Punk

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Świat po prostu schodzi na psy :D
Proponuję wypić jabola i pójść na koncert spytać jakąś punkówę, albo punka. Powinni bardzo dokładnie rozjaśnić wszelkie Twoje wątpliwości :)
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Heh dzięki ;)
Znudziły mi się moje ciuchy, chciałam wprowadzić coś nowego, słucham muzyki punk a do tego jeszcze chcę się tak ubierać. ;)

p.s. jeszcze jedno...
Czy punkowa dziewczyna może ubrierać się na kolorowo? n.p. różowe getry, niebieska spódniczka czarna bluzka i takie tam jaskrawe bajery czyli łańcuszki...
Może tak być ubrana?? ;)
Tak z ciekawości... Cóż to za muzyka punk, której słuchasz ;) ? Bo jak słuchasz Avril, Happysadu, itd. to lepiej nie kupuj glanów i nie stawiaj sobie irokeza, bo możesz dostać wpier..., albo od punków za pozerstwo, albo od dresów, albo od skinów :p Tak czy siak nieciekawa perspektywa.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Widzę, ze wszystko się komercjalizuje. Proponuję założyć wam nowy temat. Punk jesienna kolekcja.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Różowe getry, niebieska spódniczka, czarna bluzka i tysiąc "jaskrawych bajerów" .. wiesz czym mi to zalatuje ?
Najpierw pomyśl czy interesuje Cię punk czy raczej emo. Ten opis stroju podpada mi pod ubiór Toli (tak miała na imię?) z Blog27. Jeśli o to Ci chodzi to zapytaj w temacie "Emo".
A jeśli mogę spytać ... patrząc na teraźniejszy podział na punk garażowy/anarcho-punk itd., który osobiście preferujesz ? (To już tak poza Twoim pytaniem o ubiór).
 

xAgax

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
..Tam gdzie ty...
Moje koleżanki są punkiem i słuchają takich zespołów jak dżem :sexy:
A poza tym dziewczyny punk są fajne o ile nie mają irokezów tylko np. jak Avril kiedy była młoda była świetną punkówką :D

Coś ty!
punk raczej chodzi w czarnych ubraniach i czasami w czerwonych spodniach!!!!!!
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
To, że ktoś słucha Dżemu nie znaczy, że jest punkiem.
Irokez ... wyobraź sobie, że to dość popularny fryz jeśli chodzi o punków. Avril ? Uuu. wybacz, chyba się nie zrozumiałyśmy. Mówimy o punkach, tych prawdziwych. Uważasz, że punk to ktoś, kto chodzi ubrany na czarno, a czasem zakłada czerwone spodnie ? hmm.
 

a7x

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Wszyscy gadacie o tych subkulturach jak najęci... a prawda jest taka... że punk to nie moda... to nie styl ubierania się... to codzienność życia która nosi się w sobie... bo takie rzeczy nosi się prosto w sercu... człowiek się z tym rodzi i w tym trwa do końca... mówienie jestem punkiem bo nosze glany jest jak marudzeniem księdza w kościele że jest ksiedzem bo ma koloratke... a wychodzi z kościoła i dyma małolaty... zachowujac się zupełnie inaczej... więc zastanówcie się... niestety nasz kraj jest taki ze tutaj mało kto wie czym jest subkultura... i ma jaka kolwiek o tym wiedze...która mogłby się nam tutaj pochwalić...
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
a prawda jest taka... że punk to nie moda... to nie styl ubierania się... to codzienność życia która nosi się w sobie... bo takie rzeczy nosi się prosto w sercu... człowiek się z tym rodzi i w tym trwa do końca...
To jest B.Z.D.U.R.A. Rodzisz się z irokezem na głowie ? Ojciec ci puszcza Dezertera zamiast kołysanek ? Punk to subkultura jak każda inna. Niby nie komercyjna, ale to mit. Od samego 77 zespoły punkowe sprzedawały płyty i brały za to kasę. Komercja szła od Sex Pistols i Clash.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Częsty błąd. Działanie komercyjne to takie, nastawione tylko i wyłącznie na zysk. To znaczy "Potrzebuję siana, więc zacznę grać jakąś muzykę i z tego będę żył". W przypadku większości (nie wszystkich oczywiście) zespołów punkowych granie jest przede wszystkim formą przekazania światu pewnych treści. Jeśli stworzę zespół i nagram płytę, bo takie czuję powołanie, a następnie ją sprzedam, to nie jest to komercja.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
komercja
1. «działalność nastawiona jedynie na osiągnięcie zysku; też: produkty takiej działalności»
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2564011
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
....Ile razy słyszę nazwy starych WIELKICH niezależnych (?) zespołów - to ogarnia mnie rozczarowanie. Tą niezależność należy chyba ubrać w cudzysłów. Muzyka The Clash w tle reklamy piwa czy dżinsów, Johny Rotten z Sex Pistols w reality show....
Rozmowa Dezerter
 

gringo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
71
Punkty reakcji
7
Miasto
Śląsk
Jesli ktos uwaza ze subkultura to styl ubierania sie i rodzaj sluchanej muzyki to go.w.no wie i niech sie nawet nie udziela :) No moze poza emo cio.t.ami, ktorzy ciagle proboja sie pochlastac ,a nigdy im nie wychodzi:p Gdy widze te rozkapryszone bachory to cos sie we mnie gotuje.
wracajac do tematu - "punk" to sposob na zycie ,a w zasadzie jego brak;) Nie myj sie za czesto dosłownie i w przenośni ;) kumaci czają :eek:k:
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Jesli ktos uwaza ze subkultura to styl ubierania sie i rodzaj sluchanej muzyki to go.w.no wie i niech sie nawet nie udziela :) No moze poza emo cio.t.ami, ktorzy ciagle proboja sie pochlastac ,a nigdy im nie wychodzi:p Gdy widze te rozkapryszone bachory to cos sie we mnie gotuje.
wracajac do tematu - "punk" to sposob na zycie ,a w zasadzie jego brak;) Nie myj sie za czesto dosłownie i w przenośni ;) kumaci czają :eek:k:
Kumaci czają.
Co ty :cenzura:. Kupowałem płyty Clash, Pistolsów, Ramones, Pirates od Skiby z Kasy Chorych, kiedy je przywiózł od Angoli gdy ty jawiłeś się w planach twoich starszych i ty mi będziesz uświadamiał, co to jest punk ? To, że to droga donikąd zrozumiałem trochę później i zostałem
skinem, jak wielu starych punx. Teraz jestem tylko żołnierzem politycznym Naszej Cywilizacji i nie będę słuchał pouczeń typów, którzy dopiero odkryli fight the system. Następni niezadowoleni chcą buntu i szukają gotowych wzorów. Powtórka z rozrywki.
 

gringo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
71
Punkty reakcji
7
Miasto
Śląsk
Kumaci czają.
Co ty :cenzura:. Kupowałem płyty Clash, Pistolsów, Ramones, Pirates od Skiby z Kasy Chorych, kiedy je przywiózł od Angoli gdy ty jawiłeś się w planach twoich starszych i ty mi będziesz uświadamiał, co to jest punk ? To, że to droga donikąd zrozumiałem trochę później i zostałem
skinem, jak wielu starych punx. Teraz jestem tylko żołnierzem politycznym Naszej Cywilizacji i nie będę słuchał pouczeń typów, którzy dopiero odkryli fight the system. Następni niezadowoleni chcą buntu i szukają gotowych wzorów. Powtórka z rozrywki.



buehehehe z całym szacunkiem dla Twych "dokonań" ale jestes troche żałosny:)

Piszesz bzdury o buncie ,a sam się na siłe tutaj nam uzewnetrzniasz hehe
Co z tego ze jestes starszy? Czy Twoim zdaniem tylko Ty miałes prawo byc "omylny" ? Mowisz mi jak bardzo słuszna droge obrales zostajac neonazista...a zaraz potem piszesz ze ktos chcialby od razu gotowe wzorce. Pozwol o wszechwiedzacy dosc do tego samemu....Zreszta musisz byc bardzo zadowolony z tego co osiagnales i kim jestes teraz skoro wiesz tak wiele :bag:
Pozatym dlaczego uwazasz ,ze pouczam wlasnie Ciebie?:) Chyba ze masz wewnetrzne poczucie obrony otępiałych? Poczytaj sobie wczesniejsze posty zanim zaserwujesz kolejną porcje mądrości zyciowych.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
buehehehe z całym szacunkiem dla Twych "dokonań" ale jestes troche żałosny:)

Piszesz bzdury o buncie ,a sam się na siłe tutaj nam uzewnetrzniasz hehe
Mowisz mi jak bardzo słuszna droge obrales zostajac neonazista...a zaraz potem piszesz ze ktos chcialby od razu gotowe wzorce.
W którym miejscu określiłem się jako neonazista ? Nawet tego nie potrafisz zrozumieć.
 

gringo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
71
Punkty reakcji
7
Miasto
Śląsk
Piszesz " Następni niezadowoleni chcą buntu i szukają gotowych wzorów. Powtórka z rozrywki." Ty sie nie buntujesz ? o nic nie walczysz? Twoim zdaniem gdy byles skinem to byla jedyna sluszna droga ? jesli tak ,to powiedz dokąd Cie zaprowadziła?

Masz racje ...z tym neonazista troche mnie poniosło. Nie kazdy skin to neonazista.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Moim zdaniem punk nie jest modą. Jest to sposób na życie. Co prawda w dzisiejszych czasach trudno znaleźć tych prawdziwych punków, ponieważ wiele osób nie rozumie podstawowych pojęć i myli wiele rzeczy. W dzisiejszych czasach jest dużo pozerstwa i niewiedzy.
 

pritcHARDowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
jak czytam niektóre posty to zaraz mam przed oczami zbuntowane fanki avril i green daya, odrabiające lekcje i kiedy ładnie skończą krzyczących `fuck the system` ;ddddd
heheheheh ubrania w stylu punk, punk ma w :cenzura:e to w czym chodzi ubrany nie rwie sobie specjalnie spodni i nie kupuję porwanych, same mu sie takie robią , niedługu będą jeszcze pewnie perfumy o zapachu punka, ale wątpie czy jakiś plasticzek dążący za modą by to kupił ;ppp
Teraz rzadko można spotkać prawdziwych punków, czasami stoi paru kolesi na starówce ale na pierwszy rzut oka widać, że to studenci którzy po wykładach przebrali się w kraciaki rwią laski i zbierają na browca.
Jeżeli mogę powiedzieć coś o prawdziwych punkach z mojego miasta to czasem jeździłam z koleżanka do nich na wino marki wino , ale to bardziej w wakacje .są to kolesie którzy olewają wszystko wokół, nie mają mieszkań tylko szwędają się tu i tam i mają jakaś miejscówa na spanie, mają pozrywane kontakty z rodzicami, ich rodziną są kumple za którymi każdy z nich poszedł by w ogień.
więc wszystkim nastolatkom spragnionym buntu polecam emo, mama na was mniej nakrzyczy bo spodni nie porwiecie i w klasie was bardziej polubia ;d
A teraz tak serio, nie szukajcie sobie `stylu` na sile, jezeli macie `czyms ; kims` byc to samo wyjdzie. i bez ubran i wszytkich innych gowien to poczujecie :)
 

Garwina

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
4
heheheheh ubrania w stylu punk, punk ma w :cenzura:e to w czym chodzi ubrany
rozumiem , że po prostu wszyscy mają podobny gust :D ja wiem , że to tru powiedzieć , że mają cały ubiór w :cenzura:e , ale nie oszukujmy się , inspiracje czerpią od idoli ze sceny lub kolegów , w innym przypadku nie wyglądaliby tak podobnie (co zresztą tyczy się wszystkich subkultur)
wniosek: mamy "punkowe ubrania"

nie rwie sobie specjalnie spodni i nie kupuję porwanych, same mu sie takie robią
po lasach biegają ? skaczą po drutach kolczastych , co do ku*wy nędzy z nimi robią ?
powiedzmy sobie szczerze , lubią się trochę pobawić przy nich żyletką ;P

są to kolesie którzy olewają wszystko wokół, nie mają mieszkań tylko szwędają się tu i tam i mają jakaś miejscówa na spanie, mają pozrywane kontakty z rodzicami, ich rodziną są kumple za którymi każdy z nich poszedł by w ogień.
a może trochę generalizujemy ?
 
Do góry