Poszukiwania

reiketsu01

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2009
Posty
43
Punkty reakcji
2
Gankutsuou, Mouryou no Hako, Kuchu Buranko (wysoce specyficzne wykonanie, toteż nie wszystkim może przypaść do gustu), Ergo Proxy, Umineko No Naku Koro ni, oraz potencjalnie (po 1 odcinku trudno ocenić) Ookami Kakushi, twórcy Higurashi i Umineko.
 

Matiucha

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Czy panowie specjaliści potrafią mi polecić coś co trzeba obejrzeć, by móc nazywać się fanem anime? Najlepiej, gdyby seria nie była zbyt długa (mile widziane do 50 odcinków), została już zakończona, napieprzanka nie jest konieczna, dobrze gdyby ryło banie (ale tylko troszkę), proszę tylko by nie był to kiczowaty shonen (coś a'la Needless odpada). Wątkiem romantycznym także nie pogardzę ^^
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Czy panowie specjaliści potrafią mi polecić coś co trzeba obejrzeć, by móc nazywać się fanem anime? Najlepiej, gdyby seria nie była zbyt długa (mile widziane do 50 odcinków), została już zakończona, napieprzanka nie jest konieczna, dobrze gdyby ryło banie (ale tylko troszkę), proszę tylko by nie był to kiczowaty shonen (coś a'la Needless odpada). Wątkiem romantycznym także nie pogardzę ^^
Nie wskażę żadnych konkretnych tytułów, ale polecam stronę tanuki.pl, znajduje się tam wiele dobrych recenzji anime które możesz segregować ze względu na gatunek, postaci, ocenę.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Cześć! Zadam teraz pytanie z nieco innej beczki, ale to dlatego, że Wy pomożecie w tej sprawie bardziej.
Znacie w Soul Eate'rze te momenty, kiedy ktoś ma zOnka lub dostaje w twarz od towarzysza. Wtedy leci taka melodyjka na flecie. Czy ktoś wie, jaki tytuł nosi ta nutka?
Znalazłem ost z SE, ale nie ma tam tego.
Pozdrawiam serdecznie, wybaczcie za pewien rodzaj OT :p
 

Vizard

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ZŁOTÓW
Elo szukam jakiegos fajnego anime a konkretniej nawalnie sie. Prosze o polecenie czegoś fajnego do obejrzenia :)
 

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
jak to ? :D przeciez obydwie bohaterki sa znajdywane w podobych "okolicznosciach" ^^
i obydwie mają problem z mówieniem ;D hehe
i zakochuja sie w glownych bohaterze ;p
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Tyle że w EL romans to wątek poboczny, wątkiem głównym jest wypruwanie flaków i zabijanie w jak najbardziej makabryczny sposób.
Natomiast Chobits to sielankowy romansik.
Więc różnica ogromna.
 

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Toruń - okolice
Przeczytałam na manga-lib całą mangę Bloody kiss ( 6 chapterów ), ale znalazłam jeszcze na stronie www.animea.net jeden specjal http://manga.animea.net/bloody-kiss-chapter-6.5-page-2.html mam sentyment do tej mangi i zależy mi na znalezieniu tego specjala po polsku. Wie ktoś może gdzie znajdę?
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Po polsku grupa tłumacząca nie wydała, ale nie wydaje mi się trudna do przeczytania po angielsku.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Czy zna ktoś może jakąś stronę na której porównywane są mangi i anime o tych samych tytułach? Może być po angielsku. Przy okazji One Piece lepiej obejrzeć czy przeczytać?
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
85bed3b15530e0full.jpg

Źródło?
 

Korkoz

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2011
Posty
8
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Bydgoszcz
Może ktoś mi pomóc, szukam anime o Bracie Zenonie który Pojechał do Japonii. czy zna ktoś jakąś stronę na której można to oglądać online lub ściągnąć

Od razu mówię że nie znam prawidłowej nazwy tego anime
 
T

tumekXD

Guest
Poszukuje anime wojennego. Najlepiej osadzone w czasach od XIXwieku do XXI ;) Bardzo interesuje mnie tematyka I i II wojny światowej.
Znacie takowe ?
Jestem początkującym fanem anime.. nie obejrzałem jeszcze żadnego z tego gatunku;)
 

Korkoz

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2011
Posty
8
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Bydgoszcz
Poszukuje anime wojennego. Najlepiej osadzone w czasach od XIXwieku do XXI ;) Bardzo interesuje mnie tematyka I i II wojny światowej.
Znacie takowe ?
Jestem początkującym fanem anime.. nie obejrzałem jeszcze żadnego z tego gatunku;)
FIRST SQUAD – THE MOMENT OF TRUTH
anime opowiada o rosyjskiej dziewczynce która umie przepowiadać przyszłość(lecz tylko osobom na które spojrzy), lecz niestety nie zna swojej przeszłości z powodu amnezji. po pewnym czasie dowiaduje się że pracowała dla tajnego rosyjskiego wojskowego oddziału zajmujący się walką ze zjawiskami paranormalnymi wywoływanymi przez Hitlerowski odział paranormalny.
Drużyna w której pracowała został wybity a ją samą uznano za zaginioną.
Bohaterka dzięki swej mocy dowiedziała się o planowany ataku Niemców przy użyciu....(reszty dowiesz się oglądając to anime).

Muszę tylko dodać że to anime jest w formie jednego filmu, a nie ileś tam odcinku, do tego lektor jest po rosyjsku(a przynajmniej, ja nie znalazłem z japońskim lektorem, mimo to fajnie się ogląda)

Jeśli nie chce ci się szukać go w internecie, oto link
http://www.anime-shinden.info/10959-first-squad-8211-the-moment-of-truth-online.html

Miłego oglądania
 
T

tumekXD

Guest
dzieki.. Napewno obejze ;)

EDIT: Właśnie jestem po "seansie ;p " No i muszę szczerze powiedzieć że jakoś mnie nie wciągnęło ;p niestety ;p Ale dzięki za tytuł ;)
 
Do góry