Przyszłościowe kierunki studiów

mia23

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
a ja wybieram sie na architekture wnetrz... tylko czy jest to oplacalne? wiem ze trzeba sie kierowac tym co sie lubi i do czego ma sie talent i bardzo chce isc na te studia, tylko troche sie boje ze pozniej z praca moze byc roznie... jak myslicie? macie jakies doswiadczenia z tym kierunkiem studiow? :p ;)
 

Sysunia``

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
335
Punkty reakcji
10
Wiek
35
Miasto
z miasteczka;)
a ja wybieram sie na architekture wnetrz... tylko czy jest to oplacalne? wiem ze trzeba sie kierowac tym co sie lubi i do czego ma sie talent i bardzo chce isc na te studia, tylko troche sie boje ze pozniej z praca moze byc roznie... jak myslicie? macie jakies doswiadczenia z tym kierunkiem studiow? :p ;)

Ja wlaśnie w tamtym roku chcialm iść na architekture wnętrz. POdoba mi sie ten kierunek. Ale w moim przypadku za późno sie na to zdecydowalam, bo jak zobaczylam że są trzy etapy to mnie zemdlilo :D Z czego wiem, to jest to oplacalny kierunek. Prace można znaleźć i jest zapotrzebowanie. Hmmm tak bylo ale jak jest teraz to nie zbyt sie orientuje. No ale sami pomyślmy, ile powstaje nowych biur bądz mieszkan/domów, którzy wolą żeby ktoś zaprojekotwal ;)
Pozdrawiam i życze powodzenia :)
 

mduda

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
trudne pytanie - przyszłościowy kierunek to taki, który będziesz studiować z pasją i coś w nim osiągniesz, na pewno nie taki na którym możesz się wogóle nie uczyć tylko zrobić ściągi i napisać z nich egzamin. Fajną, bogatą ofertę ma Krakowska Akademia myślę, ze każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Są tu zarówno studia artystyczne, inżynierskie, humanistyczne, pedagogiczne, medyczne, jak i studia humanistyczne, ekonomiczne czy filologiczne. Możesz to nawet uczyć się dziennikarstwa, kosmetologii, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego. Na prawdę ogromnie duża możliwość wyboru, a i ceny bardzo przystępne.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
a ja doszedlem do wniosku ze w przeciagu najblizszych dekad, na 90% beda potrzebni specjalisci z ochrony przyrody, inzynierii srodowiska itp... Raz ze jestesmy w Unii to standardy ochrony beda sie zwiekszac ( praca w przemysle i wieeeelu galeziach gospodarki, bo ktos to musi przystosowac i nad tym czuwac), a dwa ze srodowisko jest coraz bardziej degradowane i wkoncu ludzie sie obudza i zaczna je chronic w nalezyty sposob.
 

klaudia474

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja od października rozpoczynam studia na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym i jestem bardzo zadowolona i wydaje mi się, że prace po tym kierunku tez mogę znaleźć niezłą:)))
 

Street_man

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
Nie mogłem się powstrzymać - patrzcie na to [top 10 kierunków w Polsce] http://www.wykop.pl/link/227727/10-kierunkow-studiow-po-ktorych-kazdy-bedzie-chcial-cie-znac
 

Sway

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
A co sądzicie o resocjalizacji ? Znalazłam kilka wypowiedzi, ale były One raczej na nie. Ale czy to naprawde taki mało przyszłościowy kierunek?
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja wybrałam dość nietypowy kierunek, bo od października zacznę studia na specjalnośći żegluga śródlądowa na Akademii Morskiej w Szczecinie. Wydaje mi się, że jest to przyszłościowy kierunek, ponieważ niewielu specjalistów w tej dziedzinie jest w Polsce. Jak wiadomo, drogi u nas dobre nie są, więc rozwój transportu na wodach śródlądowych powinien się rozwijać. Dodatkowo, wiem że akurat ta uczelnia umożliwia studentom, poprzez działanie biura karier, podjęcie pracy jeszcze w czasie nauki. Po uzyskaniu dyplomu z tytułem inżyniera tak prestiżowej Akademii, a do tego jeszcze z doświadczeniem zdobytym w czasie studiów o pracę nie powinno być trudno. A co wy o tym myślicie? Ktoś z Was wybrał podobny kierunek? Tak w ogóle, jeśli ktoś jeszcze chce się uczyć tego, co ja, to na Akademii Morskiej w Szczecinie trwa jeszcze drugi nabór na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu.
 

nevermore

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ja wybrałam dość nietypowy kierunek, bo od października zacznę studia na specjalnośći żegluga śródlądowa na Akademii Morskiej w Szczecinie. Wydaje mi się, że jest to przyszłościowy kierunek, ponieważ niewielu specjalistów w tej dziedzinie jest w Polsce. Jak wiadomo, drogi u nas dobre nie są, więc rozwój transportu na wodach śródlądowych powinien się rozwijać. Dodatkowo, wiem że akurat ta uczelnia umożliwia studentom, poprzez działanie biura karier, podjęcie pracy jeszcze w czasie nauki. Po uzyskaniu dyplomu z tytułem inżyniera tak prestiżowej Akademii, a do tego jeszcze z doświadczeniem zdobytym w czasie studiów o pracę nie powinno być trudno. A co wy o tym myślicie? Ktoś z Was wybrał podobny kierunek? Tak w ogóle, jeśli ktoś jeszcze chce się uczyć tego, co ja, to na Akademii Morskiej w Szczecinie trwa jeszcze drugi nabór na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu.
Ja wogóle słyszałem, że wszelkie kierunki morskie, jak np. nawigacja, są BARDZO opłacalne. Nie wiem, czy tak jest do tej pory, ale jeszcze rok, dwa temu jak się skończyło taki kierunek to prace miałeś na 100%, zarobki rzędu 3000 - 4000 euro !, a to dopiero początek kariery. Armatorzy, głównie zagraniczni, sami się starają o ludzi z takimi kwalifikacjami. Tylko studia ciężkie...
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja wogóle słyszałem, że wszelkie kierunki morskie, jak np. nawigacja, są BARDZO opłacalne. Nie wiem, czy tak jest do tej pory, ale jeszcze rok, dwa temu jak się skończyło taki kierunek to prace miałeś na 100%, zarobki rzędu 3000 - 4000 euro !, a to dopiero początek kariery. Armatorzy, głównie zagraniczni, sami się starają o ludzi z takimi kwalifikacjami. Tylko studia ciężkie...


Studia ciężkie, ale przynoszące satysfakcję, tak mi się wydaje... Może po miesiącu nauki zmienię zdanie :p
Przynajmniej wiem, że akurat Akademia Morska w Szczecienie pomaga nadgonić materiał z niektórych przedmiotów na tzw. zajęciach wyrównawczych, więc wystarczy chcieć i się poświęcić, a wszystko się zda.
A tak w ogóle, to nie tylko kierunki morskie są bardzo opłacalne, moja żegluga śródlądowa też niczego sobie. Wiem co piszę, bo mój tato siedzi w tej branży :D
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
A co sądzicie o resocjalizacji ? Znalazłam kilka wypowiedzi, ale były One raczej na nie. Ale czy to naprawde taki mało przyszłościowy kierunek?

to zalezy kto co lubi :D
Mam kolezanke na resocjalizacji, ma generalnie mieszane uczucia :p z jednej strony cos co jej sie na prawde podoba, z drugiej strony, trzeba byc twardym.
 

bolek23

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiadomo, że resocjalizacja nie jest przyszłościowym kierunkiem. Przyszłościowe kierunki to kierunki inżynierskiej, jak mechatronika czy inne tego typu wydziały. Świadczy o tym nawet fakt, ze Akademia Morska w Szczecinie w tym roku uruchomiła takie coś:) Wiadomo, ze wydziały powstają ze względu na zainteresowanie i potrzeby tynku, a po tym kierunku można znaleźć naprawdę dobrą pracę w środowisku wodnym.
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiadomo, że resocjalizacja nie jest przyszłościowym kierunkiem. Przyszłościowe kierunki to kierunki inżynierskiej, jak mechatronika czy inne tego typu wydziały. Świadczy o tym nawet fakt, ze Akademia Morska w Szczecinie w tym roku uruchomiła takie coś:) Wiadomo, ze wydziały powstają ze względu na zainteresowanie i potrzeby tynku, a po tym kierunku można znaleźć naprawdę dobrą pracę w środowisku wodnym.

Mechatronika też fajna, staje się coraz popularniejsza. Za to żegluga śródlądowa jest tylko na Akademii Morskiej w Szczecinie, więc pracę będę miała zapewnioną jeszcze nim zdążę odebrać dyplom inżyniera :D
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Nie tak dawno był artykuł chyba w Gazecie Wyborczej o mechatronice ("Zawody przyszłości -dla kogo będzie praca za 10 lat") i właśnie mechatronikę wskazali jako zawód, na który będzie w pierwszej kolejności zapotrzebowanie.
 

UnivGda

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie!

Polecam oceanografię na Uniwersytecie Gdańskim. To unikatowy kierunek studiów w Polsce. Jeśli chcecie studiować coś oryginalnego to zdecydowanie polecam.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ja ogolnie polecam UG ;)

A tak na marginesie dzis w tv uslyszalem. I mam jedno spostrzezenie. Poje.... Was!!! Wszyscy ida na politologie, psychologie, pedagogike itd. Ku.... MAC!!! Jak idioci, byle miec mgr. i bezrobocie!!! Zero myslenia.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Według mnie najważniejsze jest to, żeby studiować, a potem znaleźć pracę zgodną z naszymi zainteresowaniami, żeby sprawiało nam to frajdę, a nie męczyło i nudziło. A to co piszesz, Lestat, to tylko szara rzeczywistość. Dużo osób się pcha w całe te psychologie, pedagogiki, gdzie teraz tego coraz więcej..
 

UnivGda

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Faktycznie w obecnych czasach panuje swoista moda na niektóre kierunki. Pytanie co się stanie w momencie kiedy będziemy mieli na rynku pracy samych humanistów. Już teraz rynek jest przesycony. Z drugiej strony dobrze jest studiować to co się lubi. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach warto zacząć inwestować w kierunki niszowe. Co o tym sądzicie?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
przede wszystkim należy sobie zadać pytanie co chce się robić i po co mi studia. Osobiście uważam, że na studiach jest o ok 70 - 80 % ludzi za dużo co powoduje, że np zwykłe usługi ciesielskie czy godzina pracy robotnika kosztuje często o wiele więcej niż człowieka po studiach. jeśli studia mają być hobby ok, ktoś kogo stać na coś takiego jak najbardziej jeśli ma na to ochotę niech idzie na studia i uczy się tego co lubi bądź chce poznać. iść na studia tylko po to aby się pobawić, znaleźć męża czy uciec do niedawna jeszcze przed wojskiem jest to porażka, później mamy setki takich "magistrów" którzy nie wiedzą co jest stolicą Argentyny i robią karierę na zmywaku w Londynie. cóż ab gustibus.. wybór studiów powinien być świadomy i przemyślany, studia powinny być płatne tym samym zmniejszając liczbę kandydatów na studia zwiększamy poziom studiów. co do samych kierunków uważam ogromną przewagę uczelni technicznych nad zwykłymi uniwersytetami a to z prostej przyczyny, zawsze pragmatyków musi być więcej niż teoretyków. co do kierunków humanistycznych są one oczywiście potrzebne nie mniej mała podaż na ludzi po tych kierunkach jest odwrotnie proporcjonalna do ilości kandydatów kończących tego typu studia, pamiętajmy jedno, że w przeważającej ilości absolwenci kierunków humanistycznych nie są samo wystarczalni
(wyjątki to np adwokaci, nauczyciele, psychologowie, socjologowie itp.) w dużej mierze są to ludzie którzy swoją pracę późniejszą opierają na mecenatach czy państwowych posadach, pomijam przebranżowienia. co do kierunków niszowych to jak najbardziej mogą być ciekawą alternatywą ale pod jednym warunkiem, że nie będą kształciły za dużo absolwentów czyli prosto mówiąc podaż na rynku pracy będzie mniej więcej równa ilości absolwentów. niestety nie mam czasu za dużo pisać natomiast uniwersytety i kierunki studiów to temat, który jest często pomijany a jest to bardzo ważna kwestia w życiu społeczeństwa.
 
Do góry