Polemika ze Świadkami Jehowy...

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... Vesemirus chłopczyku .... masz jeszcze mleko pod nosem co Ty wiesz o wolności ... co Ty przeżyłeś ..... nic .... myślisz że wolność jest tam gdzie są masy .... że jeśli większość coś uznaje albo neguje to ma rację .... wolność dzieciaku to mieć własne zdanie nawet jak jest niepopularne .... nawet jak większość Cię za nie potępia .... prawdziwa wolność to często trudna i wyboista droga na której cię opluwają bo nie dzielisz łoża z prostytutkami sprzedającymi się za 30 srebrników .... wolny jesteś wtedy kiedy ubierasz biały garnitur i postanawiasz zanieszkać w mieście kominiarzy ..... wytrzyj więc mleko z pod nosa bo to jeszcze nie wąs a tylko jego iluzja .....
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
A może tak do rzeczy zaczniecie facei rozmawiac?
ba jak na razie widże ze nie potraficie rozmwiac jesli chodzi o sprawe Boża
natomiast dobrze wam idzie jesli chodzi o denominacje
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... jeśli chodzi o sprawy Boże to ani Ty ani ja nie spożywamy krwi ....
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
to troche za mało Jarku żeby pokazac innym, że to sprawa Boza a nie denominacji
a co z wieprzowiną i frutti di mare Jarku?
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Czyli abym dobrze rozumiał staropolska czernina też nie wchodzi w grę ?

A gdzie jarek użył słowa potrawa ?

Oto twoja czernina

"Czernina, polewka z „juszki" prosięcia, gęsi lub kaczki, z kawałkami tegoż prosięcia, dróbkami, kluskami krajanymi i śliwkami lub gruszkami suszonemi zgotowana. Dla smaku dodawano do czerniny: pieprz, imbier, cynamon, gwoździki i sok wiśniowy. Była to polewka niegdyś ulubiona zarówno na stołach panów, jak szlachty średniej, zagrodowej i możniejszych kmieci. Gdy chciano zalotnikowi dać do poznania, że nie otrzyma ręki panny, podawano na obiad, gdy przyjechał do jej domu, czerninę."

A tak ogólnie to coście się uczepili tej krwi jak pies kości
Czyli co uważacie że jak rzeźni odwala czarną robotę katrupiąc prosiaka to popełnia grzech
A wy spożywacie pokrojonego prosiaka z myślą że to rzeźnik morduje zwierzęta
Od dawnych czasów ludzi hodowali gęsi, prosiaki, kury, kaczki itd
Myślicie że co hodowali ich poto żeby podziwiać, czy poto żeby zjeśc

http://www.blog.gr/home.html

Dalej co to ma znaczyć?
Poco to podałeś ? w jakim celu?
Jak z ciebie taki znawca języków to przetłumacz stronę i napisz w języku dla wszystkich zrozumiałym

Ja osobiście uważam tą stronę za polityczną propagandę
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
"ŚJ nie zmieniali zdania co do krwi .... nie przyjmowali i nie przyjmują transfuzji"

Załamałam się, jak to przeczytałam.
Religia religią, ale jeżeli jest możliwość uratowania komuś życia, nieważne jak "nieczysta" by byla, to trzeba działać! Chyba że chcecie złożyć "hołd" waszemu Jahwe, doprowadzając tym samym do śmierci człowieka...

A tak poza tym to zastanawia mnie - czemu ta krew jest naprawdę taka zła? Bo Bóg tak powiedział? A gdyby powiedział, że nie można obcinać paznokci i włosów? Czasem trzeba zachować zdrowy rozsądek, naprawdę.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
gdyby Bóg tak powiedział Handai znaczyłoby to , ze tak ma byc, Zna ON przeszlosc i przyszłośc, jest naszym konstrukorem wiec wie co dla nas dobre.
uwazasz, ze rozsądek ludzi jest zdrowszy od Bożego?
co do jednego się zgadzam z Toba
gdyby chodziło o ratowanie życia nie widze przesłanek w zakazie jedzenia do transfuzji
przygladając sie codziennemu zyciu i JChrystusa widzimy go w sytuacji kiedy "złamał" prawo rwąc kłosy. jak odpowiedział na zarzut?
Mt12 (3) A On im odpowiedział: Nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy był głodny, on i jego towarzysze? (4) Jak wszedł do domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie było wolno jeść jemu ani jego towarzyszom, tylko samym kapłanom? (5) Albo nie czytaliście w Prawie, że w dzień szabatu kapłani naruszają w świątyni spoczynek szabatu, a są bez winy?
Mk2(24) Na to faryzeusze rzekli do Niego: Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno? (25) On im odpowiedział: Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? (26) Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom.
A nie chodziło w tych przypadkach tak drastycznie o kwestie zycia lub nie. Więc zakaz tranzfuzji krwi u ŚJ nie ma swoich korzeni Biblijnych, a raczej w faryzejskiej pysze bycia lepszymi i bardziej świetymi..
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
gdyby Bóg tak powiedział Handai znaczyłoby to , ze tak ma byc, Zna ON przeszlosc i przyszłośc, jest naszym konstrukorem wiec wie co dla nas dobre.
uwazasz, ze rozsądek ludzi jest zdrowszy od Bożego?
co do jednego się zgadzam z Toba
gdyby chodziło o ratowanie życia nie widze przesłanek w zakazie jedzenia do transfuzji
przygladając sie codziennemu zyciu i JChrystusa widzimy go w sytuacji kiedy "złamał" prawo rwąc kłosy. jak odpowiedział na zarzut?
...tak dla sprostowania....Jezus jest Panem Sabatu i doskonale wie czego nie należy przekraczać....to faryzeusze nałożyli [rozszerzyli] przestrzeganie Sabatu.......w Dziej.15:20) apostołowie nie nakazali przestrzegania Sabatu !.....ale o krwi powtórzyli zakaz ze ST!


A nie chodziło w tych przypadkach tak drastycznie o kwestie zycia lub nie. Więc zakaz tranzfuzji krwi u ŚJ nie ma swoich korzeni Biblijnych, a raczej w faryzejskiej pysze bycia lepszymi i bardziej świetymi..
ma korzenie biblijne dla Izraelitów ST i uczniów Jezusa w NT powtórzony przez apostołów
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
..tak dla sprostowania....Jezus jest Panem Sabatu i doskonale wie czego nie należy przekraczać....to faryzeusze nałożyli [rozszerzyli] przestrzeganie Sabatu.......w Dziej.15:20) apostołowie nie nakazali przestrzegania Sabatu !.....ale o krwi powtórzyli zakaz ze ST!

Nie słyszałem o tym żeby w S.T występowało że nie można spożywać krwi
Nigdzie nie ma tam żeby nie spożywać krwi tak mi się zdaje
W S.T/N.T jest mowa o winie gdzie Jezus powiedział "oto moja krew pijcie ją "
Stąd pewnie się wzięło że nie wolno jeść co związane z krwią czy pić samą krew choć cytat mówi co innego :)

Jakiś fragment mówił coś o tym o jakimś obrzydzeniu nie pamiętam dokładnie ale nie było mowy tam o krwi
To zupełnie inna interpretacja całkowicie nie związana z krwią
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Nie słyszałem o tym żeby w S.T występowało że nie można spożywać krwi
Nigdzie nie ma tam żeby nie spożywać krwi tak mi się zdaje
W S.T/N.T jest mowa o winie gdzie Jezus powiedział "oto moja krew pijcie ją "
Stąd pewnie się wzięło że nie wolno jeść co związane z krwią czy pić samą krew choć cytat mówi co innego :)

Jakiś fragment mówił coś o tym o jakimś obrzydzeniu nie pamiętam dokładnie ale nie było mowy tam o krwi
To zupełnie inna interpretacja całkowicie nie związana z krwią
więc zapoznaj się z fragmentami ST i NT
(Kapłańska 3:17) (...)„‚Oto ustawa po czas niezmierzony dla waszych pokoleń, we wszystkich waszych miejscach zamieszkania: Nie wolno wam jeść żadnego tłuszczu ani żadnej krwi’”.
=i apostołowie powtórzyli chrześcijanom będąc pod wpływem ducha BOZEGO !;
(Dzieje 15:20) (...)by się powstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bożki i od rozpusty, i od tego, co uduszone, i od krwi.
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
...tak dla sprostowania.... (..) apostołowie nie nakazali przestrzegania Sabatu !.....ale o krwi powtórzyli zakaz ze ST!

Chyba nakłamania znowu...
(25) Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia. (26) Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia. (27) Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.
Koryntian 10;25-27
"Niechajże nas tedy nikt nie osądzi dla pokarmu, albo dla napoju".
"Ale nas pokarm nie zaleca Bogu; bo choćbyśmy jedli, nic nam nie przybywa; a choćbyśmy i nie jedli, nic nam nie ubywa" (1 Do Koryntian 8:8).
Uzasadnienie odwołania praw starotestamentowych
Galatów 3 23-25
(23) Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. (24) Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, /który miał prowadzić/ ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. (25) Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy.
Rzymian 10-4
(4) Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Vengo.
kiedy JChrystus przestal byc Panem Sabatu? czy jest gdziekolwiek słowo o zniesieniu dekalogu? Czy prawo ceremonilane to to samo co Dekalog?
Poszukaj różnic miedzy tym co spisane palcem Bozym na tablicach a tym co spisał Mojzesz na papirusie. Miedzy tym co w Arce a tym co przy niej..
zakaz pracy w Sabat zawarty jest w Dekalogu nie w nakazach faryzeuszy.
a co z chlebami pokładnymi?
Maszkowa , samo podanie wersetu nie wyjasnia sprawy. To manipulacja jaka stosuja często ŚJ
żeby zrozumiec ich przekaz bez kontekstu nie da rady Powiedz mi czy mozna ywpłenic kk? nakza nie zabijaj? Nie kradnij? jak mozna to rozumiecv? cześc rodziców zamienic na prawo Korban bo JChrystus unieważnił Dealog? troche to bez sensu
Fan-Fan jest wyraźny zakaz spożywania krwi tylko co to ma wspolnego z transfuzja?!
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
agarku, znowu poruszasz bardzo długie dwa tematy. Powiem tak; mojego doświadczenia wynika, że długich postów tłumaczących problem nikt nie czyta.
Jest to zapewne spowodowane tym, że obecnie ludzie chcą dostać gotowy wzór a nie go zrozumieć.

TAK, JEZUS ODWOŁAŁ WSZYSTKIE PRAWA ZAKONU MOJŻESZOWEGO DLA CHRZEŚCIJAN (czyli łącznie ponad 500)
POZOSTAWIAJĄC TĘ CZĘŚĆ DLA ŻYDÓW.
WIELOKROTNIE JEST TO POTWIERDZONE PÓŹNIEJ PRZEZ APOSTOŁÓW I EWANGELISTÓW.
Uzasadnienie odwołania praw starotestamentowych
Galatów 3 23-25
(23) Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. (24) Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, /który miał prowadzić/ ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. (25) Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy.
Rzymian 10-4
(4) Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.
Dwa cytaty to za mało? proszę jest więcej. Kontekst potwierdza odwołanie.
„Oto ja, Paweł powiadam wam : jeśli się dacie obrzezać, Chrystus wam nic nie pomoże, a oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia, wypadliście z łaski” (Ga.5; 2-4 por.Rz.2;29).
„Skoro bowiem zmienia się kapłaństwo, musi też nastąpić zmiana zakonu” (Hbr.7;12)
„O tobie (tj. Pawle) jednak powiedziano im, że wszystkich Żydów, którzy żyją między poganami, nauczasz odstępstwa od Mojżesza, mówiąc, żeby nie obrzezywali dzieci ani też nie zachowywali zwyczajów” (Dz.Ap.21;21)
Jan 1,17 Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
Mat. 11,11 Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on. A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają. Albowiem wszyscy prorocy i zakon prorokowali aż do Jana
Łuk. 16,16-17 Do czasów Jana był zakon i prorocy, od tego czasu jest zwiastowane Królestwo Boże i każdy się do niego gwałtem wdziera.

Trzeba zrozumieć sprawę podstawową. Prawa zakonu mojżeszowego są odwołane dla CHRZEŚCIJAN, natomiast dla żydówte prawa pozostają.
Jest to WYRAŹNIE pokazane w Biblii w konflikcie między Pawłem i Barnabą. Tam jest pokazana cała geneza tego problemu i jego rozwiązanie.
Jezus odwołał prawa zakonu mojżeszowego dla chrześcijan. Sam powiedział żydom że zakonu jako takiego nie likwiduje.
Jeśli jesteś żydówką bądź wyznajesz judaizm zachowujesz wszystkie;
Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. Bo zaprawdę powiadam wam : Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios” (Mt.5;17-19)
Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym stanie się winnym wszystkiego. Bo Ten, który powiedział :Nie cudzołóż, powiedział też : Nie zabijaj, jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu” (Jak.2;10-11)
„A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić” (Gal.5;3).

Jezus odwołał wszystkie prawa mojżeszowe dla chrześcijan. Następuje pytanie co z dekalogiem?
Sam dał odpowiedź
„A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań. Mówi mu : których ? A Jezus rzekł : Tych : Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa, czcij ojca i matkę i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego” (Mt.19;17-19)

Można przyjąć że tylko te wymienione albo przyjąć że jest to wskazanie że dekalog cały pozostaje. To już problem dla wierzących do rozkminiania.

Przy okazji znalazłam jeszcze cytat słów Jezusa o krwi.

„I rzekł im (Jezus) : Tak więc i wy jesteście niepojętni ? Nie rozumiecie, że wszystko co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może go kalać, bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i wychodzi na zewnątrz, oczyszczając wszystkie pokarmy ” (Mr.7;18-19 p)

Jak ktoś chce olewać słowa Jezusa i ogólnie Biblii - jego problem.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... Maszkowa gdzie w tych słowach Jezusa jest mowa o krwi .... od kiedy w biblii krew jest pokarmem ... zajmij się może kabałą bo widzę że do niej jest Ci bliżej ...
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Chyba nakłamania znowu...
(25) Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia. (26) Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia. (27) Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.
Koryntian 10;25-27
"Niechajże nas tedy nikt nie osądzi dla pokarmu, albo dla napoju".
"Ale nas pokarm nie zaleca Bogu; bo choćbyśmy jedli, nic nam nie przybywa; a choćbyśmy i nie jedli, nic nam nie ubywa" (1 Do Koryntian 8:8).
Uzasadnienie odwołania praw starotestamentowych
Galatów 3 23-25
(23) Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. (24) Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, /który miał prowadzić/ ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. (25) Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy.
...Żydzi mieli wiele zakazów jeśli chodzi o koszerność posiłków....więc powstał spór jak maja postępować Żydzi którzy przyjęli Jezusa jako Mesjasza a jak ludzie z narodów(poganie)...więc apostołowie pod wpływem ducha św. podyktowali czego nalezy tylko przestrzegać z Zakonu Mojżeszowego dla wszystkich którzy przyjęli Jezusa........czytaj ze zrozumieniem.
(Dzieje 10:15) I znowu, po raz drugi, głos rzekł do niego: „Przestań nazywać skalanym to, co Bóg oczyścił”.
....ale!oprócz rzeczy koniecznych do zbawienia takich jak;.
(Dzieje 15:19-20) (...)Toteż moje rozstrzygnięcie jest takie: nie należy niepokoić tych spośród narodów, którzy się nawracają do Boga, 20 lecz trzeba im napisać, by się powstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bożki i od rozpusty, i od tego, co uduszone, i od krwi.




Rzymian 10-4
(4) Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.
powiedział przede wszystkim o takim warunku
MAT.7:21) „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach.
..a o woli Boga apostołowie pisali również w Dziej.15:20

PS.Myszkowa !Jezus nie zniósł Zakonu On go wypełnił ...Zydzi byli pod Zakonem i od tego czy go wypełnią zależało ich życie......Jezus wyzwolił ich od przekleństwa Zakonu więc nie Zakon [z Dekalogiem włącznie ] zmywa grzech tylko krew Jezusa.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
A skąd możesz wiedzieć czy to była woła Boga?
Może to była woła Apostoła ?
..a w ST wola Mojżesza....hmm?

Vengo.
kiedy JChrystus przestal byc Panem Sabatu? czy jest gdziekolwiek słowo o zniesieniu dekalogu? Czy prawo ceremonilane to to samo co Dekalog?
..Pan Sabatu podał Nowe Przymierze zawarł go z apostołami w Ostatniej Wieczerzy ......po drugie apostoł nie wymienił przestrzegania Sabatu przez ludzi z narodów w rozporządzeniu z Dziej.15:20.........Jezus wypełnił Zakon

Poszukaj różnic miedzy tym co spisane palcem Bozym na tablicach a tym co spisał Mojzesz na papirusie. Miedzy tym co w Arce a tym co przy niej..
..ST był cieniem wszystkiego a końcem Przymierza jest Jezus.
zakaz pracy w Sabat zawarty jest w Dekalogu nie w nakazach faryzeuszy.
a co z chlebami pokładnymi?
,,,ST był dla Zydów i dla żydowskich kapłanów ,tylko kapłani układali chleby pokładne a gdzie dzisiaj masz zydowskich kapłanów z lini rodowej Aarona?........wszystkie dokumenty spłonęły w 70r.n.e....sami Żydzi nie wiedzą kto kim jest,,,,,,arki tez nie ma..świątyni nie ma....został tylko Pan Sabatu jako ofiarowany Paschalny Baranek Bozy.
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
BUACHA...CHA... CHA..CHA Vengo żebyś ty miał DAR czytania ze zrozumieniem...
(Dzieje 15:19-20) (...)Toteż moje rozstrzygnięcie jest takie: nie należy niepokoić tych spośród narodów, którzy się nawracają do Boga, 20 lecz trzeba im napisać, by się powstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bożki i od rozpusty, i od tego, co uduszone, i od krwi. (21) Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach

Ten cytat odnosi się dokładnie do tego co napisałam w poście wyżej. Do konfliktu Pawła z Barnabą. W wyniku którego ustalono, że żydzi przechodzący na chrześcijaństwo tych zakazów mogą przestrzegać. Zakaz tyczy się żydów przechodzących na chrześcijaństwo i tych pogan którzy pozostawali pod ich wpływem.
List zawierający zalecenia Jakuba był skierowany do konkretnych chrześcijan pochodzenia pogańskiego, ludu "z narodów", z Antiochii, Syrii i Cylicji (region rozciągający się na północ od Izraela)
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Fan-Fan jest wyraźny zakaz spożywania krwi tylko co to ma wspolnego z transfuzja?!

Jak dla mnie to "ja" nie widzę tego zakazu
Przytoczę tu prawosławie choć poniekąd już to pisałem

Bóg przyszedł postawił wino na stół i powiedział
"Oto moja krew pijcie ją "
Bóg przyniósł chleb postawił na stół i powiedział
"Oto moje ciało jedźcie go"
W prawosławiu podczas komunii daje się zmoczony chleb w winie (zatem albo jesteśmy alkoholikami, albo pijemy krew Jezusa )

Nie widzę tu ostatecznego zakazu że nie wolno spożywać krwi
Krew oznacza życie albo śmierć
Gdy się wykrwawiamy to śmierć
Ale gdy jesteśmy pośrodku lasu wyczerpane bezsilne i głodni
I gdy zobaczymy przykładowo sarnę to ją zabijemy i pierwsze co zrobimy to ciepłą krew z niej wypijemy
Bo ona najwięcej daje siły i to jest odruch człowieku/ zwierzęcy który w nas występuje

Co to ma wspólnego z transfuzją ?
A gdy głosił Jezus była transfuzja?

..Żydzi mieli wiele zakazów jeśli chodzi o koszerność posiłków....więc powstał spór jak maja postępować Żydzi którzy przyjęli Jezusa jako Mesjasza a jak ludzie z narodów(poganie)...więc apostołowie pod wpływem ducha św. podyktowali czego nalezy tylko przestrzegać z Zakonu Mojżeszowego dla wszystkich którzy przyjęli Jezusa........czytaj ze zrozumieniem.

Pytanie dlaczego ich chciały wyniszczyć
Skoro większość biblii (S.T który niby dziś jest N.T z którego jesteśmy dumni mimo że zaczerpnęliśmy praktycznie wszystko od nich)
Oto nowy fundament tak zwanej religią
 
Do góry