Pogawędki Informatyków i komputerowców

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Ale popularność... Hm, może i jestem zielony, ale naprawiłem cioci drukarkę, która nie była podłączona do zasilania i głośniki, które zepsuł ktoś ponoć, a głos był wyciszony w systemie... Czyż nie nazwiecie mnie informatykiem?

Nie, przynajmniej ja nie. Żal. <_< :bag:
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
Ale popularność... Hm, może i jestem zielony, ale naprawiłem cioci drukarkę, która nie była podłączona do zasilania i głośniki, które zepsuł ktoś ponoć, a głos był wyciszony w systemie... Czyż nie nazwiecie mnie informatykiem?

Podzielam wypowiedź wyżej na ten temat :p
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Ale popularność... Hm, może i jestem zielony, ale naprawiłem cioci drukarkę, która nie była podłączona do zasilania i głośniki, które zepsuł ktoś ponoć, a głos był wyciszony w systemie... Czyż nie nazwiecie mnie informatykiem?
Taa, inżynierem. Przykro mi ale ja nie.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Moja maszyna:
Laptop Lenovo 3000 N200.

Aha to dla tego tyle wiedziałeś o tym laptopie jak kiedyś założyłem o nim temat :D
Naprawiałem go, nawet fajny sprzęt, fajnie chodzi :)

No cóż mój to trup, ale żeby jeszcze pociągnął góra 2 lata i wymienie lub kupię laptopa :)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Laptop fajna sprawa, można go sobie wszędzie zabrać. Nie żałuję zakupu.
Pamiętam ten temat. Bodajże o sterownikach był :)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Zakuwałem z biologii :D

Nookie: tak o sterownikach do dzwieku :D Ciekawe czy na stronie producenta poprawili i dali w końcu jako sterowniki do XP sterowniki rzeczywiście do XP a nie Visty jak było wcześniej :D

Dobra chyba stworze temat na pogawędki nasze :D
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Tytuł i opis wszystko tłumaczą :p
Temat do zwykłych pogawędek dla informatyków i tych którzy bawią sie w naprawy komputerów, programują itd. :)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Coś dla mnie :) Ciesze się, że powstał taki temat. Czas przenieść tutaj rozmowę z tematu "wcięło ikonkę mój komputer" .
A może by zmienić nazwę tematu na: Pogawędki Informatyków i komputerowców.
BTW: coś cicho.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
dobra przeniosłem posty z tamtego tematu.
Macie jakies plany na przyszłość związane z informatyką?
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
dobra przeniosłem posty z tamtego tematu.
Macie jakies plany na przyszłość związane z informatyką?
Ja chciałbym iść do szkoły jako technik informatyk, jednak programowanie nie ciągnie mnie jak naprawa, instalacja oprogramowania, wymiany/naprawa podzespołów. Lubie komputery, zawsze mnie do tego ciągnęło. I czasem muszę powiedzieć, że chyba jestem dość niezły, gdyż mój sąsiad miał problemy z systemem i zamawiał tych informatyków płacił i płacił bo poprawa była krótkotrwała, aż zaprosił mnie i tak od jakiś kilku miesięcy nie narzeka, a ja zarobiłem troszkę szmalcu. Mam pytanko co muszę umieć by spokojnie skończyć technikum informatyczno/techniczne (tylko infa), bo chciałbym trochę wyjść już na przód. A Wy jaką macie specjalizacje w komputerowym świecie? PZDR.

P.S. Może tak by zrobić jakiś regulamin tego tematu, bo za chwilę zacznie się tu roić od postów typu "problem z komputerem".
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
To zależy od toku nauczania w danym technikum.
Ja pierwszy rok chodzę do LO, klasy politechnicznej (dawniej zwało się matematyczno informatyczne), mam 2h tygodniowo rozszerzoną informatykę. Ale już na wstępie nauczyciel zapowiedział nam, że tylko z tego co uczymy się na lekcji nie zdamy matury z infy... A ja niestety myślę o maturze z informatyki... A później o jakiś studiach informatycznych.
Tak w ogóle to jakie przedmioty trzeba zdawać, żeby dostać się na jakąś na średnim poziomie uczelnię?

Regulamin jest w mojej głowie :D
Jak będą posty typu: nie działa mi myszka, kot ją pożarł, co zrobić- to będę usuwał :D
Ale jak chcesz to napisz, skopiuję później na pierwszą stronę :)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Jestem w drugiej klasie LO. Czytałem właśnie na temat studiów o kierunku Informatyka. Jednak większość na które zwracałem uwagę nie pisała nic o braniu pod uwagę zdanej matury z Informatyki. Jedynie: matematyka, fizyka, angielski.
A co do planów na przyszłość: studia IT (Informatyka stosowana albo teleinformatyka) przy dobrych wiatrach. Niedługo zamierzam zapisać się na: Europejskie Informatyczne Studium W sumie mam już certyfikat z obsługi komputera dla średnio-zaawansowanych, jednak mało mi :p
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
A co zamierzacie robić po ukończeniu szkoły +/- studiów? Może własna firma? Mam jeszcze takie pytanko czy jak wyjdę z gimnazjum i zacznę uczyć się w technikum, mogę w wieku 17 lat legalnie się zatrudnić, żeby np. dorabiać sobie po szkolę np. w firmie zajmującej się składaniem komputerów? Pytam się bo prawdę mówiąc chcę jak najszybciej żyć (choć trochę) na własny rachunek, sam zarabiać na części, ubrania itp.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Po zakończeniu edukacji nie planuje w żadnym przypadku jak na razie zakładać firmy. Zbyt duże ryzyko dla wchodzącego na rynek pracy.
A co do Twojego pytania o zatrudnienie. Najlepiej jakbyś był pełnoletni. Jak mniej to tak "na czarno" byś dorabiał.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
ja wiekszosc przedmiotów pokroju PO, religia olewam, staram się w pewnym stopniu skupić na polskim, matmie i fizyce (tutaj jest ciężko :( ).
Staram się coś uczyć z chemii ale tylko dla siebie- w miarę lubię ten przedmiot :D

Co do języka na maturze: jak myślicie jakbym zdawał niemiecki to nie miałbym później trudności z dostaniem się na informatykę?
Bo na obecną chwilę nie wyobrażam sobie zdawania matury z ang. Przez 6 lat miałem 3h tyg. niemca, a tylko 1h ang (na którym praktycznie nic nie nauczyłem się, znam ledwo kilka słówek, jedyne co mam opanowane to tylko gramatykę), a teraz niestety 2h niemca- kurs podstawowy i 3h angola- kurs średnio zaawansowany :( Na każdym angliku siedzę jak na tureckim kazaniu i na prawie każde pytanie nauczycielki po angielsku odpowiadam milczeniem... :D
 
Do góry