Prezent slubny

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
My w pierwszy weekend czerwca 2010, jeszcze troszke czasu ale wiadomo, że szybko zleci.

Pragha to faktycznie i Tobie i tym znajomym jeszcze bardziej sie udało..

To troche czasu jeszcze macie:)My jak chcielismy w Polsce organizowac wesele to 1,5 roku wczesniej za wszystkim patrzelismy,ale nie wyszlo wiec przenieslismy do nas i w ciagu pol roku zorganizowalismy sobie Slub:)
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
To troche czasu jeszcze macie:)My jak chcielismy w Polsce organizowac wesele to 1,5 roku wczesniej za wszystkim patrzelismy,ale nie wyszlo wiec przenieslismy do nas i w ciagu pol roku zorganizowalismy sobie Slub:)

No my już od ponad pół roku mamy zapewnioną salę, Dj'a i kamerzyste oraz kościół, i to też nie było łatwo sale znaleźć wolną. W Warszawie (jeżeli nie ma sięgrubej kasy) to trzeba wesele organizować conajmiej 1,5 roku w przód.
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
A nasi przyjaciele poprosili, abyśmy z dziewczyną dali im jakąś ładną pościel - tak żeby przypominał im się ślub przed snem ;) Ja również uważam, że fajnie się prezentuje. Mieliśmy kilka na oku, ale pani w obsłudze doradziła właśnie tą - trafiła w dziesiątkę. Nigdy nie pytałem, co im się śniło pierwszej nocy w nowej pościeli...chyba czas to zrobić :sexy:
 
Z

zypek84

Guest
Rasmatic - co daje gruba kasa? Przecież najlepsze lokale schodzą pierwsze niezależnie od ceny.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Zypek84 nie znasz Polskich realiów? Jeżeli przyjdzie Ci koleś z portfelem wielkości stodoły to nawet na 3misiące przed weselem hamskie lokale zrywają umowę, bo to co muszą zapłacić tej parze z którą zrywają, jest niczym wporównaniu z tym co dostaną wiecej od tamtego.
 

gaga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
45
Punkty reakcji
1
Moi znajomi biorą ślub za tydzień. Zgodnie z planem miał być w przyszłym roku, ale "okoliczności" sprawiły, ze musieli przyspieszyć. I udało im się znaleźć salę i wszystko zorganizować w miesiąc;) gorzej, ze teraz mam niewiele czasu na znalezienie prezentu, a nie chcę dawać pieniędzy. Myślałam o jakimś sprzęcie agd, typu blender albo ekspres do kawy, zwłaszcza, że urządzają nowe mieszkanie. Obawiam się jedynie, że się z kimś zdubluję.
 

denka

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Idę w tą sobotę na wesele i para zaznaczyła, że nie chcą kwiatów. Pomyślałam ,że w zamian kupię jakiś mały upominek na przykład elegancki album na zdjęcia. Co o tym sądzicie? Chciałybyście dostać taki? A jak nie to co kupić, jakieś czekoladki?
Znalazłam taki elegancki album no jest porządny i w cenie bukietu praktycznie więc myślę, że byłby ok. Dzowniłam tam do sklepu i wysyłają w ciągu jednego dnia także do soboty zdążę
biggrin.gif

Proszę o radę
smile.gif

pozdrawiam
 

gaga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
45
Punkty reakcji
1
myślę ze album to niezły pomysł. Z czekoladek nie będą mieli pamiątki ;) Moi też nie chcą kwiatów, ale na zaproszeniu dopisali, że w zamian proszą o drobny datek, który przekażą na hospicjum. Ja w końcu zamówiłam ekspres do kawy na electro.pl, zasięgnęłam porady telefonicznie i zapewniono mnie, że do piątku na pewno dojdzie. Wogóle bardzo miła obsługa, tak na marginesie ;) wracając do prezentów to podobno w modzie jest też elegancka pościel jako prezent ślubny, nawet o tym myślałam, ale wiem, że koleżanka kupuje więc nie będę powtarzać.
 

maggiex

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Bardzo mi się podoba pomysł z ekspresem do kawy! Tylko też trzeba znać nowożeńców, bo są przecież ludzie, którzy nie znoszą, albo po prostu nie piją kawy. Mnie kawa kojarzy się z miłością, z porannym wspólnym wstawaniem, ze wspólnym śniadaniem:) Na magicznaplaneta.pl można znaleźć różne ekspresy - do wybory, do koloru :) Ja lubię bosha wiec dlatego takie polecam. Ten należy do tych tańszych: BOSCH TCA 4101 barino, a ten jest już trochę droższy: BOSCH TCA 5201 benvenuto classic piano. Powodzenia w wyborze prezentów :)
 
Z

zypek84

Guest
Zypek84 nie znasz Polskich realiów? Jeżeli przyjdzie Ci koleś z portfelem wielkości stodoły to nawet na 3misiące przed weselem hamskie lokale zrywają umowę, bo to co muszą zapłacić tej parze z którą zrywają, jest niczym wporównaniu z tym co dostaną wiecej od tamtego.

O takich historiach pierwsze słyszę od Ciebie. Nie wierzę, że jakikolwiek szanujący się lokal mógłby coś takiego zrobić, przecież to samobójstwo i całkowicie zniszczona opinia!
 

Kate555

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja przyjaciółce zgodnie z jej życzeniem w prezencie dam jedwabną pościel. Przekazała mi wskazówki co do koloru, markę wybrałam sama - moją ulubioną zresztą Gianni Ferrara. Zasponsorowałam im taki szykowny model mam nadzieje na lata ;)
 

Alonso22

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Mi si strasznie spodobał ostatnio czarny serwis do kawy, podobno bardzo dobrej jakości:

i chyba po prostu go dodam do listy prezentów ślubnych- to też chyba jest dobre rozwiązanie. Dużo ludzi teraz tak robi- publikuje taką listę w necie i znajomi, czy rodzina może coś wybrać z listy i kupić na prezent
smile.gif
 

krauss

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
My przeważnie dajemy na przent pościel lub narzuty. To się napewno przyda i jest pamiątka:)
 

sweetdevil

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
O kurka! Nigdy się tak nad tym nie zastanawiałam. Zawsze każda dziewczyna wymyśla sobie jak będzie wyglądać jej wesele, obmyśla każdy szczegół a tutaj takie niedopatrzenie. Nawet teraz jak się nad tym zastanawiam do nie mogę dojść do żadnego sensownego prezentu. Poprostu nie wiem co mogłabym sobie zażyczyć na prezent. Myślę, że chyba to mało ważne.
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Jeśli już nie dajemy kasy, to chyba jakieś RTV/AGD. Ale trzeba się dowiedzieć w miarę możliwości co planują kupić inni goście (chyba, że jest lista), żeby się nie dublować. Ja np. szukałem niedawno takiego prezentu na hiperokazja.pl bo można kupić bardzo fajny sprzęt, często przeceniony o kilkaset złotych (a obdarowany przecie nie musi o tym wiedzieć ;) ). To jest rzecz jasna sprzęt fabrycznie nowy - żeby nie było, że kupuje w komisie ;D
 

Kate555

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
rtv/agd zawsze się przydaje. A nawet jak się dubluje to można wymienić, albo sprzedać. Za mną już wiele wesel. I jeżeli idę do dalszych znajomych czy kuzynostwa to często wybieram właśnie jakiegoś blendera albo czajnik. Do takich zakupów polecam 1komp.pl ;) można szperać tam w promocjach zarówno rtv/agd jak i komputerowo - fotograficznych ;)
 

Alonso22

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Podepnę się pod ten temat: Słuchajcie, a myślicie, że od świadkowej fajnym prezentem będzie kasa i taka fotoksiążeczka ze zdjęciami państwa młodych, może z historią ich związku na wesoło, czy coś w tym guście..Bo chciałabym dać mojej przyjaciółce na prezent ślubny coś co jej się najbardziej przyda(czyli kase:D) ale z drugiej strony coś fajnego na pamiątkę, tym bardziej, że znam ją i jej narzeczonego bardzo długo i mam masę ich zdjęć na kompie.
w ładnej tłoczonej oprawie, jak myślicie, fajna pamiątka??
 
W

Wonka

Guest
Kurczę zafundowanie komuś wycieczki na podróż poślubną jest ekstra pomysłem no ale niestety to już się wiąże z dosyć dużym wydatkiem, więc taki prezent to raczej mogliby dać rodzice, rodzice chrzestni albo dziadkowie. Nie sądzę, żeby znajomych było stać na to żeby ufundować parze młodej wycieczki np. na seszele :p Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która wychodzi za mąż i zapytałam po prostu co chce. Podsunęłam pomysł kupienia jej ekskluzywnej pościeli no i spodobało jej się to. Stwierdziła, że sama nie kupiłaby sobie takiej pościeli a w sypialni chciałaby mieć luksus. Więc może zapytajcie wprost znajomych czy jakiś prezent by im odpowiadał.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Podepnę się pod ten temat: Słuchajcie, a myślicie, że od świadkowej fajnym prezentem będzie kasa i taka fotoksiążeczka ze zdjęciami państwa młodych, może z historią ich związku na wesoło, czy coś w tym guście..Bo chciałabym dać mojej przyjaciółce na prezent ślubny coś co jej się najbardziej przyda(czyli kase:D) ale z drugiej strony coś fajnego na pamiątkę, tym bardziej, że znam ją i jej narzeczonego bardzo długo i mam masę ich zdjęć na kompie. może np coś takiego
http://www.superfoto.pl/fotoksiazka_album_odbitki.html
w ładnej tłoczonej oprawie, jak myślicie, fajna pamiątka??

świetny pomysł :eek:k: mi się bardzo podoba ;)
 
Do góry