Pogoda na rower?

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Ja dalej jeżdżę i jeździć w tym roku zamierzam cały rok...
Jam myślicie sezon rowerowy się skończył czy rowerzyści wymiękają?
Na rowerze jeździłem do tej pory weekendowo... a ostatnio mnie jakoś natchnęło że zimno to tylko psychiczna bariera dla rowerzysty.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Zdecydowanie napisałeś temat w złym dziale...
Nie jestem wyczynowym rowerzystą, ale wciągu całych wakacji robię jakieś 1000km. Dla mnie sezon zakończył się na początku października, wolę jeździć teraz na stacjonarnym rowerku w domu, lecz niestety przynosi mi to trochę mniej frajdy..
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Ok gdzie przenosimy...? Nie widziałem odpowiedniego działu.
A co do tematu .... Nie... stacjonarny... nie ma tego klimatu powietrza... w parkowej mgle... ten klimat. Jeśli jeste, dobrze ubrany to niema żadnych przeszkód :)
Od tego sezony rower to dla mnie też sposób na transport tani i ciekawy.
 

CynicznyDoktor

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
46
Punkty reakcji
7
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Muszę sobie kupić rower, bo całymi latami nie jeździłem.

Jednakże ten temacik mi tutaj nie pasuje... nie potrafię znaleźć w nim nic co łączyło go by chociaż z polityką.

To jak?- on tutaj jest tak apropos społeczeństwa, czy polityki?
 

lukash90

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Wracając do tematu, to wymiękają tylko amatorzy. Rowerzyści, którzy jeżdżą z pasji, nie znają pojęcia takiego jak 'sezon'. Jeździ się cały rok dobierając tylko odpowiedni ubiór do warunków pogodowych. Z moich obserwacji po trójmieście ilość rowerzystów, jest mniej więcej podobna zimą i latem.
 

Ikarus

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
Dla mnie sezon trwa cały rok , ja po prostu lubię sobie czasem po zapierdzielać w lesie w błocie albo zwiedzić trójmiasto.
To trzeba lubić i tyle .
 

renia577

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
167
Punkty reakcji
4
Ja też uwielbiam jeździć na rowerze,nawet zimą,gdy nie ma dużych mrozów.Fajnie móc aktywnie spędzać czas.Lubicie rodzinny przejażdżki rowerowe?
 

renia577

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
167
Punkty reakcji
4
Jeżdżąc samemu można przemyśleć wiele spraw i móc odetchnąć od codziennych obowiązków.To dobry relaks.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Jeżdżąc samemu można przemyśleć wiele spraw i móc odetchnąć od codziennych obowiązków.To dobry relaks.
Zdecydowanie :)
Co do tematu. Pogoda jest jeszcze całkiem znośna do jazdy. Raz cieplej raz chłodniej, ale ogólnie da się śmigać. U mnie w mieście jest facet, który jeździ na rowerze cały rok :) I to nie jest jakimś pro - ma zwykłego składaka (typu wigry3) i na nim jeździ czy słońce czy deszcz czy śnieg :)
 

renia577

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
167
Punkty reakcji
4
Czy jakoś szczególnie przygotowujecie się do jazdy na rowerze,czy zabieracie jakieś akcesoria na wypadek nieprzewidzianej awarii roweru?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Zawsze mam zastaw kluczyków do roweru i pompkę :) Tyle. Jakoś nie przygotowuję się specjalnie do wyjazdu. Ale też rzadko jeżdżę na rowerze tak daleko, żeby miała mi się stać krzywda :) Mi czy mojemu rowerowi. Ale pompkę i klucze mam zawsze.
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Nie mam pompki bo stacje benzynowe z kompresorem są w Łodzi bardzo często. Teraz po największych opadach pogoda na jazdę jest wyśmienita.:)
Oczywiście na szerokich oponach :)
 

renia577

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
167
Punkty reakcji
4
Nie mam pompki bo stacje benzynowe z kompresorem są w Łodzi bardzo często. Teraz po największych opadach pogoda na jazdę jest wyśmienita.:)
Oczywiście na szerokich oponach :)
Szczególnie dzisiejsza pogoda jest bardzo sprzyjająca do jazdy na rowerze:)A tak poważnie to trzeba czekać do wiosny.Niestety
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Szczególnie dzisiejsza pogoda jest bardzo sprzyjająca do jazdy na rowerze:)A tak poważnie to trzeba czekać do wiosny.Niestety

Nie rozumiem czemu czekać do wiosny ? Mniej balansować ciałem żeby nie łapać zajączków i do przodu. Fakt jak ktoś ma wąskie opony to męka ale już przy takich 1.95 da radę :) Ubrać się na cebulkę żeby było można łatwo dostosować się do temp. co by się nie przegrzać :) rękawiczki i heja :)
W Łodzi jest mikołajkowa masa w sobotę we współpracy z IKEA. Za każdego kto będzie na rowerze dają dziecku w pogotowiu pluszaka :)
 

renia577

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
167
Punkty reakcji
4
Nie rozumiem czemu czekać do wiosny ? Mniej balansować ciałem żeby nie łapać zajączków i do przodu. Fakt jak ktoś ma wąskie opony to męka ale już przy takich 1.95 da radę :) Ubrać się na cebulkę żeby było można łatwo dostosować się do temp. co by się nie przegrzać :) rękawiczki i heja :)
W Łodzi jest mikołajkowa masa w sobotę we współpracy z IKEA. Za każdego kto będzie na rowerze dają dziecku w pogotowiu pluszaka :)
Podziwiam Cię,ze dajesz radę w taką pogodę.Ale ta akcja sobotnia świetna,zazdroszczę.U mnie w mieście organizują rajdy rodzinne,ale tylko raz w roku.
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
nie tylko ja .....
150007_173725705979294_100000255962508_504238_1148144_n.jpg
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja coś w tym roku ciężko zaczynam znosić zimę... całe lato jeździłam na rowerze, ale teraz... ciężko mi iść na przystanek do pracy- nie mogę patrzeć na ten śnieg :/ tak się właśnie wczoraj zastanawiałam, możeby tak wyjść na rower... ale mam taką wewnętrzną barierę. Naubieram się, żeby było ciepło to na rowerze MTB będzie mi po prostu nie wygodnie. Ale mam nadzieję, że z czasem się przemogę ;)
W każdym razie podziwiam wszystkich, którzy jeżdżą ;)
 
Do góry