Pokemon Go - nowa gra na smartfony.

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Delilaah napisał:
Powiem Wam, że wstyd mi biegać z telefonem po osiedlu. Mam wrażenie, że każdy kieruje wzrok w moją stronę. Stara du** biega między drzewami i coś klika na komórce. To jest dobre dla nastolatków.
Teraz tyle ludzi chodzi z telefonem i gra w Pokemony, młodszych i starszych, że to nie wstyd, raczej coś normalnego, spotykanego na co dzień ;)
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 442
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wadą tej gry jest to że pokemony mogą się pokazać wszędzie .
Nie których miejscach nie powinny się pojawiać.
Nie powinny się pojawiać na cmentarzu , prywatnych mieszkaniach ,
na lotnisku miejscach gdzie mogą wchodzić pasażerowie ,
nie powinny się pojawić Auschwitz i muzeach poświęconych
temu wydarzeniu a już tym obozie potwierdzono że można
je tam znaleźć i ta gra profanuje to miejsce .
Czemu twórczy tej gry nie prowadzili tych ograniczeń lokalizacyjnych.
Ta gra sprowadza też na osoby które w nią graja
ryzyko wypadku.
Może wpaść do wody , pod auto lub podczas jazdy powodować wypadek.
Pewnego dnia nastąpi śmierć osoby która grała w tą grę .
To spowoduje że zostanie wycofana .
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
pan k napisał:
Może wpaść do wody , pod auto lub podczas jazdy powodować wypadek. Pewnego dnia nastąpi śmierć osoby która grała w tą grę .
Jeżeli ktoś podczas spaceru wpadnie pod samochód to spacery są temu winne i powinni ich zabronić?
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Ta gra wzbudza coraz to więcej uczestników nie tylko ze względu na to iż jest fajna ale wyciąga z domu wielu jej uczestników.



3 POWODY dlaczego POKEMON GO zmieni świat!
https://youtu.be/_XBrt0vXyLE

5 PRZERAŻAJĄCYCH FAKTÓW o Pokémon GO!
https://youtu.be/4CYm2HsHyso

hm ... bardzo ciekawe ....

Dobre i złe strony ma ta nowa gra.
Jest również bardzo uzależniająca ....
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Ale numer no nie tego jeszcze nie było chyba co za gra masakra Świat oszalał :eek:h:
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Ta gra strasznie wciąga baterię, pograłem z godzinkę i wywaliłem. Nie dość że telefon trzyma mi 1,5 dnia to ta gra skróci mi do paru godzin a z akumulatorem od samochodu nie myślę chodzić.
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Po co akumulator wystarczy cała siata baterii na wymianę i dalej jedziem .... :D
hahaha.... :tongue:
 
A

alfabeta11

Guest
Gra jest świetna. Co prawda faktycznie POŻERA baterię, ale mimo wszystko warto. Dla samego wzmocnienia efektu wychodzenia z domu. Dzieciaki się gdzieś ruszają w końcu. Chociaż u mnie więcej "starych" rusza w świat łapać pokemony :D Śmiesznie to wygląda. Ostatnio pod "poke stopem" spotkałem faceta z 25 lat, który robił to samo co ja, zbierał fanty w grze. Coś pięknego.

BTW, dzięki temu w pewnym sensie spełniłem drobne marzenie z dzieciństwa :p
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Nie jestem w stanie obczaić fenomenu tej gry. Co jest w niej takiego nadzwyczajnego? Ja się tym nie interesuję, to zdecydowanie nie moje klimaty rozrywki (aczkolwiek facet niewiele po trzydziestce goniący wirtualne pokemony po mieście - to muszę przyznać byłoby z mego punktu widzenia co najmniej... podejrzane :scary: ) a mój syn jest za mały na takie cuda, jednak mam świadomość tego, iż w przyszłości gry tego typu będą bardziej rozbudowane, wskoczą na wyższy level augmented reality i na dobre wplotą się w codzienność, będąc dla niego chlebem powszednim, podobnie jak dla mnie lecz z pewnością w innej dziedzinie, zresztą jak wszystko co do tej pory pojawiło się na rynku, a na początku wywołało jedno wielkie "łaaał..." i każdy chciał to mieć, mimo iż nie za bardzo czuł potrzebę posiadania tego.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Greggxx, ja widzę kilka powodów. Po pierwsze Nintendo dobrze wyczuło rynek. Niewiele jest sensownych gier wykorzystujących augmented reality. Było co prawda wspomniane Ingress czy Zombies Run!, ale to Pokemony są częścią popkultury. Każdy choć trochę je kojarzy i jest to jak powrót do znanej zabawy, ale na nowych zasadach. Jeśli nie mówimy o vr czy kinekt to obecnie gry oznaczają ślęczenie przed komputerem/konsolą. Tymczasem ta pozycja wymaga ruszenia się, czasem na wielokilometrowe spacery. Zmienia sposób konkurencji: to nie refleks ani skill jest ważny, a całkiem zdrowa schadzka. Spacery czy bieganie powinny być naturalnie przychodzącym zajęciem, jednak dobrze jeśli ktoś wykorzystuje współczesne media by wyciągnąć ludzi z domów. Porównanie może być niecodziennie, ale pozwolę sobie przypomnieć fenomen Harry'ego Pottera. Jego też wielu nie rozumiało, a wręcz doszukiwało się zagrożenia. Jednakże wystarczył jeden dobry pomysł, aby na powrót przekonać multum ludzi do czytania. To była nie tylko książka, lecz i zjawisko znajdujące wielu naśladowców. Rzeczy łączące odbiorców nastoletnich co dorosłych (Young-Adult) typu Hunger Games czy Więzień Labiryntu to dalekie pokłosie tego wydarzenia.
Tu będzie podobnie. Z czasem hype zejdzie i pojawią się podobne produkcje, do których ucieknie część graczy. Jednocześnie trzeba oddać że Pokemon GO przetarło pewien szlak.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Caleb napisał:
Ja mam prawie 30 wiosen na karku i się tym nie przejmuję. No chyba że "normalniejsze" jest ślęczenie przed ekranem i śledzenie serialowych popłuczyn ;). Cytat Poza tym coś nie do końca działa na moim LG. Co mianowicie?
Nie działa mi funkcja kamery. Idę, widzę, że siedzi w trawie jakiś skrzat, ale mogę go złapać tylko w trybie obrazkowym, nie czyta mi otoczenia. Mojemu Damianowi to samo.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Ale to nie przeszkadza przecież w rozgrywce :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie mówię że to gorzej, tylko wtedy gra nie współpracuje z kamerą. Przy sztucznym tle jest nawet łatwiej odmierzyć odległość podczas rzucania pokeballem.
 
A

alfabeta11

Guest
Delilaah napisał:
Nie działa mi funkcja kamery. Idę, widzę, że siedzi w trawie jakiś skrzat, ale mogę go złapać tylko w trybie obrazkowym, nie czyta mi otoczenia. Mojemu Damianowi to samo.
Jeśli masz żyroskop to nie jesteś odosobniona. Większość takich problemów (prawie wszystkie) mają telefony Huawei. Też jestem tym dotknięty niestety.


Swoją drogą, czy tylko mi się wydaje, że po ostatniej aktualizacji łapanie zwierzaków stało się trochę trudniejsze?
 
Do góry