Poszukiwania

kai101

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Poszukuje odcinków naruto shippuden do sciagniecia.Wersja AVI z wbudowanymi napisami
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
*********
A ja szukam jakieś mangi albo anime, której autorem jest Polak. :p Jest w ogóle taka?
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Manga z założenia jest japońska... Chyba że chodzi Ci o doujinshi (nie znam polskich) albo komiks wzorowany na mange. Takie wzorowane komiksy wydawało(wydaje?)Kasen (sam mam Vampire Delight tego wydawnictwa)
http://www.kasencomics.com/
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
*********
Wiem jakiego pochodzenia jest manga... Tylko nie znam jej polskiego odpowiednika, a takiego chyba nawet niema. I dzięki za link do tego wydawnictwa.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie, komiks to co innego, w Japonii mają słowo na komiks, manga obecnie ma swoje odpowiedniki o nazwie podobnie brzmiącej w chinach i Korei, magi wydawane przez europejczyków zwie się mangami po prostu jak narazie
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Na poczatku istniał taki podział:
1.Manga - dzieła wydawane w Japonii. Orginalne historie narysowane przez autorow lub zilustrowane przez wynajetych rysownikow.
2.Doujinshi - sa to prace bazujace na podstawie mang, byly tu jakies dodatkowe dwa podziały ktorych nie pamientam - bodajze inna nazwa dla doujinshi wydanych w Japonii, a dla tych ktore nie weszły do druku. Doujinshi rozni sie od mangi tym,ze zapozycza postacie z mangi - nie jest orginalna historia tylko bazuje na czyims dziele.
3.Manhwa - koreanski odpowiednik mangi. Rozni sie stylem jak i tematyka(jest troche lzejsza).
4.Komiks - wiadomo rysunki europejskie lub amerykanskie jak min. komiksy Marvel.

Teraz dzieli sie te ilustracje bardziej ze wzgledu na styl niz na pochodzenie. Wiec kazdy moze narysowac mange i do poki bedzie trzymal sie własnej koncepcji nie bedzie to doujinshi - w tej chwili nie kojarze zadnego polskiego artysty. Wielu robi ilustracje do czasopism itd ale nie pamientam zadnego ktory by tworzył wlasna mange Z koleji jesli chodzi o doujinshi to przykładem moze byc Akatsukiss http://akatsukiss.deviantart.com/ ich prace sa rowniez wydawane z jakims czasopismem w formie tomikow..
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
zapomniałaś o manhua, chińskie, nie iwem jak odmieniać. manhwa nie jest lżejsza, to manga tylko koreańska, nie ogranicza ją tematyka czy styl, ale faktem jest że manhwy mają.... trochę inne kreski, szczególnie łatwo zauważyć to nieraz na przykładach uwydatniania kobiecych kształtów, ale i w twarzach coś jest. no i najpopularniejsze manhwy mają ponury klimat, nie wiem czy ogółem na taki u nich moda czy taki zbieg okoliczności.
a komiks po japońsku to po prostu komikkusu było :)
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
To komikkusu jak dla mnie to bardziej objaw amerykanizacji japońskiego. Chociaż fakt Japończycy używają innej terminologii niż reszta świata mimo wszystko śmiać mi się chcę jak słyszę o "polskiej mandze" imo może być co najwyżej komiks wzorowany na taki i tego się będę trzymał.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
komiks a manga to dwie różne rzeczy. komikkusu nie jest przejawem amerykanizacji, japończycy potrzebowali określenia dla komiksu, który mangą nie jest. manga oznacza niepochamowany rysunek, czyli określa ogółem rodzaj rysowania nie jego miejsce powstania. japończyk tak samo może rysować zwykły komikś. jęśli japończyk by narysował komiks o spidermanie w marvelowskim starym stylu to nie byłaby to manga. tak samo jak polak wyda w kasenie coś co ma mangowy styl to manga, nie komiks. wg Twojego rozumowania pizza może być robiona tylko we włoszech, a to co moja mama robi to tylko nędzny placek na piwnych drożdzach z sosem i innymi dodatkami, która jako że nie robi ich włoch nie mogą być pizzą.
żeby mange stworzyć mam wyjechać do Japonii, zmienić obywatelstwo tam wydać i dopiero wrócić?

Poszukuje prawdy, chodzi o anime Kino no Tabi, (Podróż Kino po polsku) poprawiam napisy sobie, i nie wiem co robić. przez pierwszą część Kino z powodu jej męskiego imienia określa się jako on. Potem jest już normalnie, ona. Jestem prawie pewien że to błąd tłumaczenia, bo już w pierwszym odcinku coś o tym świadczy (nie sądzę żeby Hermes posądzał Kino o homoseksualizm) ale chcę się upewnić. co o tym sądzicie? błąd w tłumaczeniu, czy takie założenie twórców?
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Umm to o komiksu pochodzi od Japończyka czy od kogoś z fandomu europejsko-amerykańskiego? Jeśli to drugie to prawdopodobnie nijak się ma do faktycznego stanu rzeczy, ale mniejsza o to. Komiks stylizowany na mange może zrobić każdy manga (w pojęciu fandomowym bo w sumie tylko takimi warto się posługiwać bo jak zaczniemy je mieszać z japońskimi to się nie dogadamy w życiu) jest komiksem pochodzącym z Japonii będącym dziełem Japończyka. Cała filozofia, każdy mangaka ma swój styl i ciężko znaleźć podobieństwa między poszczególnymi autorami.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
mangi mają w sobie podobieństwa szczególnie w dynamice oddawania mangowej rzeczywistości, komikkusu to powstało w Japonii, ponieważ potrzebowali określenia na komiks. manga jako znaczenie słowa nie znaczy dzieło made in japan ani nic w tym stylu, określa rodzaj oddawania rzeczywistości. manga to sztuka, a sztuka nie jest ograniczona czasem czy miejscem powstania. to że żyjemy w 2008 roku nie znaczy że nie możemy malować w stylach popularnych 300 lat temu, to że żyjemy w Polsce nie znaczy że nie możemy rysować w stylach powstałych poza polską. Manga to określenia dzieła jako jego tworu, nie jego pochodzenia.
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Oj no nie rozumiesz. Mówię, że fandomowe pojęcie jest inne niż "słownikowe" (chociaż podejrzewam, że w słownikach i tak by pisało "komiks japoński" wywodzący się od "niepohamowanych obrazów" czy coś w tym stylu). Zapytaj się dowolnego fana m&a gdziekolwiek na świecie ile czytał NIE japońskich mang.
 

robroy181

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Siemanko... Czy moglibyście poradzić jakieś anime... coś w stylu elfen lied.., nie pogardze także jakimiś miłosnymi anime.. bo też lubię nie ukrywam... pozdrawiam i proszę mi coś doradzić :) Strzałeczka..
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie ma się co pytać. nie wiele takich mang odnosi sukces. z założenia pewnie że jak nie japońskie to gorsze :)
na wesoło to polece Ci gurren lagann, świetne anime :) choć prędkość przechodzenia z komedii do powagii jest troche gwałtowna :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
mam prośbę, proszę o jakiekolwiek info linki cokolwiek z anime Jojo's Bizarre adventure: Phantom Blood. anime, nie manga, anime to film ekranizacja mangi, i problem jest z dokopaniem się do niego :)
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Jeśli ktoś poszukuje anime dobrą fabuła, dobrymi walkami, konfrontacją dobra ze złem (jednak tam ciężko jest ocenić kto w końcu jest dobry a kto nie), to polecam Code Geass. Anime bardzo zawiłe, zaskakujące zwroty akcji, i w sumie wile innych ;)
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
A co polecicie a "anime psychologiczno-horrorowych" ;] ??
Oglądam aktualnie Higurashi no Naku Koro ni jest super. Ma to coś :] Jakieś propozycje?

PS. Gantz, ElfenLied oglądałem ;] NGE też.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
NG?E jest przereklamowane, gantz parę tomów czytałem muszę do tego wrócić,
polecę Interlude krótkie 3 odcinkowe anime, oraz Night Head Genesis, to anime ma świetny klimat :)
 
Do góry