Polemika ze Świadkami Jehowy...

Questra

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
203
Punkty reakcji
0
Miasto
My do Unii pryszli, Otwierajtie!
oki jestem dziś pierwszy dzien wiec nieczytalem jeszcze wszystkiego
(JA NIE jesten Świadkiem,oni raczej niebiorą udziału w takich forach),ale sporo o nich wiem i myślle że znam ich wiarę na tyle dobrze,że mam o niej wyrobione zdanie :p


nie znam świadka któremu niewiodło by się dobrze w dzisiejszych czasach,niemówie tu o dobrach materialnych ,ale duchowych tzn ze jest w tym jakas ingerencja?
Ludzie boją sie tego czego nierozumieją, ja ich zrozumiałem i nigdy nie powiem o nich złego zdania bo poprostu takowego nieznajde :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Napisze tylko że na forum mamy ok. 5 ŚW.

Ingerencja? Heh cóż zauważmy że nie znasz wszystkich ŚW :p

Co do ostatniej części - znam ten ból.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
a powiedzcie mi dlaczego SJ nie obchodza swiat sylwestra nie moga chodzic na dyskoteki nie obchodza urodzin?co jest w tym zlego? jak wygladaja jakies spotkania SJ?
od razu napisze ze nie potepiam SJ to tylko moja ciekawosc :)
 

Questra

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
203
Punkty reakcji
0
Miasto
My do Unii pryszli, Otwierajtie!
"aqaciorek": nie jestem do końca pewien (piszę to co wiem ale moge sie mylić)
ale nie chodzą na dyskoteki,(ja też nie) bo to poprostu niszczy zdrowie (słuch) :p no i ta muzyka....
Sylwka nie wiem dlaczego nieodchodzą jednakże urodzin dlatego,ponieważ w dniu urodzin św piorta (jak mnie pamieć nie myli :/ ) zamordowano innego apostoła, a w dniu kolejnych,również kogos stracono (poszukaj w biblii,mamy Tu księdza jak zauważylem może ci doradzi xD).
Co do spotkań ,i tu pragnę podkreślić,że też na takowych spotkaniach nigdy nie byłem,wyglądają one normalnie,podobnie jak msze w kościele Katolickim tzn. zbierają sie w "królestwach" i omawiają,modlą sie itp./tak samo jak Katolicy w kościołach,Protestanci w Cerkwiach itp.No i te święta... myślę,że to jest sprzeczne dla nich ponieważ uważają Jezusa za Króla a nie boga, Religia nienakazuje im czcic Jezusa Jako Boga (nienakazują-nieoznacza że zabraniają)


PS.- te infa Mogą być błedne,jesli są tu Swiadkowie proszę ich o poprawki.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie chodzą, bo uważają to za bałwochwalstwo.
A na temat jechowych, mógłbym pisać negatywne zdania godzinami, i nadal miałbym niewyczerpalne źródło.
 

endru1980

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pewnie ODEON jest "odstępcą". Już słyszałem od nich takie określenie. To ktoś kto mówi źle o ŚJ

hehhe
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Owszem, w pewnym sensie odstępcą, bo apostazję (dokonaną dość niedawno) mam już za sobą.
Ale jechowi potrafią tylko powiedzieć, odstępca, kiedy obnaży się ich słabości i przyłapie na kłamstwie.
 

niribu

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2006
Posty
288
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
strzelce
"aqaciorek": nie jestem do końca pewien (piszę to co wiem ale moge sie mylić)
ale nie chodzą na dyskoteki,(ja też nie) bo to poprostu niszczy zdrowie (słuch) :p no i ta muzyka....
Sylwka nie wiem dlaczego nieodchodzą jednakże urodzin dlatego,ponieważ w dniu urodzin św piorta (jak mnie pamieć nie myli :/ ) zamordowano innego apostoła, a w dniu kolejnych,również kogos stracono (poszukaj w biblii,mamy Tu księdza jak zauważylem może ci doradzi xD).
Co do spotkań ,i tu pragnę podkreślić,że też na takowych spotkaniach nigdy nie byłem,wyglądają one normalnie,podobnie jak msze w kościele Katolickim tzn. zbierają sie w "królestwach" i omawiają,modlą sie itp./tak samo jak Katolicy w kościołach,Protestanci w Cerkwiach itp.No i te święta... myślę,że to jest sprzeczne dla nich ponieważ uważają Jezusa za Króla a nie boga, Religia nienakazuje im czcic Jezusa Jako Boga (nienakazują-nieoznacza że zabraniają)
PS.- te infa Mogą być błedne,jesli są tu Swiadkowie proszę ich o poprawki.


nie w "królestwach" tylko na "Sali Królestwa"
bo tak to się nazywa....

pozatym SJ nie obchodzą zadnyzh świat za wyjątkiem jednego...
pamiątki zmartwychwstania Jezusa który przypada na dzień bodajze 14 nissan jeżeli dobże pamiętam....
wypada to chyba w któryś dzień kwietnia...
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
nie w "królestwach" tylko na "Sali Królestwa"
bo tak to się nazywa....

pozatym SJ nie obchodzą zadnyzh świat za wyjątkiem jednego...
pamiątki zmartwychwstania Jezusa który przypada na dzień bodajze 14 nissan jeżeli dobże pamiętam....
wypada to chyba w któryś dzień kwietnia...
nietylko ŚJ nieobchodza świat ja i moje wyznanie rownierz poniewarz w bibli zakazane jest cznie świat poganskich ale co niedziele obchodzimy pamiatke śmierci JEZUSA łamiemy chleb i pijemy wino bo tak robili pirewotni chrzescijanie
 

mrówecka

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Glasgow
Świadkowie Jehowy spotykaja sie trzy razy w tygodniu i nazywa sie to zebraniem. Śpiewają tam pieśni, czytają i omawiaja fragmenty Biblii, rozmawiają, a także wzajemnie sie pokrzepiaja i udzielają rad. Jest to bardzo pomocne w odzyskaniu sił duchowych, poprzez zebrania przybliżamy sie do jedynego prawdziwego Boga Jehowy. Potem chodzimy od domu do domu ( co niektórzy niesłusznie nazywają to kocią wiarą ) i rozgłaszamy ludziom wieść o przybliżającym sie końcu tego złego świata (armagedonie) i o początku nowego doskonałego świata czyli raju, który ma zapanować juz wkrótce. Bardzo niemiło mi sie czyta to wszystko co ludzie o nas piszą gdy tak naprawde nas nie znaja i robia to przez presję innych. Gdybyście znali Świadków Jehowy i ich wierzenia, a także poglądy, to nigdy nie powiedzielibyście na nich złego słowa. Jeśli ktoś ma jakies pytania to postaram sie udzielić na nie odpowiedzi.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
"aqaciorek": nie jestem do końca pewien (piszę to co wiem ale moge sie mylić)
ale nie chodzą na dyskoteki,(ja też nie) bo to poprostu niszczy zdrowie (słuch) :p no i ta muzyka....
Sylwka nie wiem dlaczego nieodchodzą jednakże urodzin dlatego,ponieważ w dniu urodzin św piorta (jak mnie pamieć nie myli :/ ) zamordowano innego apostoła, a w dniu kolejnych,również kogos stracono (poszukaj w biblii,mamy Tu księdza jak zauważylem może ci doradzi xD).
Co do spotkań ,i tu pragnę podkreślić,że też na takowych spotkaniach nigdy nie byłem,wyglądają one normalnie,podobnie jak msze w kościele Katolickim tzn. zbierają sie w "królestwach" i omawiają,modlą sie itp./tak samo jak Katolicy w kościołach,Protestanci w Cerkwiach itp.No i te święta... myślę,że to jest sprzeczne dla nich ponieważ uważają Jezusa za Króla a nie boga, Religia nienakazuje im czcic Jezusa Jako Boga (nienakazują-nieoznacza że zabraniają)
PS.- te infa Mogą być błedne,jesli są tu Swiadkowie proszę ich o poprawki.

Protestanci spotykają się w zborach i kościołach.
Prawosławni modlą się w cerkwii.

Świadkowie Jehowy spotykaja sie trzy razy w tygodniu i nazywa sie to zebraniem. Śpiewają tam pieśni, czytają i omawiaja fragmenty Biblii, rozmawiają, a także wzajemnie sie pokrzepiaja i udzielają rad. Jest to bardzo pomocne w odzyskaniu sił duchowych, poprzez zebrania przybliżamy sie do jedynego prawdziwego Boga Jehowy. Potem chodzimy od domu do domu ( co niektórzy niesłusznie nazywają to kocią wiarą ) i rozgłaszamy ludziom wieść o przybliżającym sie końcu tego złego świata (armagedonie) i o początku nowego doskonałego świata czyli raju, który ma zapanować juz wkrótce. Bardzo niemiło mi sie czyta to wszystko co ludzie o nas piszą gdy tak naprawde nas nie znaja i robia to przez presję innych. Gdybyście znali Świadków Jehowy i ich wierzenia, a także poglądy, to nigdy nie powiedzielibyście na nich złego słowa. Jeśli ktoś ma jakies pytania to postaram sie udzielić na nie odpowiedzi.

Typowa wymówka jechowych. Nie znacie nas i nie wypowiadajcie się.
Znam was bardzo dobrze, przeczytałem na wasz temat setki artykułów, dziesiątki publikacji, kilkanaście książek.
Czy wy naprawdę nie rozumiecie, że ludzie nie życzą sobie tego domokrążstwa?
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Świadkowie Jehowy spotykaja sie trzy razy w tygodniu i nazywa sie to zebraniem. Śpiewają tam pieśni, czytają i omawiaja fragmenty Biblii, rozmawiają, a także wzajemnie sie pokrzepiaja i udzielają rad. Jest to bardzo pomocne w odzyskaniu sił duchowych, poprzez zebrania przybliżamy sie do jedynego prawdziwego Boga Jehowy. Potem chodzimy od domu do domu ( co niektórzy niesłusznie nazywają to kocią wiarą ) i rozgłaszamy ludziom wieść o przybliżającym sie końcu tego złego świata (armagedonie) i o początku nowego doskonałego świata czyli raju, który ma zapanować juz wkrótce. Bardzo niemiło mi sie czyta to wszystko co ludzie o nas piszą gdy tak naprawde nas nie znaja i robia to przez presję innych. Gdybyście znali Świadków Jehowy i ich wierzenia, a także poglądy, to nigdy nie powiedzielibyście na nich złego słowa. Jeśli ktoś ma jakies pytania to postaram sie udzielić na nie odpowiedzi.
ja nie do konca znam wasza wiare a moze nawet wcale wiec nie krytykuje tylko probuje ja blizej poznac ale z czystej ciekawosci :)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Agaciorek, jak chcesz poznać jechowych, to zrób to bez ich udziału.
Oni przesłodzą i będą usiłowali ciebie wciągnąć w ich "grupę"
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Agaciorek, jak chcesz poznać jechowych, to zrób to bez ich udziału.
Oni przesłodzą i będą usiłowali ciebie wciągnąć w ich "grupę"

wiesz ja nie szukam zadnejj religii w ktora bym mogla wsptapic ani nie chce zminic mojej :) po prostu chce sie dowiedziec czegos wiecej i stanac po ktorejs stronie miec swoje zdanie :) dlatego czytam wasze posty zadaje pytania i doszukuje sie prawdy bo ty i np SJ macie nie raz odmienne zdania :)
i mam pytano z jakiego powodu moga wydalic SJ?za co ? i czy musza chodzic po domach z tymi roznymi ulotkami?nie daloby inaczej glosic tej wiary?
u mnie ostatnio byli SJ dali mi jakas ulotke na temat"kres religgi falszywej jest bliski" przeczytalam ja i pisalo tam ze religia falszywa miesza sie do polityki propaguje falszywe nauki czylo mowa tu o katolicyzmie? a niby religia prawdziwa opiera sie na slowei bozym czyli rozumiem ze wasza religia sie tylko opiera na slowie bozym i milosci?
a i jeszcze jedno pytanie dlaczego te Krolestwa gdzie sie spotykaja SJ sa takie piekne takie palace?ogladalam gdzies strone z roznych krajow i az mnie zamurowalo :)
dzieki za odpowiedz :)
 

mrówecka

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Glasgow
Agaciorek, jak chcesz poznać jechowych, to zrób to bez ich udziału.
Oni przesłodzą i będą usiłowali ciebie wciągnąć w ich "grupę"

I właśnie chodziło mi o takie osoby jak ty, które próbują innych zmusić do nienawiści do nas. Dlaczego nie możesz zająć sie soba, tylko wszystkich krytykujesz? To, że ktoś jest z innej wiary niż ty, nie oznacza wcale, że jest inny czy gorszy, każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów czy zdania, ale Ty troszke przesadzasz. I my nikogo nie zmuszamy do bycia Świadkiem Jehowy. Każdy ta decyzję podejmuje samodzielnie. A skąd możesz wiedzieć, że ksiązki, tóre czytałes mówiły prawdę? Przeciez one zostały napisane specjalnie dla takich ludzi jak ty i przez wpływ Szatana próbowali odwieść innych ludzi od prawdy.


1. i mam pytano z jakiego powodu moga wydalic SJ?za co ?

2. i czy musza chodzic po domach z tymi roznymi ulotkami?nie daloby inaczej glosic tej wiary?

3. u mnie ostatnio byli SJ dali mi jakas ulotke na temat"kres religgi falszywej jest bliski" przeczytalam ja i pisalo tam ze religia falszywa miesza sie do polityki propaguje falszywe nauki czylo mowa tu o katolicyzmie? a niby religia prawdziwa opiera sie na slowei bozym czyli rozumiem ze wasza religia sie tylko opiera na slowie bozym i milosci?

4. a i jeszcze jedno pytanie dlaczego te Krolestwa gdzie sie spotykaja SJ sa takie piekne takie palace?ogladalam gdzies strone z roznych krajow i az mnie zamurowalo :)
dzieki za odpowiedz :)


1. Świadka mogą wykluczyć ze zboru jeśli zrobi coś czego nie powinien robić, jeśli należy do tej religii. Oczywiście nikt nie jest doskonały, ale tu nie o to chodzi. A więc wykluczyć można np. za morderstwo, cudzołustwo, kradzierze i inne tego typu rzeczy. Jeszcze jednym ''przestępstwem'' jest rozgłaszanie nieprawdy o Swiadkach i o Bogu. Ale najpierw jest z tą osoba rozmowa na ten temat. Jeśli okaże całkowitą skruche za swój czyn to bracia zdecydują czy wykluczyc tą osobę czy nie.


2. A masz może na to jakis inny pomysł? Kres tego świata się zbliża i pragniemy aby ludzie na całym świecie dowiedzieli się o zagładzie. Chcemy ludzi odwieść od Szatana, a przybliżyć do Boga. Czy nie byłoby cudowne żyć we wspaniałym Raju na ziemy jaki jest obiecany prawym ludzio?


3. Ludzie mieszaja sie do polityki i angarzuja w działania polityczne np. teraz są wybory i wiele ludzi bierze udział w głosowaniu żeby tylko ulepszyć Polskę. Ale po co? Przeciez i tak niedługo dotychczasowy rząd zostanie zgładzony i nastaną lepsze czasy. Szatan przestanie rządzic tym okrutnym światem, a władca nowego życia będzie Bóg Jehowa.



4. Już nazwa Sala Królestwa, mówi sama za siebie. Jest to dom Jehowy, a nie jakaś przepraszam za okreslenie melina. Ludzie maja sie tam miłować i oddawac cześc jedynemu prawdziwemu Bogu. Ale też nie przesadzamy z ich dekorowaniem, żeby ktoś nie przychodził tylko dlatego że tam jest ładnie. Ludzie maja sie tam dobrze czuć, radować i przychodzić tam w duchowych celach.
 

Questra

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
203
Punkty reakcji
0
Miasto
My do Unii pryszli, Otwierajtie!
Odeon-"Typowa wymówka jechowych. Nie znacie nas i nie wypowiadajcie się.
Znam was bardzo dobrze, przeczytałem na wasz temat setki artykułów, dziesiątki publikacji, kilkanaście książek.
Czy wy naprawdę nie rozumiecie, że ludzie nie życzą sobie tego domokrążstwa?"
A czy te publikacje były pisane przez świadków czy też przez Katolików?,
Może i ludzie sobie nieżyczą,ale odwołam się jeszcze raz do tego ,co było 2tyś lat temu ,a mianowicie ludzie wtedy też sobie nieżyczyli aby jakaś grupa opentańców nachodziła ich domy i wciskała im "Kity" o jednym Bogu.teraz sobie niżyczycie aby wam wciskano ulotki,i nawet niechcecie słuchać co mają do powiedzenia.
najlepiej wyskoczyć na nich z baseball'em,to wg.mnie świadczy o waszej słabości-boicie się podejmować rozmowy ze Swiadkami,dlaczego? bo nieznacie do końca swojej wiary i niejestescie co do niej pewni.
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
Nie czytałem wszystkich postów, ale SJ nie są i nie będą nigdy chrześcijanami, gdyż oni NIE UZNAJĄ BOGA W CHRYSTUSIE a w Jahwe (Jehowej) (nie wiem jak się to odmienia). poza tym to nie żaden odłam tylko wymysł Russela w 1852. Więc nie wciskajcie kitów. I jeszcze jedna niedorzeczność: "jezus z upoważnienia Boga króluje w niebie od 1914 roku, a nad ziemia zapanuje w najbliższym czasie.
 
Do góry