierdzenie.

pierwszy grzech można nazwać grzechem poządania ale i łakomstwa.Czy mój Bóg nie jest wart odmówienia sobie czegoś. wielu adwentystów jest wegeterianami.To juz temat zdrowej żywności i zdrowia które jest tez darem Bozym który otrzymaliśmy jak całą ziemię którymi mamy rozporządzac zgodnie z wolą Bożą co zapewniło by nam szczeście.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
widzisz nim pożnałam Pismo św wiele lat temu zachorowałam na przewlekłą chorobę z która żyje się do śmierci ale często przeradza się w ostry stan prowadzacy do kalectwa.Lekarz powiedział po diagnozie pierwsze słowa-koniec z tłuszczem zwierzecym i wieprzowiną-po wielu latach w Słowie znalazłam potwierdzenie.

pierwszy grzech można nazwać grzechem poządania ale i łakomstwa.Czy mój Bóg nie jest wart odmówienia sobie czegoś. wielu adwentystów jest wegeterianami.To juz temat zdrowej żywności i zdrowia które jest tez darem Bozym który otrzymaliśmy jak całą ziemię którymi mamy rozporządzac zgodnie z wolą Bożą co zapewniło by nam szczeście.
Bez urazy, ale upodobania kulinarne i Biblia - oglądane przez pryzmat własnych , na pewno kłopotliwych, ale jednak jednostkowych, dolegliwości - to mnie trochę przerasta.
I pierwszy grzech jako grzech pożądania i łakomstwa ?
Ty tak od siebie, czy to jakiś dogmat Adwentystów ? :D
Chyba będę Ci musiał prześwietlić "korzenie" religijne, bo mnie to pachnie z lekka kolejnym amerykańskim wybrykiem z Biblią w ręku.
Zdziwiony do bólu - ja.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Bez urazy, ale upodobania kulinarne i Biblia - oglądane przez pryzmat własnych , na pewno kłopotliwych, ale jednak jednostkowych, dolegliwości - to mnie trochę przerasta.
mówiłam o tym bo pamiętam moje zdziwienie gdy poznawałam Pismo że mówi ono o takich sprawach i że Bóg jest tak zainteresowany kwestią zdrowia.Zdziwisz sie ile Biblia mówi na temat jedzenia .Dla ciekawości poszukaj w księdze Ezechiela przepis na chleb zresztą bardzo smaczny.

I pierwszy grzech jako grzech pożądania i łakomstwa ?
1Moj 3,6 Poszukaj sam /ucieka mi zasięg do neta i pisze nieraz po trzy razy to samo i już ie mam siły do tego dlatego proszę poszukaj sam/

Ty tak od siebie, czy to jakiś dogmat Adwentystów ?
:D
Od Boga'
Bóg pragnie dla nas zdrowia3Jan1,2
ciała jako ofiaraRzym12,1
twoje ciało swiątynią ducha Świętego1kor6,19-20
cokolwiek robimy robimy na chwałę Bożą1kor31
Ooryginalną dietą Boską był wegetarianizm1Moj1,29
Można by wiele Bóg nigdy nie oczyścił świni z jej nieczystości.Jeśli chodzi o oczyszczenie wspomiane w wydarzeniu z Korneliuszem to Bóg na Golgocie oczyścił człowieka nie świnię. O innym nie słyszałam.

Chyba będę Ci musiał prześwietlić "korzenie" religijne, bo mnie to pachnie z lekka kolejnym amerykańskim wybrykiem z Biblią w ręku.
Zdziwiony do bólu - ja.
[/quote

Korzenie mamy w ruchu Millerowskim który powstał ok 1840 roku w Stanach/Świadkowie mają te same korzenie/.Czołowa postacią ukonstytuowania się naszego kościoła była Ellen Wihte uwazana za osobę mającą dar proroctwa.Też tak uważam .
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska

Pierwsi chrześcijanie byli w judaizmie ale sie odłączyli gdyż ta religia nie pozostała w prawdzie i nie przyjęła tego na którego Bóg kazał jej czekać - Chrystusa. Podobnie dzisiaj opuszczamy ''Babilon'' czyli Antykościół który nie pozostał wierny Jezusowi i jego naukom. Ja żołnierz Chrystusa.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
To przelotne złudzenia quon. Przyjdzie czas gdy zrozumieją a jak zrozumieja zobaczą, iż "są w Bogu"

Zacytuje do rozwarzenia głąbiej tylko Tobie:

"Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi narodem. (34) I nie będą się musieli wzajemnie pouczać jeden mówiąc do drugiego: Poznajcie Pana! Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego poznają Mnie - wyrocznia Pana" (Ks. Jeremiasza 31:33-34, BT)

"I nikt nie będzie uczył swojego rodaka ani nikt swego brata, mówiąc: Poznaj Pana! Bo wszyscy Mnie poznają, od małego aż do wielkiego."( List do Hebrajczyków 8:11 BT)



Oni to wiedzieli, ja to wiem ty też powinieneś wiedzieć.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
agar
Nie wiem co ci dolega ,że lekarz podjął tak decyzje,ale lekarz lekarzowi ....
Jest też taki ,który zaleca jedzenie tłuszczu DLA ZDROWIA i ponoc leczy cukrzyce i raka - tłuszcz .

Pewnie ze dla Stwórcy można odmówić sobie wiele czy też wszystko .
Jednak tłuszcz musi byc czyms dobrym skoro spalano go dla YHVH


Rdz 4:4 BT "zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę;"
Wj 23:18 Br "Nie będziesz w ofierze składał krwi z chlebem kwaszonym, a tłuszczu z mojej świątecznej ofiary nie będziesz przechowywał przez całą noc aż do rana."

Wj 29:13 Br "Wszystek tłuszcz zebrany z wnętrzności, powłokę wątroby, obie nerki i tłuszcz, który je pokrywa - wszystko to zebrawszy, spalisz na ołtarzu."

Wj 29:22 Br "Weźmiesz tłuszcz barana, jego ogon, tłuszcz zebrany z wnętrzności, powłokę wątroby, obydwie nerki razem z tłuszczem, który je pokrywa, oraz prawą łopatkę - gdyż jest to 'baran ustanowienia na urzędzie' -"

Kpł 3:17 Br "Tłuszcz wszystek będzie dla Pana/YHVH. Jest to prawo odwieczne dla wszystkich pokoleń i na każdym miejscu, gdzie tylko zamieszkacie. Sami nigdy nie będziecie spożywać ani tłuszczu, ani krwi.

><><><
agar wspomniałas ,ze ci WCINA ,to co napisałas :D
jak przegapie to tez mam ,to samo .
kliknij na ' Notatnik " jak sie pojawi to zminimalizuj i "bedzie pod ręka" kiedy cos piszesz.
Pisząc posta - jak juz uznasz ze ;było by szkoda WCIAć, to - przejedz -zaznacz na niebiesko
kursorem jak to kopiowania i skopiuj i WKLEJ w notatnik i TRZYMAJ ! zminimalizowane
potem sobie pisz a jakby cos tomasz JAK ZNALAZł ,i tylko wklejasz w post .
notatnik wymazujesz jak juz post gotowy .
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Problem zrozumienia naszego podejścia polega na zrozumieniu jego źródeł.Generalnie nie chodzi o zakaz spożywania ogólnie mięsa i jego tłuszczów.Choć jak wspomniałam perwotną dietą człowieka był wegetarianizm/1moj 1,29,po potopie Bóg dopuścił spożywanie zwierząt.Jak sobie przypomnimy do arki weszło po parze zwierząt nieczystych i siedem par czystych,pdział ten zrobił Bóg/zaliczył do nieczystych też swinię/.wspomina o nim Biblia jasno, to że do arki weszły w takich nie innych ilościach znaczy że te kryteria istniały już wtedy.Wyraźnie mówi Bóg że są dla niego obrzydliwością,nie same w sobie ale jako pokarm.Podział ten był zrobiony dla ludzkości nie dla Izraela/żydów/,z prostej przyczyny naród ten nie istniał jeszcze gdy Bóg o tym mówił.
Niektórzy uważają że oczyszczenie o którym jest mowa w Dziejach Apostolskich /przy wydarzeniu z Korneliuszem/dotyczy też świni
Co Bog oczyścił ,ty nie miej za skalaneDzAp10,15
Ludzie a coBóg na Golgocie oczyścił????? Ja zawsze myślałam że człowieka/między innymi Korneliusza którego Piotr wychowany w tradycji żydowskiej uważał za nieczystego/
Jesli tyczy ofiary. Abel złożył taką jaka się podobała Bogu była to ofiara ze zwierzęcia późniejsze wydrzenia Biblijne wskazują że to był baranek,/pisze w Biblii że Abel był pasterzem/ uznał że odkupieniem za człowieka Jest Baranek/ten z Golgoty-ofiara za grzech/
Kain chciał uwielbić Boga po swojemu taka zosia samosia odrzucając potrzebę Ofiarę Jezusa/ofiary składane w historii świata Były cieniem rzeczy przyszłych/.
Ukazane są tu dwie grupy 1)ludzie słuchający Boga
2)ludzie odrzucający jego głos.
Znam diete Kwaśniewskiego Odrzucam ją choćby ze względu na jego filozofię/Badajcie skąd pochodzą duchy/nim odrzuciłam poczytałam jego wypowiedzi.
Cały baranek miał być spalony w ofierze tak jak Jezus cały nam się poświęcił a więc itłuszcz i wnętrzności
Zaskakujące było dla mnie że wogóle Biblia porusza takie tematy jak zdrowie i dieta.wspomniałam o mojej dolegliwości/łuszczyca/żeby ukazać kolejność i dlaczego byłam zaskoczona

dzieki!
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
agar
ludzie słuchający i nie słuchajacy Boga
tu sie zaczyna - moje twoje
><><

Rdz 4:4 BT "zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę;"
Wj 23:18 Br "Nie będziesz w ofierze składał krwi z chlebem kwaszonym, a tłuszczu z mojej świątecznej ofiary nie będziesz przechowywał przez całą noc aż do rana."

Wj 29:13 Br "Wszystek tłuszcz zebrany z wnętrzności, powłokę wątroby, obie nerki i tłuszcz, który je pokrywa - wszystko to zebrawszy, spalisz na ołtarzu."

Wj 29:22 Br "Weźmiesz tłuszcz barana, jego ogon, tłuszcz zebrany z wnętrzności, powłokę wątroby, obydwie nerki razem z tłuszczem, który je pokrywa, oraz prawą łopatkę - gdyż jest to 'baran ustanowienia na urzędzie' -"

Kpł 3:17 Br "Tłuszcz wszystek będzie dla Pana. Jest to prawo odwieczne dla wszystkich pokoleń i na każdym miejscu, gdzie tylko zamieszkacie. Sami nigdy nie będziecie spożywać ani tłuszczu, ani krwi.
><
idąc twoim tropem ,to ;
jesli dietą miał być wegetarianizm ,to dlaczego Abel hodował bydło - mięso ?
Mozna by powiedziec ,ze Kain spełniał to o czym ty mówisz - uprawiał role .
A jak mi wiadomo wegetarianie nie jadaja miesa to i napewno by nie hodowali tego czego
nie jedza bo trzeba ZABIC .
Kto miał spełniac 1M1/29 ?

Bóg wiele zaliczył do nie czystych
israel istniał w Zamysle i to od Początku czy to nie o niego chodzi az po dzis dzien?
nie mamy nikogo sadzic z powodu pokarmu .o tym też Paweł mówi .
Błogosław i jedz ,co nie znaczy ze wrona jest zdrowa.
A co do swini to ponoc ma najblizsze nam geny ?
Na olgocie Oczyscił nas z NIEWOLI grzechów po przodkach .
><><
nie znam filozofii Kwaśniewskiego ,ale czytałam ze tłuszcz leczy ŁUSZCZYCE .
dlaczego dziwiło cie ,ze biblia mówi o zdrowiu ?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
agarludzie słuchający i nie słuchajacy Bogatu sie zaczyna - moje twoje
Może to trudne do przyjecia.Do arki weszli też tylko ci którzy usłuchali głosu proroka Noego.Myślisz że tylko Noe z rodziną znali Boga?ale tylko oni usłuchaliRdz 4:4 BT "zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę;" Wj 23:18 Br "Nie będziesz w ofierze składał krwi z chlebem kwaszonym, a tłuszczu z mojej świątecznej ofiary nie będziesz przechowywał przez całą noc aż do rana."Wj 29:13 Br "Wszystek tłuszcz zebrany z wnętrzności, powłokę wątroby, obie nerki i tłuszcz, który je pokrywa - wszystko to zebrawszy, spalisz na ołtarzu."Wj 29:22 Br "Weźmiesz tłuszcz barana, jego ogon, tłuszcz zebrany z wnętrzności, powłokę wątroby, obydwie nerki razem z tłuszczem, który je pokrywa, oraz prawą łopatkę - gdyż jest to 'baran ustanowienia na urzędzie' -"Kpł 3:17 Br "Tłuszcz wszystek będzie dla Pana. Jest to prawo odwieczne dla wszystkich pokoleń i na każdym miejscu, gdzie tylko zamieszkacie. Sami nigdy nie będziecie spożywać ani tłuszczu, ani krwi.><idąc twoim tropem ,to ;jesli dietą miał być wegetarianizm ,to dlaczego Abel hodował bydło - mięso ?Jak myslisz materiał na odzież skąd mieli czy nie była potrzebna im wełna a mleko.Pozatym zwierzeta ofiarne/składanie ich miało uświadomic człowiekowi konsekwencje grzechu/.Jak wspomniałam to że wszystko zostało spalone świadczyło o ofierzeJezusa/znaczeniu ofiary Jezusa mozemy porozmawiać później/
Mozna by powiedziec ,ze Kain spełniał to o czym ty mówisz - uprawiał role .A jak mi wiadomo wegetarianie nie jadaja miesa to i napewno by nie hodowali tego czego nie jedza bo trzeba ZABIC .
Chyba wyżej odpowiedziałam
Kto miał spełniac 1M1/29 ?
Było to powiedziane do pierwszych ludzi.
Bóg wiele zaliczył do nie czystych israel istniał w Zamysle i to od Początku czy to nie o niego chodzi az po dzis dzien?
Izrael został powołany do głoszenia Boga wsród pogan.miał być światłością świata.Na początku takiej potrzeby nie było Jeśli Adam żył900lat to ileż pokoleń słyszało z pierwszych ust o Bogu i obietnicy/moze z kolejnym kazdym dzieckiem oczekiwali Zbawiciela jak oni musieli cierpiec wiedząc co utracili i na co narazili swoje dzieci .według tego co ty mówisz/ co sie nie wyklucza /zakaz spożywania nie czystych dotyczyłby właśnie też i duchowy Izrael.
mamy nikogo sadzic z powodu pokarmu .o tym też Paweł mówi .Błogosław i jedz ,co nie znaczy ze wrona jest zdrowa.
Dlatego nie sądzimy.Ale przekazujemy coBóg myśli o tym.fragment którym sie podpierasz dotyczy chyba sumienia słabych braci.Może chodzi o przesadne posty?
A co do swini to ponoc ma najblizsze nam geny ?
Może jej rola jes służyć człowiekowi choćby w przeszczepach/podejrzewam że wielu adwentystów sie nie zgodzi z tym/
Na olgocie Oczyscił nas z NIEWOLI grzechów po przodkach .
nieczyste dalej pozostało nie czyste><><
nie znam filozofii Kwaśniewskiego ,ale czytałam ze tłuszcz leczy ŁUSZCZYCE
Nie sprawdziłam/wiele lat doświadczeń/.dlaczego dziwiło cie ,ze biblia mówi o zdrowiu ?Bo znałam ją jako księge nieprzystępną dla zwykłego człowieka ,tajemniczą i nie zrozumiałą.
Cokolwiek czynicie czy jecie czy pijecie czyńcie to na chwałę Bożą Nie leczy sprawdziłam poprawia bo wyszło nie czytelnie
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Było to powiedziane do pierwszych ludzi.Izrael został powołany do głoszenia Boga wsród pogan.miał być światłością świata.Na początku takiej potrzeby nie było Jeśli Adam żył900lat to ileż pokoleń słyszało z pierwszych ust o Bogu i obietnicy/moze z kolejnym kazdym dzieckiem oczekiwali Zbawiciela jak oni musieli cierpiec wiedząc co utracili i na co narazili swoje dzieci .

Agar ! bardzo ładnie to sformułowałaś. Musze tu dodać ze Henoch, praprawnuczek Adama i Ewy pokochał Boga 1 Mojz. 5:22 Z pewnością wiele rzeczy mu opowiadał jego prapradziadek Adam o raju, grzechu i wypędzeniu. Po potopie był Noe. On tez kilku pokoleniom przekazywał te słynne proroctwa z Edenu które potem szydercy i prześmiewcy przekrecili w historie o Gilgameszu. Coś podobnego jak przed potopem Mat. 24:37-39 O ateizmie raczej wtedy nie możemy mówić, może raczej o buncie i jakimś kulcie tego który dał im te wolność czyli Szatana( kult Marduka) 1 Mojz. 3:4,5 Taki bunt cywilizacyjny przeciwko Bogu powstał przy budowie wieży Babel 1 Mojz. 11:5-9 Wydaje mi sie ze ta ingerencją Bóg zapobiegł w zaprowadzeniu na Ziemi kultu Szatana pod czysta postacią nie zakamuflowaną jak w przypadku pogaństwa. Ale równocześnie była przekazywana tez ta czysta i nieskażona relacja ustna i pisana o potopie przez Hebera, Abrahama aż do Mojzesza. Mojżesz przy pisaniu o początkach ludzkości korzystał z jakiś wcześniejszych zapisków 1 Mojz. 5:1 Ja żołnierz Chrystusa.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Agar, medycyna zachodnia nie leczy łuszczycy bo nie zna jej przyczyny.
Kwaśniewski pobłądził nieco w swej "tłustej diecie" ale mnie np. pomogła uniknąć choroby wrzodowej.
Znam też chińskiego lekarza - leczy m.in. akupunktura. Ale trzeba uważać na szalbierzy - on np. jest po medycynie chińskiej i ma papiery. Działa od lat o rzut beretem od mojej miejscowości.
Pozdrawiam.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
agar


sprawdziłas na sobie ,a może zakrótko ,o ile wiem to
choróbsko jest " twarde " ale czytałam kogos kto został wyleczony.
Za to nasze codzienne jedzenie na słodko jakos nie daje zdrowia.
No i raka karmi sie węglowodanami ,jak mówia .

A na raka żołądka coś tłustego i alkohol - albo odwrotnie alkohol a po tem tłuste - jakos tak


 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
kochani!mam 52lata więc miałam czas sprawdzić .nie neguję możliwości wyleczenia innymi metodami.ale po co mi to skoro Boża dieta działa wolę słuchać mojego mistrza bo wiem że za kilkanaście lat też jego metody będą aktualne czego nie mogę stwierdzić w przypadku ludzkich metod które są niestety zmienne.

Bóg jako mój konstruktor najlepiej wie na jakim paliwie mogę funkcjonować. Swojego casu prześledziłam medycynę w Biblii całkiem ciekawych rzeczy się doszukałm.Bóg mówi osprawach na które dumna ludzkość potrzebowała mnóstwa lat by je odkryć/chocby mycie rąk/.Wiele można by uniknąć chorób dzięki posłuszeństwu Bożej diety.Wspominałam w którymś poście o przepisie na chleb w księdze Ezechiela nie zawiera węglowodanów.


Bo ja Pan jestem twoim lekarzem/ któraś Moj/

Dzieki za słowa współczucia i porady ale Boża dieta działa.
 
Do góry