Pogawędki Informatyków i komputerowców

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Kurde to nieciekawie master6x6. Informatyka opiera się właśnie na j. angielskim.
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Żółw? czy to nie jest logo coś tam ? :D
ja tego nie miałem w 3gim, tylko pascala. ostatnio skończyliśmy algorytmy i zaczęliśmy przerabiać pakiet office...

No nieciekawie z angolem u mnie, dzisiaj wkurzyłem się na angolu bo nic nie rozumiałem, więc 2 lekcje przesiedziałem na kurnik.pl i grałem w szachy z kolegą :D
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
No, ale ważniejsza jest matma z którą mam problemy...sad.gif master6x6 też olewam religie;) To może dla ożywienia tematu - co robicie teraz na lekcjach informatyki? Ja aktualnie mam tzw."Żółwia", oto on Żółw:D:D ten pierwszy screen.

ZOBACZCIE TO:
Myślałem, że to fajka do palenia zioła:D
Matematyka i Angielski to podstawa w Informatyce. A co do linku, to faktycznie, wygląda jak fifka :p
Żółw? czy to nie jest logo coś tam ? biggrin.gif
ja tego nie miałem w 3gim, tylko pascala. ostatnio skończyliśmy algorytmy i zaczęliśmy przerabiać pakiet office...

No nieciekawie z angolem u mnie, dzisiaj wkurzyłem się na angolu bo nic nie rozumiałem, więc 2 lekcje przesiedziałem na kurnik.pl i grałem w szachy z kolegą biggrin.gif
Tak to Logo. No ja miałem w 1 klasie Informatykę, teraz ten najwspanialszy na świecie przedmiot mi odpadł :/
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
jakie znacie języki programowania?
ja: html, pascal i kiedyś kiedyś coś uczyłem się c++ i php (ale z braku czasu zaprzestałem nauki)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
HTML, PHP (właśnie uczę się) Nie mam ochoty się jakoś uczyć na pamięć tych wszystkich języków. Wolę wiedzieć gdzie szukać potrzebnej mi informacji. Według mnie wtedy jest o wiele prościej.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
HTML, PHP (właśnie uczę się) Nie mam ochoty się jakoś uczyć na pamięć tych wszystkich języków. Wolę wiedzieć gdzie szukać potrzebnej mi informacji. Według mnie wtedy jest o wiele prościej.

bo w sumie o to chodzi :)
Grunt to zrozumieć i wiedzieć kiedy używać danych komend :) Na ogół dobre programy do pisania programów odwalają cześć roboty za nas :)
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Witajcie. Przepraszam, spalił mi się komp podczas burzy i na razie nie mam dostępu do neta, tylko z kafejki.

Najpierw infa. Przerabiamy teraz szczegółowo DOS, MS-DOS, BIOS, i systemy binarne.

jakie znacie języki programowania?

Ja PHP, PHP5, HTML, XML i JavaScript.

I co do do języków, to angielski jest najważniejszy w informatyce, bo większość materiałów jest właśnie w tym języku.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
bo w sumie o to chodzi smile.gif
Grunt to zrozumieć i wiedzieć kiedy używać danych komend smile.gif Na ogół dobre programy do pisania programów odwalają cześć roboty za nas smile.gif
Tak jest, wszystko idzie ku uproszczeniu.
Ja PHP, PHP5, HTML, XML i JavaScript.

I co do do języków, to angielski jest najważniejszy w informatyce, bo większość materiałów jest właśnie w tym języku.
Jeżeli chodzi o powyższe języki programowania - Angielski to podstawa.
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
Ja znam podstawy html i php. Chce jeszcze dokończyć naukę tych dwóch i nauczyć się CSS i Pascala, albo C++. A co do MS-DOS'a to chciałem kiedyś napisać taki "programik", z menu, że np. wpisuje 1 daje enter i przechodzi mi do jakiejś własnej treści, może mi ktoś z Was powiedzieć jak to się robi, albo naprowadzić na odpowiednie stronki? Wiem, że to nie temat od tego (przepraszam za offtop), ale jak napisałem temat to chyba nikt mi nie odpowiedział, mam Windowsa XP.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Ja znam podstawy html i php. Chce jeszcze dokończyć naukę tych dwóch i nauczyć się CSS i Pascala, albo C++. A co do MS-DOS'a to chciałem kiedyś napisać taki "programik", z menu, że np. wpisuje 1 daje enter i przechodzi mi do jakiejś własnej treści, może mi ktoś z Was powiedzieć jak to się robi, albo naprowadzić na odpowiednie stronki? Wiem, że to nie temat od tego (przepraszam za offtop), ale jak napisałem temat to chyba nikt mi nie odpowiedział.
Rozszerz trochę z tym programikiem, to może uda mi się Ciebie jakoś nakierować.
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
OK więc może pokaże to graficznie;)
batvk7.png

O coś takiego mi chodzi. Wiem, że na 100% da rade takie coś zrobić. Za wszelką pomoc |DZIĘKUJĘ|.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ja znam podstawy html i php. Chce jeszcze dokończyć naukę tych dwóch i nauczyć się CSS i Pascala, albo C++. A co do MS-DOS'a to chciałem kiedyś napisać taki "programik", z menu, że np. wpisuje 1 daje enter i przechodzi mi do jakiejś własnej treści, może mi ktoś z Was powiedzieć jak to się robi, albo naprowadzić na odpowiednie stronki? Wiem, że to nie temat od tego (przepraszam za offtop), ale jak napisałem temat to chyba nikt mi nie odpowiedział, mam Windowsa XP.
moim zdanieem najpierw Pascal, później C++.
Przynajmniej dla mnie pascal był wprowadzeniem do struktury programu itd.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Kurde, próbowałem coś takiego zrobić, jednak na Vista po odpaleniu pliku wsadowego pojawia mi się tylko jakbym wpisał cmd w uruchom. Nic się nie dzieje. Jeszcze pomyślę.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Ja znam podstawy html i php. Chce jeszcze dokończyć naukę tych dwóch i nauczyć się CSS i Pascala, albo C++. A co do MS-DOS'a to chciałem kiedyś napisać taki "programik", z menu, że np. wpisuje 1 daje enter i przechodzi mi do jakiejś własnej treści, może mi ktoś z Was powiedzieć jak to się robi, albo naprowadzić na odpowiednie stronki? Wiem, że to nie temat od tego (przepraszam za offtop), ale jak napisałem temat to chyba nikt mi nie odpowiedział, mam Windowsa XP.

Hmm, to idzie zrobić, pomógłbym ci, ale nie mam jak na razie możliwości...
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
Ja sam próbowałem i kończyło się na tym, że wybrałem 1. lub inne i program się wyłączał bez wyświetlenia treści:(. Najgorsze, że nie pamiętam gdzie zapisałem tego "bata".
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
Kod:
@echo off
:start
echo.
echo Menu:
echo 1. dalej
echo.
set choice=
set /p choice="wcisnij jeden by isc dalej: "
if "%choice%"=="1" goto next
echo lipa wcisnij 1 i jedziemy
goto start
:next
echo wybrales next
:koniec
Znalazłem oto moje dzieło. Nacisne jeden i nie przechodzi do "wybrales next", tylko się wyłącza:( co jest nie tak? Pisałem to dla DOSa w Windows XP, bo ten z 98 trochę się różni.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Kod:
@echo off
:start
echo.
echo Menu:
echo 1. dalej
echo.
set choice=
set /p choice="wcisnij jeden by isc dalej: "
if "%choice%"=="1" goto next
echo lipa wcisnij 1 i jedziemy
:next
echo wybrales next
set choice=
set /p choice="wcisnij zero by wrocic: "
if "%choice%"=="1" goto start
echo back
:start
:koniec
Poprawiłem, chyba o to chodziło ;)
 
Do góry