Przyszłościowe kierunki studiów

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Same studia super, ale z pracą po chemii nie jest łatwo. Nawet inżynierom. Oczywiście zależy też jaka praca, bo dla przedstawicieli handlowych będzie jej zawsze dużo. Ale do przemysłu nie jest łatwo się wkręcić. Może farmacja? Chemii bardzo dużo a możliwości większe.
 

machlo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2010
Posty
105
Punkty reakcji
1
Ale z pracą po chemii za granicą chyba lepiej?Farmacja odpada,nie kręci mnie praca w aptece.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Po farmacji nie trzeba pracować w aptece, są inne możliwości - specjalizacje, studia podyplomowe... A i bez tego można znaleźć inną pracę.

Za granicą pewnie lepiej, ale zależy co chcesz robić i co z tego mieć. Poprzeglądaj fora takie jak www.forum.biolog.pl albo www.chemicalforum.eu - tam w odpowiednich działach powinieneś znaleźć dużo informacji, możesz też po prostu zapytać.
 

kolorowomi

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
A jak z pracą po ochronie środowiska? Znalazłam fajną szkołę i się bardzo nakręciłam na ten kierunek. Ta szkoła to Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego pod Warszawą. Mają niskie czesne, dobrych wykładowców i fajną siedzibę. Oprócz tego znam kilka osób, które już skończyły tę szkołę i mają pracę w zawodzie :p
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
ja w tym temacie powiem tyle, że studia są dla ludzi którzy nie maja pomysłu na życie i maja nadzieję ze studia im życie ułożą i beda krocie zarabiać... a tak niestety nie jest
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
ja w tym temacie powiem tyle, że studia są dla ludzi którzy nie maja pomysłu na życie i maja nadzieję ze studia im życie ułożą
Tak? Aha... Jasne...

Interesuje mnie biochemia i wszystkie pokrewne dziedziny, chcę się rozwijać w tym kierunku, wiem jaką związaną z tym pracę chcę podjąć i na jakie studia w związku z tym iść (bez których nie mógłbym tej pracy zdobyć, warto dodać). I nie jestem wyjątkiem. To jest wg Ciebie brak pomysłu na życie? To że wielu idzie na kierunki typu socjologia bo nie mają co ze sobą zrobić, nie znaczy że wszyscy studenci to sieroty obrzygane...

Niestety niektórzy stawiają znak równości między "w młodym wieku zacząłem zarabiać kupę forsy" a "jestem spełniony". Tak nie jest, bo są ludzie, którzy mają ambicje, zainteresowania i chcą się zajmować rzeczami, do których niezbędne jest wyższe wykształcenie... A kto ma ochotę rozkręcać firmę skręcającą długopisy albo zajmować się innym równie fascynującym biznesem i zbijać szmal, droga wolna.
 

MadeleineMarid

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
107
Punkty reakcji
0
mój chłopak jest informatykiem i już po 3 roku znalazł pracę w zawodzie i połączył pracę ze studiami! Teraz przeszedł na pełny etat i powiem, że nieźle mu idzie. Jest to najlepszy i przyszłościowy zawód! Jego koledzy w trakcie studiów również znaleźli pracę
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
A co myślicie o studiach humanistycznych czy warto się wybierać na nie? Ostatnio znalazłam ciekawą wyższą szkołę w Warszawie WWSH. Jest to uczelnia wyłącznie nastawiona na kierunki humanistyczne. Mają w swojej ofercie m.in dziennikarstwo, kulturoznawstwo. Znacie kogoś po tych kierunkach, kto znalazł pracę i czuje się spełniony?
 

boro1989

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Uwazam ze powinno studiowac sie kierunki bardzo ogolne w sensie nie ograniczajace po ktorych mozessz robic w zasadzie wszystko np zarzadzanie finanse stosunki miedzy narodowe itd. glownie ekonomiczne. Mialem kiedys duzy prpblem ze znalezniem odpowiednich studiow i wkoncu wybralem wlasnie zarzadzanie i nie zaluje. Moge pracowac teraz w kazdej instytucji zreszta ze mna bylo to tak ze juz na 3 roku dostalem oferte w bardzo duzej i dobrze platnej firmie i pracuje tam do dzis:) Takiej jest moje zdanie :) Swoja droga napewno tez dzieki szkole bo od tego sie zaczelo trzeba wybrac dobra szkole:) Ja akurat studiuje w WSZIP im Heleny Chodkowiej w Warszawie jesli chodzi o sama szkole to bardzo jestem zadowolony gdyz szkola cieszys sie naprawde duza renoma wsrod pracodawcow:) mili wykladowcy fajna atmosfera i wogole:) Takze jak by ktos bylby jeszcze nei zdecydowany co do szkoly i kierunku to moze znajdzie cos dla siebie:) www.chodkowska.edu.pl Pozdrawiam
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Uwazam ze powinno studiowac sie kierunki bardzo ogolne w sensie nie ograniczajace po ktorych mozessz robic w zasadzie wszystko np zarzadzanie finanse stosunki miedzy narodowe itd. glownie ekonomiczne. Mialem kiedys duzy prpblem ze znalezniem odpowiednich studiow i wkoncu wybralem wlasnie zarzadzanie i nie zaluje. Moge pracowac teraz w kazdej instytucji zreszta ze mna bylo to tak ze juz na 3 roku dostalem oferte w bardzo duzej i dobrze platnej firmie i pracuje tam do dzis:) Takiej jest moje zdanie :) Swoja droga napewno tez dzieki szkole bo od tego sie zaczelo trzeba wybrac dobra szkole:) Ja akurat studiuje w WSZIP im Heleny Chodkowiej w Warszawie jesli chodzi o sama szkole to bardzo jestem zadowolony gdyz szkola cieszys sie naprawde duza renoma wsrod pracodawcow:) mili wykladowcy fajna atmosfera i wogole:) Takze jak by ktos bylby jeszcze nei zdecydowany co do szkoly i kierunku to moze znajdzie cos dla siebie:) www.chodkowska.edu.pl Pozdrawiam
Nikt normalny nie poleciłby zarządzania albo stosunków narodowych jako przyszłościowego kierunku... Najbardziej ogólną nauką jest filozofia - dajemy wszyscy na filozofię, będzie fajnie!

Ja tu kryptoreklamę widzę.
 

boro1989

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nikt normalny nie poleciłby zarządzania albo stosunków narodowych jako przyszłościowego kierunku... Najbardziej ogólną nauką jest filozofia - dajemy wszyscy na filozofię, będzie fajnie!

Ja tu kryptoreklamę widzę.


Nie kryptoreklame :) poprostu studiuje tam i cenei sobie ta szkole uwazam ze ekonomiczne studia sa przyszlosciowe przedewszystkim w Polsce ale kazdy moze miec inne zdanie prawda? nie wazne Pozdrawiam.
 

kolorowomi

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
W ochronie środowiska? Śmiem wątpić :p

Jeżeli takie studia są, to i praca w zawodzie po nich będzie, nawet kończąc WSPIRR zamiast UW. To nie jest żadna filozofia, czy inne studia humanistyczne, które są sztuką dla sztuki, ale kierunek konkrety. Jeżeli nie ograniczysz się do przeglądania ogłoszeń o pracę w internecie i prasie, to po każdych studiach znajdziesz pracę. Wystarczy trochę inicjatywy.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Jeżeli takie studia są, to i praca w zawodzie po nich będzie
Chyba już kiedyś wyśmiałem coś takiego... Ale niech tam, jeszcze raz - ha ha... ha. ;) Wesprę się przykładem słynnej biotechnologii - studia są mega konkretne, ale biotechnologia w Polsce nie istnieje! Nie lepiej mają też na przykład chemicy, bo na stanowiskach w tym przemyśle rotacje są niewielkie. I potem się czyta na forach chemicznych, że takie trudne studia, a z pracą tak marnie i ojej nie idźcie na chemię/technologię chemiczną/biotechnologię...

O inicjatywie mądrze prawisz, ale choćby nie wiem jak wielka była, to nie transformuje się nagle w dodatkowe miejsca pracy. Chyba że je sobie sam stworzysz, ale nie wiem jaki biznes można by w naszym kraju rozkręcić w związku z OŚ, żeby się w dodatku jakoś dłużej utrzymał.
 

malgorzattttaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
A ja wciąż jestem za studiami "ogólnorozwojowymi"- socjologia, zarządzanie zasobami ludzkimi etc. na Uczelni Warszawskiej. W dzisiejszych czasach nie wystarczy jeden zawód, a dzięki takim studiom łatwiej się dostosować do aktualnego rynku pracy. W sumie już połowa września, więc niedługo zajęcia zacząć czas.
 
Do góry