pro-ana

emo ana

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Mój własny świat..
Czy zetkneliscie sie z tym??? co uwazacie na ten temat??

co mys;icie o takich zasadach?
**Pamiętaj**
1. Każdy dodatkowy kilogram sprawia, że stajesz się brzydka, nieatraktyja, do niczego, nie lubiana...
2. Każdy kilogram, z którym się porzegnasz sprawi, ze będziesz szczęśliwa, lekka i bez wyrzutów sumienia.
3. Ana to twoja najlepsza przyjaciółka - daje Ci mozliwośc bycia piękną i szczęśliwą!
4. Aby sprawidzić swój charakter i silną wolę musisz przestać jeść, przestać myśleć o jedzeniu!!!
5. Będziesz wartościowa, wtedy i tylko, wtedy gdy staniesz się szczupła, chuda - piękna.
6. Sama wiesz jak ludzie patrzą na grubych, obleśnie otyłuch ludzi, przecież nie chcesz być tak postrzegana!
7. Nie chcesz słyszeć smiechów za plecami i dogryzania szczupłych koleżanek.
8. Musisz udowodnić wszystkim jaka jesteś silna i jaka jesteś naprawdę piękna, bez tych wszytkich wałków na brzuchu, trzęsących się ud i posladków, obrzydliwych "opon" na biodrach - bez nich byłoby Ci lepiej.

................................................

#1 ...więc wyznaczyłaś już sobie cel... Do wymarzonej wagi coraz bliżej, ale pamiętaj, że najważniejsza jest motywacja samej siebie.

#2 Co to znaczy „mogę skusić się na...”? Bzdura, Ty nie chcesz jeść. Gdyby ktoś zmusił cię do jedzenia nago przed lustrem, nie przełknęłabyś ani kęsa!

#3 Załóż sobie pro-anorektyczny zeszyt i umieszczaj w nim inspirujące artykuły, zdjęcia wychudzonych modelek itp. Rób także dokładne notatki z tego co zjadłaś i ile kalorii spaliłaś podczas ćwiczeń. Wieczorem podlicz kalorie. Wypełniaj go dietetycznymi poradami, cytatami, listami niskokalorycznych potraw i czymkolwiek, co odciągałoby Cię od jedzenia.

#4 Na drzwiach lodówki powieś zdjęcie jakiejś wychudzonej modelki, albo przeciwnie - chorobliwie otyłej osoby.

#5 Najbardziej „thinspirujące” są oczywiście zdjęcia, ale motywować mogą chociażby teksty piosenek.

#6 Zapisuj na kartce negatywne komentarze jakie kiedykolwiek usłyszałaś na temat swojego wyglądu czy figury.

#7 Pomyśl sobie o tym, co osiągniesz będąc chudszą niż jesteś teraz. Porzuć jednak nadzieje na to, że zostaniesz królową plaży.

#8 Oszczędzaj pieniądze, których udało ci się nie wydać na jedzenie. Pod koniec miesiąca kup sobie coś fajnego.

#9 Często mierz spodnie, które kiedyś na Ciebie pasowały, a teraz są za wąskie.



Gdzie kończy się granica między zdrowym odżywianiem i dieta niszczaca kilka zbędnych kilogramów, zdrowym typem zycia, a niepohamowanym wyniszczaniem organizmu przez głodówki i wyczerpujace cwiczenia?
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Jest wiele tematów o anoreksji. Wg mnie to głupota tak wyniszczać swój organizm.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Tak, wiem... Czytałam trochę o tym. To smutne :(
emo ana zadam neidyskretne pytanie, jak nie chcesz, to nie odpowiadaj... Masz anoreksję? (naprowadził mnie na to Twój nick)
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Przepraszam, po prostu zauważyłam, że się udzielasz na forum o odchudzaniu i tak mi jakoś naszło...
A że chore, to wszyscy wiemy :)
 

Tigrunia

Anastazja
Dołączył
1 Czerwiec 2006
Posty
923
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Ta choroba jest straszna ale ma ona swoje korzenie w psychice człowieka niestety :/
 

nobodysaga

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
457
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
nieważne
Emo ana, zapytam z ciekawości: czy te zasady to są Twoje zasady ?

Jeśli nie chcesz nie odpowiadaj.
 

nobodysaga

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
457
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
nieważne
Ech nie chciałam, żeby wyszło na to, że jestem jakaś wścibska czy coś.
No ale na to wyszło więc trudno.

A propo tak myślałam.
Szczerze to kilka i do mnie niestety się tyczy.
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Białystok :)
może ja jestem małomiasteczkowa i zaściankowa, albo głupia całkiem, ale w podstawówce 'przechodziłam' przez anoreksję z moją przyjaciółką i jestem zdania ze wszystkie TAKIE tematy dajace zagubionym nastolatkow wskazówki "jak zyc" powinne byc kasowane jako coś co zawiera groźne tresci.
o.
 

NiewiernyAngel

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Heaven
z ciekawosci raz weszlam na strone poswiecona promowaniu anooreksji... i chcialam sie zarejestrowac... ale juz chyba nie mozna... jestem ciekawa co mysla... i co pisza osoby ktore naleza to 'stowarzyszenia' pro ana... i jak zyja... co robia... itp...
 

nobodysaga

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
457
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
nieważne
z ciekawosci raz weszlam na strone poswiecona promowaniu anooreksji... i chcialam sie zarejestrowac... ale juz chyba nie mozna... jestem ciekawa co mysla... i co pisza osoby ktore naleza to 'stowarzyszenia' pro ana... i jak zyja... co robia... itp...

Ech. Ja wolałabym nie wiedzieć.
Szczerze to zazdroszcze tym dziewczynom, które mają silną wolę i potrafią tak rygorystycznie się odchudzać.
 
Do góry