Przyszłościowe kierunki studiów

sikorzwp1

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
59
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Chełm
ok, dzięki. a teraz czekam od reszty na odpowiedzi na pytanie, które zadałem ;)
 

merlin189

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moim zdani, do przyszłościowych kierunków należy informatyka, gospodarka przestrzenna, logistyka. Sam studiuje ten ostatni kierunek na MWSLiT we Wrocławiu, mam już za sobą praktyki i mogę napisać, że lepiej nie mogłem wybrać.
 

Renowatorrr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Jakbym miał wybierać kierunek studiów dzisiaj, to bym szukał czegoś związanego z gazem łupkowym, bo za kilka lat mogą szukać właśnie takich osób.
 

krystynkaQ

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
z tego co czytałam ostatnio to jest i będzie zapotrzebowanie na ochroniarzy i absolwentów kierunków związanych z bezpieczeństwem dlatego ja się wybieram na bezpieczeństwo wewnętrzne a potem na kurs ochroniarski do Apeironu
 

Nairda

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Hejka a co myślicie o moich studiach. Już troszkę studiuję, ale zaraz Wam to przedstawię:
Pierwszy kierunek:
Zarządzanie - ukończony licencjat; spec - marketing w społeczeństwie informacyjnym - pracę dyplomową o motywacji
Zarządzanie - II stopnia (dalej studiuję)- rachunkowość w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa (będę pisał albo nt. czystej księgowości, albo poruszę informatyczne wspomaganie controllingu w sektorze bankowym).
Drugi kierunek:
Zarządzanie i inżynieria produkcji - inż. specjalność informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Napisałem pracę nt. BPMN
Zarządzanie i inżynieria produkcji - mgr specjalność zintegrowane systemy wytwarzania...
Został mi jeszcze jeden rok studiowania i tak sobie myślę, czy nie iść na studia dyplomowe lub na kursy dot. informatyki. Chciałbym być analitykiem biznesowym, interesuję się inżynierią oprogramowania, ale zastanawiam się czy nie podszkolić się z:
- programowania obiektowego w Javie
- technologie internetowe (systemy CMS, javascript, php, ajax itd.)
Co już umiem?
- analiza biznesowa, projektant architektury, analityk systemowy...
- księgowanie :)

Czy mam szansę znaleźć pracę - bo najwyżej nastawię się na naukę j. niemieckiego i wyjeżdżam po studiach:)
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Na studia się nie wybieram, skończyłam fryzjerstwo i do tego żeby robić to co lubię już wyższa uczelnia nie jest mi potrzebna. Chociaż wiadomo, przydałoby się, ale to może później. Póki co zapisałam się do Progresu na wizaż i stylizację. Pójdę sobie na taki kurs, zawsze to o jedną specjalizację więcej. Nauczę się czegoś, a i dyplom się przyda. Myślałam żeby iść na kosmetologię, ale to drogi kierunek, a ja pracując mogłabym nie mieć czasu na to żeby dużo się uczyć. A poza tym chemia nigdy nie była moją mocną stroną, a tam jednak ten przedmiot jest wymagany.
 

olchia

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Z pewnością kierunki inżynierskie są na pierwszym miejscu ochrona środowiska, w dalszym ciągu informatyka, automatyka i robotyka, budownictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, transport :) http://www.wskiz.edu/index.php?option=com_content&task=view&id=2988&Itemid=1 (artykuł dotyczący szacunków Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego) Za kilka lat może być nawet deficyt inżynierów, w związku z czym będzie trzeba ściagac ich z zagranicy, a po co? skoro mamy inteligentną młodzież, tylko niestety wciąż za mało osób decyduje się na techniczne kierunki
Języki obce to druga ważna kwestia, ale uważam, że można się ich uczyć niezależnie, w między czasie. :) Przede wszystkim angielski, hiszpański, niemiecki i rosyjski. :)
 

Gosia19932

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2011
Posty
25
Punkty reakcji
2
Z pewnością kierunki inżynierskie są na pierwszym miejscu ochrona środowiska, w dalszym ciągu informatyka, automatyka i robotyka, budownictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, transport :) http://www.wskiz.edu...d=2988&Itemid=1 (artykuł dotyczący szacunków Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego) Za kilka lat może być nawet deficyt inżynierów, w związku z czym będzie trzeba ściagac ich z zagranicy, a po co? skoro mamy inteligentną młodzież, tylko niestety wciąż za mało osób decyduje się na techniczne kierunki
Języki obce to druga ważna kwestia, ale uważam, że można się ich uczyć niezależnie, w między czasie. :) Przede wszystkim angielski, hiszpański, niemiecki i rosyjski. :)

Co do języków: jak idziesz na politechnikę na budownictwo, czy studiujesz w ogóle na politechnice to najlepszy język jakiego możesz a nawet musisz się nauczyć to chiński. Moim zdaniem najlepsza inwestycja w przyszłość , potem tylko skończyc studia i można robić wielkie interesy w Chinach. Japoński też by sie przydał :):eek:k:
 

zoolook

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kanał
Ja studiuję ochronę środowiska. W tamtym roku kierunek ten stał się "zamawianym" przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego. Mam nadzieję, że po skończeniu znajdę pracę. Możliwości jest sporo, jednak by się dostać potrzebne są niestety znajomości ( Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, oczyszczalnie ścieków, zakłady gospodarki odpadów komunalnych itp). Teraz tyle się mówi o "ekologii" i o ochronie śrowiska. Nie są to łatwe studia ale wydaje mi się, że będą potrzebować w przyszłości takich specjalistów.
 

Ya neck

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Z pewnością kierunki inżynierskie są na pierwszym miejscu ochrona środowiska, w dalszym ciągu informatyka, automatyka i robotyka, budownictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, transport :) http://www.wskiz.edu/index.php?option=com_content&task=view&id=2988&Itemid=1 (artykuł dotyczący szacunków Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego) Za kilka lat może być nawet deficyt inżynierów, w związku z czym będzie trzeba ściagac ich z zagranicy, a po co? skoro mamy inteligentną młodzież, tylko niestety wciąż za mało osób decyduje się na techniczne kierunki
Języki obce to druga ważna kwestia, ale uważam, że można się ich uczyć niezależnie, w między czasie. :) Przede wszystkim angielski, hiszpański, niemiecki i rosyjski. :)

Jestem ciekaw skąd wytrzasnąłeś/aś akurat takie kierunki studiów... ochrona środowiska? Dobre sobie... budownictwo? Z kierunków technicznych, budownictwo studiuje obecnie chyba najwięcej ludzi w Polsce. Zarządzanie, transport? Chyba nie za bardzo.. nie wprowadzaj ludzi w błąd..
Poza tym jestem ciekaw, ile niektórym z Was płacą za wypisywanie bzdur typu "kierunek związany z ochroniarstwem jest najlepszy" albo "najlepsza jest logistyka w (jakiejś tam) wyższej szkole (czegoś tam)"... śmiech na sali.
 
Z

zypek84

Guest
Studia to 5 lat. Zanim je ukończycie, na rynku może wszystko się zmienić. Osobiście nie polecam żadnego kierunku, ale zobaczcie sobie jakie są najbardziej popularne:
http://szukajeksperta.com/blogs/view/598/popularnosc_kierunkow_studiow
 

lukaszenko88

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie przodują kierunki inżynierskie tj Informatyka, Zarządzanie i Inzynieria produkcji, Automatyka i Robotyka czy budownictwo. Era inżyniera trwa i się prężnie rozwija. http://www.wskiz.edu/index.php?option=com_content&task=view&id=2988&Itemid=1 to jest artykul o terndach na rynku pracy, warto zajrzeć i zobaczyć ile średnio zarabia inżynier w Polsce;)
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
Myślę, że przyszłościowymi kierunkami są te techniczne, na pewno robotyka, mechatronika, budownictwo.
 

Kava

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Inżynieria biomedyczna! Współczesna medycyna rozwija się dzięki postępowi technologicznemu, a zastosowań coraz więcej. Temat zdrowia zawsze będzie wśród najważniejszych dla społeczeństwa.

Inżynierię biomedyczną od niedawna można już studiować na kilku polskich uczelniach:)
 

Turysta128

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
WItam,
Jestem nowy na forumowisku. Tak sobie czytam posty w tym temacie i chyba wygląda na to, że w większości uważacie, że najlepszym wyborem studiów są kierunki techniczne... Jest w tym dużo racji ale myślę, że i wśród kierunków humanistycznych można znaleźć coś przyszłościowego. Myślę między innymi o Turystyce i Rekreacji.
Z roku na rok coraz więcej ludzi gdzieś wyjeżdża, pojawiają się nowe atrakcje, nowe możliwości. Po takich studiach można albo zatrudnić się u kogoś, albo jeszcze lepiej otworzyć coś swojego i oprócz zwykłego banalnego zarabiania można spędzać czas w bardzo miły sposób :)
Studia zaczynam w tym roku i głowę mam pełną pomysłów na przyszłość. Już w czasie studió chciałbym robić coś związanego z przyszłym zawodem. Co do samego kierunku to skusiła mnie WSSM w Łodzi. W tym roku otwierają Turystykę i myślę, że może być fajnie. Program mają moim zdaniem świetny - zwłaszcza obozy windsurfingowe czy snowbordowe! :D
Co myślicie o tym kierunku studiów?
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Jeżeli to jest Twoja pasja to jak najbardziej - idź i rób to co lubisz! Ja w sumie teraz jak na to patrzę to długo się nie zastanawiałam. Od razu wiedziałam czego chcę. A fryzjerstwo jest na tyle specyficzne, że trzeba cały czas się szkolić, cały czas zdobywać nowe umiejętności i pracować na nowe dyplomy. Dlatego ten nowy, z ministerstwa, który mam szansę dostać po ukończeniu szkoły do której się zapisałam z pewnością mi się przyda. Jeżeli Ty interesujesz się turystyką, to się nie masz nad czym zastanawiać.
 
Do góry