Poszukiwania

Paladyn

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Hej
Proszę, poradźcie mi jakieś Anime, szukam czegoś w stylu Bleach, lecz bez demonów itp. Nie kręcą mnie te tematy.
W Bleachu podobaly mi sie swietnie wykonane walki, pomiedzy ktorymi akcja zwalniala, zmieniala temat walki na inny, czesto humorystyczny. i wlasnie czegos takiego szukam.
Świetnie wykonane walki (najlepiej Nina z mieczami, choc niekoniecznie) + nieliniowa akcja, z odskocznia w humor i zycie osobiste bohaterów. Nie siedzę w tym temacie od dawna, nawet DB nie oglądałem dokladnie... jak dla mnie zbyt fantastyczny, szukam czegos bardziej przyziemnego. Pamietajcie: nic zwiazanego z demonami...

Ps. wraz z tytulem podawajcie prosze krotki opis anime, glowne zalety oraz wady, i o ile to mozliwe - link do odcinkow po polsku... (lub po angielsku, jesli naprawde warto)

Dzieki !!! Milego dnia/wieczoru!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
JoJo's Bizarre Adventure, manga to 4 serie, w sumie koło 40 tomów, do ściągnięcia bo w Polsce nie wydana, trzeba torrentów szukać, w mandze kilkaset lat rozrzut fabuły ma, anime to fragment 3 serii, polecam, demonów nie ma, tylko pewien rodzaj special ability, tu nazwany Stand, Jojo to anime godne uwagi, niech nie zwiedzie Cie tytuł, to nie kolega Alicji z krainy czarów, krwii tu dużo i musisz być przygotowany na wesołe jak na smutne chwile.
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Czasy podobne do wspołczesnych
Fate Stay Night - walka o "japońskiego" swietego graala.
Blood+ - eee Saya mordujaca demony ... chyba cos nie dla ciebie. :mruga:

Umiejscowione w "sredniowiecznej" Japonii bez potworów.
Runounin Kenshin - przygody bezpanskiego samuraja.
Peace Maker Kuragane - cos z podobnego gatunku
Samurai champloo j/w
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Czasy podobne do wspołczesnych
Fate Stay Night - walka o "japońskiego" swietego graala.
Blood+ - eee Saya mordujaca demony ... chyba cos nie dla ciebie. :mruga:
Fate chzba te ydeczdowanie odpada (magia, pryzyzwani herosi).

Jeżeli lubisz walki i realizm to obejrzyj Ikkitousen.
Jednak wg. mnie te "udziwnienia" w anime to najlepsza ich cecha
 

Paladyn

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
JoJo's Bizarre Adventure - napewno fajne, ale jak narazie poswiece uwage bardziej osiagalnym anime.
Fate Stay Night - po pierwszych 5minutach stwierdzam ze to nie moje klimaty xD moze zbyt pochopnie...
Blood+ - taaa... sama sobie odpowiedzialas ;9
Runounin Kenshin - wszystko dosc powolne, ale... Fajowate :D Chyba nie znajde w zadnym polskim sklepie :(
Peace Maker Kuragane - widzialem 2 minutowa reklamowke na yt i zapowiada sie fajnie. 96 zl. tu - http://www.nokaut.pl/filmy/peace-maker-kurogane-1.html
pytanie - napewno warto?
Samurai champloo - Ta propozycja zdecydowanie najbardziej przypadla mi do gustu.... Swietne walki + klimat... wydaje mi sie tylko ze na humor i luzniejsze odcinki niema co liczyc ;) myle sie? Mimo wszystko, to anime biore na pewno, chyba nawet latwo dostepne, tylko sprawdze czy po polsku rowniez.
Ikkitousen - hmm przemoc z Kobietami mi nieodpowiada ;)

Ogolnie niemam nic przeciwko urozmaiceniom w walkach (umiejetnosc latania, nadprzyrodzona sila itp..), byleby bez demonow i magi :p
Klimat w Bleachu bardzo mi odpowiadal, poza odskoczniami w humor, o ktorych wspomnialem, podobala mi sie tam muzyka. Np gdy sytuacja wydawala sie juz fatalna, wtedy w tle pojawiala sie muzyka ktora nagle zaczynala isc w parze z wyostrzonym wzrokiem Ichigo. odrazu wiedzielismy, ze za chwilke skopie tylek swojemu przeciwnikowi :D mile uczucie.
Realizm rowniez byl moim zdaniem dobrze wywazony. Tak samo jak przemoc - krwi zbyt wiele sie nie lalo. Nie byl tez zboczony... no i fajnie, ze wszystko dzialo sie za naszych czasow. Wlasciwie to najlepiej gdybym znalazl poprostu Bleach bez demonow, byloby swietnie :D
uprzejmie prosze o dalsze propozycje z uwazglednieniem tego co napisalem...
 

zielAK[!]_17

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Samurai Champloo - niektóre epy poważne do granic wytrzymałości, niektóre luźne, a niektóre przezabawne, nastawione wyłącznie na śmiech [np. gdy mieli ruszyć na ratunek Fu - a przynajmniej jej się tak zdawało - z rąk alfonsów - Fu znajduje ich na spalonym polu marychy, świetna ostatnia scena :D. Inny przykład - gdy na wyspy przypływają Amerykanie by "otworzyć" Japonię na świat - zamiast pojedynków na katany i muszkiety obserwujemy grę w.. bejsbol, świetny odcinek]. Warto, polecam, zakończenie jest zajefajne.
 

Paladyn

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
doslownie 12 minut temu skonczylem ogladac ostatni odcinek Samurai Champloo. Zapomnialem juz jakiego anime szukalem, po ktoryms odcinku nie myslalem juz o niczym innym jak o nastepnym. Ta 'bajka' jest niesamowita. Nie widzialem czegos takiego wczesniej i raczej juz nie zobacze.

..Dziekuje Ci Minako (Tobie rowniez zielAK). Teraz zabieram sie za reszte wymienionych przez Ciebie anime, mam nadzieje ze beda chociaz w polowie tak dobre jak Samurai Champloo.
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie ma za co ... Teraz przypomniało mi sie jeszcze Tenjou Tenge - dzisiejsze czasy , mnostwo walk i .. fanservisu.
 

Miyoshi

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
453
Punkty reakcji
0
Może znacie jakieś, polecacie? ;P
Oprócz Strawberry Panic :p
 

Kenji185

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Z Częstochowy
Znalazłem na youtube taki filmik:
http://youtube.com/watch?v=CXUJKHpl7xo

ten filmik mnie bardzo zainteresował i chciałbym dowiedzieć się jaki ma tytuł
(szukałem na googlach ale nie znalazłem odpowiedzi :/ )
Wiem ze pierwszy człon to gin ryu (ang. silver dragon)

A moje pytanie brzmi czy ktoś z wasz poznaje to anime?
(+ tytuł)
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Żadna ze znanych mi baz danych o anime nie odpowiada na zapytanie "Gin ryu". Co prawda znalazłem jakieś liche info o komiksie ale wystarczy wpisać w google i to samo wyskoczy. Szczerze powiedziawszy to te kadry wyglądają mi bardziej na pochodzące z jakiejś gry hentai a nie anime.
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
To nie jest zadne anime tylko pare fanartow gin ryu - czyli OC (own character) sesshiesblackangel .Wystarczyło sie spytac. A zeby było smieszniej to widziałam w tym teledysku """"""pare"""""" przerobionych obrazkow z devianta i z artbookow ktore kraza po necie.. no coz orginalnosc ... na drugi raz po prostu wyslij PM do "własciciela video".
 

zielAK[!]_17

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
W porównanu z tym co puszczaja na innych kanałach , dubbing SC jest na porzadnym poziomie. Choc i tak wole napisy - bo dub jaki by nie był zagłusza orginalna japonska sciezke.

Heh, od kiedy mangę się emituje? To będzie ciekawe...

Wiesz telewizja 4fun.tv wprowadza nowe standardy ... ;] niedługo beda emitowac ilustrowane ksiazeczki o koziołku matołku.

Swoja droga to nie pierwszy artykuł w ktorym czytam takie nowosci. Anime w prasie przedstawiane jest jako "zuo" tymaczasem autorzy tychze artykułow maja problemy z odroznieniem trzech podstawowych pojec - anime ,hentai i manga - i co dziwo uzywaja ich jako zamienników.
 

Bezgroł

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z Suwałk
Sword of the Stranger - nowe anime ze stajni studia BONES, autora takich majstersztyków jak Fullmetal Alchemist czy Cowboy Bebop.
Jeśli lubisz samurajskie klimaty i kapitalne walki to zdecydowanie musisz zobaczyć ten film. Na myanimelist ode mnie dostał ocenę 10, a ogólnie jest bardzo wysoko oceniany.
Bezimienny samuraj ratuje od śmierci Kotarou, samotne dziecko zmierzające do świątyni Mangaku w poszukiwaniu mnicha Zekkaia. Szermierz, za opłatą oczywiście, zgadza się pomóc Kotarou w dotarciu do celu i obaj wyruszają w drogę. Dziecko jest jednak ścigane przez tajemniczą organizację z Chin, wśród której znajduje się także Rarou - samuraj pragnący tylko godnego siebie przeciwnika. Jaki jest jednak powód pościgu za dzieckiem? Czy Kotarou znajdzie schronienie w klasztorze? I jaką przeszłość skrywa samuraj?
 

crazyMonk

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2007
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Daleka :)
Ja Ci szczerze polecam Fullmetal Alchemist. To moje ulubione anime. Fajne walki głównie z użyciem bardzo oryginalnie potraktowanej alchemii, fabuła też jest świetna, moim zdaniem to perełka w koronie. Do tego dochodzi humor, też jest spoko szczególnie jak główny bohater reaguje na opinie o swoim wzroście... ^_^ Jeszcze do tego ładna grafika... mniaaaam, no szczerze polecam!!!
 
Do góry