Przykazania ( Modlitwa Do Obrazów )

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Izraelici też patrzyli na węża na pustyni...
2 Królów 18:3,4
3 I czynił on to, co słuszne w oczach Jehowy, zgodnie ze wszystkim, co uczynił Dawid, jego praojciec. 4 To on pousuwał wyżyny i porozbijał święte słupy, i ściął święty pal, i potłukł węża miedzianego, którego uczynił Mojżesz; bo aż do owych dni synowie Izraela ciągle przed nim kadzili dymem ofiarnym i zwano go miedzianym wężem-bożkiem.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Jamsen, król Ezechiasz zniszczył węża bo stał się bożkiem-Nachusztanem. Izraelici złamali pierwsze przykazanie... dopóki uprawiali czysty kult Boga mogli te wszystkie rzeczy posiadać. Sam Bóg kazał wykonać węża by na niego spoglądano i by przypominał potem Izraelitom cud na pustyni.

Vengo wszystko zostało spisane i zamknięte, ale ciekawe przez kogo.. twoich nauczycieli zza oceanu jeszcze nie było...
 
P

Pawian

Guest
2 Królów 18:3,4i potłukł węża miedzianego, którego uczynił Mojżesz; bo aż do owych dni synowie Izraela ciągle przed nim kadzili dymem ofiarnym i zwano go miedzianym wężem-bożkiem.
Świetnie,Jamsen!Tym wężem księża często usprawiedliwiają kult wizerunków,licząc na nieznajomość Biblii.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Świetnie,Jamsen!Tym wężem księża często usprawiedliwiają kult wizerunków,licząc na nieznajomość Biblii.
Ten cytat tłumaczy czemu zniszczyli węża.
bo aż do owych dni synowie Izraela ciągle przed nim kadzili dymem ofiarnym i zwano go miedzianym wężem-bożkiem.
Zdumiewające że wklejasz cytat i widzisz tylko jego część a wyjaśnienia już nie potrafisz doczytać.
 
P

Pawian

Guest
Ten cytat tłumaczy czemu zniszczyli węża.
" ciągle przed nim kadzili dymem ofiarnym"
Zdumiewające że wklejasz cytat i widzisz tylko jego część a wyjaśnienia już nie potrafisz doczytać.
W III wieku prowadzono w KrK kadzidło przed którym pierwotni chrześcijanie się wzbraniali. Zwyczaj okadzania zaczerpnięto z kultów pogańskich. Praktyka ta jeszcze długo była powodem wielkich kontrowersji w Kościele - sprzeciwiali się temu m.in. Orygenes i Cyryl Jerozolimski. ten ostatni nie wahał się określić tą praktykę jako "służenie szatanowi".
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Waz i jego wizerunek ........
Tak zeby na niego spogladano i by przypominal.........Nie by holdowano mu.Mial przypominac ze Spojrxzenie na Boga wystarczalo by uratowac sie od smierci trzeba bylo tylko zaufac ze to spojrzenie tam moze wybawic od smierci.Jest to tez niejako symbol Golgoty i Chrystusa.Uratowani od konsekwencji grzechu jesli tylko spojrza na tego ktory stal sie grzechem za nich i tez tu trzeba zaufac.
Ale czlowiek ma w swojej naturze sklonnosci do odchodzenia od Boga i z symblu robi przedmiot kultu.Dlatego Bog zabronil czynic wizerunki celem jakiegokolwiek oddawania czy posredniczenia w oddawaniu czci...............
 
P

Pawian

Guest
Ale jak pachnie :D
Mnie tu pachnie stopniowym odchodzeniem od Bożych mierników zawartych w Biblii.Dopiero w VIII wieku wprowadzono za pontyfikatu biskupa rzymskiego Konstantyna upokarzającego wiernych i niższy stopniem kler zwyczaju całowania nóg papieskich przez poddanych (709 r.).
Wprowadzono i upowszechniono modlitwy do Maryi i świętych (715 r.)
Ostatecznie wprowadzono kult krzyża, obrazów i figur oraz relikwii "świętych" (788 r.).
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Waz i jego wizerunek ........

Ale czlowiek ma w swojej naturze sklonnosci do odchodzenia od Boga i z symblu robi przedmiot kultu.
Dlaczego uważasz że Ty wiesz gdzie jest granica a inni nie?
Powiem Ci że w mojej parafii postawiono nowy kościół, i choć wspomagałem budowę to po pierwszej mszy w tym kościele i tak chodziłem do starej sąsiedniej parafii. Nie chodziło o księży czy wygodę, chodziło o nastrój i wystrój, dla mnie ten nowy był (bez obrazy) zborowaty. dopiero po kilku latach i wzbogaceniu zdobień w kościele mogę chodzić do niego bez zastrzeżeń.

Mnie tu pachnie stopniowym odchodzeniem od Bożych mierników zawartych w Biblii.Dopiero w VIII wieku wprowadzono za pontyfikatu biskupa rzymskiego Konstantyna upokarzającego wiernych i niższy stopniem kler zwyczaju całowania nóg papieskich przez poddanych (709 r.).
Wprowadzono i upowszechniono modlitwy do Maryi i świętych (715 r.)
Ostatecznie wprowadzono kult krzyża, obrazów i figur oraz relikwii "świętych" (788 r.).
Wiesz co ja nie miałem przyjemności ucałować niczyich stóp, co do krzyża i relikwii ktoś Cię przymusza?
Ale powiedz tak szczerze, czy nie przeszedł by Ci dreszcz po krzyżu (Twoim) gdybyś się znalazł w pobliżu autentycznego drewna?
 
P

Pawian

Guest
..wspomagałem budowę..
Wiesz co ja nie miałem przyjemności ucałować niczyich stóp, co do krzyża i relikwii ktoś Cię przymusza?
Ale powiedz tak szczerze, czy nie przeszedł by Ci dreszcz po krzyżu (Twoim) gdybyś się znalazł w pobliżu autentycznego drewna?
Przeszedłby oczywiście.Bardzo Cię szanuję za taką bezinteresowną pomoc przy budowie świątyni,szkoda że nie ma takich wielu szczerych Katolików.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Proszę w takim razie podać werset,który o tym mówi,bo jakoś nie przypominam sobie..Z tego co wiem,miały ustać gdy nastanie doskonałość.1Kor 13:8-10 Bw „Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci.(9) Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie;(10) lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.”1Kor 13:8-10 WH „η αγαπη ουδεποτε πιπτει ειτε δε προφητειαι καταργηθησονται ειτε γλωσσαι παυσονται ειτε γνωσις καταργηθησεται(9) εκ μερους γαρ γινωσκομεν και εκ μερους προφητευομεν(10) οταν δε ελθη το τελειον το εκ μερους καταργηθησεται”

witaj,miło mi.

W I w. n.e. cudowne dary towarzyszyły chrzczeniu duchem świętym. Stanowiły świadectwo, że Bóg nie posługuje się już zborem żydowskim, lecz darzy uznaniem zbór chrześcijański, założony przez Jego Syna (Heb 2:2-4). Te cudowne dary pojawiły się wraz z wylaniem ducha świętego w dniu Pięćdziesiątnicy 33 r., a ich przekazywanie za każdym razem następowało w obecności przynajmniej jednego z 12 apostołów lub Pawła, którego także osobiście wybrał Jezus . Aby uwierzytelnić swe świadectwo, apostołowie dalej korzystali z otrzymanej od Jezusa mocy czynienia cudów, a także z innych darów ducha udostępnionych im w dniu Pięćdziesiątnicy (Dz 5:12; 9:36-40). Co prawda ich współwyznawcy również otrzymywali takie cudowne dary, ale z Biblii wynika, że odbywało się to wyłącznie w obecności przynajmniej jednego apostoła lub w wyniku włożenia rąk przez apostołów. (Dz 8:14-18; 10:44; 19:6). A zatem zdolność przekazywania darów ducha posiadali tylko owi apostołowie. Toteż dary te musiały zaniknąć, gdy umarli oni sami oraz ci, którzy za ich pośrednictwem je otrzymali (1Ko 13:2, 8-11),( tu jest twoj werset),cuda stanowiły charakterystyczną cechę zboru w początkach jego istnienia i zgodnie z zapowiedzią miały z czasem ustać. Nawet Jezus podkreślił, że jego naśladowców będzie można rozpoznać nie po potężnych dziełach, lecz po wzajemnej miłości (Jn 13:35; 1Ko 12:29, 30; 13:2, 8-13).W wersecie z Dz 9:36-40 czytamy że uczniowie poslali po Pawła,aby wskrzesił Dorkas,sami nie mieli takiej mocy aby czynić cuda, również Dz 5:12 wyjaśnia że przez włożenie rąk apostołów dokonywane były cuda,więc kiedy pomarli Moc Boża zanikła,ta doskonałość lub zupełność to jest dokończenie,wypełnienie,spełnienie proroctwa Bożego co do Mesjasza.My mamy z Biblii czerpać nauki.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Przecajo czy podalam cos swojego?to wszystko to nie moja racja tylko Biblii wynikajaca z calego jej kontekstu blizszego i dalszego.
I powiedz mi na ile przejscie ciarek po krzyzu zmieni Cie?Demony tez wiedza i drza.Co im to da?wiedza!Czy cos dalo Lucyferowi obcowanie z Bogiem?
Dlatego jezeli za poznaniem nie idzie zmiana serca i charakteru to nie ma to sensu.Emocje to najbardziej zwodnicza dla czlowieka rzecz.Pod ich wplywem dokonuja ludzie wielkich rzeczy czy w ujemnym czy dodatnim znaczeniu.Kiedy emocje odchodza okazuje sie ze pozostal pusty balonik...
Jezus unikal spektakularnych i widowiskowych uzdrowien czy nauak.Wlasnie dlatego zeby przyjecie Go i poznanie bylo glebokie nie plytkie zmyslowe.
To ma byc inny czlowiek a zeby takim byc to musza Slowa jego poruszyc i rozbic skorupe egoizmu naszego To moze zrobic tylko przez bezposrednie moowienie z czlowiekiem .Nie przez posrednikow
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Vengo - Apostołowie przekazali swój urząd następcą biskupom - świadczy już o tym wybranie Macieja za Judasza. Niestety nie możesz tego przyjąć bo wtedy jak domek z kart poleci cała ideologia wroga KK.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
A widzisz a ja to przyjmuję że przekazali swoim następcom biskupom. 1 Tym. 3:1-5 :zakochani: a oni z kolei swoim dzieciom :296: :296: :296: :296: :296: i tak jest aż po dziś dzień. :) Zony też ich w tym wspierają tworząc rodzinę chrześcijańską jako trwałą komórkę społeczną.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Vengo - Apostołowie przekazali swój urząd następcą biskupom - świadczy już o tym wybranie Macieja za Judasza. Niestety nie możesz tego przyjąć bo wtedy jak domek z kart poleci cała ideologia wroga KK.

nie jestem niczyim wrogiem anzi-kocham ludzi-rozważając na forum Biblię,liczę na to samo od forumowiczów.
taki jest chyba cel tego forum?

>> Apostołowie przekazali swój urząd następcą biskupom<<przecież Jezus nakazał apostołom aby głosili JEGO nauki wszystkim ludom .Czy uczniowie dochowali wierności przekazu,to już sam sprawdzić ''czy tak się rzeczy mają''

>>- świadczy już o tym wybranie Macieja za Judasza>>aby skompletować liczbę apostołów.Póżniej ,kiedy został zabity ap.Jakub (brat Jana)Biblia nigdzie nie podaje dokompletowania kogokolwiek do dwunastu-nawet ap.Pawła, który był powołany jakieś 10 lat wcześniej.Inna wiadomość :Jednakże w wizji opisanej przez apostoła Jana w Księdze Objawienia (ok. 96 n.e.) niebiańska Nowa Jerozolima jest wsparta tylko na 12 kamieniach fundamentowych, na których jest wypisane„dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka” (Obj 21:14)

Idąc twoim tokiem myślenia;dzisiaj powinno być 12 papieży jednocześnie pełniących urząd.

Vengo wszystko zostało spisane i zamknięte, ale ciekawe przez kogo.. twoich nauczycieli zza oceanu jeszcze nie było...
Obj 22:18,19 szkoda że tak mało czytasz PŚ,SERDECZNIE CIĘ ZACHĘCAM.
 
P

Pawian

Guest
dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka”(Obj 21:14)
Idąc twoim tokiem myślenia;dzisiaj powinno być 12 papieży jednocześnie pełniących urząd.
Obj 22:18,19 szkoda że tak mało czytasz PŚ,SERDECZNIE CIĘ ZACHĘCAM.
Odeszliście od tematu,Vengo propaguje biblijną logikę w ciekawy sposób,można by otworzyć nowy temat:Kościół jako urząd czy społeczność wiernych?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
No wlasnie czlowiek ktoremu oddaje sie kult za zycia a on na to sie godzi.Powiedz mi ilu ludzi spiewajac arke w tym momencie mysli o Bogu ze On ich powlal ,a ilu spiewa z mysla ze papiez to zrobil?
Nie ma wczesniej wskazowek na jakies glowne przewodnictwo ktoregos z apostolow.
Klaniaja sie ludzie nie tylko obrazom ale i czlowiekowi zywemu juz....
Nikogo nie nazywajcie Ojcem bo macie jednego Ojca w niebie..........
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
No wlasnie czlowiek ktoremu oddaje sie kult za zycia a on na to sie godzi.Powiedz mi ilu ludzi spiewajac arke w tym momencie mysli o Bogu ze On ich powlal ,a ilu spiewa z mysla ze papiez to zrobil?
Znów anarchia, zlikwidować wszelkie zależności?
Nie ma wczesniej wskazowek na jakies glowne przewodnictwo ktoregos z apostolow.
18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.
19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».
Klaniaja sie ludzie nie tylko obrazom ale i czlowiekowi zywemu juz....
Nikogo nie nazywajcie Ojcem bo macie jednego Ojca w niebie..........
Znajdź Boga w człowieku.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Przecajo oki termat Piotra juz byl kilarazy analizowany.Ale wrocmy.Czy skala na ktorej jest zbudowany kosciol to nie Chrystus?I Chrystusa i jego kosciola nie przemogly bramy piekiel.Piotr kilka wersetow dalej juz,wrecz szatanem jest nazwany przez Jezusa.
buntownikiem bo nie myslal o Bozej sprawie.Dwa to przyjzyj sie tlumaczeniu i sensowi tego co tam pisze ale nie cxzytaj samego wersetu ale kilka powyzej i ponizej.
Jezus zadal pytanie za kogo mnie uwazacie.Rozne padaly odpowiedzi.Piotra byla ta wlasciwa.Tys jest Chrystus Syn Boga Zywego.
I co Jezus opowiedzial(nie bede tu wywodow prowdzic frazeologicznych i jezykowych -tio bylo juz a jak nie wierxzysz to sam sprawdz)Tys odlamek skaly.na niej zbuduje kosciol.
Co jest ta skalal opoka?Czlowiek?Nie Slowa i uznanie Jezus-Chrystus syn Boga Zywego.I nbie uwarzasz ze to jest ta skala chrzescijanstwa ?jej istota?
Klucze to jeszcze jeden osobny temat.Klucze mialy symboliczne znaczenie juz w starozytnym Izraelu.Jakie drzwi otworzyl Piotr?I komu te drzwi otworzyl?Poganom....
Zwiazywac ze skutkiem wiecznym siegajacym po niebo hmm czy napewno to spowiedz?znajdz mi potwierdzenie tego ze odpuszczenia grzechow top dotyczy..
Znalezc Boga w czlowieku to nie oddawac mu czesc ale sluzyc ot chocby jak Joasia z innego tematu
 
Do góry