Przyszłościowe kierunki studiów

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Więc tak, matematykę miałem przez pierwszy semestr. Przez następny była statystyka, która tez jest beznadziejna (przynajmniej dla mnie). Przez 3 lata wiadomo dwa języki obce, nauki związane z geografia polityczną, historią głównie państw europejskich. Trzeba się uczyć ogólnie ale nie tak dużo jak np na filologi ang.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja bede obstawiać jednak za jezykiem angielskim. Moim zdaniem jest to jeden z tych lepszych i przyszłościowych kierunków na równi z prawem czy medycyną. Tak mysle.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Hmm, ja promowałem medycynę, ale po zastanowieniu się - to nie jest kierunek który można wybrać ot tak sobie, bo będzie się miało po nim pracę...
Co do prawa - jak masz wujka prawnika to polecam, jeśli nie masz układów bardzo ciężko o aplikację...
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Warto wybrać kierunek związany z konkretnym językiem. Angielskiego bym unikał, bo znają go już praktycznie wszyscy. Włoski, hiszpański lub zapomniany juz Rosyjski. Jak ktoś jest uparty i pojętny to może nawet chiński. Firmy z tych krajów robią u nas interesy, więc można zostać przykładowo tłumaczem.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Elektronika i Telekomunikacja, Informatyka, Medycyna, Mechatronika, Budownictwo
 

darekx7

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Słyszałem że strzałem w 10 lub kompletnym pudłem jest arabistyka, albo będzie się mieć świetną pracę za parę lat albbo będzie się niepotrzebnym , loteria ;)

Przyszłościowe mogą być (niestety dla mnie) kierunki związane z chemią, uważam że te gałęzie się szybko rozwijają teraz.
Poza tym języki, tego nigdy mało, sam mam zamiar iść na germanistykę
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Dokładnie, własnie widze ze wiele osób myśli podobnie jak ja i ten angielski gdzies tam ciągle się przewija. Najlepiej jakby jeszcze móc połaczyć medycyne-prawo-angielski w jeden kierunek ;)
 

absolwent wtm

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja byłam ostatnio na wykładzie poświęconym temu zagadnieniu i ku mojemu zdziwieniu okazuje się, iż takie zawody to np kosmetyczka, masażystka, wizażystka itd, a także wszyscy, którzy mają coś wspólnego z ochroną środowiska, badaniem dna morskiego i marketingiem
smile.gif
co wy na to?

Inz srodowiska, biotechnologia, "badanie dna morksiego" (mysle ze chodzi tu np o oceanotechnike, gdzie jednak takiej sztuki nie ucza..prawde mowiac niczego przydatnego tam nie ucza) -taaa... kon by sie usmial. wystarczy porozmawiac z jakimkolwiek absolwetnem inz srodowiska albo biotechnologi i i wyjasni jak oderwane jest to od rzeczywistosci. zadnej pracy po tym nie ma. Panstwo (lub jak kto woli- uczelnie) -dostaje granty na te "zamawiane kierunki" z UE wiec jest promocja. Nadmierna. Czy rzad i uczelnie nie widza ze zwyczajnie oszukuja mlodych ludzi namawiajac na tego typu kierunki, bo po 5 latach ciezkiej pracy nie maja zadnej przyszlosci w tej dziedzinie? W Polsce sa tysiace inz srodowiska i bitechnologow. najlepsi (hehe) sa przedstawicielami medycznymi. swego czasu krążył na ten temat nawet dowcip o inzynierach srodowiska. pamieta ktos?

kosmetyczka, masazystka - tak. starzeje nam sie narod a kobiety dlugo i ciezko pracuja. maja wiec kase na szybką regeneracje.
 

Złota Rybka93

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
96
Punkty reakcji
0
Jakie kierunki studiów są dobre i przyszłościowe? Po których będzie największa możliwość znalezienia dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy?
Nie piszcie tylko: że wszystko zależy od zainteresowań, znajomości itp.
 

graszew

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
71
Punkty reakcji
2
Na pewno najbardziej przyszłościowy kierunek i ogólnie zawod to lekarz... Będzie to coraz bardziej opłacalny zawód pod względem finansowym i co najważniejsze bardzo stabilny. Minus: masa nauki na studiach
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Hmmm ... W Polsce ? Tu masz raczej małe szanse żeby dobrze zarobić, ale ... możesz studiować bankowość, matematykę , jakiś kierunek inżynierski ( żeby potem własną firmę otworzyć ) . Zgodzę się również z przedmówcą - lekarz to dobry zawód, jednak niestety słabo płatny - jak na polskie realia. Medycynę się opłaca studiować tylko po to, aby w przyszłości opuścić ten kraj i wtedy zarabiać pieniądze z prawdziwego zdarzenia, np. we Francji, Szwecji, w Niemczech.
 

noyy

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
A co sadzicie o Geodezji i Kartografii spec. geoinformatyka? Jaka jest waszym zdaniem najlepsza specjalizacja na tym kierunku?
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Geodezja wydaje się być dobrym kierunkiem. Mam kulku znajomych po tym kierunku i nie narzekaja na prace i płacę.
 

Zegna

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem dobre kierunki to np: Architektura, Budownictwo, a oprócz nich wszystkie konkretne techniczne, ciężko jest obecnie po większości humanistycznych niestety.
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem dobre kierunki to np: Architektura, Budownictwo, a oprócz nich wszystkie konkretne techniczne, ciężko jest obecnie po większości humanistycznych niestety.

Masz rację. Warto znaleźć uczelnię, która nawet na tym tle będzie się wyróżniać.
 

Ricky23

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Z przykrego doświadczenia muszę stwierdzić że więcej potrafili mnie nauczyć praktycznych rzeczy w zwykłych szkołach policealnych (tzw.Studiumach) niż na studiach...polskie szkolnictwo wyższe to dno.....
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Moim zdaniem dobre kierunki to np: Architektura, Budownictwo, a oprócz nich wszystkie konkretne techniczne, ciężko jest obecnie po większości humanistycznych niestety.
Masz rację. Warto znaleźć uczelnię, która nawet na tym tle będzie się wyróżniać.
Może architektura jest dobra; gdybym szedł dziś na studia, to nie wybierałbym budownictwa, bo studentów jest po prostu za dużo wyrzucanych na rynek, a za +- 5 lat lepiej zdecydowanie nie będzie.
 
Do góry