Polemika ze Świadkami Jehowy...

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Przecież to oczywiste - powstała w piwnicy jednej z kamienic na Brooklynie... ;)
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
... domyślam się że Jacek to ja czyli Jarek ... co do pytania to go nie rozumiem .... bo biblia jest jedna (to Słowo Boże nie ludzkie) .... są tylko różne przekłady .... więc to nie ma znaczenia którą się będziesz posługiwać .... dla mnie to nie ma znaczenia bo każdy przekład wnosi coś wartościowego ........ Christopheros przemawia przez Ciebie arogancja (brak wiedzy) .... jeeli czujesz się upoważniony kogoś oceniać a tym bardziej potępiać ... najpierw upewnij się ile prawdy jest w tym co mówisz .... w końcu słowa wypowiedziane przez Ciebie świadczą tylko o Tobie ....
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Ja poświadczam prawdę, a ta prawda mówi o Was (Was - śJ, jeśli nadal nie rozumiesz czemu używam liczby mnogiej) - w tym temacie nie raz, nie dwa pisano o tym, że Wasz przekład jest delikatnie mówiąc, przeinaczony. Powstawiane są tam słowa których nie ma, zmieniona jest składnia tak, żeby pasowała do Waszych doktryn. Wygląda to tak, jakby Russel (czy jak się tam zwał Wasz "prorok") wymyślił doktrynę a potem przerobił Biblię tak, żeby mu pasowała :]
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Och, przepraszam Jarku, mam jakieś inklinacje do imienia Jacek.
Widzisz, nie odpowiedziałeś mi na pytanie, z góry zakładając, że chcę poruszać temat Russela i jego przekładu.
A ja wcale nie chcę tego czynić.
Zostawmy temat, sensowności, przekłamań (dla katolików) sporów czy Russel był kompetentny czy nie etc..
Ja nie pytam o przekład Russela tylko jego źródło.
Co jest dla Was PRAWDZIWĄ Biblią Hebrajczyków?
Kiedy została spisana, kto dokonał spisania, na jakim tekście źródłowym oparł się Russel.

Tylko taka uwaga o logice. Nie możesz twierdzić, o Biblii że "nie ma znaczenia którą się będziesz posługiwać .... dla mnie to nie ma znaczenia bo każdy przekład wnosi coś wartościowego" a potem jeden z tych przekładów negować. Trochę bzdurka nie uważasz?
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
.... wiele razy już na tym forum mówiłem że nie jestem Świadkiem Jehowy (tak wygląda Twoja prawda Vesemirus) .... co do biblii to zapoznałem się z nią korzystając z przekładu "Warszawskiego" i "Tysiąclecia" .... czytałem też "Przekład Nowego Świata" ... jak wiele innych .... nie neguje żadnego przekładu .... Maszkowa nie wiem co masz na myśli pisząc o biblii Hebrajczyków ... ja przez bilie Hebrajczyków (pisma hebrajskie) rozumiem tak zwany Stary Testament ... a mamy też tak zwany Nowy Testament .... i to dla mnie jest dopiero cała biblia ....
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
A widzisz, pytałam o Biblię Hebrajczyków ponieważ to jest temat zatytułowany "świadkowie Jehowy". i za takowego zostałeś uznany.
Nie zmienia to jednak sensu pytania. Biblia składa się i ze Starego i Nowego Testamentu. Ale mogę rozszerzyć pytanie i o Nowy.
Więc jakiego wyznania jesteś? (tylko moja babska ciekawość.)
Która Biblia jest dla Ciebie najbardziej wartościowa i odzwierciedla prawdę i prawdziwe Słowo Boga?
Chodzi mi o "głuchy telefon" - na pewno rozumiesz.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
.... wiele razy już na tym forum mówiłem że nie jestem Świadkiem Jehowy (tak wygląda Twoja prawda Vesemirus)
Nie jesteś? Musiały mnie zmylić manieryzmy językowe... :]
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
To właśnie to wpajane każdego dnia przez Ciało Kierownicze poczucie posiadania "prawdy" uniemożliwia wam jej poznanie :) .
mówisz jak slepy do widzącego==tylko ci sie tak wydaje że widzisz poniewaz tak ci inni mówią:))

=choć fakt nieraz widzi niewidomy mimo że nic nie widzi a widomy choć widzi nic nie widzi=

witaj Sariel!


PS.Brave..super uporządkowałeś to forum...jest bardziej przejrzyste i tematycznie poukładane...kupe dobrej roboty zrobiłeś/cie. :eek:k:
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
mówisz jak slepy do widzącego==tylko ci sie tak wydaje że widzisz poniewaz tak ci inni mówią :))

Poczytaj, bardzo ładna demaskacja zaślepienia śJ (za watchtower.org.pl ):

Kryteria, które podają wyżej ŚJ nie da się zbyt uzasadnić Biblią. Interesującą rzeczą jest to, w jaki sposób ŚJ definiują odstępstwo. Może wydawać ci się zaskakujące, ale odstępcą nie jest osoba, która głosi nauki sprzeczne z Biblią, lecz taka, która głosi nauki sprzeczne z aktualną doktryną Towarzystwa Strażnica. Jest to jasno stwierdzone na w KSK na s. 94. I tu niespodzianka. Angielska wersja książki różni się tu wyraźnie od jej polskiej wersji.

Angielski tekst brzmi:"Persons who deliberately spread (stubbornly hold to and speak about) teachings contrary to Bible truth as taught by Jehovah's Witnesses are apostates." [KSK, s.94, ang.]

został przetłumaczony jako:"Osoby, które rozmyślnie rozpowszechniają (uporczywie popierają lub głoszą) nauki sprzeczne z prawdą biblijną, Świadkowie Jehowy uważają za odstępców." [KSK, s.95]

A powinien być:Osoby, które rozmyślnie rozpowszechniają (uporczywie popierają lub głoszą) nauki sprzeczne z prawdą biblijną, tak jak nauczają Świadkowie Jehowy, są odstępcami.

Zauważmy, że polskie tłumaczenie KSK różni się zasadniczo od oryginału angielskiego...
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
[quote name='Maszkowa' timestamp='1332869874' post='2937977']
Och, przepraszam Jarku, mam jakieś inklinacje do imienia Jacek.
Widzisz, nie odpowiedziałeś mi na pytanie, z góry zakładając, że chcę poruszać temat Russela i jego przekładu.
A ja wcale nie chcę tego czynić.
Zostawmy temat, sensowności, przekłamań (dla katolików) sporów czy Russel był kompetentny czy nie etc..
Ja nie pytam o przekład Russela tylko jego źródło.
Co jest dla Was PRAWDZIWĄ Biblią Hebrajczyków?
Kiedy została spisana, kto dokonał spisania, na jakim tekście źródłowym oparł się Russel.

Tylko taka uwaga o logice. Nie możesz twierdzić, o Biblii że "nie ma znaczenia którą się będziesz posługiwać .... dla mnie to nie ma znaczenia bo każdy przekład wnosi coś wartościowego" a potem jeden z tych przekładów negować. Trochę bzdurka nie uważasz?
[/quote]

przepraszam czy mogę sie zapytać o przekład Russel'a...???...co to za przekład ?pierwszy raz słysze

[quote name=' timestamp='1332882929' post='2938106']
Poczytaj, bardzo ładna demaskacja zaślepienia śJ (za watchtower.org.pl ):
[/quote]witaj Vesemirus'!

poczytaj moje logo pod postem ;moze coś ci podpowie:)pozd
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
To raczej skrót myślowy, bo Russel używał przekładów katolickich Biblii, podczas gdy doktryna śJ rozjeżdżała się z tym co jest napisane w Biblii postanowiono tak zmienić pismo by odpowiadało doraźnym potrzebą Strażnicy. Pod płaszczykiem docierania do prawdy po prostu sfałszowano Pismo Święte.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Ja poświadczam prawdę, a ta prawda mówi o Was (Was - śJ, jeśli nadal nie rozumiesz czemu używam liczby mnogiej) - w tym temacie nie raz, nie dwa pisano o tym, że Wasz przekład jest delikatnie mówiąc, przeinaczony. Powstawiane są tam słowa których nie ma, zmieniona jest składnia tak, żeby pasowała do Waszych doktryn. Wygląda to tak, jakby Russel (czy jak się tam zwał Wasz "prorok") wymyślił doktrynę a potem przerobił Biblię tak, żeby mu pasowała :]
pasować to może ryba do galarety:)

przekłady Biblii [a jest ich wiele] czymś się różnią zapytaj siebie czym?

To raczej skrót myślowy, bo Russel używał przekładów katolickich Biblii, podczas gdy doktryna śJ rozjeżdżała się z tym co jest napisane w Biblii postanowiono tak zmienić pismo by odpowiadało doraźnym potrzebą Strażnicy. Pod płaszczykiem docierania do prawdy po prostu sfałszowano Pismo Święte.
kiepściutki z ciebie znawca jesli podważasz coś co nie ma gruntu---a NT nie ma gruntu[oryginału]
WIELKA zagadka całun przetrwał a papirusy [drogocenne] nie:(...chociaż jak utrzymuje KK jego papieże ciągną się od Piotra:))nawet i jego Pism ni ma:(

... ja odpowiedziałem tylko wy nie czytacie .... Jezus po czterdziestu dniach wstąpił do nieba ... to jak mógł obiecać ... "dziś będziesz ze mną w raju" .... ten temat był już tak często wałkowany ... każdy niech więc pozostanie przy tym co mu odpowiada ... tak samo sprawa raju ... Bóg stworzył raj na ziemii nie w niebie ... a dziś wielu sądzi inaczej ... to jest własnie wolność którą Bóg nas obdarzył ... jednak za korzystanie z tej wolności poniesiemy odpowiedzialność .... nie macie argumentów tylko tradycję .... Swiadkowie Jehowy maja biblie ...
wystarczy zacytować im wers z (Jana 20:17) 17dotyczący czasu kiedy Jezus wstąpił do nieba;
Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego(...)
pozd.

Eee żaden z tych cytatów nie potwierdza Twojej teorii. Nie wyśmiewam się, każdemu wolno wierzyć w to co chce, ale ciężko jest mi opanować uśmieszek błąkający się na mojej twarzy kiedy uświadomię sobie, że wierzysz w to co nie jest napisane w "Biblii" a jednocześnie twierdzisz, że to "Biblia" jest fundamentem Twojej wiary (co jest oczywiście kłamstwem - to Partia Wewnętrzna, ops przepraszam, Ciało Kierownicze jest fundamentem Waszej wiary w poważaniu często mając to co mówi "Biblia")
czytałeś cytaty podane przez //miłującego?//podaj które nie znajdują sie w biblii??np.Wyszyńskiego--[jego podpis widnieje]
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
kiepściutki z ciebie znawca jesli podważasz coś co nie ma gruntu---a NT nie ma gruntu[oryginału]
WIELKA zagadka całun przetrwał a papirusy [drogocenne] nie:(...chociaż jak utrzymuje KK jego papieże ciągną się od Piotra:))nawet i jego Pism ni ma:(
Czy wstawianie do greckich pism wyrazów których tam nie ma i utrzymywanie, że tak być powinno nie jest fałszowaniem? Jak inaczej mamy to nazwać? Poznawaniem prawdy? Nie rozśmieszaj mnie :p
pasować to może ryba do galarety:)
Też jestem tego zdania, dlatego nie powinniśmy dopasowywać Biblii do własnych celów, tylko cele do niezmiennej Biblii.
czytałeś cytaty podane przez //miłującego?//podaj które nie znajdują sie w biblii??
Czytałem, swoje zdanie podtrzymuje :p

Przepraszam, za czerwony :/
Vengo - używaj opcji edytuj, nie pisz post pod postem.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Jak mam określać jego zachowanie? Wyobraź sobie, że walisz mu jednostronicową epistołę a on to komentuje "bzdura", nie podając żadnych kontrargumentów? To jest trolling w czystej postaci i za takie coś został już wywalony np. z Forum Apokalipsy...
eee tam...co to jest jednostronnicowa epistoła:))....napiano krótszy EXULTET i wychodzi że katolicy lucyfera czcza:))))

=====Flammas eius lucifer matutinus inveniat: Ille, inquam, lucifer, qui nescit occasum: Christus Filius tuus, qui regressus ab inferis, humano generi serenus illuxit, et vivit et regnat in saecula saeculorum. ======
Czy wstawianie do greckich pism wyrazów których tam nie ma i utrzymywanie, że tak być powinno nie jest fałszowaniem? Jak inaczej mamy to nazwać? Poznawaniem prawdy? Nie rozśmieszaj mnie :p
drogi Vesemirus ! przekały różne ,również KrK w swoich przekładach mają wstawiane wyrazy których nie ma w greckim przekładzie ==ponieważ to są już tłumaczenia a tłumaczenia biblii powinny oddać sens tekstu greckiego a nie zgodność słów :eek:k2:

Też jestem tego zdania, dlatego nie powinniśmy dopasowywać Biblii do własnych celów, tylko cele do niezmiennej Biblii.
j.w,,,o """niezmienności treści greckiej""" powinieneś coś wiedzieć skoro interesuje cię ten temat

Czytałem, swoje zdanie podtrzymuje :p
na zdrowie!ale odbija ci sie czkawką pomówienie =usera= bo nie podałes króre z wersów podanych przez //miłującego// nie znajdują sie w biblii :wink:


Przepraszam, za czerwony :/
Vengo - używaj opcji edytuj, nie pisz post pod postem.
upss! dziękuję :),,,dawno mnie tu nie było ....


;
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
eee tam...co to jest jednostronnicowa epistua:))....napiano krótszy EXULTET i wychodzi że katolicy lucyfera czcza:))))

=====Flammas eius lucifer matutinus inveniat: Ille, inquam, lucifer, qui nescit occasum: Christus Filius tuus, qui regressus ab inferis, humano generi serenus illuxit, et vivit et regnat in saecula saeculorum. ======
Nie znając łaciny możesz tak twierdzić - tam jest o świecy (Bóg-Jezus jako przynoszący światło) a nie o Lucyferze, ale dobra pisz tak dalej to pokażesz jak manipulują śJ :p

drogi Vesemirus ! przekały różne ,również KrK w swoich przekładach mają wstawiane wyrazy których nie ma w greckim przekładzie ==ponieważ to są już tłumaczenia a tłumaczenia biblii powinny oddać sens tekstu greckiego a nie zgodność słów :eek:k2:
Jak słodko - kolejna manipulacja - do greckiego tekstu wstawiono greckie słowo które później przetłumaczono. Tak się składa, że wiem na czym tłumaczenie polega i wiem, że nie może obejść się bez przekształcenia języka na zrozumiały dla danych odbiorców, ale zazwyczaj przed tłumaczeniem nie manipuluje się tekstem z którego tłumaczymy. Piszę zazwyczaj bo śJ pokazali, że jednak można :p
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Miłujący Kłamstwo powinien w ogóle omijać apteki szerokim łukiem i szpitale ponieważ odsetki błędów i pomyłek przy zażywaniu leków i przy różnych zabiegach etc są podobnej wielkości co powikłania potransfuzyjne. Natomiast propaganda Strażnicy wypacza ten obraz i robi z krwi zabójczą medycynę co jest kłamstwem bo gdyby tak było to byśmy mieli na świecie istną epidemie - w Polsce oddaje się ponad 1,7 mln jednostek krwi a na świecie ponad 80 mln a zgodnie z tym świat powinna zalać fala śmierci... ;) Inna sprawa to ta, że kolejna fala śmierci zalałaby nas w związku z brakiem użycia krwi ;) Jak widać tego Towarzystwo Strażnica nie raczyło powiedzieć, ciekawe dlaczego...
wink.gif
jest też i trzeci wątek:))..do I WŚ w ogóle nie uskuteczniano transfuzji a ludzkość przetrwała?

zagadnienie krwi nie dotyczy cię więc co masz za problem??problem mają ci co interpretują wybiórczo Słowo Boga....gdyby nie było tego przekroczenia przykazania i wartości krwi...zapewne znaleziono by alternatywę........zdrową dla ludzi...a tak to tylko znamy wierzchołek góry przetaczania krwi a tego co to przyniosło za soba to juz drogi 'Vesemirus' nie zgłębił ani nie publikują tego ci co wiedzą--dlaczego??zadaj sobie pytanie uwzględniając potentatów takich jak //banki krwi//




Nie znając łaciny możesz tak twierdzić - tam jest o świecy (Bóg-Jezus jako przynoszący światło) a nie o Lucyferze, ale dobra pisz tak dalej to pokażesz jak manipulują śJ :p
nie załamuj mnie:|(..nie chce mi sie tego tłumaczyć,,jak nie rozumiesz treści to niech juz tak pozostanie ......ja znam łacine i wiem o prawdziwym zastosowaniu słowa ==lucyfer w Exultecie.



Jak słodko - kolejna manipulacja - do greckiego tekstu wstawiono greckie słowo które później przetłumaczono. Tak się składa, że wiem na czym tłumaczenie polega i wiem, że nie może obejść się bez przekształcenia języka na zrozumiały dla danych odbiorców, ale zazwyczaj przed tłumaczeniem nie manipuluje się tekstem z którego tłumaczymy. Piszę zazwyczaj bo śJ pokazali, że jednak można :p
podaj przykład bo ŚJ zazwyczaj moga sie wówczas odnieść ,również podaj który przekład wg ciebie jest najdokładniejszy

rozumiem, iż posiadasz trwałą niezdolność do wypowiadania się zgodnie z przebiegiem dyskusji, upomniałem Vesemirusa, gdyż mym zdaniem przesadził z drwiącym stosunkiem w stosunku do ciebie (za co ty mnie chłoszczesz cytatami)
moje oceny zachowań userów (ciebie czy wspomnianego Vesemirusa) to nie jakaś wartość sama w sobie, to po prostu ocena, postaraj się chociaż odrobinę być logiczny i niefundamentalistyczny, ilość złośliwości w stosunku do ciebie spadnie, a może pojawi się nawet szacunek do twej osoby, jak do tej pory zachowujesz się jak zaprzeczenie tego kto może nazywać się "uczniem Chrystusa" piszesz prawdę i nieprawdę (wbrew nickowi), manipulujesz danymi, wypowiedziami (to też nie jest uczciwe), w większości swych postów ziejesz nienawiścią do innych chrześcijan, nawet w swym temacie o Świadkach nie omieszkałeś epatować nienawiścią, przemyśl swe postępowanie
nie tak dawno Vesemirus wspomniał o twej działalności na innych forach, tam postępujesz podobnie, w większości przypadków ludzie mają cię za pomyleńca
zastanów się, nie wiem czy jesteś zdolny do zrzucenia gorsetu oblężonej twierdzy i wypowiedzi merytorycznych
jeżeli masz prowadzić dalej działalność ocierającą się o trollowanie (nieuczciwość w wypowiedziach) będę zmuszony cię pozbawić możliwości uczestniczenia w naszym forum
ja naprawdę mam olbrzymi ładunek cierpliwości do userów (dlatego tak, rzadko karzę), staram się jedynie upominać, ale całkowity brak próby poprawy swego postępowania, spowoduje to co napisałem
jeszcze trochę i nie będziesz miał gdzie pisać, gdy zbanują cię na każdym forum w Polsce, pomyśl
są ludzie źle nastawieni do świadków, dobrze i neutralnie, ja jestem neutralny i taki pozostanę, czy jesteś w stanie wykorzystać mą neutralność?
Brave poczytaj siebie!!...jesteś neutralny???..chyba raczej [po przeczytaniu swojego posta] urzyj na siebie określenia subiektywny .bo cokolwiek user napisze o swoim wierzeniu powinieneś uszanować ,z tego względu że to jest jego wiara i jego odczucie w stosunku do tej wiary..a to że tobie nie "podchodzą "jego wypowiedzi nie świadczy dobrze o twojej, jak mówisz neutralności.......
SP.jak tak dalej bedziesz neutralny :)nie pozostanie ci nawet ten ostatni ŚJ na tym wątku== a wówczas stanie sie ten wątek MONOTEMATYCZNY:))
.pozd.
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Buacha...cha...buacha...cha....!
kiepściutki z ciebie znawca jesli podważasz coś co nie ma gruntu---a NT nie ma gruntu[oryginału] WIELKA zagadka całun przetrwał a papirusy [drogocenne] nie:(...chociaż jak utrzymuje KK jego papieże ciągną się od Piotra:))nawet i jego Pism ni ma:(
Buacha..ha..ha..ha..
-papirus magdaleński P64 z fragmentami ewangelii św Mateusza. - pierwsza poł I w n.e. ostatnie badania C.P. Thiede i M. d’Ancon w 1996r.
-papirus Rylandsa Reilanda) P52 z fragmentami ewangelii św Jana. 120-125 r n.e.
-papirus bodmer P75 - ewangelia św.Jana i ewangelia św.Łukasza - 175-225 n.e.
-papirus bodmer II P66 - ewangelia św. Jana koniec II w n e.
-papirus Chester Beatty II P46- I/II w n e. listy św Pawła kolejność ksiąg: Rz (brak 16, 1-24), Hbr, 1 Kor, 2 Kor, Ef, Gal, Flp, Kol, 1 Tes, 2 Tes.
-do tego jeszcze Chester Beatty I i III P45 i P47kodeks zawiera znaczną część Nowego Testamentu. W p45 jest 30 kartek: dwie z Ewangelii Mateusza, sześć z Ewangelii Marka, siedem z Ewangelii Łukasza, dwie z Ewangelii Jana i trzynaście z Dziejów Apostolskich. Kilka małych fragmentów Ewangelii Mateusza z tego kodeksu. P46 składa się z 86 kartek, zawiera posłanie apostoła Pawła do Rzymian, Żydów, 1 i 2 do Koryntian, Efezjan, Galacjan, Filipian, Kolosan, 1 i 2 do Tessalończyków. P47 zawiera dziesięć kart z fragmentami Objawienia (9,10-17,2) apostoła Jana Teologa.
-do tego dochodzą papirusy z Qumran z 7 jaskini papirus z fragmentami św Marka z I poł I w n e.
paleograf Jose O’Callaghan zakończył identyfikację dziewięciu nowotestamentowych fragmentów z pieczary nr 7 w pobliżu Morza Martwego w 1972r : Mk 4,28; 6,48, 52-53; 12,17; Dz 27,38; Rzym 5,11-12; 1Tym 3,16; 4,1 -3; 2 P 1,15; Jk 1,23-24. Fragmenty z Ewangelii Marka datowane są na lata 50. po narodzeniu Chrystusa, z Dziejów Apostolskich na lata 60., a pozostałe na lata 70. Z pozostałych dziewięciu fragmentów szczególną wartość ma urywek 1 Tym 3,16:
Do dziś skatalogowano 2328 rękopisów bądź fragmentów rękopisów. Nie będę ich wymieniać bo jakos przekonana jestem że i tak rzucam perły przed wieprze.
To tyle jeśli chodzi tylko o NT.
Mamy papirusy z czasów Jezusa i bezpośrednio jego dotyczące. Przytoczenie całunu jakoś niezbyt trafne ignorancie.
ego sum via et veritas, et vita Jezus Chrystus
Rozumiesz skąd moje pytanie o Biblię w przekładzie Nowego Świata. Pisząc "Russela" użyłam kolokwializmu, może to był i błąd,. ale jeśli Vengo Twoim zdaniem był...zacznij pilnowac każdego przecinka w tym co napiszesz.
pasować to może ryba do galarety:) przekłady Biblii [a jest ich wiele] czymś się różnią zapytaj siebie czym?
Ja nie muszę sie pytać -czym. Ja wiem. I śmiem twiedzić, że Twoje wiem jest duuuuuuużo mniejsze od mojego.
Ale tutaj interesuje mnie tylko jedna wersja Biblii.
Piszesz bzdury i posługujesz sie manipulanctwem sugerując,że wszystkie Biblie są takie same. Nie są takie same a ta jest wyjątkowo niezgodna z materiałem oryginalnym. Biblia SJ jest jedyną Biblią w języku polskim w której uwzględniono przeróbki talmudyczne autorstwa kneset-ha-Gdolla (II świątynia.).chyba nie trzeba tłumaczyc jak krowie na rowie, że takiej cenzury nie mają wcześniejsze materiały. Nie chce mi się pruć na ten temat dłużej...
Ale może powiesz co mieli na celu twórcy tej Biblli (których imienia nikt nie zna, pewnie z obawy przed ukamienowaniem) dołączając do swojego Matrixa twórczośc soferów?
ja znam łacine i wiem o prawdzim zastosowaniu słowa lucyfer w Exultecie.
Tiaaaaa? a zechciej przyblizyć z łaski swojej.
Świadkowie Jehowy na podstawie dat biblijnych obliczają wiek ludzkości. "Przebudźcie się!" Nr 1 (wyd. prawdopodobnie w 1969 r.) czytamy na str. 13 .,Jak można ustalić, kiedy upływa 6000 lat dziejów ludzkości? Według niezawodnej chronologii biblijnej Adam i Ewa zostali stworzeni w roku 4026 p.n.e.
Buacha...cha......buacha..ha...ha....
Jak dobrze że w moim świecie, taka kultura magdaleńska zaczęła się 17000 lat temu i skończyła zanim się Ewa z Adamem pocałowała.
Tylko kto do cholery te paleolityczne Wenus robił. Pewnie wąż! Się nudzil jak na Adama czekał i sobie z tych nudów strugal co popadnie.

wówczas stanie sie ten wątek MONOTEMATYCZNY:
Zapewne KUGLARSKI lepiej by CI podchodził.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
<p>
<br />
<span style="font-size: 18px;"><strong>Buacha...cha...buacha...cha....!</strong></span><br />
<br />
<strong>Buacha..ha..ha..ha..</strong><br />
-papirus magdaleński P64 z fragmentami ewangelii św Mateusza. - pierwsza poł I w n.e.&nbsp;&nbsp;<span style="font-family: Arial"><span style="font-size: 10px;"><span style="color: #000000"><span style="font-size: 14px;"> ostatnie badania C.P. Thiede i M. d&rsquo;Ancon</span></span></span></span> w 1996r.<br />
-papirus Rylandsa Reilanda)&nbsp;&nbsp;P52 z fragmentami ewangelii św Jana. 120-125 r n.e.<br />
-papirus bodmer&nbsp;&nbsp;P75 - ewangelia św.Jana i ewangelia św.Łukasza - 175-225 n.e.<br />
-papirus bodmer II P66 - ewangelia św. Jana koniec II w n e.<br />
-papirus Chester Beatty II&nbsp;&nbsp;P46- I/II w n e. listy św Pawła <span style="font-family: Arial"><span style="font-size: 10px;"><span style="color: #000000"><span style="font-size: 14px;">kolejność ksiąg: Rz (brak 16, 1-24), Hbr, 1 Kor, 2 Kor, Ef, Gal, Flp, Kol, 1 Tes, 2 Tes.</span></span></span></span><br />
-do tego jeszcze Chester Beatty I i III&nbsp;&nbsp;P45 i P47kodeks zawiera znaczną część Nowego Testamentu. W p45 jest 30 kartek: dwie z Ewangelii Mateusza, sześć z Ewangelii Marka, siedem z Ewangelii Łukasza, dwie z Ewangelii Jana i trzynaście z Dziejów Apostolskich. Kilka małych fragmentów Ewangelii Mateusza z tego kodeksu.&nbsp;&nbsp;P46 składa się z 86 kartek, zawiera posłanie apostoła Pawła do Rzymian, Żydów, 1 i 2 do Koryntian, Efezjan, Galacjan, Filipian, Kolosan, 1 i 2 do Tessalończyków. P47 zawiera dziesięć kart z fragmentami Objawienia (9,10-17,2) apostoła Jana Teologa.<br />
-do tego dochodzą papirusy z Qumran z 7 jaskini papirus z fragmentami św Marka z I poł I w n e.<br />
paleograf Jose O&rsquo;Callaghan zakończył identyfikację dziewięciu nowotestamentowych fragmentów z pieczary nr 7 w pobliżu Morza Martwego w 1972r : Mk 4,28; 6,48, 52-53; 12,17; Dz 27,38; Rzym 5,11-12; 1Tym 3,16; 4,1 -3; 2 P 1,15; Jk 1,23-24. Fragmenty z Ewangelii Marka datowane są na lata 50. po narodzeniu Chrystusa, z Dziejów Apostolskich na lata 60., a pozostałe na lata 70. Z pozostałych dziewięciu fragmentów szczególną wartość ma urywek 1 Tym 3,16:<br />
Do dziś skatalogowano <strong>2328</strong> rękopisów bądź fragmentów rękopisów. Nie będę ich wymieniać bo jakos przekonana jestem że i tak rzucam perły przed wieprze.<br />
To tyle jeśli chodzi <strong>tylko</strong> o NT.
.
1)...buhahahaha--jeśli już!-chcesz toś tam smiechem wyrazić :)))
2)nie zabieraj głosu jesli nie wiesz co oznacza oryginał :)
<p>
Mamy papirusy z czasów Jezusa i bezpośrednio jego dotyczące. Przytoczenie całunu jakoś niezbyt trafne ignorancie.<br />
<span style="font-family: Arial,Times New Roman,Courier New;"><span style="font-size: 10px;"><strong><span style="font-size: 14px;">ego sum via et veritas, et vita</span></strong>&nbsp;&nbsp;Jezus Chrystus</span></span>
1)nie bardzo łapiesz temat,,,cokolwiek co jest napisane pozabiblijne nie moze byc podstawą do biblijnego przekazu---może naświetlić sytuacje spisana w biblii ale nie może byc nią samą lub sugerowaniem tekstu przekazu treści biblii:)))

2)całun jak najbardziej jest ciekawostką w temacie ; tajemniczego zaistnienia /przetrwania / z czasów spisywania [bezcennych] papirusów o które notabene upominał ap. Paweł aby je otaczać opieką.....a jeśli KrK uzurpuje sobie ciągłość apostolską to tego niestety nie potrafił wypełnić sumiennie na rzecz całunu?
Rozumiesz skąd moje pytanie o Biblię w przekładzie Nowego Świata. Pisząc &quot;Russela&quot; użyłam kolokwializmu, może to był i błąd,. ale jeśli Vengo Twoim zdaniem był...zacznij pilnowac każdego przecinka w tym co napiszesz.
Ja nie muszę sie pytać -czym.&nbsp;&nbsp;Ja wiem. I śmiem twiedzić, że Twoje wiem jest duuuuuuużo mniejsze od mojego.<br />
Ale tutaj interesuje mnie tylko jedna wersja Biblii.<br />
Piszesz bzdury i posługujesz sie manipulanctwem sugerując,że wszystkie Biblie są takie same
poczytaj sobie jeszcze raz moja odp....a doczytasz sobie że nie mówię == o takich samych przekładach !!!== lecz właśnie; o różności przekładów!!!! co jest uzasadnione lingwistycznie ...; uważaj na swoje komentarze bo produkujesz oszczerstwa!!
Nie są takie same a ta jest wyjątkowo niezgodna z materiałem oryginalnym. Biblia&nbsp;&nbsp;SJ&nbsp;&nbsp;jest jedyną Biblią w języku polskim w której uwzględniono przeróbki talmudyczne autorstwa kneset-ha-Gdolla (II świątynia.).chyba ie trzeba tłumaczyc jak krowie na rowie, że&nbsp;&nbsp;takiej cenzury nie mają wcześniejsze materiały. Nie chce mi się pruć na ten temat dłużej...
.....zanim zajmiesz stanowisko w sprawie TANACH zadaj sobie pytanie...dlaczego zydzi wielojęzyczni nie posługują się przekładami poza rabinicznymi? :)
==jesli interesuje cie owa tematyka polecam ; jednego z nich[rabimów] na w/w temat w radio;początek transmisji spotkania w Łodzi 17:30, początek wykładu 18:00======www.ustream.tv/channel/tora-talmud
Ale może powiesz co mieli na celu twórcy tej Biblli (których imienia nikt nie zna, pewnie z obawy przed ukamienowaniem) dołączając do swojego Matrixa twórczośc soferów?<br />
Tiaaaaa? a zechciej przyblizyć z łaski swojej.<br />
Świadkowie Jehowy na podstawie dat biblijnych obliczają wiek ludzkości. &quot;Przebudźcie się!&quot; Nr 1 (wyd. prawdopodobnie w 1969 r.) czytamy na str. 13 .,Jak można ustalić, kiedy upływa 6000 lat dziejów ludzkości? Według niezawodnej chronologii biblijnej <strong>Adam i Ewa zostali stworzeni w roku 4026 p.n.e.&nbsp;&nbsp;</strong><br />
Buacha...cha......buacha..ha...ha....
udowadnij że jest inaczej...na podst.biblii
Jak dobrze że w moim świecie, taka kultura magdaleńska zaczęła się 17000 lat temu i skończyła zanim się Ewa z Adamem pocałowała.<br />
Tylko kto do cholery te paleolityczne Wenus robił. Pewnie wąż! Się nudzil jak na Adama czekał i sobie z tych nudów strugal co popadnie
Zapewne KUGLARSKI lepiej by CI podchodził.



.Metoda datowania za pomocą radiowęgla C14 daje wiarygodne wyniki tylko dla okresu rzędu tysięcy, nie milionów lat.....jesli sie nie zgadzasz podaj kontrargument.
pozd.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
.Metoda datowania za pomocą radiowęgla C14 daje wiarygodne wyniki tylko dla okresu rzędu tysięcy, nie milionów lat.....jesli sie nie zgadzasz podaj kontrargument.
Daje wiarygodne wyniki dla okresy do 50000 lat - czyli można nią obalić banialuki o Adamie, Ewie i 4000 lat p.n.e. - czekam teraz na Twój kontrargument.
jest też i trzeci wątek:))..do I WŚ w ogóle nie uskuteczniano transfuzji a ludzkość przetrwała?

zagadnienie krwi nie dotyczy cię więc co masz za problem??problem mają ci co interpretują wybiórczo Słowo Boga....gdyby nie było tego przekroczenia przykazania i wartości krwi...zapewne znaleziono by alternatywę........zdrową dla ludzi...a tak to tylko znamy wierzchołek góry przetaczania krwi a tego co to przyniosło za soba to juz drogi 'Vesemirus' nie zgłębił ani nie publikują tego ci co wiedzą--dlaczego??zadaj sobie pytanie uwzględniając potentatów takich jak //banki krwi//
Buahahahaha! I się zaczyna - już wytknąłem nazwijmy to delikatnie "brak inteligencji" Miłującemu - Tobie też mam wytykać? Krew jest jedynym "lekiem" który potrafi uratować ludzi po np. masywnych krwotokach, czy ze skazami krwi - ale oczywiście jesteś ślepy na prawdę. Zróbmy test zadam Ci pytanie a Ty na nie odpowiesz, zobaczymy jak :p :

1. Podpowiem Ci - zespół hemolityczno mocznicowy polega na zakażeniu organizmy bakterią Escherichia Coli O157:H7 wśród wielu objawów które w tej chorobie występują mamy do czynienia z niedokrwistością hemolityczną toksyny bakteryjne uwalniające się z obumarłych zarazków powodują masywne rozpadanie się krwinek czerwonych i destrukcje płytek krwi, bez przetaczania KKCz czy koncentratu płytkowego oraz intensywnej dializoterapii dziecko (najczęściej) umrze z powodu niedokrwistości i/lub skazy krwotocznej. Aby uniknąć śmierci dziecka potrzebne są kilkudniowe/kilkutygodniowe transfuzje które w znakomitej większości przypadków pozwalają przeczekać okres zarażenia kiedy to poziom werotoksyny będzie na tyle niski, że nie będzie powodował masywnej hemolizy. Dziecko wraca do zdrowia.
Podaj mi alternatywna metodę leczenia tej choroby.

2. Sprawa krwotoku - na Oddział Intensywnej Terapii przyjeżdża pacjent z amputowaną kończyną dolną przez tramwaj, stratę krwi szacuje się na ok. 60%, ciśnienie nieoznaczalne, puls bardzo szybki przerywany, pacjent majaczący spowolniały blady, spocony - objawy silnie wyrażonego wstrząsu, saturacja nieoznaczalna. Co w takim wypadu nasz najmądrzejszy Miłujący Kłamstwo zrobi?



Nadal będę twierdził, że jeśli jakiś lekarz nie poda preparatów krwiopochodnych to okaże się mordercą, debilem i idiotą.

Swoja droga ludzkość przetrwała setki (tysiące) lat mając styczność z ospą prawdziwą - po co więc była nam potrzebna szczepionka? :]

nie załamuj mnie:|(..nie chce mi sie tego tłumaczyć,,jak nie rozumiesz treści to niech juz tak pozostanie ......ja znam łacine i wiem o prawdziwym zastosowaniu słowa ==lucyfer w Exultecie.
Dokładnie to lucyfer jest zbitką łacińsko-grecką oznaczającą "Niosący Światło" - Lucyfer to imię upadłego anioła, lucifer to niosący światło - czaisz różnicę? ;)

Ech tylko potwierdzasz, że śJ są fanatycznymi kłamcami po praniu mózgów przez Ciało Kierownicze, szkoda. Czekałem na kogoś mądrzejszego.

Pamiętaj o opcji edytuj - nie jesteś u Siebie w domu coby bałaganić gdzie popadnie.

P.S. Maszkowa - szacun :p
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Daje wiarygodne wyniki dla okresy do 50000 lat - czyli można nią obalić banialuki o Adamie, Ewie i 4000 lat p.n.e. - czekam teraz na Twój kontrargument.
wiarygodność metody ogranicza możliwość wystapienia błędu ,,,, :)
Buahahahaha! I się zaczyna - już wytknąłem nazwijmy to delikatnie "brak inteligencji" Miłującemu - Tobie też mam wytykać? Krew jest jedynym "lekiem" który potrafi uratować ludzi po np. masywnych krwotokach, czy ze skazami krwi - ale oczywiście jesteś ślepy na prawdę. Zróbmy test zadam Ci pytanie a Ty na nie odpowiesz, zobaczymy jak :p :
no jesli pragniesz wybiórczości przypadków --to zrównoważ - przypadki zejść przez przetoczenie...ja nic nie zakładam --dla mnie jest tak dla ciebie siak----
wolność wyboru.
Swoja droga ludzkość przetrwała setki (tysiące) lat mając styczność z ospą prawdziwą - po co więc była nam potrzebna szczepionka? :]
dokładnie więc poznaj historie owej ospy
Dokładnie to lucyfer jest zbitką łacińsko-grecką oznaczającą "Niosący Światło" - Lucyfer to imię upadłego anioła, lucifer to niosący światło - czaisz różnicę? ;)
Ech tylko potwierdzasz, że śJ są fanatycznymi kłamcami po praniu mózgów przez Ciało Kierownicze, szkoda. Czekałem na kogoś mądrzejszego.
post==6257==poczytaj sobie włana deklarację//
- tam jest o świecy(Bóg-Jezus jako przynoszący światło) a nie o Lucyferze,
i poczytaj sobie dzisiejszą swoją wypowiedz
"Niosący Światło" - Lucyfer to imię upadłego anioła, lucifer to niosący światło --może dojdziesz kto kim jest :student:
 
Do góry