pro-ana

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Otóż tak badyl, stan depresyjny jest wszech obecny na codzień, szczególnie gdy coś nie idzie tak jak trzeba....
To jest właśnie minus pro any, bo samoocena jest przeraźliwie niska, przynjamniej w moim przypadku.
Co będzie jak dotrze się do ideału? Nie wiem.
Nie dotarłam więc nie wiem.
Niektórzy sądzą, że tak naprawde niegdy się nie dotrze do ideału, gdyż ciągle jest mało i mało, ciągle chcesz czegoś więcej.
Może to i prawda.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
No ale chyba, jeżeli ktoś chce stosować tą dietę to określa sobie jakiś cel, wyznacza kierunek i zaczyna do niego dążyć. Więc nawet niech to będzie waga na prawdę niska ale kiedyś ją osiągnie i tak mnie zastanawia co wtedy, jak się okaże, że ta waga, rozmiar, wygląd pomimo, że osiągnięty to jednak nie daje satysfakcji, zadowolenia i spełnienia? Szanuję osoby które stosują pro-ana ponieważ wymaga ona dużo samozaparcia, dyscypliny i odpowiedzialności ale z drugiej strony martwi mnie, że dotarcie do tego celu okupione jest dużą dawką pesymizmu, a osiągnięty cel może nie dać szczęścia. Więc właściwie po co, zastanawiam się? Sposób na życie? Co tak właściwie daje pro-ana i co powoduje, że się do niej sięga i zaczyna przestrzegać zasad.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Hmm to jest tak, że jeśli nawet waga wskaże Ci wynik, który Cię zadawala, bo do takiego dązyłeś, to radość trwa dokladnie 5 minut.
Bo patrzysz w lustro i widzisz dalej grubasa.
Powem moze na swoim przykladzie.
Niby widzę po ubraniach że schudłam, ludzie mi to mówią non stop, ale ja tego nie widze i nikt mi nie wmowi że tak jest.
Waga spada, ale mnie interesuje to co widzę sama.
Wiesz badyl pro ana jest dobrym stylem życia, dla mnie takim była przez dość długi czas, dopóki nie przekroczyłam pewnej granicy i odchudzanie stalo się moją małą obsesją.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Nie chcę Cię urazić ale nie boisz się, że to anoreksja? Może stałaś się świadomą anorektyczką? Wiesz, że to może zagrażać Twojemu życiu i zdrowiu ale jednak jest to dla Ciebie na tyle atrakcyjne, że z tego nie rezygnujesz. W każdym razie jeśli trzymasz dystans to zapewne jest ok.
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Ogladalem ostatnio w telewizji program i te strony pro-ana sa usuwane ze serwerow bo propaguja anorkesje.
np. Piszac ze to sie stanie Twoim stylem zycia :eek:
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Nie chcę Cię urazić ale nie boisz się, że to anoreksja? Może stałaś się świadomą anorektyczką? Wiesz, że to może zagrażać Twojemu życiu i zdrowiu ale jednak jest to dla Ciebie na tyle atrakcyjne, że z tego nie rezygnujesz. W każdym razie jeśli trzymasz dystans to zapewne jest ok.

Boję się i to bardzo, ale osiągnięcie celu stało się dla mnie ważniejsze niż wszystko inne, choć uważam (mimo że inni nie), że panuję nad sobą i to nie anoreksja.

YoMan pewnie chodzi Ci o program który był w sobotę na TVP2.
Jeśli mam być szczera, to jak dla mnie beznadziejny.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja go nie oglądałam :/ Ma może ktoś do niego link czy coś w tym stylu? Chciałabym obejrzeć.
A czemu siebie tak nisko oceniam? W sumie można zdobyć 100pkt, czyli na human i mat-przyr jest przeznaczone 50. Więc to nie nisko :p
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Eh ja patrze jako osoba nie w temacie, jak to wyglada dla osoby, ktora sie tym nie interesuje.
Jeszcze brat to ogladal. Jak widzialem tam dziewczyny, to mi sie zygac chcialo. Nie tyle o wyglad, ale o zachowanie i nastawienie. Nie lubie sie denerwowac i z zasady nie jestem agresywny, ale jakbym taka dorwal!. To jest choroba, lepiej wogole nie zaczynac. Sa inne sposoby na odchudzanie, po co zaraz siegac bo niebezpieczne srodki. Nie musisz odrazu siegac po takie cos. ;/


A jezeli wygladasz tak jak na zdieciu ze studniowki i nadal sie odchudzasz, to daj mi adres wybije Ci to z glowy ;>
 

wera83

szalona wredotka :D
Dołączył
5 Sierpień 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z piekiełka :D Ja tam rządzę :P
a no tak kataryna oceniasz się super wysoko i tak trzymaj :)
pro ana to jak dla mnie ciągle ładniejsza nazwa anoreksji i tyle.
Nie będę już nawracać kocurekoli bo jej to obiecałam ale i tak uważam że przegieła z tym odchudzaniem :D
 

O L K A™

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
30
No i ja też jej nie chcę dołować, ale może spróbuj myśleć tak jak kiedyś, kiedy się nie odchudzałaś metodamą pro-any? :D
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
A jezeli wygladasz tak jak na zdieciu ze studniowki i nadal sie odchudzasz, to daj mi adres wybije Ci to z glowy ;>

Masz w mojej sygnaturce :>

Dziewczynki moje cieszę się że nie probujecie mi wybić any z głowy, bo to dzialenie jest z gory skazane na niepowodzenie :)

O L K A™ to jest tak, że moim celem jest mieć ciało chuda, nie szczupłe, a więc żeby było widać kości (nieprzesadnie) a ze zwykłym odchudzaniem tego nie osiągnę, zresztą ten sposób mi odpowiada.
Teraz jest juz za późno bym mogła myśleć inaczej niż pro aną...
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
Kocurekola jedno pytanie mam do Ciebie.. chcesz wygladac tak np jak ta dziewczyna? czy chcesz byc chudsza?


cftyinm4.jpg
 

O L K A™

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Trudno się mówi na honor ze już nie będę sie udzielać i próbować ci wybijać tego z głowy tylko ja po prost sie martwię :(
 

O L K A™

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
30
No i ja już też nie mam zamiaru, ale chyba ja ją najkrócej męczyłam :D
 
Do góry