Polemika ze Świadkami Jehowy...

sprezynka

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
161
Punkty reakcji
0
Nic sobie nie zaprzeczam :p Wszystko jest dokladnie i w uporzadkowany sposob robione, wiec zapisywanie jak wyjasnilam powinno byc.. A piszac, ze "nie jest wazne", chodzilo mi o to, ze dla was to nie powinno byc az takie wazne :p Nam to jest potrzebne, ale nie zeby sie chwalic ilu to nowych sie udalo nabyc, bo to by bylo smieszne, a o to nam nie chodzi, jak juz wspomnilam wczesniej :p
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
A ja wcale nie myślałem o tym w ten sposób. Chodziło mi o to, że jednka jesteście rozliczani z ilości osób
 

sprezynka

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
161
Punkty reakcji
0
Nie ze rozliczanie, na pewno nie w takich kategoriach...:p Tylko, zeby wiedziano kto sie ewentulanie zainteresowal, np ile osob na danym terenie. Bo powiem Ci, ze sa niekeidy takie tereny, ze praktycznie wiele osob wezmie broszure, poslucha, wypyta, po prostu to ich interesuje... ale tez sa tereny, gdzie malo kto sie czymkolwiek interesue (religia, czy nasza, czy wogole), wiec samo wypisywanie osob, swiadczy o tym, zebysmy wiedzili potem ile jest osob, ktore po prostu maja jakies pytania. Mam nadzieje, ze w miare jasny sposob wyjasnilam :p pozdro
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Dobra, myślę że temat tych tabelek nie jest wart kontynuacji :D
Powiedz mi czy kiedyś zastanawiałaś się tak sama (bez presji innych świadków) nad osobą Maryji? Bo ja sam myślę, że kult Maryji w Polsce jest trochę przesadny, bo starsze pokolenie traktuje ją na równi z Bogiem. Sam byłem świadkiem wydarzenia kiedy pewna kobieta chciała zamówić Mszę do Maryji... :/
Ale po dłuższym zastanowieniu i lekturze Pisma Świętego utwierdziłem się w przekonaniu, że cześć Maryi się należy.
A co Ty o tym myślisz? Ale tak sama bez wspomagania się "Strażnicą"?
 

sprezynka

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
161
Punkty reakcji
0
Przyznam ze rzezcywiscie w Polsce kult Marii jest przesadny. Wg katolikow Maryja jest jednym z najpoteżniejszych symboli religijnych. A co ja mysle...Uwazam, ze na pewno szacunek jest oczywisty, bez watpienia, ale w Bibli nie ma wznaki, zeby Marie traktowac na rowno z Bogiem...Skoro Jezus nawet nie jest na rowni.
Moze podam Ci przyklad. Pewnego razu, pewna kobita z tlumu powieidziala do Jezusa, ze "szczesliwe łono, ktore Cie nosilo, i piersi, ktore ssales.A Jezus rzekl:To prawda, ale szczesliwi sa ci, ktorzy sluchaja slowa Bozego i strzega go". (Łuk.11:27,28)
Byla niewatpliwie dogodna sposobnosc zeby Jezus okazal matce szczegolna czesc, gdyby to bylo stosowne.On tego jednak nie uczynil. Wiec skoro w Bibli nie ma jednoznacznej wznaczki, zeby Marie czcic, to widocznie tak ma byc. Tak samo wziazku z modlitwami. Skoro Jezus powiedzial,zeby zanosic modlitwy wyłacznie przez niego (Jana 14:6).....
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Ale Jezus jest na równi z Bogiem Ojcem :p W Bliblii wzmianki nie ma, żeby Maryję traktować na równi z Bogiem, ale my tego nie robimy! (są wyjątki :/ ale nie mogę za to odpowaidać) w Piśmie Świętym czytamy: "Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszytskie pokolenia (Łk 1:48)
 

Kolkaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
34
J17:3
Mk12:29
1Kor11:3
J14:28
1Wj1:2
przepraszam ale nie chce mi sie tu przepisywac tych fragmentow
tu masz dowody ze Jezus nie byl i nie jest Bogiem.
 

niribu

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2006
Posty
288
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
strzelce
troche od tematu się tu odbiega..ale to nic.....pozatym te "współrzędne" jak to nazwałeś są warte uwagi..ale i tak nikt z tego nie skorzysta...chyba lepiej było przepisac..
 

niribu

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2006
Posty
288
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
strzelce
o Świadkach Jehowy jak już coś....bo jeśli masz na myśli Jehowę Boga to chyba dużo się takich znajdzie..ale pewnie nie o to ci chodzi...co rozumiesz wogule za pojęciem "sekta"? co wy rozumiecie?
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Hmm. Jak dla mnie to oni trochę zbyt dosłownie pojmują słowo boże. nie akceptuję u nich takich rzeczy jak choćby to, że nie pozwalają na transfuzję krwi co jest dla mnie łagodnie mówiąc bardzo niezrozumiałe.
Są zapewne pewnym odłamem chrześcijaństwa bo wkońcu uważają Biblię za świętą.
Dyskusja na temat maryji jest bezcelowa. Po pierwsze nigdy i tak nie zrozumiemy Pisma Świętego w całości i zawsze gdzieś popełnimy błąd. Po durgie każdy fragment PŚ moża interpretować na przynajmniej kilkanaście sposobów, a i tak najbardziej prawidłowa będzie ta uwzględniająca wszystko co zawarte w Biblii, bo zdanie wyrwane z konteksty jest niczym innym jak manipulacją.
A po trzecie...... Szatan żądzi
:sexy: B) :D :bag: :p . No nie Berials?? :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Jechowi nie są chrześcijanami, bo niezależnie od obrządku, u podstaw chrześcijaństwa jest wiara w boskość Jezusa. Jechowi nieuznając Jezusa za Boga, automatycznie się wykluczają z grona chrześcijan.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
czytalam te wszystkie posty i te wasze klotnie :)ja nie potepiam SJ i raczej nie uwazam ich za sekte choc pare rzeczy mi sie nie podoba ale toleruje i akceptuje ich za to co robia
byli u mnie ostatnio SJ mloda kobieta z kilkuletnim chlopcem dala mi ulotke i nie wdawala sie w rozmowy nie liczyla czasu bo trwalo to kilka sekund i nie robila nic wbrew mnie :)
nie wdaje sie z wami w dyskusje bo i tak nie wygram np z odeonem :)
ale mam pare pytan nurtujacych mnie i tak z postow mysle ze sprezynka udzielilaby mi odpowiedzi :)
 
C

Cogito ergo sum

Guest
Trudno mi sie wypowiadać na ten temat bo nigdy nie wgłębiała sie do końca w tą religię. Chodziłam do liceuk z dziewczyną tej religii i nie uwazam jej za osobą chamską niezróżnoważoną itp. poprostu była troche inna..
Jedno wiem na pewno wiara Jehowych jest niezwykle silna i naprawdę wiedzą w co wierzą.Czasem aż za bardzo :/
 

Questra

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
203
Punkty reakcji
0
Miasto
My do Unii pryszli, Otwierajtie!
Wg. mnie świadkowie Jehowy niedość ,że są Chrześcianami,są PRAWDZIWYMI CHREŚCIANAMI
Świadkowie znani są równierz jako "badacze pisman świętego" i np. w obozach koncentracyjnych byli więzieni tylko dlatego ,że.... byli świadkami (dla porównania jak było z chrześcianami w Rzymie?)
Świadkowie niewierzą w coś takiego jak Piekło materialne(czyli ogien pod ziemią i wieczne katusze) ponieważ wezmy na logikę skoro Bóg kocha ludzi i jest sprawiedliwy to dlaczego za te marnych 80lat życia ludzkiego miałby pozwolic na jego wieczną mękę w piekle?
Wszyscy wiemy ,że Historia lubi sie powtarzać- w dzisiejszych czasach uwarzani są za sekte itp ponieważ (jako jedyna religia) chodzą po domach i głoszą te sowje "kazania", a jak było 2000 lat temu? apostołowie też chodzili po domach i tak samo jak dzis byli odżucani i uwazani za niewiadomo co!
ONI SĄ JEDYNĄ "TRAFIONĄ" RELIGIĄ JAKA KOLWIEK BYŁA JEST I BĘDZIE. OPIERAJĄ SIE TYLKO I WYŁĄCZNIE NA BIBLII A ICH GŁOSZENIA TEŻ MAJĄ PODSTAWĘ W BIBLII.
pozatym niewiem czy wiecie ale ŚWIADKOWIE JEHOWY są normalnie zarejestrowaną religią w Pilsce tak samo jak Katolicy czy Prawosławni,wiec nie ma mowy o sekcie!





jeżeloi macie jakieś wątpliwości co do ich wiary piszcie,postaram się odpowiedzieć


pozdro Questra
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Otwieram drzwi a tak Jehowi. :D Uwielbiam ich gasić. A moze chce pan ... NIE .. a moze nie . aleee,... NIEEEEEEEEEE dobrze dowidznia . :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Kerio - zapomniałeś wspomnieć o kiju bejsbolowym :D.

Questra - na rozgrzewke dostaniesz mnie, później Odeon się Tobą 'zaopiekuje'.

Cóż samo stwierdzenie iż ŚW są 'prawdziwymi chrześcijanami' jest wewn. sprzeczne gdyż po pierwsze primo 'Na świecie żył tylko jeden chrześcijanin, umarł na krzyżu' - Nietzsche. Związane jest to z jego nauczeniem - dziś nie mamy prawdziwego(absolutystycznego) chrześcijaństwa na jakąś szerszą skale niż niektóre zakony (a zakonnikom szczerze współczuje głupoty) ale przy tak szerokiej skali religijnej są to jednostki. ŚW odrzucając niektóre prawdy doktrynalne odwrócił się od "prawdziwego chrześcijaństwa" bardziej niż powiedzmy Katolicy, a po zatym interpretujac tą wiare i nauczanie Chrystusa (od tego wkońcu nazwa nurtu) po swojemu (odrzucając Piekło itp.) tym bardziej oddalili się od miana 'prawdziwych chrześcijan'.

ps: ja nie bronie chrześcijaństwa, poprostu mi się nudzi :D.
 

Questra

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
203
Punkty reakcji
0
Miasto
My do Unii pryszli, Otwierajtie!
w sumie każdy może interpretować biblię w inny sposób,ale oni we wszystko co wierzą jest w biblii...
katolicy modlą sie do obrazków (poprzez obrazek lub krzyż do boga) 1 przykazanie? nie będziesz miał bogów cudzych przede mną...tzn że kierować modlitwy mogę tylko do Boga
pozatym dlaczego uwarzacie że to sekta? podajcie mi powody?
i dlaczego mają uznawać Jezusa za bóstwo? oni go uznają za "Naszego Króla" który nas zbawi ale prawdziwym bogiem jest Bóg (Jehowa)a nie Jezus, on był tylko synem,(miał nas zbawić albo cos :p)


Mówisz że oni odwrócili się od prawdziwego chrześcijanstwa ponieważ ['Na świecie żył tylko jeden chrześcijanin, umarł na krzyżu' - Nietzsche.] to jest pogląd tylko jednego człowieka (nieomieszkam powątpiewać że satanisty :p) i Ty to tak interpretujesz.
a co jeśli oni są przwdziwymi chrześcianami a nie Katolicy? Żydzi to też chrzescianie a mają szabas, Tore
i to ten naród izraelitów(potem rozpał sie na Izrael i Judai) Mojżesz doprowadził do "Kanaan" przy pomocy i ingerencji Boga,może to oni są "Prawdziwymi chrześcianami"?:p


PS.- ja nie bronie świadków,poprostu sie nudze xD
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Cóż, tutaj jest właśnie ta najgorsza strona religii - dla Ciebie bogiem jest Jehowa, a dla chrześcianina Jezus czy tam Bóg - za cholere nie przekonacie siebie do swoich racji więc odejdzie albo przystawcie sobie noże do gardeł. A głębiej - chrześcijanie uważają że bóg jest w trzech osobach - m.in. w postaci Jezusa.

Modlitwa do obrazków - jest o tym temat.

Dlaczego wszyscy uważają ŚW za sekte? Poczytaj sobie posty w tym temacie i w tym drugim w dziale religia - nie będe się powtarzał.
 
Do góry