Poszukiwania

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
No fuck post mi się nie przyjął i mi sie nie chce pisać od nowa bo długi,więc napiszę po prostu że są żarty i poważniejsze i te głupie.
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Preferuję raczej inteligentny humor, ale jakaś bzdura na odmóżdżenie od czasu do czasu też się przyda. :)
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
Szukam czegoś dającgo do myślenia... A la: Neon Genesis Evangelion.
Akcja, psychologiczny, lekka rzeźnia ;P Co proponujecie?
Higurashi, Gantz, SEL, za mną... może o czymś zapomniałem. Co proponujecie?
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Przede wszystkim Elfen Lied,ale dla mnie to była komedia :) Ot taka prosta rzeź z klimatyczną muzyczką.
Psycho to może School Days,na końcu niezłe cięcie jest ;P.Z prawdziwych dramatów to Requiem for phantom,wyciska łzy jak cholera(nawet facetom,te anime to majstersztyk) a przy tym dużo strzelania.Może jeszcze Gunslinger Girl,jeśli cenisz sobie uczucia,tak samo jak Phantom daje do myślenia i po obejrzeniu całej serii chodzi się cały dzień z opuszczoną głową.
Słyszałem także że niezłe jest Serial Experiments Lain ale nie oglądałem więc nie jestem pewien czy dobre.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
School Days bym nie polecał. Wprawdzie nie widziałem tego anime osobiście, ale oglądała je moja młodsza siostra, tak więc wiem o co chodzi. Zakończenie było do bani, zupełnie nie pasowało do romansidła jakim przez cały czas był school days. Jeżeli ktoś jednak lubi takie obcinanie głów powinien wsiąść się za serię w której od początku do końca jest krew.
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
artemis00 no właśnie :/ Zapomniałem o Elfen Lied, Gunslinger oraz Serial Experiments Lain (SEL :p ) School Days? Nie jest to komedia? Sam nie wiem... W każdym razie po głowie mi chodzi jeszcze jedna pozycja... Boogiepop Phantom... słyszał ktoś? Jest też Grobowiec świetlików... no i ten Requiem for phantom... mam już wątpliwości co by rzeczywiście było warte obejrzenia.
Thx, za propozycje... jakby ktoś jednak miał jeszcze coś podobnego - nie pogardzę :p
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Phantom samo w sobie psychologiczne nie jest,tak samo jak GG ale przy oglądaniu tych animców uczucia dosłownie wypływają z ekranu.Mina jak zobaczysz Ein w windzie,a w późniejszych odcinkach Cal(nie będę zbytnio spojlerował,powiem tylko że
Ein miała umrzeć,tak samo jak Cal
) - bezcenna.Po prostu szok i nagle w sercu się jakoś tak ciepło robi.

Podobnie w Gunsliger Girl
Jedna z dziewczynek najpierw zabija swego opiekuna a potem popełnia samobójstwo
Takie sceny zapierają dech,są po prostu niesamowite.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Szukam czegoś dającgo do myślenia... A la: Neon Genesis Evangelion.
Akcja, psychologiczny, lekka rzeźnia ;P Co proponujecie?
Higurashi, Gantz, SEL, za mną... może o czymś zapomniałem. Co proponujecie?
Night Head Genesis

i każdemu polecam Interlude, krótkie to było, dawno już temu oglądałem :)
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Szukam serii komediowej. Humor w stylu "The Simpsons", albo "South Park"
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Manga Chobits jest licencjonowana w Polsce przez JPF.Możesz sobie kupić:)
 

reiketsu01

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2009
Posty
43
Punkty reakcji
2
Zna ktoś jakieś ciekawe anime podobne do Death Note? :p Walka pomiędzy dwoma geniuszami? ^^
Code Geass - Wtórnik Death Note, zmieszany z Gundam'em. Przez wielu uważane za wybitne, dla mnie jednakowoż jest ono jedynie mocno przeciętne.
Gankutsuou - Walki tu jako tako nie ma, gdyż już od pierwszego ruchu przeciwnik zostaje konsekwentnie, acz subtelnie poprowadzony ku klęsce. W zdecydowanie bardziej wyrafinowany i zmyślny sposób niż w Death Note.
Monster - J/w. Od początku do końca wszystko zostaje misternie zaplanowane i skrystalizowane. Jest to "walka" raczej jednostronna, toteż nie znajdziesz tu tyle suspensji co w DN.
Mouryou no Hako - Polecam jedynie naprawdę doświadczonym widzom o wysublimowanym guście, potrafiącym przetrwać 45+ minut (pełne dwa odcinki) czystego dialogu (postaci nie ruszają się z miejsca) z przewagą monologów w sztafażu japońskiego folkloru, oraz nie oceniającym książki po okładce (z początku prezentuje się ono niby shoujo-ai, niemniej jest to jedynie inauguracja do wątku właściwego). Zawiera motywy filozoficzne i psychologiczne. Jedno z tych anime, które albo kochasz albo nienawidzisz, odczucia pośrednie bowiem nie istnieją.
Spiral
Umineko no naku koro ni


Jeżeli szukasz anime'owych geniuszy, to w Gankutsuou, Monster i Mouryou no Hako takich pretensjonalnych jak Kira czy L połykają jednym haustem.
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
Najbardziej piorące mózg anime (psychologiczne) to ... ?
Najbardziej wzruszające anime to ... ?

Proszę o tytuły :D Dla każdego plus ;]
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
NGE. Higurashi, School Days, - widziałem
Ef- memories, Myself; yourself, widziałem :)

Jakieś inne propozycje poza Code Geass i Taradora? Dość wymagający jestem xD
 

Garwina

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
4
NGE. Higurashi, School Days, - widziałem
Ef- memories, Myself; yourself, widziałem :)

Jakieś inne propozycje poza Code Geass i Taradora? Dość wymagający jestem xD
postaramy się coś wmyślić ;D

Shigurui , Monster , Casshern Sins ( akurat tego nie oglądałem , ale znajomo mówiła , że świetne , no i w klimacie jakiego szukasz) , vampire knight.
no i wszelakie Clannady , Airy , Kanony.
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
Widzę coś nowego :) Nieźle... thx. Pożyjemy zobaczymy.
Szkoda że nie ma więcej ciekawych na miarę School, Higurasgi, Gantz xD
 
Do góry