Polska przetrwała dzielnie kryzys i wyprzedza UE

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Być może i jest naciągane, ale pamiętam że na forum w którymś temacie pisaliscie że PO jest partią liberalną (nie mówię że ty - Codreanu). A moim zdaniem tylko gospodarka PO opiera się na liberalizmie i nic więcej. Widać teraz jak Polska wychodzi w porównaniu do innych państw w czasie kryzysu, widać że ta polityka poskutkowala. Głównie głosowałem na nich ze wzgledu na program gospodarczy, bo przeciez to jest najwazniejsze dla Polski.
Po pierwsze PO jest partią "liberalną gospodarczo" w taki sensie jaki nadano liberalizmowi we współczesnej praktyce życia politycznego, oni nie mają prawe nic wspólnego z liberalizmem gospodarczym jako takim. Po drugie podniecanie się tym że wypadamy "dobrze" na tle innych to u człowieka, który łapie szerszy kontekst może wzbudzić co najwyżej śmiech przez łzy. Poczytaj trochę posty, które były wcześniej w tym temacie.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
A moim zdaniem tylko gospodarka PO opiera się na liberalizmie i nic więcej.
Dopłata dla gorzej radzących sobie w kryzysie firm też jest czerpane z liberalizmu? To chyba socjalliberalizm i ma tyle wspólnego z klasycznym liberalizmem, że jest jego totalnym zaprzeczeniem.
Wolnośc bez odpowiedzialności to już zupełnie coś innego niż wolnośc.
 

upr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
A ja wcześniej mówiłem że jeśli chodzi o gospodarkę to PO jest jak narazie najlepszą partią. Liberalizm GOSPODARCZY jest w Polsce bardzo potrzebny i jak widać to się sprawdziło.

??? uważasz że nakładanie coraz to kolejnych podatków na państwo to liberalizm gospodarczy ? nie bądź śmieszny
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Frightern mozesz se zrobic test iq i podstawy wiedzy o swiecie? Uzyskamy dominante wyborcy PO :D.

Sad but true.

Frigthern Lenin w porownaniu ze Stalinem to zatwardzialy kapitalista i reakcjonista :D, wiec wiesz - banda 4 spelnia swoja "dziejowa role" :bag:
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
W Polsce jest przede wszystkim złodziejstwo w białych rękawiczkach uprawiane przez jasnie panujących tuskowców
a na drugim planie kryzys.Kiedyś kryzys był gdy kończyły się ziemniaki w piwnicy a słabsze jednostki umierały na
grużlicę.Obecnie to jest brak raty na spłatę mieszkania wartego nierzadko z milion i kolejka u lekarza z powodu grypki
Ale juz do kardiologa to się czeka z 5 miesięcy a jak nie masz kasy to kładz się i umieraj
Taaa kryzys kiedys oddawali wszystko wielkiemu bratu zdrajcy
a teraz musimy zapłacić np za holokaust.Ale nasze uśmiechnięte elitki mają się niezgorzej
 

strikemaster

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
190
Punkty reakcji
3
Ekonomem może jesteś, na pewno nie jesteś za to ekonomistą. Polska gospodarka rzeczywiście jeszcze nie wyhamowała, ale hamuje. Wszystkie poprzednie kryzysy światowe docierały do na później, ale też później przemijały, więc jeszcze mamy czas. Do średniej unijnej jeszcze nam dużo brakuje, więc goniąc Europę w tempie 0,8% wzrostu PKB potrwa nam to jeszcze kilkaset lat. Zauważ też, że nakłady na inwestycje utrzymują się głównie dzięki strumieniowi eurodotacji a popyt wewnętrzny dzięki strumieniowi pieniędzy przysyłanych przez pracujących za granicą rodzinom.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Ekonomem może jesteś, na pewno nie jesteś za to ekonomistą. Polska gospodarka rzeczywiście jeszcze nie wyhamowała, ale hamuje. Wszystkie poprzednie kryzysy światowe docierały do na później, ale też później przemijały, więc jeszcze mamy czas. Do średniej unijnej jeszcze nam dużo brakuje, więc goniąc Europę w tempie 0,8% wzrostu PKB potrwa nam to jeszcze kilkaset lat. Zauważ też, że nakłady na inwestycje utrzymują się głównie dzięki strumieniowi eurodotacji a popyt wewnętrzny dzięki strumieniowi pieniędzy przysyłanych przez pracujących za granicą rodzinom.
co ty nie powiesz
Ten cały kryzys to jest wielki przekręt światowych banków to raz
Po drugie nazywanie obecnego systemu ekonomicznego wolnym rynkiem to nieporozumienie
Nakładane są wciąz nowe obciążęnia ,ograniczenia ,koncesje na polską drobną przedsiębiorczość a towarzyszą temu potężne afery gospodarcze
Pewnie nie pamiętasz lat pokomunistycznych i masowego ubożenia społeczeństwa i jednoczesnego bogacenia się elit zwłaszcza byłych komunistów
Teraz nasi liberałowie nie są zwolennikami wolnego rynku tylko opychają co się da nowemu panu Unii
Wejście do unii uchroniło nas najwyżej przed kryzysem politycznym powodując ekonomiczną banicję kilku milionów Polaków
Piszesz o strumieniach eorodotacji i pieniędzy z zagranicy.A to oraz poczucie wolności które ci wmawiają to fatamorgana
Zeby móc spokojnie funkcjonować w systemie które nam zaprponowano trzeba być idiotą albo zaprzestać krytycznego myślenia

Zanim zaczniesz rzucać liczbami i procentami poobserwuj trochę jak jest w realnym życiu
i pograj trochę na pomocy zanim zagrasz w ataku
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Żeby założyć firmę trzeba zwrócić się do państwa o subsydia, bo inaczej przegrywa się konkurencję na starcie i to jest choćby znak, że wolnego rynku nie ma.
Jednak Strikemaster nie pisał, że mamy wolny rynek, to raz. Po drugie kryzys jest prawdziwy, to że jest czyimś wymysłem nie znaczy że się nie zmaterializował. Jedynie tłumaczenie, że to zwykły cykl koniunkturalny charakterystyczny dla wolnego rynku wydaje się wątpliwe.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
. Po drugie kryzys jest prawdziwy, to że jest czyimś wymysłem nie znaczy że się nie zmaterializował.
Nie pisałem że nie jest prawdziwy tylko że uważam go za przekręt banków

Nie jestem ekonomistą ani wielkim erudytą ale trochę znam życie
16 lat prowadzę działalność i przetrwałem niejeden kryzys w tym państwie i kilka ekip rządzących
Różowo nigdy nie było ale jakoś daje radę choć dla wielu znajomych wypadło pole bankrut
Mógłbym przytoczyć kilka historii o naszym kochanym państwie ale szkoda słów
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
W porządku, ale dalej nie wiem co źle napisał Strikemaster, po za tym, że wypomniał Nuwordowi głupi błąd, który został wcześniej przemilczany jako niemerytoryczny?
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
W porządku, ale dalej nie wiem co źle napisał Strikemaster, po za tym, że wypomniał Nuwordowi głupi błąd, który został wcześniej przemilczany jako niemerytoryczny?
W porządku już tłumaczę w wypowiedzi Strikemastera nie zgadzam śię z opinią o strumieniach eorodotacji i pieniędzy płynących do nas bo jakoś tego nie widzę.
Pojechałem tęż po liczbach i procentach i sredniej unijnej bo nie wierzę w niektóre statystyki
Po trzecie wpadłem tu dzis na krótko i niezbyt uwaznie przeczytałem posty.a że niestety jastem z natury agresywny dostało się Strikemasterowi i było bez ładu
Z resztą tęż złapałem cię na złej interpretacji
Z tego miejsca obiecuję poprawę i dzielne przetrwanie KRYZYSU wieku średniego
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Z tego miejsca obiecuję poprawę i dzielne przetrwanie KRYZYSU wieku średniego
:lol:

Też w te strumienie kasy nie wierze, bo słyszałem o takich co to mieli dostać, a nie dostali. Sam jeszcze grosza nie wziąłem, ale jak to wpływa na wskaźniki, nie wiem. Troszkę może fałszować.
 

Dugi

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Być może i jest naciągane, ale pamiętam że na forum w którymś temacie pisaliscie że PO jest partią liberalną (nie mówię że ty - Codreanu). A moim zdaniem tylko gospodarka PO opiera się na liberalizmie i nic więcej. Widać teraz jak Polska wychodzi w porównaniu do innych państw w czasie kryzysu, widać że ta polityka poskutkowala. Głównie głosowałem na nich ze wzgledu na program gospodarczy, bo przeciez to jest najwazniejsze dla Polski.
http://www.youtube.com/watch?v=asxbnZS5Qu8...feature=related - i następnym razem pomyśl na kogo będziesz głosował. Już lepiej jest oddać głos na UPR...
 

Rafal89

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gùrny Ślùnsk
Wybaczcie ale nie chce mi się czytać wszystkich postów a dosyć się rozpisaliście :p


Po 1. PO nie jest Liberalną partią ( już nawet nie ze względu na to że podatków nie obniżyli, ale za to że chcą je podwyższyć, z tej pozycji to i PiS był bardziej liberalny)


Po 2. Nie wiem z czego się cieszyć jak rozwój Polski to jakieś 0,8 PKB ....



W ogóle jeśli chodzi o "ratowanie kraju z kryzysu" to niezbyt podoba mi się że z pieniędzy podatnika będzie się wciskać kasę bankom, takimi metodami tylko banki się zachęci do podejmowania ryzykownych decyzji , a nie do poprawy sytuacji gospodarczej
 

Garcon

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Bylo by znacznie lepiej gdyby nie zachodni eksperci, ktorzy gloszac swoje wizje straszyli wszystkich, zeby w Polsce nie inwestowali, poniewaz grozi nam mega krach. Jest inaczej, nie wiem dzieki komu, czy dlatego, ze PO nic nie robi, czy moze dlatego, ze PO wlasnie dobrze sie zachowalo. Nie mam pojecia, cud jakis.

Mam nadzieje, ze dalej tak bedzie, a nawet moze i lepiej. Teraz jesli cala Europa na nas spojrzy, to i moze naplyw inwestycji bedzie.

Nie zachodni:) Tylko Polscy, szczególnie powiązani z bankami. Mówili o krachu, złamaniu złotówki i spekulowaniu nią. Na zachodzie właśnie dobrze widziano gospodarkę Polski, która mimo tego, że była strasznie krytykowana przez rodzimych ekonomistów notowała ciągły wzrost PKB. Choć chłopaki i dziewczęta, poczekajcie jeszcze chwile z tymi radosnymi minami. Jeszcze są pewne zapowiedzi ze strony polskich ekspertów, że gospodarka przeżyje szok na jesieni tego roku:)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
A ja wcześniej mówiłem że jeśli chodzi o gospodarkę to PO jest jak narazie najlepszą partią. Liberalizm GOSPODARCZY jest w Polsce bardzo potrzebny i jak widać to się sprawdziło.
sposrod bandy czworga, sld, psl, pis po sprawia wrazenie najmniej szkodzacej
w dalej idace sformulowania balbym sie pojsc

Głównie głosowałem na nich ze wzgledu na program gospodarczy, bo przeciez to jest najwazniejsze dla Polski.
wybacz ale po ma program gospodarczy, lecz tylko na papierze, nie zrealizowala z niego zadnego punktu, porownaj...

Frightern mozesz se zrobic test iq i podstawy wiedzy o swiecie? Uzyskamy dominante wyborcy PO biggrin.gif.

Sad but true.
wredny jestes..

Frigthern Lenin w porownaniu ze Stalinem to zatwardzialy kapitalista i reakcjonista biggrin.gif, wiec wiesz - banda 4 spelnia swoja "dziejowa role" bag.gif
powazny blad merytoryczny, stalin byl od biedy raczej socjalista, w przeciwienstwie do autentycznego komunisty lenina

W Polsce jest przede wszystkim złodziejstwo w białych rękawiczkach uprawiane przez jasnie panujących tuskowców

polecam kazdemu sprawdzic czy firma nie zwiazana z po lub psl (mniejszosc) dostala cokolwiek z setek milionow (w kazdym z 16 wojewodztw) z funduszu efs

Ekonomem może jesteś, na pewno nie jesteś za to ekonomistą. Polska gospodarka rzeczywiście jeszcze nie wyhamowała, ale hamuje. Wszystkie poprzednie kryzysy światowe docierały do na później, ale też później przemijały, więc jeszcze mamy czas. Do średniej unijnej jeszcze nam dużo brakuje, więc goniąc Europę w tempie 0,8% wzrostu PKB potrwa nam to jeszcze kilkaset lat.
polecam powrot do liceum w celu nauki procentow skladanych.... belka w oku?

Zauważ też, że nakłady na inwestycje utrzymują się głównie dzięki strumieniowi eurodotacji a popyt wewnętrzny dzięki strumieniowi pieniędzy przysyłanych przez pracujących za granicą rodzinom.
jakis sofizmat przelecial, kolego aktualnie nakaldy inwstycyjne w gospodarce nie maja zadnych zwiazkow z funduszami eurpejskimi, z tej prostej przyczyny
ze w polsce nie zlozono jeszcze ani jednego wniosku o platnosc, chociaz w niektorych wojewodztwach zawarto umowy o dofinansowanie, to ma nastapic niedlugo - tenze transfer, bajki takie to na http://www.platforma.org/forum/, tutaj malo kto w to uwierzy...


marku w odpowiedzi na twoj post, to ze czerwoni (i nie tylko) sie uwalszczyli na majatku jest faktem
lecz tak jak byli nieudacznikami jako rzadzacy tak i nieudacznikami jako biznesmeni, ilu ich zostalo sprzed 20 lat? jednostki, reszta wrocila na panstwowy garnuszek....
pobawili sie w biznes i wiekszosci nei wyszlo..

piekne
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
albo widzisz smiesznosc sytuacji polega na tym ze kij ma 2 konce
to ze nam sie waluta zdewaluowala jest dobre i zle
dobre bo nasz eksport jest tani, zle bo import zaopatrzeniowy zdrozal
jednakze w ciezkich czasach lepiej jest gdy latwiej jest sprzedac niz kupic
niestety nasz niemilosciwie nam panujacy tusk (et consortes) chce nam usztywnic kurs, no i zrobi sie chudo....
prorokuje ze pol roku po zwiazaniu waluty z euro przyjdzie zalamanie - cykle dostosowawcze tyle powinny potrwac...
 
Do góry