Polemika ze Świadkami Jehowy...

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Jak mam określać jego zachowanie? Wyobraź sobie, że walisz mu jednostronicową epistołę a on to komentuje "bzdura", nie podając żadnych kontrargumentów? To jest trolling w czystej postaci i za takie coś został już wywalony np. z Forum Apokalipsy...
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Oho.. !
Vese.... jak zrobisz rewolucję nie będziemy mieli trolla.
Lepszy ten niegroźny niż taki o jakim wspomniał Brave. ;)

cytacik jutro, bo wszystkie mi z głowy wyleciały.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
vesemirus, jego reakcje to po prostu rozpacz braku argumentów

maszkowa, ja bym wolał tamtego - chociaż by było z kim się podyskutować o znaczeniach, interpretacjach i co więcej tamten zna co nieco (czyli słabo ale jednak) hebrajski oraz grecki (jak ja)

skończmy ten offtop
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Vesemirus przesadzasz w formie w jakiej się wyrażasz w stosunku do Miłującego
faktem jest, że chłop sobie nie radzi, jest chyba najsłabszym merytorycznie Świadkiem jakiego spotkałem tutaj na forumowisku
i mym zdaniem wkrótce sobie odpuści pisanie tutaj, po części dlatego, że sobie nie radzi, po części dlatego, że nie ma żadnych szans, na pozyskanie kogokolwiek, więc jego "misja ewangelizacyjna" przynosi skutki odwrotne od zamierzonych
oczywiście mogę się mylić, ale spotkałem np. innym forum o profilu czysto religijnym Świadka, który był naprawdę niezły merytorycznie ...
Czytasz:
(1 Koryntian 2:14-16) "Ale człowiek fizyczny nie przyjmuje spraw ducha Bożego, bo są dla niego głupstwem; i nie może ich poznać, ponieważ osądza się je duchowo. 15 Natomiast człowiek duchowy osądza doprawdy wszystko, lecz sam nie jest osądzany przez żadnego człowieka. 16 Albowiem „któż poznał umysł Jehowy, żeby mógł go pouczać?” My wszakże mamy umysł Chrystusowy."
Wasze oceny nie są właściwe, sa bez wartości, bo jako ludzi fizyczni nie dostrzegacie spraw duchowych.
vesemirus, jego reakcje to po prostu rozpacz braku argumentów
maszkowa, ja bym wolał tamtego - chociaż by było z kim się podyskutować o znaczeniach, interpretacjach i co więcej tamten zna co nieco (czyli słabo ale jednak) hebrajski oraz grecki (jak ja)
Czy duchowni i hierarchowie KrK nie znają hebrajski i grekę?
Znają! A czy znają Boga i prawdę?
Nie! Nie znają! Biblijne ich przekłady, to same przeinaczenia i błędy.
Wnioski wyciągnijcie sami.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Czytasz:
(1 Koryntian 2:14-16) "Ale człowiek fizyczny nie przyjmuje spraw ducha Bożego, bo są dla niego głupstwem; i nie może ich poznać, ponieważ osądza się je duchowo. 15 Natomiast człowiek duchowy osądza doprawdy wszystko, lecz sam nie jest osądzany przez żadnego człowieka. 16 Albowiem „któż poznał umysł Jehowy, żeby mógł go pouczać?” My wszakże mamy umysł Chrystusowy."
Wasze oceny nie są właściwe, sa bez wartości, bo jako ludzi fizyczni nie dostrzegacie spraw duchowych.

rozumiem, iż posiadasz trwałą niezdolność do wypowiadania się zgodnie z przebiegiem dyskusji, upomniałem Vesemirusa, gdyż mym zdaniem przesadził z drwiącym stosunkiem w stosunku do ciebie (za co ty mnie chłoszczesz cytatami)
moje oceny zachowań userów (ciebie czy wspomnianego Vesemirusa) to nie jakaś wartość sama w sobie, to po prostu ocena, postaraj się chociaż odrobinę być logiczny i niefundamentalistyczny, ilość złośliwości w stosunku do ciebie spadnie, a może pojawi się nawet szacunek do twej osoby, jak do tej pory zachowujesz się jak zaprzeczenie tego kto może nazywać się "uczniem Chrystusa" piszesz prawdę i nieprawdę (wbrew nickowi), manipulujesz danymi, wypowiedziami (to też nie jest uczciwe), w większości swych postów ziejesz nienawiścią do innych chrześcijan, nawet w swym temacie o Świadkach nie omieszkałeś epatować nienawiścią, przemyśl swe postępowanie
nie tak dawno Vesemirus wspomniał o twej działalności na innych forach, tam postępujesz podobnie, w większości przypadków ludzie mają cię za pomyleńca
zastanów się, nie wiem czy jesteś zdolny do zrzucenia gorsetu oblężonej twierdzy i wypowiedzi merytorycznych
jeżeli masz prowadzić dalej działalność ocierającą się o trollowanie (nieuczciwość w wypowiedziach) będę zmuszony cię pozbawić możliwości uczestniczenia w naszym forum
ja naprawdę mam olbrzymi ładunek cierpliwości do userów (dlatego tak, rzadko karzę), staram się jedynie upominać, ale całkowity brak próby poprawy swego postępowania, spowoduje to co napisałem
jeszcze trochę i nie będziesz miał gdzie pisać, gdy zbanują cię na każdym forum w Polsce, pomyśl
są ludzie źle nastawieni do świadków, dobrze i neutralnie, ja jestem neutralny i taki pozostanę, czy jesteś w stanie wykorzystać mą neutralność?
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Wasze oceny nie są właściwe, sa bez wartości, bo jako ludzi fizyczni nie dostrzegacie spraw duchowych.
Czyli śJ są istotami duchowymi :p ? Ja składam się z dwóch części fizycznej i duchowej, Ty też, ale skoro twierdzisz, że nie jesteś "człowiekiem fizycznym" - to jakim? Niematerialnym? Niewidzialnym?
To zastanawiające bo w Waszej doktrynie nie ma mowy o nieśmiertelnej duszy - czyli z gruntu jesteście tylko istotami fizycznymi... Objaśnisz mi to :p ?
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
rozumiem, iż posiadasz trwałą niezdolność do wypowiadania się zgodnie z przebiegiem dyskusji, upomniałem Vesemirusa, gdyż mym zdaniem przesadził z drwiącym stosunkiem w stosunku do ciebie (za co ty mnie chłoszczesz cytatami)
Błąd. Wskazywanie przyczyn nieporozumienia nie jest jakąś chłostą, chyba, że odczuwasz wielką przepaść w sposobach widzenia wielu kwestii pomiędzy nami. Wy widzicie tak jak widzą ludzie opierający się na mądrości ludzkiej, bez mądrości Bożej, ja zaś opieram się głównie na mądrości Bożej.
Bóg zaś mądrość ludzi uznał za głupotę, ale przez swą mądrość ludzie nie poznają Boga..
Czy tego nie widzisz w tej dyskusji?
Trudno Wam przyjąć ale mam racje w każdym temacie. I nic na to nie poradzisz. Mówię prawdę.
moje oceny zachowań userów (ciebie czy wspomnianego Vesemirusa) to nie jakaś wartość sama w sobie, to po prostu ocena, postaraj się chociaż odrobinę być logiczny i niefundamentalistyczny, ilość złośliwości w stosunku do ciebie spadnie, a może pojawi się nawet szacunek do twej osoby, jak do tej pory zachowujesz się jak zaprzeczenie tego kto może nazywać się "uczniem Chrystusa" piszesz prawdę i nieprawdę (wbrew nickowi),
Pisze tylko i wyłącznie prawdę. Tak jak poznałem, bez kompromisu i fałszu - podstawa jej mądrość Boża, Biblia. Stale zapraszam, bez ogólników a konkretnie, jeśli ma ktoś coś do zarzucenia to proszę - słucham. Po to tu jestem.
Dość z fałszem według Waszego widzimisię. Nie atakuje Ciebie bo taką mam ochotę. Ale odpowiadam na Twoje zdania skierowane do Vesemirusa i do mnie. Czy nie zauważyłeś, że nie zabiegam o przychylność kogokolwiek z was?
A dlaczego nie zabiegam? Bo gdybym zabiegał mógłbym odejść od obiektywizmu i bezstronności.
Ci co wchodzą na forum szukają takich jak oni, ja zaś szukam tych, co z tym systemem szczerze się nie zgadzają, maja wątpliwości, a ja chce wskazywać im, że maja rację ten system musi zginąć - o tym świadczy każda dziedzina życia ludzi - jak żyją, w co wierzą..
manipulujesz danymi, wypowiedziami (to też nie jest uczciwe), w większości swych postów ziejesz nienawiścią do innych chrześcijan, nawet w swym temacie o Świadkach nie omieszkałeś epatować nienawiścią, przemyśl swe postępowanie nie tak dawno Vesemirus wspomniał o twej działalności na innych forach, tam postępujesz podobnie, w większości przypadków ludzie mają cię za pomyleńca
zastanów się, nie wiem czy jesteś zdolny do zrzucenia gorsetu oblężonej twierdzy i wypowiedzi merytorycznych
To prawda, sam pewnie zauważyłeś to nie raz u siebie, że gdy mówisz prawdę, to może mieć ona taki wydźwięk jakbyś kogoś atakował. Tak naprawdę jednak wypowiadam się i atakuję, obrzucam krytycznymi słowa fałsz, obłudę, i zakłamanie - instytucji, systemu, jakiś grup ludzi, filozofii czy teorii. Czynie to wprost.
Najbardziej dotyka to tych, którzy w tych kłamstwach trwają, chociaż ich nie tykam.
Mówię przeciw ewolucji, a ta krytyka pada na ewolucjonistów. Jak na to spojrzysz?
Nie dziecko krzyczy "król jest nagi" ale ja, podając argumenty..
Co do innych forum, to przecież wszędzie są tacy sami ludzie, i tu i tam - odrzucający to, co najważniejsze - Boga, uwielbiają brak poznania.. Tego odczytać nie potrafisz.
jeżeli masz prowadzić dalej działalność ocierającą się o trollowanie (nieuczciwość w wypowiedziach) będę zmuszony cię pozbawić możliwości uczestniczenia w naszym forum
Widzisz człowieku, co piszesz? Kto tu trolluje? Wskaż chociaż jedną moją nieuczciwość!
Chyba sobie za dużo pozwalasz, takie rzeczy trzeba dowieść. Jak śmiesz!
Od administratora wymagana jest obiektywność, a nie uleganie swym nastrojom.
Myślałeś żeś mądrzejszy, a Ty piszesz coś bez pokrycia.
Nie prowadzę tu żadnej działalności, ale jestem i rozmawiam
ja naprawdę mam olbrzymi ładunek cierpliwości do userów (dlatego tak, rzadko karzę), staram się jedynie upominać, ale całkowity brak próby poprawy swego postępowania, spowoduje to co napisałem
jeszcze trochę i nie będziesz miał gdzie pisać, gdy zbanują cię na każdym forum w Polsce, pomyśl
są ludzie źle nastawieni do świadków, dobrze i neutralnie, ja jestem neutralny i taki pozostanę, czy jesteś w stanie wykorzystać mą neutralność?
O to sie nie martw. Możesz upominać, karcić, prostować ale zawsze zgodnie z prawdą i jeśli masz obiektywnie uzasadnione powody - to przyjmuję. Takich teraz nie masz.
Wymaganie ode mnie zmiany, według Twojego widzimisię, to Twoja utopia.
Twoja neutralność to pozory. Czemu nie dyskutujesz merytorycznie, a stajesz się fanatycznym przeciwnikiem moim i prawdy?
Spodziewałem się po Tobie czegoś racjonalnego, a nie kolejnego fanatyka kłamstw i oszustw.
To przemyśl, bo ulegasz subiektywnym wpływom i nastrojom innych.
Lubisz być docenianym. I tyle.
Pozdrawiam
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Czyli śJ są istotami duchowymi? Ja składam się z dwóch części fizycznej i duchowej, Ty też, ale skoro twierdzisz, że nie jesteś "człowiekiem fizycznym" - to jakim? Niematerialnym? Niewidzialnym?
To zastanawiające bo w Waszej doktrynie nie ma mowy o nieśmiertelnej duszy - czyli z gruntu jesteście tylko istotami fizycznymi... Objaśnisz mi to?
Proszę! Widzisz, co robi zaślepienie i brak zrozumienia!
Duchowy człowiek, to nie ten, który wbrew wszystkiemu posiada dusze nieśmiertelną!
Tego zmienić się nie da. Człowiek jest duszą, gdy więc umiera, to umiera dusza. Nie ma żadnego nieśmiertelnego pierwiastka wewnątrz człowieka. To poglądy nierozumnych filozofów.
O co więc chodzi? Napisano:
(Mateusza 5:3) „Szczęśliwi, którzy są świadomi swej potrzeby duchowej, gdyż do nich należy królestwo niebios."
Człowiek potrzebuje Boga, ma to zaszczepione w genach, u podstaw stwarzania, to zaś pochodzi od Boga. On chce by ludzie byli szczęśliwi, to jednak zależy jedynie od poznania Boga i miłości.
Tej miłości opartej na zasadach.
Gdy ktoś takim jest, to jest świadomy swej potrzeby duchowej, realizuje ją pod kierownictwem ducha Bożego, i staje się człowiekiem duchowym.Czytasz:
(Jana 4:23, 24) "Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili.
Bóg jest Duchem, a ci, którzy go czczą, muszą oddawać cześć duchem i prawdą”.
Taki człowiek ma, jak czytałeś
"Albowiem „któż poznał umysł Jehowy, żeby mógł go pouczać?”
My wszakże mamy umysł Chrystusowy."
Jednak każdy człowiek, żyjący na ziemi jest śmiertelny, jest człowiekiem fizycznym.
Jednak rzecz nie w tym, bo istotne sa inne różnice pomiędzy nimi, ten fizyczny nie rozumie spraw Boga, dopóki jest człowiekiem fizycznym, nie rozumie też człowieka duchowego, ale ten człowiek duchowy rozumie i fizycznego, i duchowego.
Jezus jako istota duchowa, przyszedł na ziemie urodziwszy się jako człowiek, znał więc sprawy ducha i sprawy człowieka fizycznego. Byl człowiekiem doskonałym.
Ludzie duchowi maja umysł duchowy - Chrystusowy. Takimi ludźmi są Świadkowie Jehowy.
Ty na to nic nie poradzisz. Trzeba to jedynie przyjąć i prosić Boga o zrozumienie, bo mądrość niezbędna do poznania od niego pochodzi.
.Pozdrawiam
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Eee żaden z tych cytatów nie potwierdza Twojej teorii. Nie wyśmiewam się, każdemu wolno wierzyć w to co chce, ale ciężko jest mi opanować uśmieszek błąkający się na mojej twarzy kiedy uświadomię sobie, że wierzysz w to co nie jest napisane w "Biblii" a jednocześnie twierdzisz, że to "Biblia" jest fundamentem Twojej wiary (co jest oczywiście kłamstwem - to Partia Wewnętrzna, ops przepraszam, Ciało Kierownicze jest fundamentem Waszej wiary w poważaniu często mając to co mówi "Biblia")
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Ja wygram - nawet jak mnie dziabnie to nie umrę z powodu utraty krwi - transfuzja mnie uratuje :p
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dobrze koniec złośliwości, Miłujący dostaje urlop 7 dni (zapewne nie ulegnie jego zachowanie poprawie, więc na tym się nie skończy, ale ciągle mam nadzieję)

Mówię prawdę.
Pisze tylko i wyłącznie prawdę.
niejednokrotnie sam się podłożyłeś wykazując, że zwyczajnie się z prawdą rozmijasz i co gorsza manipulujesz, twe subiektywizmy wybacz nie mogą stanowić odniesienia..


Dość z fałszem według Waszego widzimisię.
żegnasz się z nami?

Czy nie zauważyłeś, że nie zabiegam o przychylność kogokolwiek z was?

Bo gdybym zabiegał mógłbym odejść od obiektywizmu i bezstronności.
obiektywizmu nie dostrzegłem w twych postach, a tym bardziej bezstronności czym jest obiektywizm możesz dowiedzieć się z moje ostatniego wpisu http://samodzielniemyslacy.salon24.pl/
jak przeczytasz mam nadzieję zrozumiesz, czym jest obiektywizm, jak do tej pory nawet pozorów obiektywizmu w twych postach nie da się dostrzec

Nie dziecko krzyczy "król jest nagi" ale ja, podając argumenty..
argumentów spójnych i logicznych, jeszcze nie udało ci się przytoczyć



Wskaż chociaż jedną moją nieuczciwość!
większość twych postów, to mniej lub bardziej nieuczciwość
a to mi się niepodoba, nawet twój post będący odpowiedzią na mój wpis, jest i manipulacją i głoszeniem nieprawdy


Chyba sobie za dużo pozwalasz, takie rzeczy trzeba dowieść. Jak śmiesz!
Od administratora wymagana jest obiektywność, a nie uleganie swym nastrojom.
znoszę twe impertynencje od dawna, jak do tej pory karany byłeś nie często (wiem, mój błąd, jestem człowiekiem, więc się mylę, tak jak myliłem się w stosunku do ciebie, mając nadzieję, może nizbyt dużą, że jednak spróbujesz chociaż, dostosować sie do regulaminu


Twoja neutralność to pozory. Czemu nie dyskutujesz merytorycznie, a stajesz się fanatycznym przeciwnikiem moim i prawdy?
człowieku, nie widziałem w twych walczących postach nic poza fundamentalizmem, a mnie zarzucasz fundamentalizm?
chyba nie znasz po raz kolejny znaczenia słów jakimi się usiłujesz posługiwać


To przemyśl, bo ulegasz subiektywnym wpływom i nastrojom innych.
nigdy nie poddaje się nastrojom innych, to jedna z moich wad, ciężko mnie "rozruszać" tak w życiu realnym, jak i "wirtualnym", chociaż Vesemirus natchnął mnie do sprawdzenia, twego prowadzenia się na innych forach, wszędzie trollujesz (o czym już pisałem)
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... Brave z całym szacunkiem .... nie jesteś obiektywny i uczciwy wobec forumowiczów jeśli postanowiłeś zablokować Miłującego za jego ostatni post .... każdy ma prawo do stanowczych wypowiedzi ... czy to się komuś podoba czy nie .... pozdrawiam
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to nie był ostatni post, ale od jakiegoś czasu prosiłem go o zmianę swego zachowania
widzisz Jarku, sprzeczaliśmy się, dyskutowaliśmy, nie mniej jednak ty w swych zachowaniu nigdy nie czyniłeś tego co robił Miłujący, nawet kiedyś obraziłeś Daniela (on was też poobrażał - jako świadków), nie mniej jednak byłeś o klasę lepszym userem (widzę zaglądasz znowu, więc może znowu będziesz)
i proszę nie podążaj tropem solidaryzmu z Miłującym, po tygodniowym upominaniu dostał on blokadę nie na zawsze, a na 7 dni (aby sobie przemyślał)
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... zaregowałeś więc jak sędzia na boisku ... najpierw puścił spalonego ... a jak padła bramka postanowił go odgwizdać .... nie czytałem poprzednich postów Miłującego .... jednak jeśli były zgorszeniem to od razu trzeba było zareagować .... a tak zrobiłeś to po poście w którym nie dał do tego podstaw ... jak widzisz wszyscy popełniamy błedy .... mam też nadzieję że stanowcze wypowiedzi (w obronie swoich przekonań) Miłującego nie będą traktowane jak atak bo ja ich tak nie postrzegam .... Jezus wywracał stoły gdy widział obłudę i nikt go nie potępia ... wielokrotnie też jednoznacznie określał ludzi obłudnych i nieszczerych ... wierzę że Miłujący robi to wszystko w dobrej wierze ... i że nie potrzebuje adwokata w mojej ani innej osobie ... tylko szczerości podejmujących z nim dyskusię .... pozdrawiam
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
a jak padła bramka postanowił go odgwizdać
Trochę to nielogiczne, bo bramka nie padła - Miłujący nieudanie próbował przekonać nas, że człowiek nie ma duszy nieśmiertelnej, co można obalić jednym cytatem: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju. Łk. 23,43." Po śmierci dobry łotr będzie w raju z Chrystusem, ba Chrystus mówi, że "dziś" z Nim będzie w raju - jak skoro aby wejść do raju według śJ trzeba czekać aż do zmartwychwstania duszy i ciała na raz?
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
..... a czy Jezust tego samego dnia w którym to mówił wstąpił do raju ? ..... bo jeśli nie to może powiedział ..... "zaprawdę powiadam ci dziś, ..... będziesz ze mną w raju" ....
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
..... a czy Jezust tego samego dnia w którym to mówił wstąpił do raju ? ..... bo jeśli nie to może powiedział ..... "zaprawdę powiadam ci dziś, ..... będziesz ze mną w raju" ....
Aaa słynne manipulacje :p Podaj mi analogię do tego cytatu w Nowym Testamencie. Zawsze jest "Zaprawdę powiadam wam/ci" nie ma nic więcej, to raz. Drugą sprawą jest sama logika wypowiedzi - zaprawdę powiadam Ci dzisiaj nie ma sensu spójrz na takie zdanie - "Zaprawdę powiadam Ci dzisiaj - kupię samochód" i porównaj "Zaprawdę powiadam Ci - dzisiaj kupię samochód" od razu lepiej :p

(Ale w sumie tak to bywa jak szukamy na upartego tego co chcemy znaleźć w poważaniu mając prawdę...)
 
Do góry