Próbny egzamin gimnazjalny

A

-anonim-

Guest
Skoro już tak o tym egzaminie tu klepiecie to mam kilka pytań:Max pkt za olimpiade czyli 200 mozna dostac będąc laureatem.Jak to jest z punktami tradycyjnie tzn.Wiem, że 8pkt jest za czerwony pasek ale nie wiem ile dostaje sie za oceny. Niektorzy mowia ze kazda ocena nawet z techniki wlicza sie do pkt w zaleznosci od kryterium, ktore tez nie wiem jakie jest, ale inni sadza ze wliczaje sie tylko 4 rzekomo najwazniejsze - ustalono ze sa nimi matematyka, polski, historia i jeden z językow - orzewaznie angielski.Proszę niech ktos zdementuje plotki i napisze za co ile tak naprawde leca punkty, bo zalezy mi na tym.Napiszcie ile punktow jest za opszczegolna ocene na koniec tzn jak mam 5bdb to dostane ile? 12 czy 15? Nie wiem dokladnie ;/Napiszcie czy punktowane sa jakies inne zaslugi oprocz olimpiady bo 2 etap np z polskiego dopiero w lutym :D 1 byl banalnie zalosny maxa dostalem. Wiec czekam na jakies informacje, a i powiedzcie czy zachowanie tez sie wlicza jesli tak to oczywiscie za jakie ile pkt?Czekam ;*oho chyba znalazlem wiec dla innych niepowiadomionych oto co wyczytalem: gimnazjumLaureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, przyjmowani są do szkoły niezależnie od osiągniętych wyników uzyskanych w postępowaniu rekrutacyjno - kwalifikacyjnym.Nie złożenie w wymaganym terminie któregokolwiek z obowiązujących dokumentów spowoduje niedopuszczenie kandydata do postępowania rekrutacyjno-kwalifikacyjnegoO przyjęciu do oddziałów klasy pierwszej ucznia powracającego z zagranicy decyduje Dyrektor szkoły.Kandydat ma prawo zmienić decyzję o wyborze klas z zachowaniem terminu określonego harmonogramem naboru.O przyjęciu do szkoły decyduje suma punktów uzyskanychw postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym wg zasad ustalonych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty opublikowanych na stronie internetowejwww.edukacja.warszawa.plMaksymalna ilość punktów jaką może uzyskać uczeń ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej wynosi � 200 pkt.Punkty przyznawane są za:egzamin gimnazjalny (max. 100 pkt)za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiegoi trzech przedmiotów wybranych: języka obcego, matematyki, fizyki oraz za inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum (max. 100 pkt.) wg następującego podziału:- max. 72 pkt. za oceny na świadectwie gimnazjalnym z czterechwskazanych wyżej przedmiotów wg przeliczenia:celujący - 18 pkt.bardzo dobry - 14 pkt.dobry - 10 pkt.dostateczny - 6 pkt.dopuszczający - 2 pkt.- max. 6 pkt. za średnią arytmetyczną ocen na świadectwiegimnazjalnym z obowiązkowych zajęć edukacyjnych- max. 14 pkt za tytuł finalisty co najmniej jednego konkursu,którego program obejmuje w całości lub poszerza treścipodstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu,organizowanego przez Kuratora Oświaty, co najmniej na szczebluwojewódzkim lub laureaci i finaliści innych konkursóworganizowanych przez kuratora oświaty, a także uczestnicy IIetapu olimpiady przedmiotowej dla uczniów szkółponadgimnazjalnych.- max. 4 pkt. za świadectwo ukończenia gimnazjum zwyróżnieniem- max. 4 pkt. za osiągnięcia sportowe i artystyczne na szczebluWojewódzkim- max. 2 pkt. za osiągnięcia sportowe i artystyczne na szczeblupowiatowymMaksymalna łączna liczba punktów za osiągnięcia sportowe lub artystyczne na szczeblu powiatowym lub wojewódzkim wynosi 4 pkt.Przy wyliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuje się następujące wartości punktowe ocen:6 pkt. - ocena: celujący5 pkt. - ocena: bardzo dobry4 pkt. - ocena: dobry3 pkt. � ocena: dostateczny2 pkt. � ocena: dopuszczający.gimnazjumLaureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, przyjmowani są do szkoły niezależnie od osiągniętych wyników uzyskanych w postępowaniu rekrutacyjno - kwalifikacyjnym.Nie złożenie w wymaganym terminie któregokolwiek z obowiązujących dokumentów spowoduje niedopuszczenie kandydata do postępowania rekrutacyjno-kwalifikacyjnegoO przyjęciu do oddziałów klasy pierwszej ucznia powracającego z zagranicy decyduje Dyrektor szkoły.Kandydat ma prawo zmienić decyzję o wyborze klas z zachowaniem terminu określonego harmonogramem naboru.O przyjęciu do szkoły decyduje suma punktów uzyskanychw postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym wg zasad ustalonych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty opublikowanych na stronie internetowejwww.edukacja.warszawa.plMaksymalna ilość punktów jaką może uzyskać uczeń ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej wynosi � 200 pkt.Punkty przyznawane są za:egzamin gimnazjalny (max. 100 pkt)za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiegoi trzech przedmiotów wybranych: języka obcego, matematyki, fizyki oraz za inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum (max. 100 pkt.) wg następującego podziału:- max. 72 pkt. za oceny na świadectwie gimnazjalnym z czterechwskazanych wyżej przedmiotów wg przeliczenia:celujący - 18 pkt.bardzo dobry - 14 pkt.dobry - 10 pkt.dostateczny - 6 pkt.dopuszczający - 2 pkt.- max. 6 pkt. za średnią arytmetyczną ocen na świadectwiegimnazjalnym z obowiązkowych zajęć edukacyjnych- max. 14 pkt za tytuł finalisty co najmniej jednego konkursu,którego program obejmuje w całości lub poszerza treścipodstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu,organizowanego przez Kuratora Oświaty, co najmniej na szczebluwojewódzkim lub laureaci i finaliści innych konkursóworganizowanych przez kuratora oświaty, a także uczestnicy IIetapu olimpiady przedmiotowej dla uczniów szkółponadgimnazjalnych.- max. 4 pkt. za świadectwo ukończenia gimnazjum zwyróżnieniem- max. 4 pkt. za osiągnięcia sportowe i artystyczne na szczebluWojewódzkim- max. 2 pkt. za osiągnięcia sportowe i artystyczne na szczeblupowiatowymMaksymalna łączna liczba punktów za osiągnięcia sportowe lub artystyczne na szczeblu powiatowym lub wojewódzkim wynosi 4 pkt.Przy wyliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuje się następujące wartości punktowe ocen:6 pkt. - ocena: celujący5 pkt. - ocena: bardzo dobry4 pkt. - ocena: dobry3 pkt. � ocena: dostateczny2 pkt. � ocena: dopuszczający.
 

Ankula

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2007
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ze wsi...
Max pkt za olimpiade czyli 200 mozna dostac będąc laureatem.

200?;>
Ja wiem że tylko 50 i nie trzeba pisać części humanistycznej lub mat-przyr. (zależy jaka to olimpiada)
No i dochodzi ponad 10 punktów do zliczania 'ogólnego'.

Co do punktów za oceny, zależy jaka szkoła.
4 przedmioty ci się liczą, najczęściej jest polski i angielski (o ile nie zawsze) no i jakieś 2 inne.

Maxa z tej olimpiady? Kujon jakiś, no! (małopolska?)
Yyy... co/kto to był ten farys?^^

Zresztą, sam sobie w poście odpowiedziałeś:)
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Co do punktów za oceny, zależy jaka szkoła.
4 przedmioty ci się liczą, najczęściej jest polski i angielski (o ile nie zawsze) no i jakieś 2 inne.
liczy się polski, matma, język, który miałaś rozszerzony w gimnazjum i przedmiot dodatkowy, związany z profilem. :]
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
U mnie w szkole (do której zamierzam złożyć podanie) liczy się j. polski i 3 przedmioty wybrane przez ucznia : )
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
a u mnie nie wiem, bo nie wiem do jakiej szkoły chcę iść. :D :lol:
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Nie wiem... Powinien chyba wybrać zależne od profilu... ;>
 

Ankula

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2007
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ze wsi...
To ja znam tylko z testami z danego i przedmiotu, rozdziału...

Albo kiedyś z neta (bodajże dobreprogramy.pl ale pewności nie mam) ściągnęłam sobie testy...
Ale jeszcze sie nimi 'nie zainteresowałam'
:)
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ja polecam gazetkę Victor Gimnazjalista.
Czasami kupuję. Są tam fajne powtórki, istotne rzeczy, jak i różne testy : )
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
eeee a mi mówili, że od razu po feriach w pierwszym albo w drugim tygodniu mamy egzaminy ... ;/ ale w sumie najpierw są konkursy regionalne, to może później będą egz.
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Ja mam jakoś w lutym :/

Trochę późno, ale ...
Kurcze! Trochę mnie denerwuje jak na każdej lekcji trują nam o tym, że za niedługo egzamin bla bla bla że do szkoły się musimy dobrej dostać bla bla bla... W naszej klasie nikt sobie z tego nic nie robi, a nauczycielki/nauczyciela mają gula :p

Ha ha ha
 

ciociazosiasfun

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
To ja powiem tak: nasz rocznik jest wyjatakowo pechowy(jakas nowosc?) po pierwsze egzamin rok temu byl dosc łatwy wiec w tym roku bedzie trudny, najczesciej tak jest.
Dzisiaj pisalem próbny humanistyczny-łatwizna(oprocz tego ze z rozprawka tak sie rozpisalem ze polowe mam w brudnopisie bo nie zauwazylem ze to brudnopis ^_^ ),jedno pytanie z historii i jedno z plastyki,reszta polski.Wiec to oznacza ze humanistyczny bedzie na maxa trudny;] jutro zobaczymy jak matma
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
to, że miałaś łatwy próbny, nie oznacza, że ten 'prawdziwy' będzie trudny. :] bo próbny każda szkoła sobie sama wybiera.

moim zdaniem, czy test będzie łatwy, czy trudny, to zamierzam go napisać bez jakiegoś większego stresu. :p
 

ciociazosiasfun

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
to, że miałaś łatwy próbny, nie oznacza, że ten 'prawdziwy' będzie trudny. :] bo próbny każda szkoła sobie sama wybiera.

moim zdaniem, czy test będzie łatwy, czy trudny, to zamierzam go napisać bez jakiegoś większego stresu. :p

oł jeee czytanie ze zrozumieniem.
Napisalem ze przewaznie tak jest,co wiem od naszych cudownych 60letnich nauczycielek.
A ja slyszalem ze te probne sa oficjalnie dla wszystkich szkol
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Dzisiaj pisalem próbny humanistyczny-łatwizna. (...) Wiec to oznacza ze humanistyczny bedzie na maxa trudny;] jutro zobaczymy jak matma
że niby co ja tutaj źle zrozumiałam? :mruga:

oł jeee czytanie ze zrozumieniem.
Napisalem ze przewaznie tak jest,co wiem od naszych cudownych 60letnich nauczycielek.
A ja slyszalem ze te probne sa oficjalnie dla wszystkich szkol
próbne każda szkoła sobie wybiera.
a o teście nic nikt nie może wiedzieć. albo będzie prosty, albo trudny. ale nigdy ZA trudny :p
 
Do góry